Драматургия с един автомобил...

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 379
Регистриран на: 12.08.2008
Местоположение: София, копеле!
Пол: Мъж
Кара: кошара!
Мечтае да кара: BMW M3 E46

Re: Драматургия с един автомобил...

Мнение от speeder88 » 03 Окт 2017, 13:27

Няма, единствено КАТ и Интерпол, ама там обикновените педераси не можем да ровим. Има някакви сайтове, ама нещо не им вярвам много много.
Изображение
SKISA написа: ти си ебати ///M-склададжията

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1707
Регистриран на: 28.09.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi, MHD stage 2, xHP stage 3
Мечтае да кара: без да се ядосва

Re: Драматургия с един автомобил...

Мнение от drago9205 » 03 Окт 2017, 13:31

Щото така е много цакано човек да няма достъп до такава информация... винаги може да се окаже наебан и ще разбере твърде късно, за да има връщане назад :D
Както в случаят на колегата.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Драматургия с един автомобил...

Мнение от Dextuar » 03 Окт 2017, 13:42

Отиваш в КАТ, преди да я купиш и проверяваш, така е най-сигурно.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Драматургия с един автомобил...

Мнение от TheDriver » 03 Окт 2017, 14:08

Това пробвано ли е ?

В смисъл има ли регламент от рода на - Пускаш завление за справка> Чакаш Х на брой дни> Получаваш информацията :?:


Аз ще се наредя сред тия с телефоните/връзките :mhihi: от оная тема за проверката на задълженията(за задълженията чинно се наредих пред гишетата на КАТ София :mhihi:).
Последните 3-4 коли които се купиха около мен винаги ги проверявах с човек в КАТ дали се издирват, когато вече съм решил че ще купувам.

Те и Нотариусите уж правеха подобни проверки и за това се бунтуваха преди време като държавата искаше да им вземе прехвърлянето и да го даде на КАТ, но явно техните проверки нищо не струват.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1311
Регистриран на: 9.07.2010
Местоположение: София
Кара: на 0.6

Re: Драматургия с един автомобил...

Мнение от In_Memoriam » 03 Окт 2017, 14:38

dextuar написа:Отиваш в КАТ, преди да я купиш и проверяваш, така е най-сигурно.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Нищо никога не е сигурно, защото колата може да е обявена за издирване след като е била регистрирана. Дори сега да я провериш може след време да бъде пусната за издирване и да го разбереш на път през друга държава, където ще ти се случат интересни работи.
Изображение

User
Аватар
Мнения: 4609
Регистриран на: 17.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330XD
Детайли за колата: the silent power

Re: Драматургия с един автомобил...

Мнение от b00st » 03 Окт 2017, 16:07

Първо радвай се, че са ти я върнали, щото има много където не са им я върнали и на ония паркинг се разграбва. Колата да не би да си я взел от провинцията? Явно проблема е станал в Софийския КАТ - ако да, класически случай. Отговорно пазене = вечно твоя. Също и ако сте я писали на по-малко пред нотариуса - еми ще си я караш и така...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Драматургия с един автомобил...

Мнение от Dextuar » 03 Окт 2017, 16:49

In_Memoriam написа:
dextuar написа:Отиваш в КАТ, преди да я купиш и проверяваш, така е най-сигурно.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Нищо никога не е сигурно, защото колата може да е обявена за издирване след като е била регистрирана. Дори сега да я провериш може след време да бъде пусната за издирване и да го разбереш на път през друга държава, където ще ти се случат интересни работи.

Точно така, но тук говорим да я провериш НЕПОСРЕДСТВЕНО ПРЕДИ ДА Я КУПИШ. Отива се в КАТ с рамата и се проверява дали КЪМ МОМЕНТА колата се издирва. Ако не е така, бягаш към нотариуса и после бягаш в КАТ да регистрираш. А после какво може да стане, вече никаква гаранция нямаш. От поне 3 години при регистрация на кола от Италия се изисква документ, че колата е отписана от общината там, така че тези измами трябва да са намалели.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 635
Регистриран на: 17.03.2012
Местоположение: Обеля на три полета
Пол: Мъж
Кара: E34 tds, W140 400SE
Мечтае да кара: ГАЗ-24 Волга V8 ЗМЗ-511
Детайли за колата: Капаци, калници, врати, брони, таван и торба с бурми и чукачки след смяна на накладки

Re: Драматургия с един автомобил...

Мнение от DLVasilev » 03 Окт 2017, 19:43

Nickelback написа:
madafaka_donkele написа:
Nickelback написа:Да го дух@т бедните :ok:


Аре са и ти, йемки, мемки, после беден :mhihi:

Майтапа настрана, тва си го записвам в графа "те затва нивга няма да си взема жабарска кола" :banghead: :censored: :ranting:


Верно... трябваше да взема така бленуваната нова форумна дачия, сега нямаше да я има темата :ok:

Кой да знае иначе... не съм и предполагал, че вече регистриран в България автомобил би имал подобни проблеми, а бях чувал за някакви шашми с италиански коли като цяло...
Ако пък погледнем положително на нещата щеше да е 10 пъти "по-забавно", ако бях успял да я регистрирам, тръгна някъде по Европа и например в Милано ме заключат, понеже колата е крадена :ok: :mhihi:

Значи с тия дачии започвате да прекалявате :mhihi:
Изображение
ATR-42/72

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1064
Регистриран на: 9.07.2013
Кара: 318Ci E46, 530GT

Re: Драматургия с един автомобил...

Мнение от MMG » 03 Окт 2017, 20:08

Не е гаранция, но може да се чекне и тук:
https://www.stolencars24.eu/en/index.php

We have online read access to the following police databases: Lithuania, Slovenia, Slovakia, Czech Republic, Hungary, Italy and Romania.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2499
Регистриран на: 23.06.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: сребърна звезда

Re: Драматургия с един автомобил...

Мнение от kiko » 03 Окт 2017, 21:49

Добре де,щом е регистрирна първия път с колата всичко е било ок нали така!И следователно в кат трябва да са жабарските талони,договор за продажба и тн.по спомен мисля,че ги задържаха тези документи.Вижда се кога е продадена,влезнала в БГ.регистрирана и тн.Ако е така как оня решава след време че колата му е открадната,няма ли начин по няква европейска система оня хитрец вместо да изпомпа застрахователите да получи една присъда за измама?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Драматургия с един автомобил...

Мнение от Nickelback » 03 Окт 2017, 22:05

madafaka_donkele написа:И другия път, като си купувате коли от България в договора за покупко-продажба обезателно вписвате някаква точка/условие, че ако колата не може да се регистрира в КАТ по какви да е причини(запор, обявена за издирване и т.н.), независещи от купувача договорът се анулира автоматично и продавача дължи на купувача ХХХХХ(реалната стойност на колата) лева, дължими в срок от да кажем 5 работни дни.


Именно така трябва да се прави поне да имаш някаква застраховка :yes:

Mollov написа:Питай предишният собственик как е купил колата...


Грам не си струва занимавката, за съжаление :roll:

c04 написа:Ако не е тайна що за автомобил е това чудо :mhihi: ?
:OT: стана ми интересно :ok:


Черен постсоциалистически късномутренски блян, няма да конкретизирам повече :ok:

dextuar написа:Отиваш в КАТ, преди да я купиш и проверяваш, така е най-сигурно.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro


Това го няма за простосмъртни или поне по надлежния ред без човек вътре... А дори и да имаш човек, веднага разбират, че чУвекУ е ровил и го питат шефовете ЩО? Еле п'а за по-скъпи автомобили...

b00st написа:Първо радвай се, че са ти я върнали, щото има много където не са им я върнали и на ония паркинг се разграбва. Колата да не би да си я взел от провинцията? Явно проблема е станал в Софийския КАТ - ако да, класически случай. Отговорно пазене = вечно твоя. Също и ако сте я писали на по-малко пред нотариуса - еми ще си я караш и така...


Радвам се, да. Изпълни си мисията машината и мога да я запаля вече без да ми мигне окото. В КАТ-София стана проблема, да. Дойдох им на тепсия. Не знам защо трябва потърпевшия да отиде там, че да задържат съответния автомобил, а не да го търсят проактивно при положение, че 100% им е писнало в системата, че автомобил с този ВИН е регистриран на територията на република България, собственост на еди кой си, на адрес еди къде си. Б@х тая система!
А с предния собсвеник съм приключил въпроса отдавна, каквото сме се разбрали е направил.

dextuar написа:...така че тези измами трябва да са намалели.


Тц... Явно не са :dunno:

DLVasilev написа:Значи с тия дачии започвате да прекалявате :mhihi:


Кола кат' кола викаш :ok:

MMG написа:Не е гаранция, но може да се чекне и тук:
https://www.stolencars24.eu/en/index.php

We have online read access to the following police databases: Lithuania, Slovenia, Slovakia, Czech Republic, Hungary, Italy and Romania.


The vehicle ID (VIN) you entered is registered in our database as stolen!
This means that someone (probably the owner) has reported this vehicle stolen. If somebody offered to you this vehicle for sale, you should contact the police. Please be aware that according to law you cannot become the legal owner of a stolen car.

Изображение
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1064
Регистриран на: 9.07.2013
Кара: 318Ci E46, 530GT

Re: Драматургия с един автомобил...

Мнение от MMG » 03 Окт 2017, 22:12

Да си знаел, можеше да си го спестиш всичко това, но здраве да е.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Драматургия с един автомобил...

Мнение от Nickelback » 03 Окт 2017, 22:14

kiko написа:Добре де,щом е регистрирна първия път с колата всичко е било ок нали така!И следователно в кат трябва да са жабарските талони,договор за продажба и тн.по спомен мисля,че ги задържаха тези документи.Вижда се кога е продадена,влезнала в БГ.регистрирана и тн.Ако е така как оня решава след време че колата му е открадната,няма ли начин по няква европейска система оня хитрец вместо да изпомпа застрахователите да получи една присъда за измама?


Сигурно може, колега, но не си струва занимавката, поне аз нямам нерви и време :bchug:

П.С. Ако има ентусиасти да продължат битката със злото се продава за символична сума :mhihi:

MMG написа:...но здраве да е.


:yes:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Драматургия с един автомобил...

Мнение от bum_bum » 03 Окт 2017, 22:33

Бартер за компакт? :mhihi:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 635
Регистриран на: 17.03.2012
Местоположение: Обеля на три полета
Пол: Мъж
Кара: E34 tds, W140 400SE
Мечтае да кара: ГАЗ-24 Волга V8 ЗМЗ-511
Детайли за колата: Капаци, калници, врати, брони, таван и торба с бурми и чукачки след смяна на накладки

Re: Драматургия с един автомобил...

Мнение от DLVasilev » 03 Окт 2017, 22:35

"Черен постсоциалистически късномутренски блян, няма да конкретизирам повече"
Това ми звучи като W124 e500/ W140 S500 :mhihi:
Чичо ми преди 10-на години беше купил едно Е36 318 седан, но с доста приятен набор от екстри и глезотийки и в доста добро състояние. Обаче в КАТ малка група от 20 малоумника установиха, че колата е крадена, а пък самата тя 15 години преди това е била успешно регистрирана в Благоевград. Както и да е, та те взимат колата и я карат в поделението до Герман и там седи 3 години. В крайна сметка тия 3 години бяха едно такова ходене по мъките с документи, собственици стари, нови, разни и т.н. Накрая успя да я узакони и да я кара, но какъв бе крайния резултат- свинете с пагони в поделението бяха оскубали огледала, климатроници, касетофони и всичко дето ти мине през акъла и след първото свързване със стария собственик повече не го открихме и колата остана с благоевградски номера и така я продадохме.
Мисълта ми е да не се впускаш в опити да я узакониш, ами ако е 124-ка или Е34 ми я дай за части :mhihi:
Изображение
ATR-42/72

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook