Ситуация с куче на пътя

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3908
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Ситуация с куче на пътя

Мнение от Kroki » 06 Окт 2017, 8:00

На мен преди 1-2 години ми се случи следното.
Прибирах се една вечер от София към Плевен и вече бяхме слезнали от магистралата. Карам с нормалната скорост 80-90 на един дълъг десен завой и се разминавам с друг автомобил, който ме заслепяваше. В момента в който се разминах видях, че има умряло куче на пътя, което лежеше напреки по средата на пътното платно и се беше надуло. Някакъв огромен ПЕС. Скочих на спирачките(да съм намалил с 5км най-много, толкова беше разстоянието) и минах с десните гуми през него. Счупих си липа от дясно, крушката на халогена изгоря и джантата беше в кръв и козина. :)
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Ситуация с куче на пътя

Мнение от Borymeckata » 06 Окт 2017, 9:08

Абе като си с кола е ясно - държиш си траекторията, намаляваш колкото можеш и... каквото стане. Ама с мотор е малко по-сложно, особено ако псето ти изскочи в завой. Аз не се наемам да кажа кое е по-безопасно - да го блъснеш или да опиташ да го избегнеш. И двете крият големи рискове, решението се взима за части от секундата, а последствията... могат да бъдат фатални. Освен това кучето е непредвидимо - може във всеки момент да побегне във всякаква посока, може да спре или дори да се върне обратно. Аз по принцип пазя животните на пътя, но ми се случвало да блъсна куче, котка и дори язовец. Между другото, язовецът излезе много корав - минах с двете гуми на пежото през него, а той скочи и избяга, и дори не куцаше... Беше в десетина сантима сняг, може би затова не пострада.

Кофти ситуация, до голяма степен - въпрос на късмет.
Excellent! Steven is my name!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Ситуация с куче на пътя

Мнение от steeN » 06 Окт 2017, 9:13

Спираш и се молиш. Животни аз съм си наложил да не заобикалям... освен ако не е крава или нещо такова :mhihi:
Единствения път когато ми изкочи нещо наистина голямо (елен) за щастие бях с SUV и само си представих как правя предницата на салата, спрях на 1 м от него де... някакси.

На времето така се беше утрепала една на цариградско... опитала се да заобиколи куче, точно така застанало и после през мантинелата, и челно от другата страна.
Ако се разстърсите сигурно още може да намерите новината. Май беше някакъв Мерцедес 190.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1792
Регистриран на: 4.09.2006
Местоположение: Столичная
Пол: Мъж
Кара: Е34 с ... ръжда

Re: Ситуация с куче на пътя

Мнение от ивчо » 06 Окт 2017, 9:56

Лично за мен, този с Нисана въобще не разбра какво става пред теб ..
А, тоЯ спира (демек ти) - и типично по византийски (или нашенски на пешеходна) реши да заобиколи .. А и само на мен ли ми се струва, че въобще не намали а чак като го трясна се сети да спира ?
Точно от това ме е било страх винаги - тоз зад мен да блее някъде .. Еле ако е някой ТИР ...
Иначе мисля, че точно в случая колкото и да не е логично в първата секунда постъпи правилно - да не кривиш много на някъде !
Иначе на клипчето е много лесно да говорим какво си могъл да направиш - можеше и лентата да освободиш и да минеш вдясно, можеше и с ТИР-а да се сбориш .. Много неща може да кажем/напишем, ама реално ..
RIP бау-бау :cry:
Механджията написа:е, пример, аз снощи клатих здраво мойта, сутринта с кеф станах, кафенце, после вместо обичайните 15мин до бачкането пътувах близо 25... лежерно така, кефаджийско.... а тия дет бързат, дали са ебали? :mhihi:


The night is dark and full of lo6o :mhihi: :paranoid:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 107
Регистриран на: 27.01.2013
Пол: Мъж
Кара: димяща проходима катафалка
Детайли за колата: now "08 e61 530xd
ex "07 е91 330xd

Re: Ситуация с куче на пътя

Мнение от antonpau » 06 Окт 2017, 9:57

Vra4anin написа:Само аз ли не обвинявам този с нисана за УЖ неспазване на дистанция

Явно само ти :mhihi: Дистанцията трябва да е такава, че винаги да можеш да спреш без да удариш предния (отчитайки, че въпросният преден е започнал да спира по-рано от теб). Особено когато караш зад джип, т.е. не виждаш какво се случва напред :dunno:
А иначе гърците са... абе да кажем, че им личат балканските черти :ok:
Много неприятна ситуация. И аз смятам, че най-правилното решение е стискаш здраво и през кучето... лошото е, че и на мен рефлексът ми е да бягам от сблъсъка :confused:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Ситуация с куче на пътя

Мнение от host » 06 Окт 2017, 10:36

35-8м спира една кола от 100км/ч ... според тебе от каква дистанция спира колата в момента на удара с кучето ?

питам защото според мен гръка леко намали и тръгна да заобикаля колегата БЕЗ намерение да спре , удари кучето и вече спря наистина ;)
Последна промяна host на 06 Окт 2017, 10:39, променена общо 1 път

ентусиаст
Аватар
Мнения: 997
Регистриран на: 8.11.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: М2+X5

Re: Ситуация с куче на пътя

Мнение от msi200 » 06 Окт 2017, 10:37

Този с Нисана го виждах, че е поне 50м зад мен и ако гледаше в пътя имаше време да спре. В това съм 100% сигурен. На клипчето личи, че имах около 150-200 метра да отреагирам от скорост 120км/ч и не натиснах спирачките докрай, което му даде още някакви секунди. Просто грешно прецених, че шофьора отзад внимава.
I love the sound of V8 in the morning...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 774
Регистриран на: 6.01.2013
Пол: Мъж
Кара: E91 325d
Мечтае да кара: отново E36 318is

Re: Ситуация с куче на пътя

Мнение от k.milanov » 06 Окт 2017, 10:41

Никой не отбеляза, колко много се прибра шофьора на тира. Явно и той видя в посления момент кучето и все пак освободи поне половината лента навлизайки в аварийната :yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Ситуация с куче на пътя

Мнение от b_u_b_o » 06 Окт 2017, 10:50

Абе каквото и да си говорим, ако някой набива спирачки пред теб в лява лента на магистралата и ти не виждаш какво става пред него е абсолютно неадекватно да се опитваш да го заобикаляш. :kuku: Ами ако вместо куче беше кон или крава...от тоя нисан нищо нямаше да остане като го изчеластри със 120...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: Ситуация с куче на пътя

Мнение от hell's angel » 06 Окт 2017, 10:52

msi200 написа: и ми е интересно какво бихте направили в тази ситуация?

Най-вероятно - същото, постфактум може да си пишем тук до утре, ама ... :mhihi: Едва ли можеш да направиш нещо повече за тези, полузаспалите от монотонното каране, които те връхлитат отзад.
Ubi dubium, ibi libertas

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 107
Регистриран на: 27.01.2013
Пол: Мъж
Кара: димяща проходима катафалка
Детайли за колата: now "08 e61 530xd
ex "07 е91 330xd

Re: Ситуация с куче на пътя

Мнение от antonpau » 06 Окт 2017, 13:42

Vra4anin написа:Нисана е имал дистанция, сметни я и ще видиш: https://www.calculatorsoup.com/calculat ... or-svt.php
....
Защо ги пиша тези неща ? Мисълта ми е в тази ситуация имаше време не 3 секунди, а дори 5 секунди от момента в който * колегата почти спря на магистрала в крайно лява лента и нисана мина покрай него и отнесе песа чак след 5 секунди. Дистанцията беше добра :) Друг е въпроса, че човека с нисана не почна да намалява, а минава в дясната лента (явно за да избегне удара). Явно въпреки наличната дистанция се е стъписал, нещо за което аз не го обвинявам.

Няма нужда от калкулатор, особено когато ти се е случвало такава ситуация.. тогава научаваш колко бавно може да тече времето 8) . Препоръката от правилника изобщо и не мисля да я коментирам, по-скоро очаквам някой заблеял се в броене на дърветата и колчетата да ме наджаса отзад :mhihi: Пак казвам, ти си длъжен да спазваш подходяща дистанция. Дистанция от 50-тина метра при тази скорост е достатъчна, но ако внимаваш през цялото време. Ако си склонен да се разсейваш с околните пейзажи, тя трябва да е по-голяма.
А всъщност изобщо не е нужно да се изпада в калкулатори, секунди, спирачни пътища и к'ви ли не прочее сметки. Спират ли пред теб - спираш и ти, с очи в огледалото за обратно виждане, ако трябва да се евакуираш от някоя блейка. That simple 8).


Аватар
Мнения: 385
Регистриран на: 5.11.2012
Пол: Мъж
Кара: 4х4
Мечтае да кара: 6х6

Re: Ситуация с куче на пътя

Мнение от efren » 06 Окт 2017, 13:54

Врачанин, оня с Нисана си е за убиване, няма значение с колко кара този пред тебе, този зад тебе и оня встрани. Всеки от нас като излезе на пътя трябва да спазва дистанция, която му позволява да СПРЕ, когато колата отпред спре. Не се искат разсъждения, мисли и т.н. Има шофьори, които ще спрат с дистанция от 10 метра, има такива на които не им стигат 200 метра. Ако когато светнат стоповете на автомобила отпред, задния автомобил започне да спира веднага и 20 метра дистанция ще му стигнат, да не говорим, че колегата намали плавно и няма оправдание за олигофрена отзад. Ако не можеш да спреш за 20 метра караш на колкото можеш, ако не можеш, не караш, иначе си просто убиец.
Не мога да разбера мисленето в съвременното общество - всеки може да стане шофьор :kuku: Хора, които не могат да си избършат сами носа и не могат да си попълнят трите имена сами, хора с видимо забавени реакции, хора с пълна липса на координация, умствено изостанали, с една дума - всички могат да станат шофьори!
Какво означава М54 - означава, че двигателя може да изгори 54 литра масло от смяна до смяна при спазване препоръките на производителя, тоест longlife-04 и смяна на около 20к км.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 524
Регистриран на: 27.04.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: каручки

Re: Ситуация с куче на пътя

Мнение от horhef » 06 Окт 2017, 14:20

efren написа:Врачанин, оня с Нисана си е за убиване, няма значение с колко кара този пред тебе, този зад тебе и оня встрани. Всеки от нас като излезе на пътя трябва да спазва дистанция, която му позволява да СПРЕ, когато колата отпред спре. Не се искат разсъждения, мисли и т.н. Има шофьори, които ще спрат с дистанция от 10 метра, има такива на които не им стигат 200 метра. Ако когато светнат стоповете на автомобила отпред, задния автомобил започне да спира веднага и 20 метра дистанция ще му стигнат, да не говорим, че колегата намали плавно и няма оправдание за олигофрена отзад. Ако не можеш да спреш за 20 метра караш на колкото можеш, ако не можеш, не караш, иначе си просто убиец.
Не мога да разбера мисленето в съвременното общество - всеки може да стане шофьор :kuku: Хора, които не могат да си избършат сами носа и не могат да си попълнят трите имена сами, хора с видимо забавени реакции, хора с пълна липса на координация, умствено изостанали, с една дума - всички могат да станат шофьори!




Еми те всички изброени са шофьори така или иначе. Иначе за ситуацията...........За животно не бих спрял в такава ситуация, последствията можеха да бъдат трагични. От там нататък само си чешем езиците или по точно калвиатурите :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 742
Регистриран на: 7.01.2007
Пол: Мъж
Кара: X3 G01 LCI 30e

Re: Ситуация с куче на пътя

Мнение от Rainbow » 06 Окт 2017, 14:31

По скоро кучетo не се вижда от на колегата колата и този с Нисана му се е сторило, че не спира за "препятствие на пътя", а по скоро има проблем с колата, и го е изпреварил от дясно... Вярно, трябвало е да намали поне ама... За дистанцията според мен Врачанина е прав и си е била достатъчно, просто той не я е използвал въобще за спиране.
Изображение
Бившето возило: E92 335i, 2007, ръчни, 396 whp, 639 nm, 100 октана
Mfactory helical LSD, ST XA Coilovers, H&R sway bars, M3 control arms, D2 BBK 356mm floating + RLS29/Yellowstuff + Goodridge, 313 Performance 19" / 2Forge ZF1 18", OEM turbos
JB4 + Rev3, MHD JB4 BEF, BMS Clutch stop, Custom catless dоwnpipes, VRSF 7" FMIC, VRSF CP + Tial BOV, VRSF OEM Silicone inlets + OCC, Yokohama AD08R, BMS CDV

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Ситуация с куче на пътя

Мнение от alx » 06 Окт 2017, 14:36

Vra4anin написа:Само аз ли не обвинявам този с нисана за УЖ неспазване на дистанция ? Ясно ми е, че винаги този отзад трябва да пази дистанция и по закон той го отнася ако стане нещо, но при положение, че колегата се движи с почти 130 км/ч на магистрала, изпреварва в лява лента и намаля толкова рязко, че почти спира (поне на мен така ми изглежда, че почти спира :dunno: ), т.е. за 2 макс. 3 секунди намаля от 130 почти до покой, деева.... колкото и да спазва дистанция този с Нисана, деева и кучето, деева и почти спирането в лява лента казвам аз.

За мен този с нисана си спазваше дистанция доволно, отнася кучето 5 секунди след като колегата набива спирачки (и забележете - пердашеше със скорост, нисана не намаляваше) - ако нисанаджията не спазваше дистанция, щеше да го отнесе още на втората секунда или дори само след една секунда. Хипотетично ако и този с нисана се е движил с около 120 - 130 км/ч, как настига колегата след около 5 секунди означава, че си е спазвал дистанция ПОНЕ 140м. Айде, дори да е карал с повече (140 да речем), пак е имало дистанция над 100 метра. Къса дистанцията не е причината за умирането на кучето, напротив - имало е голяма дистанция. Просто кофти ситуация, тва е.

Важното е, че не стана по-лошо :bowdown:


140 с този Нисан си за бой... при тази скорост това недоразумение няма никакъв контрол... и да- каквото и да с е случи отпред (с изключение на тия по- назад във верижна катастроф- там спасение няма) вината е на този отзад за неспазване на дистанция... винаги. Със 140 трябва да си поне на 2 секунди дистанция което е 78 метра.... колко карат така? ...
алекс
трабант 601с
разни други возила

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook