Бонус малус от догодина?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Бонус малус от догодина?

Мнение от alekangg » 31 Дек 2019, 8:31

BMW_POWER написа:
Nickelback написа:
steeN написа:Основната разлика е, че регистрацията се подновява всяка година (и не може да подновиш без застраховка) и се вижда на лепенка отзад

Намират ли се смелчаци да си слагат менте лепенки или..? :ok:


Всъщност няма значение, дали имаш лепенки или не. Ето тези хиени:



имат гадния навик да се паркират някъде отстрани на трафика. Камерите сканират номерата и ако нещо не си платил, виж втората снимка. Гориш с много и на място. Моите камери работат на същия принцип и засичат при скорост над 200км/ч. Аз проверявам над 2000 (две хиляди) номера на ден, при условие, че изобщо не си давам зор.

Пак повтарям, тук варианта "давност" важи единствено, ако емигрираш за мноооого дълъг период.


Нещо не разбирам, хем там няма отърване от глобите и те спукват веднага и на момента, няма давност и има затвор, хем се стига да те сканират и да те хващат, че нещо не си платил и си го влачиш! Малко противоречие има в цялата работа.

Всеизвестно е на всички как се събират глоби, данъци и пр извън Бг, така е във всички силни държави.
Само у нас всичко може да падне, от това, че не си го получил, до това, че имало сгрешена буква някъде във фиша..а дори да не падне, пак може да си го влачиш и да падне от давност.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Бонус малус от догодина?

Мнение от steeN » 31 Дек 2019, 8:39

Колкото има тука смелчаци да карат с фалшиви номера или фалшиви лепенки. За тва се лежи в затвора както тук и там.
Предлагам на някой да пробва да кара с фалшива лепенка гражданска отговорност. Както казват американците - talk is cheap.
Това с давността е интересен мит. Доста хора го разбират по лошия начин... например като им вземат книжката на пътя.

И тук и там в криминалния кодекс има misdemeanor и felony. Ма има хора, които откриват топлата вода пак.
Тук се нарича просто престъпление и тежко престъпление. Разликата между двете е единствено е в годините, които лежиш в затвора.
Очевидно за второто е повече.

В Канада не ги знам какво правят, но в щатите няма цивилни лица да обикалят да сканират, защото би било нарушение на
конституцията. И съм сигурен, че ако си в някой канадско село повече от радиостанция няма да имат в колата.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 98
Регистриран на: 21.09.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E83 M57T2
Мечтае да кара: фърчило

Re: Бонус малус от догодина?

Мнение от ID A » 31 Дек 2019, 10:11

Единствено ти, стиин, се изказваш неподготвен. Къде в конституцията на щатите е забранено цивилни да сканират номерата? Това, че си бил едно лято подводничар там, не те прави експерт. Там на улицата можеш да правиш всичко, което не е забранено. Има безброи частни сканирания, даже и частни БД с платен достъп, пълни с номера и къде са засичани. И рипота и всички заинтересовани си плащат, за да знаят, като излезе един номер, къде да го търсят. И не разчитат на един гол адрес от банката. Впрочем какво мислиш прави фейса, гугъл и подобни с цялата лична информация?

Пример за полицейско сканиране

https://youtu.be/COBClFEQQJk

Пример за частно сканиране

https://youtu.be/Wzky0eDny3M

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Бонус малус от догодина?

Мнение от steeN » 31 Дек 2019, 10:33

Как да ти го напиша пак? Не може цивилни да сканират номерата и да проверяват за регистрации, застраховки и подобни неща, за които говорим тук в темата.
Това, че частни фирми си сканират и сравняват с техните собствени бази данни няма нищо общо.

Да полицаите сканират ма това не е толкова масово още колкото си представяш по клипчета от интернет. Чети по-внимателно.
Повечето са с компютър само (нашите имат някъф таблет), в по-малките градове дори има още такива, които са си само с радиостанция.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 98
Регистриран на: 21.09.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E83 M57T2
Мечтае да кара: фърчило

Re: Бонус малус от догодина?

Мнение от ID A » 31 Дек 2019, 10:56

А къде сме написали, че цивилни проверяват? До преди няколко поста отричаше въобще наличието на сканиране. После надраска, че сканирането от частни лица е забранено. Като ти чета писаниците имам чувството, че си някакъв 14 годишен пубер, който се е взел насериозно.
Защо мислиш въведоха и скенери на тукашните катаджийски кии? Щял полицая да въвежда номера ръчно :kuku: Нещо за ефикасност чувал ли си?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Бонус малус от догодина?

Мнение от steeN » 31 Дек 2019, 11:06

Би било удобно да съм отричал, че има скенери за номера... ма нека ти напиша за 500 път... повечето ченгета имат САМО компютър в колата... някои имат дори САМО радиостанция.
Пауърката не е полицай очевидно, следователно е цивилен. Иначе поне за едно си прав - че съм бил за едно лято. Там където съм живял, целогодишно беше лято :mhihi:

п.с.
Интересно как сега заговори, че нашите имали скенери. Сам се опитваш да се опровергаеш, че там е по-различно или какво?
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 98
Регистриран на: 21.09.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E83 M57T2
Мечтае да кара: фърчило

Re: Бонус малус от догодина?

Мнение от ID A » 31 Дек 2019, 12:20

Верни се три страници назад и чети пак, щом те гони амнезията. Там е тотално различно, спрямо тук. Там може и да гонят всеки, който им влезе в полезрението, а тук даже извръщат глава, когато самите полицаи не нарушават закона. Само и само да не пишат. Тук решение на всяко птп е знак за ограничение на скоростта и пак птп продължават да се случват!
Какъв малус, какви пет лева, като ГОто отчита фактори не влияещи на птп според статистиката на кат и покрива невписани водачи?
Виждал си ти патрулка в щатите по време на кукувото лято! Че те патрулките са специални изпълнения, дето имат много малко общо със серийния модел върху който са базирани. Какви компютри, всичко е лаптопи и то тафбуци.

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1756
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Бонус малус от догодина?

Мнение от BMW_POWER » 01 Яну 2020, 1:38

Аз хванах една маймуна (не ми е за първи път), че менка номерата на колата. Скрил е с една хартийка VIN-номера, ама няма да му "мине номера". Тъпото в издънката му е, че "фейк-плейта" е на дипломатическа мисия. Изтекъл отдавна, но нашия го ползва. Дадох информация на когото трябва (RCMP) и на хубосникът му предстои среща със съдията. Един друг април месец 2019г пък беше "забравил" да си плати плейта. Осем месеца, глобата не е голяма. $80 и тичаш да платиш. Собственикът де. Ама този забравил да си плати и застраховката от 18 месеца. Изгоря на втория ден. С много...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Бонус малус от догодина?

Мнение от Моджо » 07 Мар 2020, 19:06

280 лв ГО. даже мисля е по-малко от лани. Без никакви отстъпки.
Хм,хм...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Бонус малус от догодина?

Мнение от TNT » 08 Мар 2020, 9:36

На мен данъка ми е 10лв по-малко - нямам идея защо :lol:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 611
Регистриран на: 18.10.2008
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: 323ci M52tuB25
Мечтае да кара: ///M3 e30

Re: Бонус малус от догодина?

Мнение от luizov » 26 Юни 2020, 9:15

Имам едно питане относно тази бонус малус ситема. Брат ми с моята кола получава фиш за превишена скорост с 24км/ч. , от което следва да получа 1т. малус и съответно да ми се повиши гражданската. Има ли смисъл да се декларира пред КАТ, че той е извършил нарушението. Освен това в полицата той не е упоменат като евентуален водач на даденото мпс.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1028
Регистриран на: 21.01.2003
Кара: 535d LCI

Re: Бонус малус от догодина?

Мнение от andy » 26 Юни 2020, 9:17

Доколото знам все още няма бонус-малус :lol:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Бонус малус от догодина?

Мнение от Моджо » 26 Юни 2020, 9:23

За съжаление
Хм,хм...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8324
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Бонус малус от догодина?

Мнение от vicho » 26 Юни 2020, 10:20

няма и да има скоро... 80-90 страници в кофата :mhihi:

те глобите не могат да си съберат, фалОси тръгнАлЕ да правят :mrgreen: :bowdown: :kuku:
You said: "Time will change!" What if it changes you?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 611
Регистриран на: 18.10.2008
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: 323ci M52tuB25
Мечтае да кара: ///M3 e30

Re: Бонус малус от догодина?

Мнение от luizov » 26 Юни 2020, 11:22

Значи да разбирам, че няма смисъл да се занимавам с декларации, ами направо да идем и да я плащаме глобата.

Принципно е страхотна простотия. Разбирам да се трупат точки на хора, които имат птп-та (по тяхна вина). Чисто теоретично може да имаш 20 фиша за скорост през годината и да нямаш нито едно птп, в същото време някой може да кара с 30км/ч в града и да има 20 птп-та по негова вина и с двустранен протокол да няма наказания. Този с птп-тата ще плаща евтина гражданска, а този с фишовете - скъпа.
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook