Ситуация с куче на пътя

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 997
Регистриран на: 8.11.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: М2+X5

Ситуация с куче на пътя

Мнение от msi200 » 05 Окт 2017, 17:51

Днес се разминах на косъм от катастрофа и ми е интересно какво бихте направили в тази ситуация?
Знаех, че има кола на около 50м зад мен и затова пуснах аварийките още като видях кучето, като намалих доста плавно, обаче този зад мен(грък) явно изобщо не внимаваше.

https://youtu.be/d-apphQPpAQ
I love the sound of V8 in the morning...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Ситуация с куче на пътя

Мнение от bum_bum » 05 Окт 2017, 17:58

ГПС скоростта ти явно се показва с доста голямо забавяне, защото когато кучето вече се виждаше много добре тя си беше същата. Едва ли имаше какво повече да се направи от това.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 997
Регистриран на: 8.11.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: М2+X5

Re: Ситуация с куче на пътя

Мнение от msi200 » 05 Окт 2017, 18:04

Да, гпс-а показва с доста забавяне.
Колата можеше да спре за 1/3 от разстоянието и затова не скочих силно на спирачките. И въпреки това този с примерата щеше да ни отнесе.
I love the sound of V8 in the morning...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Ситуация с куче на пътя

Мнение от bum_bum » 05 Окт 2017, 18:07

Стискаш здраво волана, натискаш се назад в седалката и се молиш. Няма какво друго да се направи. Ако го беше видял преди да се изравниш с камиона имаше на къде да ходиш ама в тоя случай просто въпрос на късмет.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1064
Регистриран на: 9.07.2013
Кара: 318Ci E46, 530GT

Re: Ситуация с куче на пътя

Мнение от MMG » 05 Окт 2017, 18:46

Голям късмет си извадил! Ако те беше ударил отзад с такава скорост можеше и да не пишеш. Незнам кое е по-добре ... лошо също щеше да стане ако беше ударил кучето, заради тира вдясно колата можеше да излезе от траекторията ... абе разминал си се!


Sent from my iPhone using Tapatalk

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1239
Регистриран на: 6.01.2013
Пол: Мъж
Кара: F11 530xD LCI 2014
Мечтае да кара: само BMW
Детайли за колата: 1 - E91 320D 07, 2 - е91 LCI 318d

Re: Ситуация с куче на пътя

Мнение от awful » 05 Окт 2017, 19:27

Аварийните светлини помагат много ако не си ги пуснал онзи отзад нямаше да реагира така, и разбира се късмет. Тук във Италия им правя евала, за 11 години тук не съм видял 1 куче по пътя, говоря за северната част на Италия, във България има и коне крави и каруци които са много опасни на пътя, даже един приятел се утрепа заради излезнал кон на пътя. :|
Изображение

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Ситуация с куче на пътя

Мнение от Top Gun Maverick » 05 Окт 2017, 19:32

От удара нямаше да излезе от никакви траетории, това е куче, не е кон, не е крава. Разбира се ако се шашне и завърти волана е друга работата, но при натискане на спирачките и стискане на волана държейки го в права линия абсолютно нищо не може да стане, освен да му се разхвърчат части от предната броня и решетката. Аз съм удрял куче с 80, скокна от една канавка внезапно на пътя(оказа се, че преди мен някакъв с ХаЛуди убил коза и кучетата я хапваха долу в канавката, но не се виждаше)беше голямо, кангал, стиснах волана и натиснах да спра колкото мога, но имах не повече от 5-10 метра, сцепи се бронята доволно, решетката също, гредата зад бронята мръдна с няколко сантиметра, а е супер дебела( :shock: )спукал се бе радиатора и на климатика и на охлаждащата течност. Гледах да го дялна точно в средата и нито сантиметър в страни, понеже иначе можеше да иде някой фар и повечко поразии да направи. Кучето просто се засурна напред от удара и се спря в мантинелата, оказа се на познат даже.
Друг случай в тъмното и едно черно куче, бутнах го съвсем леко, понеже успях да спра буквално, но след една година на същото място където има саксии на еднопосочен път някой го подгонил отсреща и онова излезна от саксиите, минаха през него като само се чуп едно глухо туп и видях в огледалото какво стана, но не спрях, понеже зад мен имаше коли и според мен щеше да стане лошо.
Имаше случай в който миха през куче, онова се отърси и си тръгна. Та както дойде. Кофтито е после, че все ми става тъпо, понеже съм голям любител на животните, ама във всички случаи е било неизбежно. Успокоявам се с това, че съм спасявал много кучета и котки от това да ги блъсна и то доста трудно.
Според мен в тази ситуация нямаше какво друго да направиш, онзи отзад трябваше да помисли, но и покрай мен се е случвало така да минават идиоти дори когато пускам пешеходец. :kuku:
Както ти каза колегата, ако го бе видял по-рано, тогава можеше да направиш и още, но то е бяло, пече слънце, мантинелата е бяла, маркировката, все кофти за теб и кучето неща. Кофти и за другия де, но той си е виновен според мен понеже просто си кара като бот и не мисли.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw


Аватар
Мнения: 385
Регистриран на: 5.11.2012
Пол: Мъж
Кара: 4х4
Мечтае да кара: 6х6

Re: Ситуация с куче на пътя

Мнение от efren » 05 Окт 2017, 19:42

Сигурно се повтарям, но големия проблем е неспазването на дистанция от неадекватни шофьори. На тоя с нисана защо не му нарита колата за да има малко справедливост по света?
Какво означава М54 - означава, че двигателя може да изгори 54 литра масло от смяна до смяна при спазване препоръките на производителя, тоест longlife-04 и смяна на около 20к км.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Ситуация с куче на пътя

Мнение от host » 05 Окт 2017, 20:51

супер малоумно е тва неспазване на дистанция ... нз защо масово хората не мислят

всичко става, ако сам не си оставиш време за реакция нямаш шанс , съгласен съм с колегите , че тоя ако те беше надънил отзад щеше да е тъжен края

ентусиаст
Аватар
Мнения: 997
Регистриран на: 8.11.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: М2+X5

Re: Ситуация с куче на пътя

Мнение от msi200 » 05 Окт 2017, 21:09

Ситуацията се развива в Гърция. Като цяло шофьорите са ОК там, но масово не се спазва дистанция, а и не знаят пиниза с аварийките, този ако беше гледал в пътя да е спрял 10 пъти.
При удар незнам какво щеше да се случи, аз съм с Х5 а той с Нисан Примера и имаше поне 60-70км/ч разлика в скоростта... дали не беше най-безопасно просто да мина през кучето без да намалявам?
I love the sound of V8 in the morning...

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Ситуация с куче на пътя

Мнение от alx » 05 Окт 2017, 21:29

msi200 написа:Ситуацията се развива в Гърция. Като цяло шофьорите са ОК там, но масово не се спазва дистанция, а и не знаят пиниза с аварийките, този ако беше гледал в пътя да е спрял 10 пъти.
При удар незнам какво щеше да се случи, аз съм с Х5 а той с Нисан Примера и имаше поне 60-70км/ч разлика в скоростта... дали не беше най-безопасно просто да мина през кучето без да намалявам?


щеше да е по-безопасно. но щеше да ти е много по- мъчно... особено когато глупавото куче изглежда готино като това...

проблема е на този зад тебе. във всеки един момент всеки трябва да кара така, че ако този пред тебе набие всичките спирачки да можеш да спреш и ти (не в него)... друг е въпроса, че масово не се кара така...
алекс
трабант 601с
разни други возила

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2104
Регистриран на: 17.01.2009
Местоположение: София-Коньовица
Пол: Мъж
Кара: F10

Re: Ситуация с куче на пътя

Мнение от (bubsa) » 05 Окт 2017, 21:40

msi200 написа:Ситуацията се развива в Гърция. Като цяло шофьорите са ОК там, но масово не се спазва дистанция, а и не знаят пиниза с аварийките, този ако беше гледал в пътя да е спрял 10 пъти.
При удар незнам какво щеше да се случи, аз съм с Х5 а той с Нисан Примера и имаше поне 60-70км/ч разлика в скоростта... дали не беше най-безопасно просто да мина през кучето без да намалявам?

Принципно точно да удариш кучето ти е най-правилния ход в подобна ситуация!Колкото и гадно да звучи това е най-безопасно.При удар с кучето щеше да имаш само счупени пластмаси.От такиви авариини спирания или кръшвания в страни стават страшни сакатлъци :confused:
В случая извади огромен късмет,че тоя с нисана не ви натресе.
Преди години заради таралеж на магистралата щях да катастрофирам брутално,но инстинктивно се опитах да го запазя като рискувах живота на 4-ма души :kuku:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение


...и всички разбират от всичко...

Да пишеш на БЪЛГАРСКИ език с ЛАТИНСКИ букви е като да пишеш с лайна по стената. Чете се, но не е приятно!
Изображение

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Ситуация с куче на пътя

Мнение от c04 » 05 Окт 2017, 23:28

Наистина и по-безопасно да го блъснеш, но и аз не бих и не съм...винаги инстинктивно намалям или отбивам настрани, въпреки риска.Въпрос на късмет


Аватар
Мнения: 385
Регистриран на: 5.11.2012
Пол: Мъж
Кара: 4х4
Мечтае да кара: 6х6

Re: Ситуация с куче на пътя

Мнение от efren » 05 Окт 2017, 23:56

msi200 написа:Ситуацията се развива в Гърция. Като цяло шофьорите са ОК там, но масово не се спазва дистанция, а и не знаят пиниза с аварийките, този ако беше гледал в пътя да е спрял 10 пъти.
При удар незнам какво щеше да се случи, аз съм с Х5 а той с Нисан Примера и имаше поне 60-70км/ч разлика в скоростта... дали не беше най-безопасно просто да мина през кучето без да намалявам?


Това не го разбрах, хем шофьорите са ОК, хем масово не спазват дистанция, хем не знаят за какво служат аварийните :kuku: . Кое им е ОК? Да не би да са жени и да правят хубави св*рки?
Какво означава М54 - означава, че двигателя може да изгори 54 литра масло от смяна до смяна при спазване препоръките на производителя, тоест longlife-04 и смяна на около 20к км.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 252
Регистриран на: 8.06.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Panamera 4S

Re: Ситуация с куче на пътя

Мнение от skoti79 » 06 Окт 2017, 6:55

Имал съм същата ситуация на Тракия.
За секунди трябва да вземеш решение, какво да направиш.
АЗ ,минах през кучето.
В моя случай, това бе правилното решение.

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook