Бонус малус от догодина?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 180
Регистриран на: 19.03.2004
Местоположение: Казанлък
Пол: Мъж

Re: Бонус малус от догодина?

Мнение от turieca » 16 Ное 2017, 9:55

Другия път напишете някой над 40 като обичаен водач. Още по добре ще е и ако е от малко населено място. :bchug:

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3908
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Бонус малус от догодина?

Мнение от Kroki » 16 Ное 2017, 10:43

Ще го имам предвид. Благодаря :)
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 169
Регистриран на: 26.01.2009
Пол: Мъж

Re: Бонус малус от догодина?

Мнение от speedhokk » 28 Юни 2018, 11:49

Абе колеги, има ли някой да се е облажил от бонус малус-а ? :mhihi:
Моята гражданска след 2 месеца трябва да я подновявам и е 80лв по-скъпа(при същия застраховател), а нямам птп-та.. ма пък съм млад още, сигурно от там идва теслата :lol:

На баща ми гражданската също е по-скъпа без да е имал птп.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Бонус малус от догодина?

Мнение от bum_bum » 28 Юни 2018, 12:05

speedhokk написа:Абе колеги, има ли някой да се е облажил от бонус малус-а ?


Има- Боко Тиквата му викат.

Уж бонус малОс, а накрая стана фалос. :mhihi: Вдигнаха тихомълком цените. После за водачите с нарушения ще ги вдигнат още един път (тогава всички ще пляскат) и така.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 703
Регистриран на: 7.10.2012
Пол: Мъж
Кара: E90 LCI 320D xDrive
Детайли за колата: N47/184 Hp

Re: Бонус малус от догодина?

Мнение от nikola59 » 28 Юни 2018, 13:27

bum_bum написа: Има- Боко Тиквата му викат.

Уж бонус малОс, а накрая стана фалос. :mhihi: Вдигнаха тихомълком цените. После за водачите с нарушения ще ги вдигнат още един път (тогава всички ще пляскат) и така.

Да, така е - вдигнаха ги и то сериозно.

speedhokk написа:Абе колеги, има ли някой да се е облажил от бонус малус-а ? :mhihi:
Моята гражданска след 2 месеца трябва да я подновявам и е 80лв по-скъпа(при същия застраховател), а нямам птп-та.. ма пък съм млад още, сигурно от там идва теслата :lol:

На баща ми гражданската също е по-скъпа без да е имал птп.

:mrgreen: Колегата @bum_bum ти е отговорил. Моята преди 10 дена я плащах - с 40лв. по-скъпа. На 160 бях миналата година, тази 201 или 202 беше. Така, че само голям фалос :bang:

старши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Бонус малус от догодина?

Мнение от Е.Димитров » 28 Юни 2018, 14:05

Гледах по новините, презентираха супер яката работа, като въпросният "бонус", като разбира се , наблегнаха на цените на гражданската отговорност, когато шофьора има нарушения, и как можело да стигне някакви космически проценти, мисля, че се спрягаха дори 400% или подобно нещо, абе хилядарка и отгоре за някой с нарушения.
Не така реципрочно обаче стоят нещата с хора, дето нямат нарушения и са на над, да кажем 40 години.
Те можело да се възползват от да кажем до 40 ЛЕВА , не проценти, а лева по-евтина застраховка, разбира се това, на фона на новите цени на застраховките.
Така че, за застрахователите е ясно, че при тях минуси няма, а държавата приема само закони, които са в полза на "бизнеса".
Аз очаквам в скоро време, само у нас, да въведат и гражданска и за обикновеният гражданин, който ако има много зулуми, ще плаща по-голяма гражданска отговорност :mhihi:

:OT:
Колоездачите нямат ли гражданска отговорност? :mhihi: :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 169
Регистриран на: 26.01.2009
Пол: Мъж

Re: Бонус малус от догодина?

Мнение от speedhokk » 28 Юни 2018, 14:07

Всъщност сега изгледах един репортаж на нова от преди 2 седмици и навързах нещата. В момента се обсъждали някакви си 11 варианта ала бала и изрядните и внимателни шофьори щяла да им поевтинее гражданската с ДО 40%, а на нарушителите да поскъпне с ДО 400%. Демек сега вдигаме гражданските с 25-30%, та да може като окончателно въведем бонус-малус, изрядните шофьори в най-лошия случай да плащат 10лв по-малко, а нарушителите в диапазона 250-1000лв. Изясни ми се картинката :lol:

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Бонус малус от догодина?

Мнение от Top Gun Maverick » 28 Юни 2018, 18:41

Който си е мислел, че като въведат тая ПРОСТОТИЯ ще плаща по-малко, нещо се е обръкал. Нещата на всеки трезов мислещ му е ясно, че се вкарват за да могат по-неусетно да вдигнат гражданските, понеже колко ваодачи нямат нарушения? А колко нямат ПТП-та? Голям праз, че на някой, който бил изряден щели да му свалят 40 лв. а не мъжа в семесйтвото примерно ще я вдигнат със 100. :mhihi: И то в добрия случай.
Като всяко ново нещо в държавата и с това ще бъде сериозно спекулирано, ще се вдигнат изкуствено и ненужно парите за сметка на всеки един от нас.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Бонус малус от догодина?

Мнение от steeN » 28 Юни 2018, 22:02

Тва кога ще го вкарат в крайна сметка? Или пак само си говорят.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Бонус малус от догодина?

Мнение от Jordana » 28 Юни 2018, 22:33

От догодина ще го въведат - пише го в заглавието на темата . Ама ако смяташ да протестираш добре е още сега да се започне с протестите .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1528
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Бонус малус от догодина?

Мнение от ildivvy » 28 Юни 2018, 23:29

Сега сравних цените в единия онлайн-застраховател! Излиза ми между 204лв и 241лв,което е с 40лв повече от миналата година :ok: ! Сега,ако великодушно и ларж ми направят,евентуално,отстъпка от 40-ина лева,трябва ли да се радвам? Защо си мисля,че много бързо ще изберат вариант за поскъпването на застраховките за тези с многото провинения,а доста трудно и бавно ще стигнат до някакво решение за тези,които са изрядни от години? Защото тук е така!
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Бонус малус от догодина?

Мнение от Jordana » 29 Юни 2018, 5:09

Неправилно се подхожда към въпроса като се раздува мантрата че нарушителите ще плащат повече . Плащаме повече всички , повишението на цените е за всички до определено максимално ниво според летвата на застрахователя . От там почва някакво намаляне на цените според клиента , но не нарушенията са определящи . Критериите за максимална цена на застраховката не са само нарушенията . Дори и да нямате нарушения ако не отговаряте на останалите един куп условия за максимален бонус то няма да получите това ниво бонус в застраховката . На практика дори увеличение от 50-100 лв спрямо миналата година може да го считате за бонус . Реално от тази система ще имат полза първо застрахонателите защото имат широко поле за нелоялна конкуренция /фиксирана е само минималната цена / и на второ място нарушителите защото ще получат различно намаление при различни застрахователи тоест те стават една специфична група особено ухажвана заради високата цена на застраховката .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 318
Регистриран на: 17.10.2004
Пол: Мъж

Re: Бонус малус от догодина?

Мнение от Фидел Кастро » 29 Юни 2018, 6:34

Jordana написа: Плащаме повече всички , повишението на цените е за всички до определено максимално ниво според летвата на застрахователя .

Това вече е факт!
За мен "шамарът" е 40 лева спрямо 10 януари 2018 г. Чисто 20% увеличение на премията просто ей така. :kuku:
Изводът според мен е, че силното лоби на застраХУЙвателите си издейства удобен повод за вдигане на цените. :clap:
За период от 135 години стигнахме от Стефан Стамболов до Бойко Борисов. Ако това е еволюцията в политическия елит много скоро ще гласуваме за едноклетъчни.
След снимката си с Б.Б., Робърт де Ниро бил много доволен, че най-после се снимал с истински мафиот.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 723
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Бонус малус от догодина?

Мнение от Don_Diego » 29 Юни 2018, 10:01

Значи предлагам тези които сме получили увеличение за текущите полици от само 40-50лв да се радваме, че догодина ще е повече :mhihi:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Бонус малус от догодина?

Мнение от steeN » 29 Юни 2018, 10:09

Jordana написа:От догодина ще го въведат - пише го в заглавието на темата . Ама ако смяташ да протестираш добре е още сега да се започне с протестите .


Аз съм автора на темата бе тарикат :lol: Не смятам да протестирам.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook