Бонус малус от догодина?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Бонус малус от догодина?

Мнение от bum_bum » 02 Ное 2019, 13:52

Прибирате се и двамата с такси.
Изображение

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1756
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Бонус малус от догодина?

Мнение от BMW_POWER » 02 Ное 2019, 15:02

Jordana написа:При вас "жирафите " като си купуват автомобилна застраховка интересуват ли се колко плащат и за какво ? Или просто си плащат щото така трябва ? Това е много интересна позиция за хора които планират с години напред разходите си :dunno:
Има два вида задължителна застраховка в САЩ , едната е условно казано "без вина" другата е "със вина ". На различни места/щати са задължителни различни застраховки .
В единия случай щетите се покриват от застраховката на виновния , до определен лимит подобно на нашата ГО . Виновния пие една студена за собствените щети и носи отговорност за причинени щети над определените лимити . Дадох ти линк с цената - 400 на година където можеш да си поръчаш евтина застраховка . В тоя вариант застрахователите покриват само 50 % от щетите от общия брой ПТП ..логично е .
Другия вариант на зстраховане , щетите при ПТП се покриват до определен лимит от собствената ти застраховка без значение вината . От общия брой ПТП се покриват 100% от щетите до определени лимити и на двамата или повече участника .
Отделно има различни нива на покритие по избор над минималните задължителни нива , съответно и цената расте .
Редно е човек като плаща за някаква услуга пък било тя и задължителна да знае какво получава срещу парите си . В случая какво точно предлагате да се промени в България ? Нещо не се разбра какво конкретно искате да се промени освен да плащаме повече ???!!! Тука има само един вид евтина ГО с фиксирани нива на покритие , каското не е задължително . Поне не за повечето автомобили .
Кое точно да копираме от прекрасната застрахователна система на САЩ ? :dunno:


Баси усещането е, да разговаряш с Гугъл :kuku: бг-системата е много по-добра. На ония нещастни хорица, дето ги помляха край Своге им дадоха по 10 (десет) лева обезщетение на загинал. Да знаеш друга по-прекрасна застрахователна практика от тази?

Истината е една и проста. Свързваш глаголите "искам" и "плащам". Във всяко едно отношение. Искаш чипа застраховка, чипо обслужване. Искаш да правиш каквото си искаш по пътя и застрахователя да плаща, плащаш си и ти. Сиреч, карайте според джоба си.

master of the force
Online
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Бонус малус от догодина?

Мнение от alx » 02 Ное 2019, 18:30

TNT написа:Приятел е пиян и ми дава ключовете за колата да го закарам. Какво правим ? Нося си моя номер в мен ли ?


полицата е на човек, не на кола. като го спрат с твоята кола и го глобят, неговата полица се качва.
алекс
трабант 601с
разни други возила

master of the force
Online
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Бонус малус от догодина?

Мнение от alx » 02 Ное 2019, 18:31

Jordana написа:Има два вида задължителна застраховка в САЩ , едната е условно казано "без вина" другата е "със вина ". На различни места/щати са задължителни различни застраховки .


спри се...
алекс
трабант 601с
разни други возила

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Бонус малус от догодина?

Мнение от bum_bum » 02 Ное 2019, 20:21

alx написа:
TNT написа:Приятел е пиян и ми дава ключовете за колата да го закарам. Какво правим ? Нося си моя номер в мен ли ?


полицата е на човек, не на кола. като го спрат с твоята кола и го глобят, неговата полица се качва.


Нали имаше идеи да се вписват в колата ибичайните водачи. Как иначе ще те издръгнат с голяма сума за застраховка на мощна кола.
Изображение

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1756
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Бонус малус от догодина?

Мнение от BMW_POWER » 02 Ное 2019, 20:57

alx написа:
Jordana написа:Има два вида задължителна застраховка в САЩ , едната е условно казано "без вина" другата е "със вина ". На различни места/щати са задължителни различни застраховки .


спри се...


Бутилка уиски, че няма да стане :bchug:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Бонус малус от догодина?

Мнение от Jordana » 02 Ное 2019, 23:32

Ще се набуташ със скъпа канадска ракия ...не мога да повярвам , такова разточителство . :mhihi:
На тези според тебе какъв трябва да е бонус малуса ...евтин или скъп :dunno:
каруци.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

master of the force
Online
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Бонус малус от догодина?

Мнение от alx » 02 Ное 2019, 23:36

bum_bum написа:
alx написа:
TNT написа:Приятел е пиян и ми дава ключовете за колата да го закарам. Какво правим ? Нося си моя номер в мен ли ?


полицата е на човек, не на кола. като го спрат с твоята кола и го глобят, неговата полица се качва.


Нали имаше идеи да се вписват в колата ибичайните водачи. Как иначе ще те издръгнат с голяма сума за застраховка на мощна кола.


ми тази кола нали е на нечия полица? на чиято полица е, тя е за многото пари. ако аз примерно си дам хххх на жорко и жорко има ладичка ама му напишат глоба като е с хххх - тогава неговата застраховка скача на ладичката. ако жорко няма застраховка щото примерно няма кола- моята застраховка скача

полиците и глобите се пишат на човек.. не на кола.
алекс
трабант 601с
разни други возила

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1756
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Бонус малус от догодина?

Мнение от BMW_POWER » 03 Ное 2019, 2:12

alx написа:
bum_bum написа:
alx написа:
TNT написа:Приятел е пиян и ми дава ключовете за колата да го закарам. Какво правим ? Нося си моя номер в мен ли ?


полицата е на човек, не на кола. като го спрат с твоята кола и го глобят, неговата полица се качва.


Нали имаше идеи да се вписват в колата ибичайните водачи. Как иначе ще те издръгнат с голяма сума за застраховка на мощна кола.


ми тази кола нали е на нечия полица? на чиято полица е, тя е за многото пари. ако аз примерно си дам хххх на жорко и жорко има ладичка ама му напишат глоба като е с хххх - тогава неговата застраховка скача на ладичката. ако жорко няма застраховка щото примерно няма кола- моята застраховка скача

полиците и глобите се пишат на човек.. не на кола.


Малко е тегаво с тикетите за паркинг и по снимки за минаване на червено. Ама тогава си гори собственикът, ако не доведе директно виновника в съда. Грубо казано, взимам колата на комшията и му уреждам няколко честитки. Ако не успее да ме накара да му дам парите, гори той. Три - пет години и давност, такива филми няма. Има шанс при фирмените коли, защото не знаят кой е карал и понякога отменят тикета в съда. Но отбелязвам, понякога. Виждал съм ги как плачат в съда, че са дали колите на приятел или на роднина и след две седмици са получили писмо, че глобата им нараства и трябва да я платят. Не я ли платиш, не мижеш да си платиш данъка или книжката. А без това пак е скъпо ... ако те хванат.

Jordana написа:Ще се набуташ със скъпа канадска ракия ...не мога да повярвам , такова разточителство


Не отвори гугъл и моментално се изложи :kuku: Канадската ракия в Щатите е на цената на зимната течност за чистачки. Та не се грижи за мен :OT:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Бонус малус от догодина?

Мнение от Jordana » 04 Ное 2019, 23:44

Между другото , в съседна Румъния има бонусфалус система още от 2010г . След нас на дъното на класацията по смъртност на пътя , мисля че никой няма да се изненада ако при нас резултата е същия :dunno:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

master of the force
Online
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Бонус малус от догодина?

Мнение от alx » 04 Ное 2019, 23:50

Jordana написа:Между другото , в съседна Румъния има бонусфалус система още от 2010г . След нас на дъното на класацията по смъртност на пътя , мисля че никой няма да се изненада ако при нас резултата е същия :dunno:


малък а фалос-а... :bchug:
алекс
трабант 601с
разни други возила

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1756
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Бонус малус от догодина?

Мнение от BMW_POWER » 05 Ное 2019, 4:20

alx написа:
Jordana написа:Между другото , в съседна Румъния има бонусфалус система още от 2010г . След нас на дъното на класацията по смъртност на пътя , мисля че никой няма да се изненада ако при нас резултата е същия :dunno:


малък а фалос-а... :bchug:


Що се занимаваш с глупости?

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1756
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Бонус малус от догодина?

Мнение от BMW_POWER » 14 Ное 2019, 2:19

Понеже спам-групата файнъли се изнесе, ще ви обясня фалоса накратко.

Вие сте млад (нов) шофьор и имате малък стаж. Карате така на ръба (а и след него) на дрифта и имате вече две-три катастрофи с ранени хора и скрапирани автомобили. Решавате да си купите ново БМВ (имате парите). Отивате, сипвате 80К за една нова тройка. Отивате да застраховате и ви казват:

80 000лв годишно каско!

Те това е фалоса!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Бонус малус от догодина?

Мнение от alekangg » 14 Ное 2019, 8:41

Дай да видим тази цена на живо -сайт ?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 72
Регистриран на: 24.11.2009
Местоположение: Сопот
Пол: Мъж

Re: Бонус малус от догодина?

Мнение от seimo » 14 Ное 2019, 8:42

Яз па файнъли да ти обясним бг фалоса накратко :mhihi:
Години с въведен фалос:
1ва - Всички плащат както досега + УПНЯ ( Увеличение Покупка на Нови Яхти) за всички от сърце :mhihi:

2ра 30 процента са заснети да карат с 86 при ограничение 70 на АМ Тракия и плащат двойна ГО + УПНЯ за останалите само УПНЯ.

3та 80 процента плащат гражданска х2 ПЛЮС задължителния УПНЯ. 10 процента мургави нарушители спират да плащат изобщо ГО. Останалите 10 процента ги е страх 3та година да си изкарат колата от гаража и плащат само първоначалната ГО + УПНЯ х3 минус 5лв и 56ст бонус.

4та Последния загася лампата и бяга на запад да чисти имението на чичко застраховател :mhihi:

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: ildivvy

Последни теми
Facebook