Бонус малус от догодина?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Бонус малус от догодина?

Мнение от Top Gun Maverick » 02 Юли 2018, 14:51

Те и тука свалят номера и вземат книжки на пътя, но някои го обявиха за прекалено.
Между другото аз знам за трима различни Гърци, които не се познават и живеят в нашия район и работят тук. Единипт ми е разправял, че в Гърция вземаш малко повече пари, но е по-скъпо и не живееш по-добре. Казват се Йорго(така му викат)Анадтасис и...пак Йорго. :mhihi:
Но по мое мнение скоро няма да ги стигнем. Иначе бая народ се върна от там защото вече нямало пари.
Последна промяна Top Gun Maverick на 02 Юли 2018, 14:53, променена общо 1 път
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 180
Регистриран на: 3.11.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: вана
Мечтае да кара: DACIA

Re: Бонус малус от догодина?

Мнение от Knoxville_ » 02 Юли 2018, 14:53

И аз имам един гръцки екземпляр, който живее и работи в София. Но по скоро е колкото да не е без хич, ясно е, че повече българи работят в гръцко отколкото обратното.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Бонус малус от догодина?

Мнение от TheDriver » 02 Юли 2018, 15:17

alx написа:
TheDriver написа:Днес попднах на интересен материал показващ как всички тези "мерки" дето работят в "белите страни" са обречени на провал на юг от Дунав.

КАТ Сливен се жалва, че голяма част от нарушителите(тъмнозелени), които хваща са с кипърски книжки и сътоветно почти не им противодействат.:


Къде е проблема? Гърците са го измислили- ако има съмнение, че спряния няма да плати глобата му се взимат номерата докато не го плати. Репатраци, хотели и тая 100 лева глоба излиза 500. Ако се скатае колата седи и трупа такси, лихви и т.н.

Въпрос на желание.


Свалянето на номерата на българите в Гърция работи, точно защото имаме българи в Гърция които трябва да минат през доста перипети, за да си поискат правата и не могат да се приберат(лесно) по друг начин.

Нали въведохме подобна система и тук, вече поне 6 месеца "работи". Таргет групата отново се измъква. Няма как да свалят номерата на колата, ако не си собственик(или ако ги свалят после ги връщат на собственика)Мисля че законовия срок е 1 месец, но след като се вдигна доста шум не се занимават много с тези конфликтни казуси.. Т.е. под ударите на въпросния регламент пак попадат сравнително "нормалните" водачи. Ако караш чужда кола може да ти отлети книжката евентуално - и тук има схеми, примерно не си даваш документите или изобщо не ги носиш или си караш без книжка след това.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Бонус малус от догодина?

Мнение от steeN » 02 Юли 2018, 16:52

Knoxville_ написа:И аз имам един гръцки екземпляр, който живее и работи в София. Но по скоро е колкото да не е без хич, ясно е, че повече българи работят в гръцко отколкото обратното.


Аз имам съседи гърци също... А българите работят по курортите. Всичко останало е леща.
Да не говорим колко фирми се преместиха при нас.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Бонус малус от догодина?

Мнение от alx » 02 Юли 2018, 16:56

TheDriver написа:Свалянето на номерата на българите в Гърция работи, точно защото имаме българи в Гърция които трябва да минат през доста перипети, за да си поискат правата и не могат да се приберат(лесно) по друг начин.


това да ти вземат колата/ номерата в родината дори да си българин, с българска книжка и застраховка не се ли брои за перипетии? дори да решиш да съдиш и тн... брои едно няколко месеца без кола...

или ако взема калашника на съседа ходя и обера една банка с него, после ако ме хванат кво- връщат калашника на съседа? глупости. закона да се променя че возилото ако е взето със знанието на притежателя му се третира все едно е на шофьора които е извършил нарушението/ престъплението. кое не е ясно?

мисълта ми е, че закона може лесно да се измисли да прави живота труден/ скъп на провинилите се. винаги разбира се ще има изключения и такива дето не ги лови, но като цяло ако искаме да не измираме като мухи по пътя при нашия манталитет- това е единственото решение- бой по портфейла без прошка... генерално в родината нещата може да се оправят за 6 месеца- но няма кой да погледне конструктивно на закона и на изпълнението му... защото дълбоко в душите ни всички сме ганьовци. и затова сме на това дередже.
алекс
трабант 601с
разни други возила

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Бонус малус от догодина?

Мнение от bum_bum » 02 Юли 2018, 17:33

Може, може. И за 6 дни може да се “оправим”. Що не вземат направо да застрелват нарушителите на място?
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Бонус малус от догодина?

Мнение от TheDriver » 02 Юли 2018, 17:52

alx написа:
това да ти вземат колата/ номерата в родината дори да си българин, с българска книжка и застраховка не се ли брои за перипетии? дори да решиш да съдиш и тн... брои едно няколко месеца без кола...

или ако взема калашника на съседа ходя и обера една банка с него, после ако ме хванат кво- връщат калашника на съседа? глупости. закона да се променя че возилото ако е взето със знанието на притежателя му се третира все едно е на шофьора които е извършил нарушението/ престъплението. кое не е ясно?


Не се третира така по настоящия закон и точката за свалянето на номерата ;) И няма как да се третира( с изключение на алкохол, наркотици и неправоспособност), защото аз като собственик няма как да знам шофьора какви неплатени глоби има и дали няма да му скимне да кара с 200+ примерно. В момента ако хванат някой с тежко нарушение или с неплатени глоби и той не е собственик на автомобила имат право да му вземат книжката и да спрат колата от движение(със стикер) за 1 месец. След няколко раздухани случая обаче се свенят това да го прилагат, защото е правен капан. И ще продължи да бъде такъв, защото проблема не е в ЗДвП.

мисълта ми е, че закона може лесно да се измисли да прави живота труден/ скъп на провинилите се. винаги разбира се ще има изключения и такива дето не ги лови, но като цяло ако искаме да не измираме като мухи по пътя при нашия манталитет- това е единственото решение- бой по портфейла без прошка... генерално в родината нещата може да се оправят за 6 месеца- но няма кой да погледне конструктивно на закона и на изпълнението му... защото дълбоко в душите ни всички сме ганьовци. и затова сме на това дередже.


Тук съм повече от съгласен! Моето мнение е точно такова - Докато всички сме ганьовци, промени в даден заон няма да помогнат.И да се опитвме да сме "европейци" в застраховките и ЗДвП, ако сме ганьовци по отношение на собствеността на МПС, техническите прегледи, състоянието на пътищата и т.н. крайният резултат няма да е много по-добър.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Бонус малус от догодина?

Мнение от bum_bum » 02 Юли 2018, 20:06

Колко струва една гума тук и колко е същата в Щатите?

Или още по-добре, колко часа работиш за нея тук и колко в Щатите на аналогична длъжност в аналогична компания?

И какъв е рискът да я спраскаш преди да си и навъртял 1к тук и в Щатите?

Никой не се е родил Ганьо, такива са ни направили.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Бонус малус от догодина?

Мнение от steeN » 02 Юли 2018, 21:59

Мен западняците ме научиха, че всички са се родили Ганьо (дори и те преди 200 и няколко години) и поколение след поколение са израстнали. Тва в щатите не е станало за един ден и не е паднало от небето на готово. Така, че тези илюзии за оправянето за 6 дни... дори и когато въведат бонус-малус ще минат 3-4-5 години докато се наместят моделите и историята на шофьорите, докато почне да оказва ефект.

Социализма убива винаги. В случая социализма при застраховките, всички да плащат еднакво убива хора съвсем видимо... но кво значение има някаква си статистика там.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 601
Регистриран на: 9.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW ///E36

Re: Бонус малус от догодина?

Мнение от don_gori » 02 Юли 2018, 22:28

Ще минат още 1-2 години до новия мандат, когато новите управляващи ще измислят нова порция хранилка и тоя бонус ще иде в небитието, а ще изкокне някоя нова методология за намаляне на броя на жертвите и лееко поскъпване на застраховките ... Абе хора по колко живота имате, че цял живот чакате някой и нещо да ви оправят ?

Старши скрапер
Аватар
Мнения: 2700
Регистриран на: 16.04.2008
Местоположение: Бургас и малко в София
Пол: Мъж
Кара: ше е21/316, сега 318ci и е93/335dct
Мечтае да кара: е21 без ръжди със S54
Детайли за колата: Powered by M43b19

Re: Бонус малус от догодина?

Мнение от Lenco » 02 Юли 2018, 22:29

Нещата в България се правят да зарадват гласоподавателя. Шума около новите камери е поредния пример. Платиха ги от нашите джобове, от джобовете на работещите, плащащи данъци и сега ще стрелят същите, щот баровците нямат коли на тяхно име, и не им пука, че карат с 250 по магистралите.
Тая система ще е нещо като златните талони, повечето са на хора без един час зад волана или без нито една кола на тяхно име.

На американците коренното население е печено, затова се случват нещата, а в момента в който са видели, че може да има затруднения са им направили селища от затворен тип, а на нашите им дадохме права и ги пуснахме в народното събрание.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Бонус малус от догодина?

Мнение от alekangg » 02 Юли 2018, 22:35

Сериозно се замислям да прехвърля една кола на мангал срещу някакви пари и да карам както искам с пълномощно.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Бонус малус от догодина?

Мнение от bum_bum » 02 Юли 2018, 22:36

Не разбирам как социализмът стана виновен сега за това, че има много джигити?

Тогава мога да те уверя, че на никой и на ум не му минаваше, че може да спре примерно на Раковска. Ама на аварийки, за минута, за секунда..

С напълно изрядна, но не измита кола посмъртно не можеше да минеш ГТП.

Да не говорим за неплащане на глоби и каране без книжка.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Бонус малус от догодина?

Мнение от steeN » 02 Юли 2018, 23:48

Тоз пък. Социализъм не е само 45 годишния период в нашата история преди 89 г. Социализма е икономическа система и употребих думата в този смисъл.
Иначе можеш да видиш статистките преди 89 г. за загиналите по пътя щом толкова искаш да повдигаш темата. :dunno:

Социализъм е когато аз субсидирам застраховката на някой олигофрен с 10 катастрофи, за може той да плаща същото като мен.
Това е социализъм и убива.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Бонус малус от догодина?

Мнение от bum_bum » 03 Юли 2018, 0:01

Пак ти казвам, че сравняваш ябълки с круши.

Преди 30 години нито магистрали имаше, нито еърбег, нито асц, дсц и т.н..

Никой тук не е казвал нищо против вдигането на цените за системните нарушители. А за това, че за изрядните шофьори цените няма да паднат.
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook