Бонус малус от догодина?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Бонус малус от догодина?

Мнение от steeN » 05 Окт 2017, 14:50

https://news.bg/crime/dobrosavestnite-v ... odina.html

Доживяхме ли най-накрая бездарниците да си плащат... :lol: Тъпото е, че методиката няма да се определя от застрахователните компании, а от държавата... ама пак е нещо.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Бонус малус от догодина?

Мнение от TheDriver » 05 Окт 2017, 15:00

Избързваш ми се струва :mhihi:

"Скоро" ще свържат системите ама после трябва консултанта да измисли методиката. :mhihi:

Пък да се приеме тая методика, наредби да се променят.

Според мен най-рано Януари 2019. Администрацията има още месец и половина работно време след което пуска кепенците, а такава промяна не се прави по средата на фискална година.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Бонус малус от догодина?

Мнение от alekangg » 05 Окт 2017, 15:39

Току виж след още поне една петилетка открием топлата вода, в Европа е така от 15 години поне.

По-добре късно, отколкото никога са казали хората.
Сега обществени поръчки трябва да се пускат и усвояват, то не е едно и две.
От друга страна и х2 и х3 да станат на лошите шофьори гражданските, не вярвам да се стреснат.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Бонус малус от догодина?

Мнение от steeN » 05 Окт 2017, 15:52

TheDriver написа:Избързваш ми се струва :mhihi:


:mhihi: точно се зарадвах
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Бонус малус от догодина?

Мнение от bum_bum » 05 Окт 2017, 16:03

Е и? Бих се зарадвал, ако целта на упражнението не беше "Стана ясно още, че благодарение на Гаранционния фонд и отчисленията правени към него от 2007-ма година досега били инвестирани над 12 млн. лв.", инак казано- да съберем повече пари. Които да дадем на наши хора за купим неща, които не ни трябват, не можем да ползваме или не вършат работа. С други думи автомобили несъобразени с по-рано купените камери. Таблети с които служителите не могат да работят. Камери, които не вършат работа по някаква причина и т.н..

Като водач, който няма ни виновни, ни невинно причинени ПТП-та за последните 20 години колко рисков съм и колко ще ми бъде гражданската? Обзалагам се, че пак ще е 200лв.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Бонус малус от догодина?

Мнение от steeN » 05 Окт 2017, 16:09

Едно от нещата в живота, което трябва да се приеме е, че цените винаги ще се качват.
Иначе сериозно, аз ще съм доволен ако се ограничат поне най-големите олигофрени да не могат да карат.
Повече се притеснявам за живота ми, от колкото за цента на застраховката... ако не е ясно.

Иначе не ми харесва изобщо, че решението няма да е пазарно, а КФН ще определя методологията. Най-малкото КФН нямат НИКАКВА експертиза в тази област... за разлика от един застраховател, на който съществуването му зависи от това.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Бонус малус от догодина?

Мнение от alx » 05 Окт 2017, 16:23

TheDriver написа:Избързваш ми се струва :mhihi:

"Скоро" ще свържат системите ама после трябва консултанта да измисли методиката. :mhihi:

Пък да се приеме тая методика, наредби да се променят.

Според мен най-рано Януари 2019. Администрацията има още месец и половина работно време след което пуска кепенците, а такава промяна не се прави по средата на фискална година.


методиката аз ще им я измисля точно за 2 работни дни...
алекс
трабант 601с
разни други возила

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Бонус малус от догодина?

Мнение от TheDriver » 05 Окт 2017, 16:38

alx написа:
TheDriver написа:Избързваш ми се струва :mhihi:

"Скоро" ....


методиката аз ще им я измисля точно за 2 работни дни...


Предполагам не само ти ще се справиш :mhihi:

Но тук говорим за държавната администрация, а тя не работи точно така и си има други приоритети :mhihi:

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Бонус малус от догодина?

Мнение от alx » 05 Окт 2017, 16:55

TheDriver написа:
alx написа:
TheDriver написа:Избързваш ми се струва :mhihi:

"Скоро" ....


методиката аз ще им я измисля точно за 2 работни дни...


Предполагам не само ти ще се справиш :mhihi:

Но тук говорим за държавната администрация, а тя не работи точно така и си има други приоритети :mhihi:


всъщност - излъгах те. ще се справя за 30 секунди - ето - "всяка наказателна точка е ХХ (примерно 50) лева на гражданската за 3 години". правиш нарушение за 5 точки - и догодина гражданската ти е 250 лева повече за следващите 3 години.

готово.
алекс
трабант 601с
разни други возила

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 716
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Бонус малус от догодина?

Мнение от Don_Diego » 05 Окт 2017, 17:01

Измисли и обратен вариант за да поущряваш добрите шофьори :lol:
Иначе ако го измислят по твоя начин.....ставам колоездач, ще тегля рикша :mhihi:
Изображение

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Бонус малус от догодина?

Мнение от alx » 05 Окт 2017, 17:11

Don_Diego написа:Измисли и обратен вариант за да поущряваш добрите шофьори :lol:
Иначе ако го измислят по твоя начин.....ставам колоездач, ще тегля рикша :mhihi:


ми той обратния начин е вграден - "базовата" застраховка преди всякакви корекции да е малка сума- примерно 100 лева. така ако нямаш нарушения си плащаш всяка година по 100 лева и си ти...
алекс
трабант 601с
разни други возила

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1585
Регистриран на: 28.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е36 Турбо?! любима, е39 28-ца бате
Мечтае да кара: е36 с осмак
Детайли за колата: Най-много върви 28мицата от всичко.
Wanna be 1.5 bar.

Re: Бонус малус от догодина?

Мнение от Boyadjiev » 05 Окт 2017, 17:27

alx написа:
Don_Diego написа:Измисли и обратен вариант за да поущряваш добрите шофьори :lol:
Иначе ако го измислят по твоя начин.....ставам колоездач, ще тегля рикша :mhihi:


ми той обратния начин е вграден - "базовата" застраховка преди всякакви корекции да е малка сума- примерно 100 лева. така ако нямаш нарушения си плащаш всяка година по 100 лева и си ти...

Ето измислих контра на твоята схема
Всички баби почват да карат коли в Бг. :lol: :ok: :mhihi:
Готово. Пак плащам 100лв. :ok:

Шегувам се, разбира се - нямам нарушения, ама това е поредното "дайте да напълним хазната, че си *** мамата, свършиха парите, нЕма к'Во да краднем :kuku: "
Защото вместо да седи куката след задръстването на околовръза и да чака за телефон, фарове и тн, може да мръдне 300 метра и да е преди задръстването и всички тарикати, които се бутат най-отпред, да са в опашката. Да ама не го правят и като спра да им кажа, даже ми се сърдят :confused:
Изображение Изображение Изображение
Уважавай другия, независимо каква кола кара.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 934
Регистриран на: 26.08.2008
Местоположение: Евксиноград
Пол: Мъж
Кара: VOLVO XC60 2016 Feiclift D3

Re: Бонус малус от догодина?

Мнение от Демирев » 05 Окт 2017, 17:27

Явно вече е въведено нещо като бонус - малус.

- При всички застрахователи до скоро ставаше да въведеш само първата буква от рег. номер - С - РВ - В - А и кубиците на двигателя + шоф.стаж и с какъв волан е лява или дясна дирекция и точно ти изчисляваше ГО -

сега иска точния и пълен рег. номер на колата и чак тогава ти изчисляват размера на ГО.
Borymeckata написа:БМВ къща разваля... Момата е казала: "Или аз, или желазарията!"

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 292
Регистриран на: 30.12.2006

Re: Бонус малус от догодина?

Мнение от Club BMW » 05 Окт 2017, 17:34

ГО да я направят безплатна за всеки, който няма установено нарушение през изминалата година, а разликата ще се покрива от нарушителите, които плащат по скъпа ГО ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Бонус малус от догодина?

Мнение от TheDriver » 05 Окт 2017, 17:44

Много подценяваш българската изобретателност която е способна да срине всяка перфектно работеща на запад от нас система :mhihi:

За да стане това броят на "нарушителите" трябва да е по-голям или равен на броя на "примерните водачи". Гарантирам ти, че при подобна схема, както казва колегата много баби, майки, лели ще се сдобият с лъскави возила на тяхно име. Което разбира се ще провали всичко, защото застрахователите няма как да се издържат.


При най-добрия възможен сценарий(при настоящата версия на КФН) цената за тези с чисти досиета ще е като масовата цена сега, а под ударите на негативните точки ще попаднат такива, които няма на кой да си прехвърлят колите или са съвестни(според някои "балъци" :mhihi: ) и не се занимават с подобни врътки.


Стъпка в правилната посока е, но ние сме способни да обезмислим всяка подобна стъпка, за да стане нещо трябва направо да се тича. Като ги гледам обаче как с преко сили прекарват това нещо, не виждам как ще се продължи към следващите нива(ГО на човек по подобие на UK например)

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook