Бонус малус от догодина?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Бонус малус от догодина?

Мнение от TNT » 31 Окт 2019, 21:30

На мен не ми е ясно какво става, ако ГО стане на водача и колата се кара от друг. Дет се вика, оставям си колата на майстор, след ремонта колата се тества - става беля. Ко праЙм ? Със служебните коли също какво става ? Последният месец примерно съм шофирал 10 различни коли на стойност между 3000 и 400 000лв с мощности от 100 до 600++ коня. Как ще ми се определи колко съм рисков ?
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Бонус малус от догодина?

Мнение от Jordana » 31 Окт 2019, 22:30

BMW_POWER написа:
Jordana написа:Което е пък е най субективното щото идеята вероятно е че тоя с голямата кола мачка по малките . Или пък получава по малко щети при удар ...или пък ....откъде да знам какво са имали предвид , твъде субективно е :mhihi:
Единствения смислен критерий според мен е броя ПТП които правиш и донякъде колко км въртиш годишно . Младоците ясно че трябва да са ощетени , там е неизбежно и свързано с физиологията . :dunno:


Много грубо казано, застраховката е на името на водача и в примерно цифрата Х. Това се умножава по Y, което е марката и модела на колата. Y расте или . Една кола 3.6литра, ускоряваща до 100км/ч за около 4сек е много по-рискова, отколкото семейния ван. Защо да плащат еднакво? Имаш три коли, защо да плащаш тройна застраховка, след като само ти си вписан в полицата? Имаш една полица и там са всички коли и шофьори. Караш нормално, нормално, нямаш нарушения, защо да имаш скъпа застраховка?
Нека запазят сегашните нива, а на тия с нарушенията да им ги вдигат..
Искате ли нормални закони? Ми не се оплаквайте от тях :dunno:

Продължаваш да си противоречиш и да не разбираш че интереса на зстрахователя и на клиента не може да съвпадат , това е основополагащо правило и не знам що искаш да убедиш всички че застахователя едва ли не колкото повече пари прибира толкова по мирно и тихо става :mhihi:
Я обясни колко е застраховката на електромобил който вдига 0-100 за 3 секунди да направим сравнение нагледно с примера който си дал , дали е оценен еднакво риска или и са бла бла бла субективни глупости . Броя ПТП зависи в много малка степен от бонусфалуса , за да твърдиш противното трябва да има съответното проучване с контролна група водачи и да се сравнява при същите пътни условия , полиция и събираемост на глоби . А това никой няма да го направи по един куп причини . Съответно приемаш на доверие че застрахователя те одира за твое добро и си свиркаш . Един поглед върху статистиката на смъртните случаи в коя да е страна с такава застрахователна система показва че няма пряка връзка със тоя вид застраховане и броя смъртни случаи . Нивата се променят плавно с десетилетия и това е едиснтвено в следствие на новите технологии за сигурност , по добрите пътища , огромните задръствания които забавят неимоверно средната скорост на трафика , работата на полицията , медийната атака и куп още неща .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Бонус малус от догодина?

Мнение от alx » 31 Окт 2019, 22:56

Jordana написа:Броя ПТП зависи в много малка степен от бонусфалуса


ако системата работи тези дето правят птп-тата след 2-3 години ганьовщина по пътищата осъмват с $4000 го и с това се прикючват техните приключения по пътищата... това съм го виждал със собствените си очи.
алекс
трабант 601с
разни други возила

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Бонус малус от догодина?

Мнение от Jordana » 31 Окт 2019, 23:11

Електромобила го пропускаме явно , другия безспорен факт че имате евтини каляски с най скъпите застраховки го пропускаме .. :dunno:
Ето малко конкретика , да видим кое не е разбираемо , произволен щат хващам .

https://www.valuepenguin.com/best-auto- ... s-virginia
Така , и другия интересен момент щото все пак говорим за България но се натрапва постоянно как било някъде си ...колко е събираемоста на глобите ? В България е 30 % ...защо държавата и институциите не си свършат работата за която им се плаща от данъците на всички и тия глоби са пряко предвидени от закона да повишават пътната безопасност ? Защо се прескача тоя момент че институциите не си вършат работата а се опитват да нагушат застрахователното лоби с още кинти без да има тая необходимост . Докога тия кьопеци ушевите ще висят в патрулките вместо да са в реална услуга на гражданите за което им се плаща ? Като се изтъпани някой и почне да ми обяснява как трябва да плащам повече ГО бонуси фалуси и незнам си какви глупости още е редно да са изчерпани наличните ресурси за които вече е платено . Вече го написах 100 пъти и ще продължа да го пиша докато го проумеете ...като се реформира и заработи тая агитка в КАТ , да заповядат на едно обществено обсъждане за бонусифалуси да видим кое как и защо . Дотогава си е чисто промиване на мозъци цялата тая работа .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Бонус малус от догодина?

Мнение от alx » 31 Окт 2019, 23:33

Jordana написа:Електромобила го пропускаме явно , другия безспорен факт че имате евтини каляски с най скъпите застраховки го пропускаме .. :dunno:
Ето малко конкретика , да видим кое не е разбираемо , произволен щат хващам .

https://www.valuepenguin.com/best-auto- ... s-virginia
Така , и другия интересен момент щото все пак говорим за България но се натрапва постоянно как било някъде си ...колко е събираемоста на глобите ? В България е 30 % ...защо държавата и институциите не си свършат работата за която им се плаща от данъците на всички и тия глоби са пряко предвидени от закона да повишават пътната безопасност ? Защо се прескача тоя момент че институциите не си вършат работата а се опитват да нагушат застрахователното лоби с още кинти без да има тая необходимост . Докога тия кьопеци ушевите ще висят в патрулките вместо да са в реална услуга на гражданите за което им се плаща ? Като се изтъпани някой и почне да ми обяснява как трябва да плащам повече ГО бонуси фалуси и незнам си какви глупости още е редно да са изчерпани наличните ресурси за които вече е платено . Вече го написах 100 пъти и ще продължа да го пиша докато го проумеете ...като се реформира и заработи тая агитка в КАТ , да заповядат на едно обществено обсъждане за бонусифалуси да видим кое как и защо . Дотогава си е чисто промиване на мозъци цялата тая работа .


тези квоти дето ги получаваш онлайн са начални. като кажеш "давай да пишеме" и те ти проверяват след това нарушенията и ти нагласят полицата според нея. един вид- отиваш онлайн, въвеждаш си всичките данни и ти казват "$700/ година". ти казваш- "идеално, издавайте" и те ти казват- да добре и ти я издават на $700... след 1 месец ти идва писмо по пощата с което те уведомяват, че след преглеждане на факторите полицата ти е $3700. и така. ако щеш. аз лично като съм бил по-млад съм имал го $1400 при положение, че е трябвало да бъде $350 и каско $12700 при положение, че е трябвало да бъде $1300.

за електромобилите не разбирам какво искаш да кажеш. затраховката им е точно колкото на другите коли в съответния клас. примерно един шеви болт струва на година колкото една тойота корола.

а, че проблеми има с родните кат, пътищата и всичко останало- самата истина. ама това е друга тема. ще кажеш- не- същата е. не, не е. съвсем друга тема е. агитката в кат работата й е да санкционира нарушителите и тя го прави. това, че събираемоста е ниска е съвсем друг проблем които както знаеш е много трудно да се реши в родни условия... но една гъвкава застрахователна система е едно добро начало.

аз искам като видя някои дето минава в аварийната при едно километрично задръстване като го спрат да знам, че ще го глобят 300 лева които той може и да не плати щото е ниска събираемоста, ама също така го-то му ще се качи 75% а каското- %150. докато тази схема не заработи безотказно и не се опарят ганьовците - няма да има оправия. кое не е ясно? :bchug:
алекс
трабант 601с
разни други возила

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Бонус малус от догодина?

Мнение от Jordana » 01 Ное 2019, 0:33

Линка е информативен , тикетите ги остави говорим за редовни водачи . Освен ако не сте всичките там с лош рейнитг естествено :mhihi: Показани са какви лимити покриват тия застраховки . За 20 пъти по скъпа застраховка ....и после пак ми кажи че е същото . Просто е невероятно до къде може да стигне наглоста на застрахователите , другото са субективни измислици напаснати по конкретни дадености . Както виждаш и в методиката бяха написали невероятни дивотии дето никъде по света не са чувани и виждани .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1756
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Бонус малус от догодина?

Мнение от BMW_POWER » 01 Ное 2019, 3:35

Jordana написа:
BMW_POWER написа:
Jordana написа:Което е пък е най субективното щото идеята вероятно е че тоя с голямата кола мачка по малките . Или пък получава по малко щети при удар ...или пък ....откъде да знам какво са имали предвид , твъде субективно е :mhihi:
Единствения смислен критерий според мен е броя ПТП които правиш и донякъде колко км въртиш годишно . Младоците ясно че трябва да са ощетени , там е неизбежно и свързано с физиологията . :dunno:


Много грубо казано, застраховката е на името на водача и в примерно цифрата Х. Това се умножава по Y, което е марката и модела на колата. Y расте или . Една кола 3.6литра, ускоряваща до 100км/ч за около 4сек е много по-рискова, отколкото семейния ван. Защо да плащат еднакво? Имаш три коли, защо да плащаш тройна застраховка, след като само ти си вписан в полицата? Имаш една полица и там са всички коли и шофьори. Караш нормално, нормално, нямаш нарушения, защо да имаш скъпа застраховка?
Нека запазят сегашните нива, а на тия с нарушенията да им ги вдигат..
Искате ли нормални закони? Ми не се оплаквайте от тях :dunno:

Продължаваш да си противоречиш и да не разбираш че интереса на зстрахователя и на клиента не може да съвпадат , това е основополагащо правило и не знам що искаш да убедиш всички че застахователя едва ли не колкото повече пари прибира толкова по мирно и тихо става :mhihi:
Я обясни колко е застраховката на електромобил който вдига 0-100 за 3 секунди да направим сравнение нагледно с примера който си дал , дали е оценен еднакво риска или и са бла бла бла субективни глупости . Броя ПТП зависи в много малка степен от бонусфалуса , за да твърдиш противното трябва да има съответното проучване с контролна група водачи и да се сравнява при същите пътни условия , полиция и събираемост на глоби . А това никой няма да го направи по един куп причини . Съответно приемаш на доверие че застрахователя те одира за твое добро и си свиркаш . Един поглед върху статистиката на смъртните случаи в коя да е страна с такава застрахователна система показва че няма пряка връзка със тоя вид застраховане и броя смъртни случаи . Нивата се променят плавно с десетилетия и това е едиснтвено в следствие на новите технологии за сигурност , по добрите пътища , огромните задръствания които забавят неимоверно средната скорост на трафика , работата на полицията , медийната атака и куп още неща .


Приказваш, колко да не зАспиш. По каква логика Порше Панамера ще има същата ГО, каквато и Додж Караван? Застрахвателят скубе, но ти нямаш капка идея, какво представлява това. Когато платиш 5-6000лв ГО, тогава ще ти всетне лампата.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Бонус малус от догодина?

Мнение от Jordana » 01 Ное 2019, 9:19

Напротив дори , имам отлична представа за ситуацията :mhihi: От гледна точка на математиката това е типичната игрова система с две равновесни състояния на Неш . Едното равновесно състояние е когато никой не извършва нарушения , другото е когато всички извършват нарушения . Ако имаме второто стабилно състояние , админстрирането на системата е невъзможно тъй като огромния брой участници прави контрола невъзможен . Капацитета е ограничен и само малък брой участници ще бъдат санкционирани . На практика в различните варианти се търсят различни решения и това което сработва най добре е индексирането на играчите . Ако всеки от участниците знае че ще бъде санкциониран при извършване на нарушение то никой не извършва нарушения , дори и капацитета за контрол да е недъгав и неспособен да обхване всички което е реалноста . Това е зависимост на решенията на всички играчи от решенията на отделния играч . Тоест ако достатъчно голяма група започне да извършва нарушения всички ще започнат да извършват нарушения докато се постигне стабилно равновесие в системата . За да не се допусне това се прилага и този принцип на неизбежност на наказанията който сработва идеално в някои страни . И не сработва при нас , а застрахователите паразитират върху администрирането на системата като подменят реалните работещи решения с изгодни за тях .
В западния модел на администриране с голяма вероятност може да се каже че равновесно състояние при което условно казано никой не извършва нарушения може да се постигне без бонусфалус изгъзици, и подобни решения които облагодетелстват само един от играчите . Съответно при нас докато не се постигне висока неизбежност на наказанията застрахователните пинизи са без стойност . За да има застрахователен малус трябва да има първо санкция на администратора , не забравяйте този факт и не подменяйте реалноста . Застрахователя налага саткция на база вече наложена санкция , така че да не слагаме каруцата пред коня . :dunno:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 25.06.2011
Местоположение: rustland
Пол: Мъж
Детайли за колата: Focus,Opel Monza/Senator,MX5 nb

Re: Бонус малус от догодина?

Мнение от немо » 01 Ное 2019, 12:41

TNT написа:На мен не ми е ясно какво става, ако ГО стане на водача и колата се кара от друг. Дет се вика, оставям си колата на майстор, след ремонта колата се тества - става беля. Ко праЙм ? Със служебните коли също какво става ? Последният месец примерно съм шофирал 10 различни коли на стойност между 3000 и 400 000лв с мощности от 100 до 600++ коня. Как ще ми се определи колко съм рисков ?

Тая система я има в Австрия,за други страни не знам.Номерът е персонален и застраховката върви с номера,не с МПС-то.Тоест аз си свалям номера от моята кола,ти си слагаш твоя номер и караш ,стига моята кола да е в клас,който покрива твоята застраховка.Имам приятел,който е в Австрия от 7 год.някъде,с каквато и кола да си дойде винаги е с "неговия" номер.
Шофирането е превантивен анализ на това,което може да се случи на пътя....

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Бонус малус от догодина?

Мнение от alx » 01 Ное 2019, 15:14

Jordana написа:Напротив дори , имам отлична представа за ситуацията


съжалявам. не можеш да прочетеш всичко в гугъл.

аз ти зададох конкретен въпрос на края на мнението ми - "какво искам". искам да ми кажеш при текущата ситуация как би го постигнал. една (прясно написана) бонус малус схема дава решение. твоето какво е? ама моля, да е реално и съобразено с действителноста.
алекс
трабант 601с
разни други возила

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 292
Регистриран на: 30.12.2006

Re: Бонус малус от догодина?

Мнение от Club BMW » 01 Ное 2019, 16:18

Как си личи, че някои хора дори не са си направили труда да се запознаят с проекта на Наредба ..., а са тук само, да разтягат локуми. Много жалко.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Бонус малус от догодина?

Мнение от Jordana » 01 Ное 2019, 19:04

alx написа:
Jordana написа:Напротив дори , имам отлична представа за ситуацията


съжалявам. не можеш да прочетеш всичко в гугъл.

аз ти зададох конкретен въпрос на края на мнението ми - "какво искам". искам да ми кажеш при текущата ситуация как би го постигнал. една (прясно написана) бонус малус схема дава решение. твоето какво е? ама моля, да е реално и съобразено с действителноста.

Съжалявам , но това което обясняваш показва единствено че застрахователя може да те скубе както си иска дори без да те уведоми че ти вдига цената на застраховката . Това е просто идеалния критерий за риска , няма що ..не знам с какви очи го наричате бонусфалус като това си чисто дране на живо . Дори не е нужно да си виновен ако той реши че не те харесва . Дори не е нужно да си виновен , ако той реши че си виновен . В САЩ условията по автомобилното застраховане са различни от тука , нямат нищо общо и не виждам каква е тая убеденост че трябва да си прехвърляте недъгавата застрахователна система и тука . :dunno:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1756
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Бонус малус от догодина?

Мнение от BMW_POWER » 02 Ное 2019, 0:35

alx написа:
Jordana написа:Напротив дори , имам отлична представа за ситуацията


съжалявам. не можеш да прочетеш всичко в гугъл.

аз ти зададох конкретен въпрос на края на мнението ми - "какво искам". искам да ми кажеш при текущата ситуация как би го постигнал. една (прясно написана) бонус малус схема дава решение. твоето какво е? ама моля, да е реално и съобразено с действителноста.


Опитваш се да убедиш шоп, че жирафът наистина съществува :dunno: Коментира нещо, за което (много вероятно първо тук) може би е чувал и евентуално чел. Две години ще са достатъчни, за да се "научат" българите да карат. Мен не ме е страх от полицаите. Страх ме е от застрахователите. Полицаят наказва веднъж, застрахователят наказва с години.
Кеф ти е да дрифтиш, да не се съобразяваш с околните и да правиш каквото си искаш. Ми добавянето на една нула към застраховката определено ще накара крачето ти да "олекне". А и не само твоето.
Застрахователният пазар в бг-то върви в много грешна посока, но това устройва всички :dunno:
Не му се връзвай ;)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Бонус малус от догодина?

Мнение от Jordana » 02 Ное 2019, 10:00

При вас "жирафите " като си купуват автомобилна застраховка интересуват ли се колко плащат и за какво ? Или просто си плащат щото така трябва ? Това е много интересна позиция за хора които планират с години напред разходите си :dunno:
Има два вида задължителна застраховка в САЩ , едната е условно казано "без вина" другата е "със вина ". На различни места/щати са задължителни различни застраховки .
В единия случай щетите се покриват от застраховката на виновния , до определен лимит подобно на нашата ГО . Виновния пие една студена за собствените щети и носи отговорност за причинени щети над определените лимити . Дадох ти линк с цената - 400 на година където можеш да си поръчаш евтина застраховка . В тоя вариант застрахователите покриват само 50 % от щетите от общия брой ПТП ..логично е .
Другия вариант на зстраховане , щетите при ПТП се покриват до определен лимит от собствената ти застраховка без значение вината . От общия брой ПТП се покриват 100% от щетите до определени лимити и на двамата или повече участника .
Отделно има различни нива на покритие по избор над минималните задължителни нива , съответно и цената расте .
Редно е човек като плаща за някаква услуга пък било тя и задължителна да знае какво получава срещу парите си . В случая какво точно предлагате да се промени в България ? Нещо не се разбра какво конкретно искате да се промени освен да плащаме повече ???!!! Тука има само един вид евтина ГО с фиксирани нива на покритие , каското не е задължително . Поне не за повечето автомобили .
Кое точно да копираме от прекрасната застрахователна система на САЩ ? :dunno:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Бонус малус от догодина?

Мнение от TNT » 02 Ное 2019, 13:30

немо написа:
TNT написа:На мен не ми е ясно какво става, ако ГО стане на водача и колата се кара от друг. Дет се вика, оставям си колата на майстор, след ремонта колата се тества - става беля. Ко праЙм ? Със служебните коли също какво става ? Последният месец примерно съм шофирал 10 различни коли на стойност между 3000 и 400 000лв с мощности от 100 до 600++ коня. Как ще ми се определи колко съм рисков ?

Тая система я има в Австрия,за други страни не знам.Номерът е персонален и застраховката върви с номера,не с МПС-то.Тоест аз си свалям номера от моята кола,ти си слагаш твоя номер и караш ,стига моята кола да е в клас,който покрива твоята застраховка.Имам приятел,който е в Австрия от 7 год.някъде,с каквато и кола да си дойде винаги е с "неговия" номер.

Приятел е пиян и ми дава ключовете за колата да го закарам. Какво правим ? Нося си моя номер в мен ли ?
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook