Бонус малус от догодина?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 169
Регистриран на: 26.01.2009
Пол: Мъж

Re: Бонус малус от догодина?

Мнение от speedhokk » 03 Юли 2018, 13:34

Аз само ще кажа, че по данни на българската браншова камара пътища от есента на 2017та - близо 60% от пътищата в България са в "средно" и "лошо" състояние. В едно сутрешните предавания на нова или бтв бяха канили техен представител и ги говореха тия неща, заедно с обяснение защо временните мерки, така наречени кръпки трябва да издържат по 7 месеца, а при нас издържат по месец и т.н.

Ето днес чета, първа копка правят на ремонта на пътя Чирпан-Симеоновград. Последно някаква ремонтна дейност на този участък е правена преди 40(четиридесет години). Колко от вас са минавали по този път? Някой мисли ли, че гражданска 1000лв може да реши проблемите там? Хората, които редовно шофират там не могат да изкарат и 2 сезона с един комплект гуми, отдавна карат с гуми втора ръка и колкото издържат. Ремонти по окачването се правят ежегодно по няколко пъти.

На този път преди години с очите си съм виждал, как 30-40 метра след завой има пропадане и буквално цялата лента я няма. Образувалата се "дупка" беше с дълбочина поне метър. Това нещо, без никакви знаци просто беше оградено с една лента, увита около няколко пръчки, които бяха спуснати в дупката.
Хората, които загубиха живота си на АМ Тракия, в участъка който сега беше ремонтиран (след Пловдив), тях кое щеше да ги спаси - скъпа гражданска или този ремонт, който се случи поне 5 години по-късно отколкото трябваше?
Тия бастуни, които в лява лента на магистрала, вместо да сложат знаци, конуси и не знам си какво още 2км по-напред, че правят ремонт, а те си паркират микробуса на чийто гръб е сложен буквално първия знак за ремонтни дейности на пътя, те нямат ли вина за няколкото зверски катастрофи които станаха миналата година, включително и смъртен случай. Или и тук ако гражданските бяха по-скъпи нищо нямаше да се случи.

Мисълта ми е, че има един милион мерки, които трябва да се вземат ако не първо те, то поне заедно с поскъпването на гражданските, но е факт, че ние борим смъртта на пътя с глоби и граждански, а не с подобряване на инфраструктура и затягане на контрола и под контрол имам предвид и контрол над агенциите, които поддържат пътищата, контрол колко бързо се отстраняват подобни срутвания, контрол над това как се обезопасява пътя докато работят там и т.н.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Re: Бонус малус от догодина?

Мнение от cod-cdbp » 03 Юли 2018, 13:36

Тия същите бастуни с буса до скоро бяха на тангентата и се чудя как никой не ги отнесе...
Звънях на 112 - ефект НУЛА!
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 169
Регистриран на: 26.01.2009
Пол: Мъж

Re: Бонус малус от догодина?

Мнение от speedhokk » 25 Юли 2018, 11:45

Излязоха официалните данните за загиналите по пътищата за 2017та - официално сме спасили 26 души повече спрямо 2016та година, което сигурно ще доведе до още по-високи глоби.
Също така от декември ни готвят нови 20% увеличение на гражданските(поетапно), че по статистика на застрахователите не можели да си покрият разходите за щети с тези цени на застраховките :lol:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8323
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Бонус малус от догодина?

Мнение от vicho » 25 Юли 2018, 11:51

speedhokk написа:Излязоха официалните данните за загиналите по пътищата за 2017та - официално сме спасили 26 души повече спрямо 2016та година, което сигурно ще доведе до още по-високи глоби.
Също така от декември ни готвят нови 20% увеличение на гражданските(поетапно), че по статистика на застрахователите не можели да си покрият разходите за щети с тези цени на застраховките :lol:


20% на 250 лв ... с тях - без тях, все тая

виж 2,000% за джигитстване - ще има възпитателна цел... :mhihi:

+ ГО-то да е на човека, а не на колата :ok:
You said: "Time will change!" What if it changes you?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Бонус малус от догодина?

Мнение от host » 25 Юли 2018, 12:25

да 20% на 250лв ... обаче защо НИКОГА не съм чувал за индексация на заплати в публичния сектор с 20% ... примерно ?

защото цените последните 2 години са на постоянен + почти на всяко тримесечие ... нз според мен прогресивното обедняване е бая сериозно , гледах одеве Сърбия ... средната им заплата 2019 ще е над тази в България ... дали е нужно да се казва повече

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Бонус малус от догодина?

Мнение от steeN » 25 Юли 2018, 13:09

Аз специално ги гледам, след като бум бум ми обясни как нямало ефект от увеличения контрол на скоростта. От сайта на КАТ... Ако продължи със същата скорост в края на годината ще са - (292/201) * 365 = 530.25 за една година, което е драстично намаление.
Разбира се тогава статистиката ще се окаже фалшива.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 169
Регистриран на: 26.01.2009
Пол: Мъж

Re: Бонус малус от догодина?

Мнение от speedhokk » 25 Юли 2018, 14:20

Гледах на запис коментари по въпроса точно с тази статистика, мнението на двама специалисти беше, че парите дадени за лазери ако бяха дадени за преустрояване или ремонтиране на 2 от 8те(или 10 ли са, не съм сигурен) "пътища на смъртта" жертвите щяха да бъдат още по-малко.
Най-малкото тази мярка може да бъде адекватно измерена, на ей тоя път всяка година има еди колко си загинали - правим го еднопосочен пътя, слагаме мантинела или не знам, някаква друга мярка и след година казваме - сега са ей толкова загиналите.

Ама това да се твърди, че заради новите глоби или новите камери нещо се е случило, кой и как ще го докаже? То може и тази организация "Гражданите" да каже, че заради тяхната активност и публичното показване на разни селяци по пътя, хората ги е страх вече да правят изцепки и затова има по-малко жертви. Кой ще го изчисли това въобще?

ПП: Аз да си кажа и развитието по един въпрос, с който започнах коментара си в тази тема преди близо 2 месеца, онова въпросното срутване на цялата лента на подбалканския официално миналия уикенд беше оправено близо ТРИ МЕСЕЦА по-късно. За сметка на това пък от близо година на АМ Марица има скъсана мантинела оградена с 3 колчета, явно при някакво ПТП. Какво ли ще стане ако някой пак се удари на същото място?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: Бонус малус от догодина?

Мнение от hell's angel » 25 Юли 2018, 14:38

Тия лазери, откакто взе да вали всеки ден, нещо се поразредиха :mhihi: Явно няма кой да им пази завет и да им седи подчасови :mrgreen:
Ubi dubium, ibi libertas

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Бонус малус от догодина?

Мнение от bum_bum » 25 Юли 2018, 18:29

steeN написа:... Ако продължи със същата скорост в края на годината ще са - (292/201) * 365 = 530.25 за една година, което е драстично намаление.


Пилците се броят на есен, знаеш. Това, което правиш не е статистическа прогноза, а бакалска сметка.

steeN написа:Разбира се тогава статистиката ще се окаже фалшива.


Аз никога не съм се съмнявал, а ти?

В началото на годината КАТ винаги се опитват да ги изкарат по-малко, като забравят да добавят починалите не на място, а в болница.

Тая година им се наложи да добавят над 100 души към резултатите от 2011-та. Добре ли е? Да не говорим за разминаванията в броя на ранените, спрямо МЗ. 20+ процента разлика! Това прави към 2500 човека. Как е?
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8323
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Бонус малус от догодина?

Мнение от vicho » 25 Юли 2018, 19:20

bum_bum написа:В началото на годината КАТ винаги се опитват да ги изкарат по-малко, като забравят да добавят починалите не на място, а в болница.

Тая година им се наложи да добавят над 100 души към резултатите от 2011-та. Добре ли е? Да не говорим за разминаванията в броя на ранените, спрямо МЗ. 20+ процента разлика! Това прави към 2500 човека. Как е?


аз ще ти кажа, брат'чед, как е...

така е, че племето тотално е полудяло и с всеки изминал ден става все по-зле и по-зле...
докато не започнат да ги наказват по 100 пръчки на нарушение на гол гъз на мегдана това няма да спре, а ще става все по-пагубно...

един клип се върти из фейса с един черен ML по-новичкия (сефте), който слаломира на магистралата и кара в аварийната със 140-150 км/ч В ЗАВОЯ... 99% от коментиращите ГО ПОДКРЕПЯТ :ok:

е така е!!! :no:
You said: "Time will change!" What if it changes you?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Бонус малус от догодина?

Мнение от bum_bum » 25 Юли 2018, 19:33

Няма черно или бяло в тая работа. Такива изпълнения е имало и преди и винаги ще ги има. Ами преди 20 години, ако имаше телефони да се заснемат подобни клипове мислиш ли, че щяха да са по-малко? Прословутите "карания" на Бояна, дрифтовете към Плана и разни подобни?
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8323
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Бонус малус от догодина?

Мнение от vicho » 25 Юли 2018, 19:46

bum_bum написа:Няма черно или бяло в тая работа. Такива изпълнения е имало и преди и винаги ще ги има. Ами преди 20 години, ако имаше телефони да се заснемат подобни клипове мислиш ли, че щяха да са по-малко? Прословутите "карания" на Бояна, дрифтовете към Плана и разни подобни?


То, че ще има е ясно, притеснението в случая е, че болшинството са ЗА, а не против, както трябва да е... :dunno:
You said: "Time will change!" What if it changes you?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Бонус малус от догодина?

Мнение от Jordana » 25 Юли 2018, 19:59

Опасното шофиране се наказва навсякъде по света , в ОАЕ 300 удара с пръчка , в САЩ до 90 дни затвор и до 14 години затвор ако има смъртен случай , в Китай може да се получи смъртна присъда за такова нещо ако е предизвикано ПТП със смърт . И как мислите , има ли случаи на опасно шофиране в тези страни ???!! Естествено че има , защото тия неща имат много по-дълбоки анти социални корени от колкото просто нарушение - глоба - повече няма да правя така . :dunno:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10430
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Бонус малус от догодина?

Мнение от Leon » 25 Юли 2018, 20:11

Безумни шофьори ще има винаг и и навсякъде. Проблемите са функция на много фактори, не само на малоумниците зад волана. Което ме навежда на мисълта, че трябва да се работи върху това, което може да е константа - качество на пътища, маркировка, адекватни ограничения на скоростта, обучение на шофьори, изпити, технически контрол на автомобилите и т.н. Ама не, по-лесно е с глоби и главата в пясъка. Тоя дето кара като безсмъртен глобите не го притесняват... Те са за тия, които са се заблеяли и манават с 20 над ограничение покрай камерата. Примери много, не ми се влиза в детайли.
Never mistake motion for action...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Бонус малус от догодина?

Мнение от steeN » 25 Юли 2018, 20:53

bum_bum написа:...


Е ми отново оправдания защо не трябва да се спазва ограничението на скоростта и останалите правила... разбира се всичко е фалшиво, само вашата представа за нещата е правилна.
Тая година и със 100 да объркат пак ще е под предната (при запазване на тенденцията)...
Очевиден скок като почнаха да слагат табелите за камери, заради онзи велик съдия... ама то изпити, маркировки... космос, космонавти...
На мен не са ми взимали книжката за това, че съм останал без точки обаче и подкупи не давам също... :dunno:

Аз искам да има цена наложена, върху тези които правят свинщините. Това, че нямало ефект просто не е вярно, щото е елементарен икономически принцип.
Това, че глобите не работят е абсолютно грешно твърдение. Ако ги събират ще работят.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook