Бонус малус от догодина?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Бонус малус от догодина?

Мнение от Jordana » 09 Дек 2018, 22:04

Естествено че в полицата се добавя . Кой говори изобщо за смяна на талон ? Ако го пишеш в талона става собственик , не това е целта . Като искаш двама трима да карат , отиваш с полицата при застрахователя и ги дописват . Преизчисляват таксата по най големия джигит от всичките , доплащаш и си ОК . То си е такова и текущото положение само дето никой не го спазва . Няма как да стане по друг начин и в стария вариант , единствено ако този на който даваш колата е с равен статус няма доплащане . Но при всички случаи тези които управляват МПСто трябва да са вписани в полицата .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Бонус малус от догодина?

Мнение от steeN » 09 Дек 2018, 22:45

https://dariknews.bg/novini/bylgariia/g ... st-2135077

Николай Петков от Комисията за финансов надзор обясни, че законът би могъл да ограничи броя на водачите, които имат право да управляват един автомобил до хората, вписани в регистрационния талон или в застраховката на автомобила. Това ограничение ще се гарантира от санкции, добави той.

„Така, например, в Обединеното кралство човек, който управлява автомобил, в чиято застраховка не е вписан, трябва да плати глоба от 600 паунда“, посочи още Петков.

При пътен инцидент, причинен от шофьор, който не е вписан в застраховката „Гражданска отговорност“, този шофьор ще носи финансова отговорност за обезщетяването на пострадалите.

„След като застрахователят в съответствие с европейското законодателство е заплатил на жертвата обезщетението, което е причинено в резултат на управлението от невписания в полицата водач, той закономерно трябва да получи обезщетението от този извършител“, допълни Петков.


теб май ти е навик да пишеш ей така колкото да хабиш трафик?
а този стар вариант не знам от къде го измисли...

https://nova.bg/news/view/2018/11/09/231436/бонус-малус-малус-точки-ще-се-пишат-не-за-всички-нарушения-на-пътя

В някои страни от Европейския съюз в талона на автомобила се вписват всички водачи, които имат право да го управляват и зад волана могат да сядат само въпросните лица. Такава система позволява при сключването на застраховката реално да се отчитат характеристиките на действителните водачи на колата. Система със сключване на застраховка само на шофьора не съществува никъде в рамките на ЕС, казват от КФН. Европейското законодателство изисква изрично "Гражданската отговорност" да покрива отговорността на лице, което управлява кола, дори и без да е собственик.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Бонус малус от догодина?

Мнение от Jordana » 09 Дек 2018, 23:16

Колко човека пишете от тоя профил ? Според мен сте поне трима , без да броим кучето :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8324
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Бонус малус от догодина?

Мнение от vicho » 10 Дек 2018, 1:28

не сте нормални да обсъждате толкова време "топлата вода" :kuku: :kuku: :kuku:
You said: "Time will change!" What if it changes you?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Бонус малус от догодина?

Мнение от Е.Димитров » 10 Дек 2018, 9:56

Вчера по нова телевизия решиха да направят едно репортажче за гражданската отговорност.
И понеже все някой трябва да плати на хората, дето правят репортажа, веднага си пролича кой плаща :)
Та в този репортаж/предаване/пасквил казаха, че държавата в лицето на КФН иска да "дисциплинира" водачите, и за туй предлага да се качат застраховките гражданска отговорност...
Значи, държавата не може да дисциплинира шофьорите с полиция, актове, рестрикции в закона, а решава да се обърне към частният сектор
Вече не смея да си помисля, ако държавата в лицето на МВР реши да дисциплинира хората, та да се обърнат към силови групировки :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Бонус малус от догодина?

Мнение от steeN » 10 Дек 2018, 11:09

Jordana написа:Колко човека пишете от тоя профил ? Според мен сте поне трима , без да броим кучето :mhihi:


С теб конкретно си пише само кучето :mhihi:


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Бонус малус от догодина?

Мнение от Jordana » 10 Дек 2018, 17:54

steeN написа:
Jordana написа:Колко човека пишете от тоя профил ? Според мен сте поне трима , без да броим кучето :mhihi:


С теб конкретно си пише само кучето :mhihi:


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

В такъв случай му предай на кучето че може да продължи да си лае , кервана си върви и без него :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

User
Аватар
Мнения: 4609
Регистриран на: 17.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330XD
Детайли за колата: the silent power

Re: Бонус малус от догодина?

Мнение от b00st » 12 Дек 2018, 16:48

Аз съм ЗА да има бонус малус система и да тръшкат яко глоби на всички джигити и да им свалят номерата и колите да им конфискуват като искат. Ама искам да си имам персонален номер, който да си го прехвърлям от едната кола на другата, пък застраховката да ми е на номера и по модела на колата, а не персонална хич не ми е проблем. Айде като ще правим нова система да е както трябва викам. А не все да сме прецакани щото на тия горе им е по-удобно да ни го вкарат така.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8324
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Бонус малус от догодина?

Мнение от vicho » 12 Дек 2018, 17:12

b00st написа:Айде като ще правим нова система да е както трябва викам. А не все да сме прецакани щото на тия горе им е по-удобно да ни
го вкарат така.


ЩЕ ЛИ ТИ СЕ!?!?!?

ДА, ДА, АМА НЕ!!!

Изображение
You said: "Time will change!" What if it changes you?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1528
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Бонус малус от догодина?

Мнение от ildivvy » 12 Дек 2018, 18:34

Те,тия отгоре ,отдавна молят със сълзи на очи да ги свалим доло по най-бруталния начин, ами ние какво чакаме още не е ясно...
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1528
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Бонус малус от догодина?

Мнение от ildivvy » 15 Дек 2018, 23:47

Днес чета статия във в.'Марица',че 'българската организация' за "Зелена Карта" (или както там се води) била под по-строг мониторинг от тези дни! Иначе била под мониторинг още от Март... Причината - неплатени искове от щети в чужбина :shock: :shock: Щяло да има някакво преразглеждане и евентуално завишаване на застраховката ГО :mhihi: :mhihi: Само колко е просто! Не ги устройват приходите,спират да плащат известно време,вдига се патърдия и хоп - ето ти желаното увеличение :ok: !
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Бонус малус от догодина?

Мнение от Top Gun Maverick » 16 Дек 2018, 0:23

Това ще набере скорост ако не приемат фалуса. Така ще оправдаят новото повишение. Абе ако всеки спре да си плаща в един момент какво ще правят?
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 366
Регистриран на: 19.11.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: Е36 318i
Мечтае да кара: На челна стойка.
Детайли за колата: И умишлено надрана пак е красива.

Re: Бонус малус от догодина?

Мнение от ceco_kd » 16 Дек 2018, 8:58

Това да спрем българите да си плащаме няма да го доживея - гарантирам!!!! Защото сме овча нация! Малко офф: Вчера на Дунав мост чакаме си колоната да преминем към Румъния. Всичко точно, но в един момент 2 буса от Търговищко от немай къде се появяват и се нареждат до един подобен на тях бус(с колесар ли се казва ремарке за кола ли е не го знам как се нарича и вътре една камара вмирисани братчеди). Лека полека и двата буса се вмъкнаха в колоната. Няма и 5 минути айде същия сценарий. И след още малко време айде пак. Почнаха да свирят доста коли, но резултат нулев. Е*и му майката! Излизам и отивам пеш при митничарите. Обяснявам как е възможно това да се случва и женицата ми вика: "Ми не ги пускайте!" Е питах я да се бием ли трябва с тях. 5 буса с по 7-8 резака(не съм расист, дори с едно турско семейство всяка седмица си излизаме по веднъж и си се забавляваме, ама за тия амуджи това си е даже комплимент). И това да ходя да им казвам и показвам какво се случва стана 2 пъти. Еми овча нация сме, след като накрая и едни румънци с една Дачия(3 души вътре) прередиха също колоната. Минаха след нас, понеже жена ми до последно не им даде и грам шанс да се намърдат пред нас. Абе овце сме си били и такива и ще си бъдем. И ще си ни вземат парите дето са замислили да ни ги вземат и като малус и като тол такси и винетки и данъци и манъци и ще си се дразним, че ги даваме, ама ще им ги даваме, щото и Вие и Аз сме от едно овчо стадо!
За какво се върнах в Бг, а не създадох семейство в САЩ като бях. Ей това ще се терзая цял живот. Че да се мъчат и моите деца в тая пробита "държава". Да бъдеш изряден тук е равносилно на това да си винаги прецакан.....

Изпратено от моят Redmi 4 с помощта на Tapatalk
Карам бавно! Стигам Бързо!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 802
Регистриран на: 16.07.2009
Пол: Мъж

Re: Бонус малус от догодина?

Мнение от driver69 » 16 Дек 2018, 14:21

ceco_kd написа:...

Нима това другаде го няма? Само в България опашките на границите се пререждат?

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Бонус малус от догодина?

Мнение от Top Gun Maverick » 16 Дек 2018, 15:05

То да е само това...
Одеве стана едно ПТП близо до нас с един познат, нищо сериозно, не спрял на стопа в хлъзгавото, няма почти трафик неделя преди 11, ама се цапнали леко. Фара му заминал и леко ламарината на онзи. Та случайно минах и питах катаджиите акт ли ще пишат или двустранен, казаха двустранен. Та в това положение, ПТП ще се отразявали при застрахователите и ще се вдига ли малуса след като няма актове? Сигурно някъде са писали из сайтовете, но ме мързи да търся.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook