Ситуация с куче на пътя

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Ситуация с куче на пътя

Мнение от Borymeckata » 06 Окт 2017, 15:32

horhef написа:За животно не бих спрял в такава ситуация, последствията можеха да бъдат трагични. От там нататък само си чешем езиците или по точно калвиатурите :mhihi:

Абе ние се чешем, ама пцето даде фира... :cry: :cry: :cry:
Excellent! Steven is my name!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 119
Регистриран на: 5.12.2016
Местоположение: Deutschland
Кара: e61 535d

Re: Ситуация с куче на пътя

Мнение от Stuttgy » 06 Окт 2017, 15:33

Абе не е сигурно,може да има щети само по ходовата част!

Изпратено от моят SM-J320F с помощта на Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 524
Регистриран на: 27.04.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: каручки

Re: Ситуация с куче на пътя

Мнение от horhef » 06 Окт 2017, 15:56

Borymeckata написа:
horhef написа:За животно не бих спрял в такава ситуация, последствията можеха да бъдат трагични. От там нататък само си чешем езиците или по точно калвиатурите :mhihi:

Абе ние се чешем, ама пцето даде фира... :cry: :cry: :cry:


В почти всеки случай кучето го отнася. А можеше да стане и по лошо. Разминал се е колегата и :clap:

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Ситуация с куче на пътя

Мнение от c04 » 06 Окт 2017, 16:51

Според мен тоя с Нисана можеше да намали доста, а даже и да спре ама за к`во му е? Може би просто е решил, че някъв тука се мота и ми намалява у лЕватата лента, я ще го взема от дясно. В крайна сметка кучето плати...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 245
Регистриран на: 29.05.2011
Местоположение: Плевен/София
Пол: Мъж
Кара: 412 Turbo/323ti
Мечтае да кара: Mig-29
Детайли за колата: Old school!

Re: Ситуация с куче на пътя

Мнение от r19 » 06 Окт 2017, 16:59

Не оневинявам нисанаджията, ама в крайна сметка това куче няма работа там!
Явно се е заблеял на някъде, което при тази ситуация/скорост и видимост му е коствало живота на кучето и пари за ремонт на талигата.
Правилно си реагирал според мен колега.
Има и друго. Я си представете, че колегата и този с нисана успеят да запазят живота на подплашеното куче, а след тях автобус с деца или младо семейство пострадат или загинат заради него...
Като чета мненията се плаша как всички викат горкото куче... :dunno: Явно само аз смятам, че човешкия живот е несъизмеримо по-важен от кучешкия.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 136
Регистриран на: 23.04.2009
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: дизели
Мечтае да кара: по хубави пътища
Детайли за колата: прави фокуси

Re: Ситуация с куче на пътя

Мнение от ylaine » 06 Окт 2017, 19:50

А кво да викат колега? Да мре псето ли? :kuku: Това, че на някой му пука за кучешкия живот (аз също съм сред тези хора), не означава че за него той е по-важен от човешкия! Толкова ли е трудно да се разбере? Иначе по темата, както доста колеги казаха и според мен най-безопасно за нас и колите около нас би било да блъснем кучето.. колкото и кофти да звучи. Особено при скорости около и над 100.. резки спирания или опит за заобикаляне могат да бъдат фатални.

Тоя с нисана няма никакво оправдание. Какво означава, че се е шашнал? От какво? Че кола пред него намаля, дори не максимално? В такъв случай кво прави на пътя, ако това го шашка? Щом няма видимост да тръгне да заобикаля с подобна скорост си е безумие! Изпълнението е за 18-19 годишен келеш, който мисли само за.. ама не и за пътя!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 186
Регистриран на: 7.12.2016
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: E39 ALPINA B10

Re: Ситуация с куче на пътя

Мнение от Grozdanoff » 06 Окт 2017, 20:25

Колкото ли грозно да звучи ако бях аз в тази сутиация сигурно щях да сгазя песа(макар наистина да ми е жал). Бих го направил, защото ако този отзад е вкл. темпомата и пуши цигара, и гледа леко встрани може да стане страшно!

Ама то не е ли като мен да караме 5 мотора вечерта и от всичките аз да се блъсна в една мъстия и после се суркай 80м по асфалта :mhihi:
ekalchev написа:Омразата ми към русия започна в 4 клас, когато зададох въпроса на учителката защо трябва да уча руски задължително. Тогава започнах да си задавам въпроси и да достигна сам до извода, кого да мразя и кой ми е враг. Тогава нямаше САЩ или ЕС - тогава само русия имаше. Иначе не мразя сънародните си, които не мразят русия, аз ги съжалявам и ги подминавам с насмешка.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 499
Регистриран на: 14.05.2013
Местоположение: Denmark
Пол: Мъж
Кара: E39 Touring

Re: Ситуация с куче на пътя

Мнение от Denmark » 06 Окт 2017, 22:10

Аз на сметката имам елен, пор или нещо подобно и някакви птици от сорта на врабчета. На косъм щях да прибавя и 2 лебеда и един път на една лисица и беше най-щастливия ден в живота. А и тука по второстепенните пътища е пълно със зайци, та тях не ги броя (стават неадекватни вечер от фаровете).

Относно ситуацията с пора - изскочи в последния момент вечерта на магистралата при дъжд и аз го видях буквално в последния момент като беше пред колата. Спирачките даже и не ги пипнах, но въпреки пораженията по колата, си мисля че това беше по-доброто, което можеше да се случи.

Dogo-то от клипчето вероятно се е сбъркало като е видял камиона и x5-цата в двете ленти.
Изображение


Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Ситуация с куче на пътя

Мнение от steeN » 07 Окт 2017, 23:29

Интересно ми е как беше колата след елена...
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Ситуация с куче на пътя

Мнение от Borymeckata » 08 Окт 2017, 8:37

Тук не става въпрос чий живот е по-ценен - на Колегата с Х5-цата или на някакво бездомно псе. Мисля, че е ясно - за да живеем ние, всеки ден умират хиляди пилета, прасета и крави, та какво остава за някакъв помияр... Ако се постави въпросът кой да загине (човекът или кучето) - отговорът е ясен. И все пак една от десетте Божи заповеди гласи: "Не убивай!". И не е конкретизирано, дали става въпрос за човек, животно или дори растение - не убивай, не отнемай живота. В дадената ситуация Колегата няма никаква вина, той постъпва по най-правилния възможен начин, спасява собствения си живот и живота на кучето. Виновен е само другият шофер, който поради неумение, невнимание или кой знае какво убива животното и застрашава всички останали участници в ситуацията. И той ще си понесе последствията за това, ще си плати сметката рано или късно, по един или друг начин. Така виждам аз нещата...
Excellent! Steven is my name!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Ситуация с куче на пътя

Мнение от alekangg » 08 Окт 2017, 11:33

Аз имам убита сърна и изненадващо на колата и нямаше почти нищо. Смениха се броня, халоген, долна решетка и казанче за миеща течност.
Излезе през нощта точно пред десния фар и я ударих. Нямаше какво да се направи във времето от десети на секундата. На другия ден я видях умряла до пътя.
Иначе имам лисица, заек и някое врабче.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 148
Регистриран на: 19.12.2009
Пол: Мъж
Кара: на късмет и надежди...
Мечтае да кара: F-16, от прясно поръчаните
Детайли за колата: seats and a steering wheel....

Re: Ситуация с куче на пътя

Мнение от nickstorm » 08 Окт 2017, 16:41

Нощно време, при стъписано животно на пътя, един клаксон може да се окаже доста ефективен. Най-вече при сърни и лисици. Забелязал съм, че сърните обичат да пасат точно до пътя, буквално стъпват на банкета. Имам предположение, че е заради солта дето се хвърля зимата, та тревата там им е по-вкусна :mhihi:
А най-трудно забележими са ми таралежите, просто се сливат с цвета на асфалта и се виждат в последния момент, а пък са и бавни, завалиите.....
Los hombres no frenan

No discrimination! (unless you are russian) :lol:

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Ситуация с куче на пътя

Мнение от c04 » 08 Окт 2017, 16:42

По принцип съм голям любител на животните и просто не мога да възприема да ги избивам току-така, та преди време някакъв ми се обясняваше защо съм спрял от 80-100 до 0, само защото кучето не се мръдна от пътя. Не знам явно е трябвало да го блъскам ли, какво? А въпросния индивид, от желанието за по здравословен живот и по-малко нерви, не му разбих каната :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Ситуация с куче на пътя

Мнение от Borymeckata » 08 Окт 2017, 18:51

Виждал съм Пежо 605 след челен удар в глиган (?!?), ами по-добре да се беше ударил в някое дърво или в мантинелата... Напред от мотора нямаше нищо, а от прасето нямаше дори кръв - станало и избягало нагоре по баира. Аз лично съм газил котка (сама се навря под гумите), куче съм удрял, но без фатални последствия и язовец (той също избяга). С мотора веднъж ме удари гълъб - беше на шосето и излетя, но явно се забави, защото се удари в гърдите ми и падна на резервоара. Започнах да спирам, но птицата се оправи и излетя... Змии, таралежи и фазани винаги съм успявал да избегна - повече на късмет, отколкото поради някакви особени умения.

Най-кофти преживяване с животно на пътя съм имал с... една костенурка. Беше на шосето, стана ми жал, че някой камион ще я размаже и я прибрах в колата, за да я пусна по-натам в някое блато покрай пътя. Постъпих много глупаво - пуснах костенурката в краката си и подкарах. По едно време ми се наложи да намаля (за щастие, нямаше критична систуация, просто настигнах един камион и напред имаше завой). Изведнъж, с голяма изненада установих, че нямам нито спирачка, нито съединител - животното някак се беше изпързаляло под педалите... Беше голям шок, казвам ви. Не помня как се оправих, но ми остана урок за цял живот - никакви предмети в краката на шофера!
Excellent! Steven is my name!

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Ситуация с куче на пътя

Мнение от alx » 08 Окт 2017, 20:38

Като каза костенурка- аз така съм спирал на оживен път, събирал костенурка и след като я хвърлих в блатото до пътя един от пътниците в колата ми вика “.... ти нали знаеш че тази костенурка беше сухоземна?”..... та джапах в гьола да я вадя... да се ... в добрия самарянин....
алекс
трабант 601с
разни други возила

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot]

Последни теми
Facebook