Бонус малус от догодина?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 292
Регистриран на: 30.12.2006

Re: Бонус малус от догодина?

Мнение от Club BMW » 16 Авг 2018, 17:43

(bubsa) написа:Имам едно въпросче и горе-долу му е тук мястото.
Какви нарушения играят роля в ценообразуването по новата система?
Интересувам се,защото преди 6-7 месеца си продадох е39-ката на един колега с уговорката да я прехвърлиме след 10-тина дни и през това време го щракна камера за превишена скорост :censored: Днес ми дойде честитката и се чудя как да го направиме та глобата да си я плати от негово име и да се отбележи,че той го е извършил,а не аз?!?


Трябва да подадеш декларация с данни за лицето, извършило нарушението ...
Примерно, за ел. фиш.

ЗДвП

"Електронният фиш по ал. 4 се връчва на лицето по чл. 188, ал. 1 или 2 с препоръчано писмо с обратна разписка или чрез длъжностните лица на определените от министъра на вътрешните работи служби за контрол, при осъществяване на функциите и правомощията им. В 14-дневен срок от получаването му собственикът заплаща глобата или предоставя в съответната териториална структура на Министерството на вътрешните работи писмена декларация с данни за лицето, извършило нарушението, и копие на свидетелството му за управление на моторно превозно средство. На лицето, посочено в декларацията, се издава и изпраща електронен фиш по ал. 4 за извършеното нарушение. Първоначално издаденият електронен фиш се анулира."

Изображение
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 950
Регистриран на: 5.08.2007
Местоположение: Габрово/Атина
Пол: Мъж
Кара: ше е36,е39, сега и аз незнам
Мечтае да кара: М5

Re: Бонус малус от догодина?

Мнение от sean-john » 16 Авг 2018, 18:15

bum_bum написа:Ама не я прави на 260. Поне 300-320, че после като фалира ти ще си си виновен, където си направил най-евтината.


А,аз само за сравнение,иначе редовно си правя от по скъпите,направо им се чудя на тия където правят най евтината ГО и не проверяват преди това компанията която ги застрахова. :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 366
Регистриран на: 19.11.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: Е36 318i
Мечтае да кара: На челна стойка.
Детайли за колата: И умишлено надрана пак е красива.

Re: Бонус малус от догодина?

Мнение от ceco_kd » 16 Авг 2018, 18:45

Мен ми е интересно друго нещо. Как преди 2 години, тъй като виновното лице за ПТП(в което бях въвлечен от психически нестабилен съсед - имам предвид човек, който се мисли за голяма работа явно) се оказа, че е с неплатена вноска към Олимпик и съответно няма валидна ГО към момента, обаче Гаранционния фонд ми плати(плати е силно надценено в конкретния случай, но....), а сега ако станело нещо трябва с Кипърския Гаранционен фонд да си има човек вземане-даване. Ха де.....

Изпратено от моят Redmi 4 с помощта на Tapatalk
Карам бавно! Стигам Бързо!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 179
Регистриран на: 28.06.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E90
Мечтае да кара: Beechcraft King Air
Детайли за колата: 2005 320d auto

Re: Бонус малус от догодина?

Мнение от vixx » 16 Авг 2018, 19:46

sean-john написа:
bum_bum написа:Ама не я прави на 260. Поне 300-320, че после като фалира ти ще си си виновен, където си направил най-евтината.


А,аз само за сравнение,иначе редовно си правя от по скъпите,направо им се чудя на тия където правят най евтината ГО и не проверяват преди това компанията която ги застрахова. :mhihi:


Аз това не го разбрах.
Много ясно, че ще си търси човек ниската цена. Или мислиш, че тоя Олимпик е фалирал защото му бил нисък оборота и тн?
Фалирали са се щото са знаели, че няма проблем с БГ. Ей ти го и фонда дето нищо няма да направи, ей ти ги и кипърците с едни прилични пари.

ПС. Застраховките са ми в ЛевИнс и са по-евтини от последните цени на тоя Олимпик.

ПС2. Да бях прочел назад първо. Схванах иронията:)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Бонус малус от догодина?

Мнение от bum_bum » 16 Авг 2018, 20:08

Аз гледам да не мисля, чета каквото се пише тук. Щом си скочил на ниската застраховка и на голямата лихва сам си си виновен, защото такива компании са потенциално опасни.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Бонус малус от догодина?

Мнение от Jordana » 16 Авг 2018, 20:26

Ами пуснете тема " Аз обичам да ми е скъпо " и да видим кой първи ще се разпише :mhihi:
Тези дни ще правя пак ГО ..сега да гледам най скъпата или как ?
От 178 лв калкулатора отива на 260 лв ....колко най добре да платя че да не фалира още някой кожодер ? :dunno:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 318
Регистриран на: 17.10.2004
Пол: Мъж

Re: Бонус малус от догодина?

Мнение от Фидел Кастро » 16 Авг 2018, 21:40

vixx написа: Ей ти го и фонда дето нищо няма да направи, ей ти ги и кипърците с едни прилични пари.

Те са толкова кипърци, колкото аз и ти сме севернокорейци! :mhihi:
Един бивш шеф на разузнаването сочи, като скрит собственик БулИнс.
За период от 135 години стигнахме от Стефан Стамболов до Бойко Борисов. Ако това е еволюцията в политическия елит много скоро ще гласуваме за едноклетъчни.
След снимката си с Б.Б., Робърт де Ниро бил много доволен, че най-после се снимал с истински мафиот.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Re: Бонус малус от догодина?

Мнение от cod-cdbp » 16 Авг 2018, 23:08

bum_bum написа:Аз гледам да не мисля, чета каквото се пише тук. Щом си скочил на ниската застраховка и на голямата лихва сам си си виновен, защото такива компании са потенциално опасни.


И при държавни поръчки така правят - най-евтината печели... Странна стратегия но явно е национална :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1752
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Бонус малус от догодина?

Мнение от BMW_POWER » 17 Авг 2018, 4:19

Всичко е шментли капели. Работи в бг, ама по законите на Кипър. Стига бе! Нивото тук се определя от
- възраст на шофьора (до 25г режат глави)
- стаж
- досие с нарушения
- досие със застрахователни събития
- за какво се ползва колата и колко км изминава годишно
- марката на колата при едностранна застраховка (ГО) почти не влияе.

Пример. Отива 18 годишен младеж (чисто нов шофьор) и пита за застаховка на Subaru Impreza (син на колежка). Колата не е нова. Застрахователя пита, каква е цената на колата - $5000 - ОК, застраховката ти е $5000 на година или $417 на месец :shock: Ама защо толкова, много е скъпо? Вие сте млад шофьор, колата е спортна и сте високорисков клиент. Застраховката е такава. Ако искаш!

Минал си на червено, не си спрял на стоп, превишена скорост, алкохол, застрахователите имат достъп да досието и всяко такова нарушение директно се отразява на вноските. Застраховката не на колата, а на шофьора. Ако са двама или повече, трябва да са изрично упоменати и съответно вноската расте.
Пада, ако се преместите в по-малко населено място, ако нямате нарушения или застрахователни събития. Но това е ....

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 366
Регистриран на: 19.11.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: Е36 318i
Мечтае да кара: На челна стойка.
Детайли за колата: И умишлено надрана пак е красива.

Re: Бонус малус от догодина?

Мнение от ceco_kd » 17 Авг 2018, 7:10

И в Щатите е така(данните ми са от 2005). Първоначално ми я сметнаха на $600, че и отгоре беше, но след като ми пристигна досието от БГ ми я преизчислиха и стана $380 :). Искам и тук да е така....ама едва ли някога ще го изкопират както трябва. Не че не могат...просто не искат!

Изпратено от моят Redmi 4 с помощта на Tapatalk
Карам бавно! Стигам Бързо!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 169
Регистриран на: 26.01.2009
Пол: Мъж

Re: Бонус малус от догодина?

Мнение от speedhokk » 17 Авг 2018, 12:58

Малко информация от днес. Докато правех каско и ГО спряха там платформата или как се казва на Армеец за няколко минути и след това офертите за гражданска там скочиха с няколко лева. Хората в офиса вече с насмешка гледат на нещата. Казаха ми, че масово викат клиентите си да подновяват, тъй като по неофициална информация другата седмица ще има нов скок.
Бонус малус е само идея засега...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Бонус малус от догодина?

Мнение от ildivvy » 17 Авг 2018, 14:15

Добре де,нали застрохвката е на МПС-то? Защо тогава ще ми гледат досието? И ако ще ми гледат досието,защо тогава няма само една застраховка и да си карам всички МПС-та с нея? Знам,че въпросите са риторични и сме ги спорили много пъти,но тези нещастници винаги гледат/избират това,което ги устройва най-добре от "двата свята"! Ако ще ми гледат досието,защо застраховките са различни? Аз да не карам моторите и колата по различен начин? Нека плащам 350лв,примерно,но да си карам всичко с тази застраховка и това е! Който иска да кара МПС,да си прави съответната застраховка и готово! Сега ми отива към 500лв всичко...преди скока от следващата седмица :mhihi: :mhihi: :mhihi: Май трябва да излизаме по площадите! Тия нямат наяждане! А като дойде време за плащане - "Ами то, ние, таковата... :banghead: "
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 187
Регистриран на: 8.03.2015
Местоположение: София
Пол: Мъж
Детайли за колата: BMW E36 320i touring
Mercedes c230 cl203 sport coupe
Opel Corsa C 1.2

Re: Бонус малус от догодина?

Мнение от Mpower94 » 17 Авг 2018, 16:08

Добре сте, моята пък най-ниска цена за ГО е 405 лв :bowdown: :censored: Гоним някакви стандарти от чужди държави, но само по размер на такси и данъци ми се струва.


Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Бонус малус от догодина?

Мнение от steeN » 17 Авг 2018, 20:24

Нарушения ли имаш, че с 320ка Е36 си над 400 лева в София? Това не е нормална цена за такава кола. Трябва да ти е под 350. Освен да е възрастта... под 25 си?
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Бонус малус от догодина?

Мнение от Jordana » 17 Авг 2018, 21:19

Тая овца нормална ли е изобщо и в коя държава живее ? 80-100 лв скок за седмица на ГО не било поскъпване ???!!!! :kuku:
https://www.dnevnik.bg/biznes/2018/08/1 ... &ref=embed
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook