Бонус малус от догодина?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Бонус малус от догодина?

Мнение от host » 25 Сеп 2018, 16:41

ахм ама чат-пат става нещо проблем със стъклопакета на клатещите
Изображение
http://clubz.bg/73630-mis_bylgariq_1998 ... osni_dupki
Новината, че мъжът на Наталия Гуркова - сръбският "диамантен крал" Джордже Михалевич, е убит в ЮАР, обиколи света за няколко часа.

тъжното е, че у нас вече нищо не се променя, назначихме ги тия на държавна работа и те хората вече даже не се трепят ... направо си правят срещи я в президентството , я в министерски съвет ... преразпределят някое %-че и после хоп, доволни и щастливи са готови да разправят в медиите колко са "против" един-друг

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 318
Регистриран на: 17.10.2004
Пол: Мъж

Re: Бонус малус от догодина?

Мнение от Фидел Кастро » 27 Сеп 2018, 23:17

Top Gun Maverick написа: Бонус-фалус не се знае нито дали ще бъде приет изобщо, нито кога ще стане това и при какви критерии.


Точно така е, но вече някои компании си правят собствен специфичен подбор и стават интересни неща.
Например аз имам 35 години стаж, само 2 акта и около 10 глоби и фишове. Най-ниска оферта за ГО ми дават Алианц, които се славят като много скъпи, но и съответно като добри плащачи. :yes:
Е, вярно налага се да платя почти 90 кинта отгоре в сравнение с началото на януари, но поне е в сила девизът " JEDEM DAS SEINE". Надявам се ще си спомните къде е бил този надпис преди около 75 години. :confused:
За период от 135 години стигнахме от Стефан Стамболов до Бойко Борисов. Ако това е еволюцията в политическия елит много скоро ще гласуваме за едноклетъчни.
След снимката си с Б.Б., Робърт де Ниро бил много доволен, че най-после се снимал с истински мафиот.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 372
Регистриран на: 14.10.2010
Местоположение: София и околностите
Кара: e36 M50B20
Мечтае да кара: e36 M3

Re: Бонус малус от догодина?

Мнение от shlosera » 28 Сеп 2018, 7:11

Вчера се мотах с един приятел в офис на лев инс, заговорих се с едното момче и сподели, че бонус малус е много вероятно да влезе от другата година, почти били обмислили всичко вече. Общо взето ми каза, че ще излатят всички още веднъж, но тия с нарушения повече... А иначе в лев инс няма значение шофьорски стаж, може да нямаш книжка и ако си на 40г ще плащаш по-малко от някой на 35 с 15 години стаж (това е към момента). Иначе като го питах колко ще ми е новата гражданска на 36цата ми каза принципно 75 1ва вноска , ама ако я сключиш при мен ще бъде 65.

Изпратено от моят G3311 с помощта на Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Бонус малус от догодина?

Мнение от ildivvy » 28 Сеп 2018, 7:21

1-ва вноска,но от колко вноски?
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес! Вече съм фен съм на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 372
Регистриран на: 14.10.2010
Местоположение: София и околностите
Кара: e36 M50B20
Мечтае да кара: e36 M3

Re: Бонус малус от догодина?

Мнение от shlosera » 28 Сеп 2018, 7:23

ildivvy написа:1-ва вноска,но от колко вноски?
От 4


Изпратено от моят G3311 с помощта на Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Бонус малус от догодина?

Мнение от ildivvy » 01 Окт 2018, 13:33

Вчера си поръчах ГО и цената е с 88лв. по-висока (250лв сега,срещу 162 преди)! Направи ми впечатление,че пак започват със старите номера с "допълнителните екстри"! Сега предлагат безплатен технически преглед в СБА,като само се плаща някаква такса от 14,50лв :mhihi: :mhihi: ,намалена цена за застраховка "Автоасистънс" и т.н. Очаквам скоро пак да има пилета и кюфтета,само и само да докопат паричките на нас,будалите! Може би това разбират под 'бонус-малус" :mhihi: ?
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес! Вече съм фен съм на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 271
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Бонус малус от догодина?

Мнение от TNT » 01 Окт 2018, 13:42

ildivvy написа:Сега предлагат безплатен технически преглед в СБА,като само се плаща някаква такса от 14,50лв :mhihi: :mhihi: ,намалена цена за застраховка "Автоасистънс" и т.н.

Че то тези неща си струват в СБА 50лв/годишно. Преглед + безплатна пътна помощ + някви други бонуси :dunno: Аз си имам карта и към тях.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Бонус малус от догодина?

Мнение от bum_bum » 22 Окт 2018, 14:07

И аз днес направих- 291лв (по форумен обичай не избрах най-евтината, щото нали да не фалират). Миналата година беше 170 и нещо.

Това са ми два резервоара нафта. А годишно зареждам 2 или макс 3. Ми да им еба майката на гражданските и на фалосите и на малосите.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Бонус малус от догодина?

Мнение от steeN » 22 Окт 2018, 14:42

Ако кажеш фирмата, някой модератор ще те глоби за реклама ли :lol:
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Бонус малус от догодина?

Мнение от bum_bum » 22 Окт 2018, 14:44

Алианц, прецених че е малко вероятно да фалират. Иначе офертата на дал бог дърво беше с 30-тина лева надолу.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 417
Регистриран на: 30.04.2007
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: СамУет

Re: Бонус малус от догодина?

Мнение от Пинтев » 22 Окт 2018, 15:57

За последният месец:
ГО-горе-долу 100 лв
Газ: 16%
Бензин/Дизел 25 ст за 2 седмици

:kuku:
Най-лошото е че вече в България няма гражданско общество.Излизат 10 човек както сега майките с децата..протестират си,никой не ги ебава за нищо..после пенсионерите ще дойдат 200-300 човека и пак...така..малее само да стане отново зимата 96,директно засилвам Пежото ми пълно с бензин към парламента. :bang: :bang:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Бонус малус от догодина?

Мнение от alekangg » 23 Окт 2018, 9:00

bum_bum написа:И аз днес направих- 291лв (по форумен обичай не избрах най-евтината, щото нали да не фалират). Миналата година беше 170 и нещо.

Това са ми два резервоара нафта. А годишно зареждам 2 или макс 3. Ми да им еба майката на гражданските и на фалосите и на малосите.

Не знам защо имаш-поддържаш кола в този случай.
Аз поне не бих.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Бонус малус от догодина?

Мнение от bum_bum » 23 Окт 2018, 12:01

Финансово е абсолютно безсмислено. Но с две деца колата си е необходимост, въпреки че почти не я ползвам.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Бонус малус от догодина?

Мнение от steeN » 06 Ное 2018, 16:48

Горепосоченият подход ще адресира въпроси, свързани с опитите на физически лица да
се възползват от системата, като регистрират като собственици на превозни средства
лица с благоприятна БМ класификация, но все още не отразява БМ класификацията на
лицата, които всъщност са отговорни за пътнотранспортни произшествия и/или
нарушения, но не са собственици на въпросното превозно средство. За тази цел се
препоръчва в случаите, когато пътнотранспортни произшествия и/или нарушения са
причинени от лице, различно от собственика, БМ класификацията на това лице да се
влияе едновременно от тази на превозното средство и собственика на превозното
средство.
БМ класификацията на лица, които в момента не притежават свое собствено
превозно средство, все още не може да бъде приложена, тъй като БМ системата ще бъде
приложена на базата на историята на превозното средство или на собственика на
превозното средство, но ще влезе в сила на по-късен етап, когато съответното лице
сключи договор за лизинг или закупи автомобил.
От това следва, че за ефективната работа на БМ системата, пътнотранспортните
произшествия и/или нарушения трябва да бъдат записани точно и да бъдат регистрирани
както към превозното средство, така и към собственика на превозното средство и/или към
трето лице, когато това е приложимо.


Прехвърляне на собствеността на дадено превозно средство

Както беше обсъдено, с цел избягване на случаи на умишлено прехвърляне на
собствеността на превозното средство, класификацията на БМ се определя като
по-рисковата между тази на новия собственик и прехвърленото превозно
средство. Не е направена такава разпоредба от нито една от държавите от ЕИЗ,
които в момента прилагат БМС.



Това е много интересно... бездарниците ще имат затруднения да си продадат колата по този начин.
Много добра идея според мен.

Закупуване на ново превозно средство

В съответствие с правилата, прилагани в различните БМС в държавите от ЕИЗ
(Италия, Румъния и Латвия), когато дадено лице закупи ново моторно превозно
средство, БМ класификацията на собственика се използва за определяне на
корекцията на премията, тъй като в самото начало новото моторно превозно
средство ще бъде с неутрална класификация на БМ. Пренебрегването на
класификацията на БМ на лицето, закупило новото превозно средство, както в
9
момента е в сила в Унгария, Люксембург и Холандия, може да даде възможност
за манипулация, което очевидно не е желателно.


http://www.fsc.bg/bg/normativna-uredba/ ... sultatsii/
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Бонус малус от догодина?

Мнение от TheDriver » 06 Ное 2018, 17:43

Прочетох я и аз проектонаредбата и признавам изглежда като стъпка в правилната посока, но има и своите сериозни недостатъци.

2. всяко МПС, регистрирано в Република България с изключение на МПС, които са
собственост на държавата или общините;
:mhihi: :mhihi: :mhihi:

Това със запазването на класа БМ даже и след смяна на собствеността не виждам как ще остане и лично аз го смятам за глупост. Защо трябва да си наказан за закононарушенията на друго лице? Никакъв шанс това да издържи в съда.


Доколкото разбирам единствения механизъм по-който класа БМ на превозно средство регистрирано на ЮЛ може да се покачи е след като :

1. изплатено застрахователно обезщетение по застрахователно събитие по задължителна
застраховка „Гражданска отговорност“ на автомобилистите, сключена във връзка с
моторно превозно средство, регистрирано в Република България;


Което ако го тълкувам правилно означава че служебните коли ще бъдат "наказвани" само при виновно причинено ПТП.

Ако това е така очаквам масово регистриране на МПС-та на фирми. Схема подобна на тази с регстрациите на МПСта в щата Монтана в САЩ.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Jorixa

Последни теми
Facebook