Здравословен живот, или...

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от Моджо » 14 Апр 2020, 20:15

Бляк...Нали знаеш , че картофите могат да са отровни ?
Хм,хм...


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от Bogat-Beden » 14 Апр 2020, 20:20

Да, пресни , зелени и с черни точки не се цедят.
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от bum_bum » 14 Апр 2020, 20:28

Bogat-Beden написа:
Моджо написа:Повърна ли?
не, не е вкусно, но бива


Това освен да удариш редлайна на захарта за какво служи?
Изображение


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от Bogat-Beden » 14 Апр 2020, 21:07

Не си погледнал видеото явно, що се касае до ползите. В моя частен случай, най-вече заради гастрита, който си открих наскоро. Заради него ще си купувам и джинджифил утре, срам не срам.. Също и зелев сок мисля да си правя, може и да ги смеся, препоръчват ги и двете.


Относно гликемичния индекс и натоварване - много ти уважавам мненията принципно, особено в тази сфера, но тука май грешиш сериозно.
Compared to most cereal starches, potato starches in native uncooked granules are poorly digested in the human small intestine and reach the large bowel in considerable amounts. In raw state, 87% of starch in potatoes resist di-gestion


Obviously, raw fresh potatoes contain the least digestible starch (10%), whereas boiled and mashed potatoes are more digestible with 78 and 70% of digestible starch.
Screenshot_2020-04-14 Impact of food processing on the glycemic index (GI) of potato products - 249-Nayak-2014-FRI pdf.png
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от bum_bum » 14 Апр 2020, 21:33

Абе като имам предвид, че някои сортове имат ГИ по-висок от този на глюкозата не бих разчитал много. 300мл сок са ти пак все едно 30гр захар или по-лошо, 30гр глюкоза, което пак ще изтавани захарта.

Па и къде е файдата да пиеш някаква гадост, 90% от която не се и усвоява, а останалите 10% са в най-добрия случай еквивалента на захат, а в по-лошия на глюкоза?
Изображение


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от Bogat-Beden » 14 Апр 2020, 21:48

Не съм очаквал от теб да спориш само заради спора, даже мислех на това да не ти отговарям, но много съм научил от теб, та ще уважа с отговор.

bum_bum написа:Абе като имам предвид, че някои сортове имат ГИ по-висок от този на глюкозата не бих разчитал много. 300мл сок са ти пак все едно 30гр захар или по-лошо, 30гр глюкоза, което пак ще изтавани захарта.
От тия 300 мл сок, водата е над 200. Тоест трябва да смяташ скорбялата като процент от сухото в-во. Това със по-високо ГИ от глюкозата предполагам визираш захарозата, иначе май няма как?
Надявам се сега си съгласен колко неправилна ти е сметката? А и не са важни само сортовете, а и индивидуалната реакция на организма към гликемичния товар, нали така?

bum_bum написа:Па и къде е файдата да пиеш някаква гадост, 90% от която не се и усвоява, а останалите 10% са в най-добрия случай еквивалента на захат, а в по-лошия на глюкоза?

Не е вкусно, тук съм съгласен, но от сланина ми е доста по-лесно за приемане :lol:
Тия 90 процента пак са грешни, щото е груба сметката надявам се, но защо полезните в-ва пак ги смяташ от въглехидратите и пак ми става ясно, че пак не си гледал клипчето :lol: :dunno:
Мисля, че излишно тотално демонизираш въглехидратите, аз си имам своите съображения вече от практиката, да не съм съгласен с теб ;)
Да се съгласим да не сме съгласни?

П.С. Всъщност след години на НВ-ВМХ се убедих на практика, че не е панацея и е точно диета за краткотрайна употреба, а не начин на хранене доживот. Има си плюсовете в краткосрочен план, страхотна е за някакъв период и това е. :bchug:
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 222
Регистриран на: 2.08.2014
Местоположение: sofia
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi
Детайли за колата: в очакване на Волво ЕХ30, 428 к.с.

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от sssssl » 14 Апр 2020, 21:58

Спорта не го ли включвате към здравословния живот? Що само храни разни?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от bum_bum » 14 Апр 2020, 23:54

Bogat-Beden написа:Не съм очаквал от теб да спориш само заради спора, даже мислех на това да не ти отговарям, но много съм научил от теб, та ще уважа с отговор.


Не споря, просто споделям мнение. ;) ГИ на глюкозата е 100+, на захарозата 65.

Bogat-Beden написа:Всъщност след години на НВ-ВМХ се убедих на практика, че не е панацея и е точно диета за краткотрайна употреба, а не начин на хранене доживот. Има си плюсовете в краткосрочен план, страхотна е за някакъв период и това е


Това го слушам вече 20 години. Но си знам моята. Затуй на 45 съм така. Въпрос на мислене, избор и решение ;)

Изображение
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 27
Регистриран на: 30.11.2007
Кара: F90
Мечтае да кара: 507

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от Spunky » 15 Апр 2020, 0:01

аз от известно време включих картофите обратно в менюто, за да храня уж гадините в червата с пребайотик, ресистант нишесте. За да сваля ГИ и да вдигна рес. старча, ям жълти/златни картофи, варени и после изстудени цяла нощ. Ям ги като гарнитура на меса и даже ги запичам, вече варени и студени. 2-3 средни картофа дневно, не ми бутат кетозата. Може и да работи, може и да не работи, но картофи ми липват най-много на кето и това помага.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от bum_bum » 15 Апр 2020, 0:10

Нещо си се объркал. С 2-3 картофа забравяш за каквато и да е било кетоза.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 27
Регистриран на: 30.11.2007
Кара: F90
Мечтае да кара: 507

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от Spunky » 15 Апр 2020, 0:29

сигурно, добре ми е. Да кажем около 300 грама ми идват дневно, от това въглехидрати са 53, 3 от тях ресистант старч, които с варене и студене отиват към 5-6 грама. Особено комбинирани с мазно месо, не ги усещам. Ако изям един хабмургер с питка, ще ми изкочи сърцето и два дни съм болен...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от drago_pavlov » 15 Апр 2020, 9:19

bum_bum написа:Това го слушам вече 20 години. Но си знам моята. Затуй на 45 съм така. Въпрос на мислене, избор и решение ;)

Изображение

Това дето го мяташ изгоряло агне ли е :lol:
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от steeN » 15 Апр 2020, 9:50

За гастрита по-скоро много зеленчуци с листа(фибри и витамини и антиоксиданти и т.н.), ябълков оцет, зехтин... джинджифил, куркума и подобни противовъзпалителни и никакъв хляб, тестени изделия и неща, в които има захар или изкуствени подсладители.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от Bogat-Beden » 15 Апр 2020, 10:28

steeN написа:За гастрита по-скоро много зеленчуци с листа(фибри и витамини и антиоксиданти и т.н.), ябълков оцет, зехтин... джинджифил, куркума и подобни противовъзпалителни и никакъв хляб, тестени изделия и неща, в които има захар или изкуствени подсладители.
Почти всичко е така, само дето някоипо-твърди зеленчуци и плодове не му понасят, а всъщност е добре бял хляб..И ябълковият оцет сериозно разреден, или в салата, не ме питай откъде знам :lol: Може би имам Хеликобактер Пилори, но не ми се изследва, че изписват поне 3-4 антибиотика, които се пият заедно, представям си какво правят с чревната флора.. :ranting: Ще си купувам Алое Вера гел за пиене, препоръчват го много също.
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Здравословен живот, или...

Мнение от steeN » 15 Апр 2020, 10:48

Не знам... не се връзвай на това с белия хляб. Минал съм през това. Ако ти липсват въглехидратите според мен по-добре яж киноа или ако щеш просо. Между другото ябълковия оцет е като цяло противовъзпалително... няма само антибактериален ефект... Да в салата само оцета :yes: Пиенето като си "здрав" само и пак не е добре за зъбите разправят уж. Какво имаш предвид под твърди зеленчуци?
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook