Драматургия с един автомобил...

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Драматургия с един автомобил...

Мнение от Nickelback » 02 Окт 2017, 21:06

Реших да си споделя "мъката", макар и вече да ми е все тая...

Ще си позволя да опиша случката лекинко по-детайлно просто, да си имате едно на ум :roll: Който иска да чете, за Ваше добро е :ok:

Преди малко повече от година реших да купя един автомобил, да си върша по-грубовата работа насам-натам. Марка/модел/година и т.н. няма да споменавам, за да няма "всяка прилика с действителни лица и събития НЕ е случайна" :) Може би съществения параметър е по-голямата кубатура (yet another V8, no shit :mhihi: ) и това, че колата е внесена от предния ѝ собственик от Италия...

Всичко прекрасно - пито-платено, въпросният автомобил отива за пре-регистрация в КАТ-София, като 8 месеца преди това е бил регистриран без абсолютно никакви проблеми в друг областен град. Седя аз на канала и с нетърпение чакам да си взема колата. "Онези" почват да проверяват това-онова, номера на рамата, не знам си какво там, и аз виждайки, че онзи тръгва да сваля задния номер (маха пломбата) си отдъхвам. ОООбаче... В тоя момент този същият почва да се върти насам-натам и да сверява нанаво рама, това-онова, съпроводено с пълно мълчание. Аз питам: "Какво се случва". Мълчание :dunno: След малко се връща и ми вика да съм го отбиел "ей там" да не пречел, без да казва нищо. А аз си чакам. След малко идва един друг съвсем адекватен, в последствие разбирам, че това е шефът му с документите на колата. Обясни ми като човек, че тая кола била обявена от италианска страна преди 3 месеца за международно издирване някаква си там уж "шенгенска" система :dunno:

Аз - :shock: Екстра - дошъл съм им на тепсия, та да си свършат работа, нищо че не съм виновен :banghead:

Викам какво правиме сега? Той - "ами колата се задържа от МВР до изяснаване на случая". "Почакайте тук да дойдат колегите от вашето районно" :shock: А аз се чувствам като идиот :dunno: И почвам да се чудя, как аджеба, тая кола е внесена и регистрирана без проблем и 3 месеца след регистрацията си някой си там италианец, най-вероятно, се сеща че му е открадната или кой знае какво. Съответно се обаждам на предния собственик, и той уж в шок и нищо не знае, казва че ще "оправим нещата". ОК :dunno: Чакам 2 часа да дойдат колегите от РПУ-то, при което аз собственоръчно в присъствие на единия инспектор закарвам автомобила си, по мое мнение, на сигурна гибел (по това, което видях). Който не знае, част от подобни автомобили се "съхраняват" на един паркинг на гърба на бившия комбинат Кремиковци. На майна си райна с две думи. Брутално място буквално приличащо на гробище :| Трудно ми е да опиша какво видях там. Както пресни Q7-ци и ML-и 2010-2012, така и Опел капка, в който, вътре в него, имаше спокойно растящи си храсти напирайки да изскочат през полусчупения вече прозорец. Само си казах "аре чал" на машината :cry: Все пак ми дадоха възможност да си сваля каквото мога от колата. Смъкнах акумулатор и де каквото видях из купето...
Полицаите ме върнаха с патрулка (не съм си представял, че ще се возя в патрулка през живота си :mhihi: ), писах кратки обяснения в РПУ-то. И с предния собстеник щели да влязат в контакт. И толкоз. Никой и нищо не гарантира кога аз ще си получа колата. Минималният срок бил 2 месеца, за да се "изясни случая". По закон. Те щели да пишат периодично на италиаците и да движат случая :dunno: ОК...

И такааа... Изчаках си аз тия два месеца, добре че предния собственик имаше някакви връзки и наистина една седмица след изтеклите 2 месеца аз отидох на "гробището" и си взех колата. Запали от раз като, че беше вчера :ok: Страшен кеф :ok: Подкарах я с охота към София и на другия ден бях в КАТ-София за регистрация с едно тесте документи и прокурорско постановление гласящо, че автомобилът се връща на новия собственик :) "Онзи" (честно не мога да ги дишам тия вече :banghead:) почна пак да оглежда, тоя път се хвана за някакви глупости, че имало някакви други номера по стъклата, а не тоя на рамата, като че ли пък е задължително да са еднакви... Аз му казах, не, има(ше) друг проблем с тая кола, така и така, ето ги документите. Беше в шах моНчето и повика пак шефа си. Шефа погледна документите и каза - "не можем да я регистрираме, момче, не е свалена от шенгенската система, само италианците могат да я отпишат от там". Официално колата ми се връща на отговорно пазене и нямало проблем да си я карам (уж) при все че си има БГ регистрация... И така до ден днешен...

Каза да отида в дирекция към МВР - ДМОС ("Дирекция за Международно Оперативно Сътрудничество"), отдел СИРЕНЕ (не се смейте, а проверете, че така им се казва отдела, не знам какво значи :) ). Там подадох молба за съдействие от тяхна страна автомобилът да бъде снет от издирване от системата. Казаха ми, че след един месец съм щял да получа писмен отговор. Отговор обаче не получих. След някоя и друга седмица отидох на място (информация по телефона отказват да дават) и направих справка в писмен вид - "нямало отговор от италианските власти". Ходих пак - същата работа. Не знам какво трябва да направя... И жалба да подам си е все тая при положение, че само и единствено този който в въвел МПС-то в системата, само той може да го снеме оттам :dunno:

Успях да направя гражданска и техн. преглед на името на стария собственик и има още време до изтичането им. Междувременно почнаха да се обаждат някои болежки, а аз не знам колата моя ли или не че да я правя... :dunno: За момента мъгляво виждам следните опции:
1. Карам я нелегално без гражданска и преглед и не ми дреме (а по-новия закон уж щяло да се прекратява регистрацията на МПС, ако новия собственик не го е регнал в общината) - та всичко става топ, няма да има нещо, по което да съм легален :mhihi:
2. Продавам я чисто като недвижимо имущество на някой, който да си върши черна работа с нея в затворен комплекс, да речем
3. Бракувам колата и я разхвърлям на части
4. Какво друго?

Какво бихте ме посъветвали? Общо взето ми е все тая и не знам дали си струва изобщо занимавката по горните точки...
Изобщо ми е неясно правно как стоят нещата..?

П.С. В последстие разбрах, че това била редовна измама в Италия. За да се бракуват или препродадат автомобили с големи кубатури се дължал някакъв сериозен данък . Затова себеуважаващия се средностатистически жабар практикува следното - продава колата на някой местен джамбазин на тънки пари, чака се тя да влезе в друга държава като "нов внос", и след някой и друг месец МПС-то се обявява за откраднато, а жабарчето си взима парички от застраховчицата. Застрахователя не му се занимава изобщо понеже разходите по разследването на случая надминават многократно цената на кошницата. Да го дух@т бедните :ok:

Та така внимавайте с италианските клозети, че мамата си трака! Знам, че съм го научил по трудния начин, казаха ми го вече :ok:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 124
Регистриран на: 27.10.2002
Местоположение: Lonsdale Sofia
Пол: Мъж
Кара: Ееее шейсе
Мечтае да кара: кънки

Re: Драматургия с един автомобил...

Мнение от E34 » 02 Окт 2017, 21:19

Тоя филм и аз съм го играл, но с издирвана кола от Турция. Покрай него се запознах със силните специфики и на италиянския нов внос :mhihi: Оттогава бегам като дявол от тамян като чуя 'талянка
" Акулата е най-добрия учител по плуване " - Тихоокеанска мъдрост

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Драматургия с един автомобил...

Мнение от madafaka_donkele » 02 Окт 2017, 22:02

Nickelback написа:Да го дух@т бедните :ok:


Аре са и ти, йемки, мемки, после беден :mhihi:

Майтапа настрана, тва си го записвам в графа "те затва нивга няма да си взема жабарска кола" :banghead: :censored: :ranting:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Драматургия с един автомобил...

Мнение от Nickelback » 02 Окт 2017, 22:29

madafaka_donkele написа:
Nickelback написа:Да го дух@т бедните :ok:


Аре са и ти, йемки, мемки, после беден :mhihi:

Майтапа настрана, тва си го записвам в графа "те затва нивга няма да си взема жабарска кола" :banghead: :censored: :ranting:


Верно... трябваше да взема така бленуваната нова форумна дачия, сега нямаше да я има темата :ok:

Кой да знае иначе... не съм и предполагал, че вече регистриран в България автомобил би имал подобни проблеми, а бях чувал за някакви шашми с италиански коли като цяло...
Ако пък погледнем положително на нещата щеше да е 10 пъти "по-забавно", ако бях успял да я регистрирам, тръгна някъде по Европа и например в Милано ме заключат, понеже колата е крадена :ok: :mhihi:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 96
Регистриран на: 26.06.2010
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 03' e46 330d
Мечтае да кара: Bmw E34 M5
Детайли за колата: Италиански ковчег, на пътя към възкресението си.

Re: Драматургия с един автомобил...

Мнение от daniel_e30 » 02 Окт 2017, 22:30

Ужас колега просто ужас. На никой не го пожелавам това. И хасъл по темата - Защо не си е направиш проект за писта да кажем ? :)
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Драматургия с един автомобил...

Мнение от steeN » 02 Окт 2017, 22:31

Явно и тяхната съдебна система работи като нашата... иначе звучи като възможност на разни адвокати да станат доста богати.
Така де, това си е за консултация с адвокат.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 193
Регистриран на: 1.01.2009
Местоположение: там, дето лисиците серът необезпокоявани
Пол: Мъж
Кара: се на дъщеря си

Re: Драматургия с един автомобил...

Мнение от Мордехай » 02 Окт 2017, 23:21

Не се ядосвай, животът продължава. Всеки е изгарял с пари. Важното е, че си жив и здрав. Продай я на някоя морга ако нямаш време да я разчарковаш и забравяй всичко.
Аз преди години отивам да регистрирам един камион в КАТ и там ми викат: тоя камион трябва да е с три оси, а той е с две, къде му е третата ос. Аз си немах работа и им казах, че третата ос избяга и отиде на вторични и ми отказаха да го регистрират. А камиона беше прекрасен, аз съм го докарвал лично от Австрия. За моя радост обаче имам приятели араби, които ми купуват старите камиони, които вече съм умъртвил от работа и понеже системата е прекрасна, връщат ми документите и номерата след като камионът стигне Сирия. Аз си ги бракувам, ма ей така си бях запазил от един всичко. Сложихме номерата на този "сакатия" и го карахме пет години, докато не му дойде реда да подпомогне и той арабската икономика.
Хората умират във войни, губят близките си, стават инвалиди, няма място да се ядосваме за някви стотинки или железа. Един колега имаше няколко катастрофирали камиона за няколко седмици и много ме кефеше като каже: Заделяйти умрелити настрани, живити да продължават нататъка!
Просвещение е изходът на човека от непълнолетието, което той сам си е причинил. Непълнолетие е невъзможността да се ползваш от разсъдъка си без ръководството на някой друг. Самопричинено е това непълнолетие, когато причината му не лежи в недостиг на разсъдък, а в липсата на решителност и смелост да се ползваш от него без ръководството на другиго. Sapare aude! Имай смелост да си служиш със собствения си разсъдък!

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: Драматургия с един автомобил...

Мнение от K_Ilkov » 03 Окт 2017, 7:55

Кофти работа де'а :confused: Както казаха обаче - ако става въпрос за пари не е проблем, а разход.

Теглиш му една и тва е :yes:
Каквото и да направиш си опечи документално нещата или го направи по най-сигурния начин за да нямаш проблеми в бъдеще заради тая скрап.
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Драматургия с един автомобил...

Мнение от Nickelback » 03 Окт 2017, 8:10

:yes:

Темата е по-скоро да споделя за случката отколкото да се оплаквам. Не е болка за умиране баси, имам да се занивамавам с по-важни работи от разни талиги :ok:
Понеже търсих из разни места и се оказа, че почти няма описани подобни случаи затова реших да пусна темата хората да си имат едно на ум дори, ако купуват кола от България! Та таях надеждата някой е бил със същия казус да сподели как е постъпил...
На адвокати съм споменавал вяло за случая и на тях самите им звучи като тежък казус. Просто трябва занимавка от тяхна страна, а мисля че не си струва.
А колата не става за пистов проект понеже е доста масивна (някой предложи по-назад) :D
И те така :)

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Драматургия с един автомобил...

Мнение от madafaka_donkele » 03 Окт 2017, 8:25

И другия път, като си купувате коли от България в договора за покупко-продажба обезателно вписвате някаква точка/условие, че ако колата не може да се регистрира в КАТ по какви да е причини(запор, обявена за издирване и т.н.), независещи от купувача договорът се анулира автоматично и продавача дължи на купувача ХХХХХ(реалната стойност на колата) лева, дължими в срок от да кажем 5 работни дни.

Мародератор
Аватар
Мнения: 12338
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Драматургия с един автомобил...

Мнение от Mollov » 03 Окт 2017, 8:36

Nickelback написа: Затова себеуважаващия се средностатистически жабар практикува следното - продава колата на някой местен джамбазин на тънки пари, чака се тя да влезе в друга държава като "нов внос", и след някой и друг месец МПС-то се обявява за откраднато, а жабарчето си взима парички от застраховчицата. Застрахователя не му се занимава изобщо понеже разходите по разследването на случая надминават многократно цената на кошницата. Да го дух@т бедните :ok:



Питай предишният собственик как е купил колата - директно с 'талянските документи на тамошният собственик, или на фактура от BG джамбазин... и в двата случая има вариант да се проследят назад нещата, като така може да нагъбриш 'талянеца за измама... ама се искат пари и нерви... в първият вариант 'талянеца е дал документите на колата (с които предишният BG собственик я е регистрирал) и като се направи справка, че уж е продадена през джамбазин, полицията в Италия ще му поиска документите... той може да каже, че ги е загубил, ама тогава отива директно на съмнение за измама... отделно как човек в BG ще има документите на колата, че и самата кола, а и 'талянеца 100% не е обявил, че е имало кражба и в дома му (примерно), от където са взети И документите... във вторият вариант BG джамбазина ще има документ от 'талянския джамбазин, както и документите на колата (за да има право да издаде фактура за нея)... така отново може да се направи справка кой какво е правил...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1966
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: Драматургия с един автомобил...

Мнение от barty » 03 Окт 2017, 9:32

Имам какво да споделя:
1. Преди 10+ години ни откраднаха колата, Форд Орион, намерихме я сами след 10-тина дни но от районното полицейско управление я заключиха за експертиза. На практика ни изнудваха за пари за да ни я върнат.
Намерихме случайно "връзка", която задейства прокуратурата и полицията да ни я върнат, стана за един ден.
2. Мой приятел купи от Горубляне една Тойота Корола от Италия. Оказа се обявена за открадната. Задържаха я в полицията. Джамбазина съдейства изцяло обаче и след два месеца я върнаха.

Пиша го тъй като и в двата случая се наложи да се ползват връзки и малко натиск за да се оправят нещата.
По повод т.2 наскоро като купувах кола я платих след каналите и след като взех талона на мое име.
:yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 524
Регистриран на: 27.04.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: каручки

Re: Драматургия с един автомобил...

Мнение от horhef » 03 Окт 2017, 9:57

barty написа:Имам какво да споделя:
1. Преди 10+ години ни откраднаха колата, Форд Орион, намерихме я сами след 10-тина дни но от районното полицейско управление я заключиха за експертиза. На практика ни изнудваха за пари за да ни я върнат.
Намерихме случайно "връзка", която задейства прокуратурата и полицията да ни я върнат, стана за един ден.
2. Мой приятел купи от Горубляне една Тойота Корола от Италия. Оказа се обявена за открадната. Задържаха я в полицията. Джамбазина съдейства изцяло обаче и след два месеца я върнаха.

Пиша го тъй като и в двата случая се наложи да се ползват връзки и малко натиск за да се оправят нещата.
По повод т.2 наскоро като купувах кола я платих след каналите и след като взех талона на мое име.


Точно така направих и аз преди няколко дни. Купувам кола от човек внос от Швейцария. Но още в началото му казах, че така искам да стане. Парите в джоба, минаваме каналите излизат номерата и талоните и му давам парите. Не че и това е гаранция за нещо ама все пак :lol:

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Драматургия с един автомобил...

Мнение от c04 » 03 Окт 2017, 11:14

Ако не е тайна що за автомобил е това чудо :mhihi: ?
:OT: стана ми интересно :ok:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1707
Регистриран на: 28.09.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi, MHD stage 2, xHP stage 3
Мечтае да кара: без да се ядосва

Re: Драматургия с един автомобил...

Мнение от drago9205 » 03 Окт 2017, 13:14

А има ли някаква публично достъпна система/сайт където бъдещите собственици да могат да проверят дали колата им е обявена за издирване в европа по номер на рамата?

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook