Фиш за неправилно паркиране.

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Фиш за неправилно паркиране.

Мнение от Top Gun Maverick » 20 Фев 2019, 20:47

Днес един от нашите стои зад спирката при знак забраняващ, но за кратко защото качва клиенти. Кметицата обаче пак луднала и се оплаква там на шефа на полицията, онзи звъни надолу по веригата и стига до последния бушон, който е на смяна пешак, ама приключил вече и какво следва. Скача в колата(личната си, не патрулка)и лети към мястото, което е на 1 мин. с кола, даже мисля е бил по-близо и си е тръгвал вече когато го е награбил началника му. Та идва и минава през двойна непрекъсната като спира в насрещното пред колегата да му попречи да тръгне като го види. Слиза и му иска документите. Целна обаче грешния и онзи му казва, че ще му ги даде, ама първо ще го снима. Вади телефона и прави клип като обяснява как е без шапка и как с частна кола навлиза в насрещното и спира непревилно пред него. Онзи си знае неговата и иска документите. Нашият му казва да се разберат като хора защото иначе ще му сипе, точно цитирам. Тоя обаче не отстъпва и му казва да си закара клиентите(които са в колата)и да се върне. Идват клатаджиите и нашия обаче иска като се пише на него, да се пише и на полицая, иначе това ще лъсне в интернет. Ония пишат 20 лева фиш(отказват се от акта)на 3-мата(третия е друг мой колега)като преди това моя колега му казва нали е видял как за него сега ще е по-лошо защото ще му пишат фиш за 50 лева заради неговото нарушение, полицая обаче се помолил като казал, че и той имал деца да гледа, колегата ми му казва като гледа катаджиите "айде пиши му и на него 20, да не е 50 да види, че аз съм човек". Полицаят след това питал веднага ли трябва да си плати фиша(не знае смятайте)и около 5 пъти се е молил и извинявал да не пуска колегата клипа в нета. Запазва си го естествено в случай, че пак нещо тръгне да се яде, но няма да го пуска ако не го барат за глупости.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Фиш за неправилно паркиране.

Мнение от alx » 20 Фев 2019, 21:06

Top Gun Maverick написа:Днес един от нашите стои зад спирката при знак забраняващ, но за кратко защото качва клиенти. Кметицата обаче пак луднала и се оплаква там на шефа на полицията, онзи звъни надолу по веригата и стига до последния бушон, който е на смяна пешак, ама приключил вече и какво следва. Скача в колата(личната си, не патрулка)и лети към мястото, което е на 1 мин. с кола, даже мисля е бил по-близо и си е тръгвал вече когато го е награбил началника му. Та идва и минава през двойна непрекъсната като спира в насрещното пред колегата да му попречи да тръгне като го види. Слиза и му иска документите. Целна обаче грешния и онзи му казва, че ще му ги даде, ама първо ще го снима. Вади телефона и прави клип като обяснява как е без шапка и как с частна кола навлиза в насрещното и спира непревилно пред него. Онзи си знае неговата и иска документите. Нашият му казва да се разберат като хора защото иначе ще му сипе, точно цитирам. Тоя обаче не отстъпва и му казва да си закара клиентите(които са в колата)и да се върне. Идват клатаджиите и нашия обаче иска като се пише на него, да се пише и на полицая, иначе това ще лъсне в интернет. Ония пишат 20 лева фиш(отказват се от акта)на 3-мата(третия е друг мой колега)като преди това моя колега му казва нали е видял как за него сега ще е по-лошо защото ще му пишат фиш за 50 лева заради неговото нарушение, полицая обаче се помолил като казал, че и той имал деца да гледа, колегата ми му казва като гледа катаджиите "айде пиши му и на него 20, да не е 50 да види, че аз съм човек". Полицаят след това питал веднага ли трябва да си плати фиша(не знае смятайте)и около 5 пъти се е молил и извинявал да не пуска колегата клипа в нета. Запазва си го естествено в случай, че пак нещо тръгне да се яде, но няма да го пуска ако не го барат за глупости.


това само в родината може да се случи...
алекс
трабант 601с
разни други возила

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Фиш за неправилно паркиране.

Мнение от Top Gun Maverick » 20 Фев 2019, 21:11

Тоест в другите родини полицаите докато се шлаят някъде имат право да пресичат с кола(не със служебната, не някакви криминални)двойни непрекъснати и да спират в насрещното за да спрат таксиметров автомобил с клиенти, който потегля от някъде ли? Или и там кметовете се занимават да звънят на шефа на полицията да се санкционира съвсем тенденционо някакъв човек? Защото баш в САЩ дадоха как Джон Кери през мандата беше глобен за това, че не си е почистил снега пред къщата ДОКАТО е изпълнявал служебните си задължения някъде по света или в САЩ, тоест не е имало как да почисти. Та де да знам, уж закона си е закон без значение къде си.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Фиш за неправилно паркиране.

Мнение от alx » 20 Фев 2019, 23:55

Top Gun Maverick написа:Тоест в другите родини полицаите докато се шлаят някъде имат право да пресичат с кола(не със служебната, не някакви криминални)двойни непрекъснати и да спират в насрещното за да спрат таксиметров автомобил с клиенти, който потегля от някъде ли? Или и там кметовете се занимават да звънят на шефа на полицията да се санкционира съвсем тенденционо някакъв човек? Защото баш в САЩ дадоха как Джон Кери през мандата беше глобен за това, че не си е почистил снега пред къщата ДОКАТО е изпълнявал служебните си задължения някъде по света или в САЩ, тоест не е имало как да почисти. Та де да знам, уж закона си е закон без значение къде си.


99% от нещата които си написал просто няма как да се случат в америка...

такси няма как да стои някъде където спирането е забранено 10-15 минути щото толкова поне е отнело да се задвижи цялата схема ако е както ти я обясняваш. в градовете има много често патрул на крак (не са точно полицаи) които върви и само с това се занимава- пише глоби за неправилно паркиране/винетки/преглед и тн- често докато си седиш и чакаш в колата някъде (на забранено). сега погледнах- глобите за спиране на грешното място можеш да ги видиш тук: https://www.boston.gov/departments/park ... -and-codes ... някои от тези глоби (тези за винетките и прегледа) се броят все едно са те спряли като си карал и носят наказателни точки на застраховката също така. смятай $40 глоба и после $300/ на година на застраховката за 7 години. крайна цена - $2140.

полицай извън работно време няма да се занимава с нарушители. обаче единствения момент е че американския полицай си е повярвал и винаги си мисли, че е на работа. off-duty cop си е точно като on- duty и разлика няма до колкото се легитимизира, че е полицай при ситуацията.

ако извадиш телефон и почнеш да снимаш полицая не е забранено, но от там ти е гарантирана гаврата и една проста глоба може да прерасне в арестуване, затвор, съд и пак затвор.

това полицай да ти поиска документите и ти да не ги дадеш (или изобщо да не се подчиниш) - свършва винаги зле. понякога много зле.

това на полицай да му кажеш, че е без шапка - търсиш си боя. 50% от полицайте в америка са неуниформени и е достатъчно да ти покажат значка. истинска/ фалшива - толкоз.

това да почнеш да се пазариш с полицая за размера на глобата която ще ти напише е гаранция за арестуване, затвор, съд и може би пак затвор след това. според зависи.

това да кажеш на полицай, че е нарушил закона докато те е ловял докато ти го нарушаваш- виж предишните 3 параграфа :) да поискаш да му напиша и на него глоба - мисля, че ще си намерят за какво да те бият на място за това :) като сгазиш закона полицая има право на всичко за да те санкционира. затова и много често безобидни срещи с полицаи завършват със смърт на цивилния.

та... за това ми беше мисълта, че това което си написал само в родината може... страната на неограничените възможности и... случки
алекс
трабант 601с
разни други возила

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1755
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Фиш за неправилно паркиране.

Мнение от BMW_POWER » 21 Фев 2019, 1:45

alx написа:
99% от нещата които си написал просто няма как да се случат в америка...

такси няма как да стои някъде където спирането е забранено 10-15 минути щото толкова поне е отнело да се задвижи цялата схема ако е както ти я обясняваш. в градовете има много често патрул на крак (не са точно полицаи) които върви и само с това се занимава- пише глоби за неправилно паркиране/винетки/преглед и тн- често докато си седиш и чакаш в колата някъде (на забранено). сега погледнах- глобите за спиране на грешното място можеш да ги видиш тук: https://www.boston.gov/departments/park ... -and-codes ... някои от тези глоби (тези за винетките и прегледа) се броят все едно са те спряли като си карал и носят наказателни точки на застраховката също така. смятай $40 глоба и после $300/ на година на застраховката за 7 години. крайна цена - $2140.

полицай извън работно време няма да се занимава с нарушители. обаче единствения момент е че американския полицай си е повярвал и винаги си мисли, че е на работа. off-duty cop си е точно като on- duty и разлика няма до колкото се легитимизира, че е полицай при ситуацията.

ако извадиш телефон и почнеш да снимаш полицая не е забранено, но от там ти е гарантирана гаврата и една проста глоба може да прерасне в арестуване, затвор, съд и пак затвор.

това полицай да ти поиска документите и ти да не ги дадеш (или изобщо да не се подчиниш) - свършва винаги зле. понякога много зле.

това на полицай да му кажеш, че е без шапка - търсиш си боя. 50% от полицайте в америка са неуниформени и е достатъчно да ти покажат значка. истинска/ фалшива - толкоз.

това да почнеш да се пазариш с полицая за размера на глобата която ще ти напише е гаранция за арестуване, затвор, съд и може би пак затвор след това. според зависи.

това да кажеш на полицай, че е нарушил закона докато те е ловял докато ти го нарушаваш- виж предишните 3 параграфа :) да поискаш да му напиша и на него глоба - мисля, че ще си намерят за какво да те бият на място за това :) като сгазиш закона полицая има право на всичко за да те санкционира. затова и много често безобидни срещи с полицаи завършват със смърт на цивилния.
та... за това ми беше мисълта, че това което си написал само в родината може... страната на неограничените възможности и... случки


Тук полицаите масово си карат без колани, говорят по телефоните и т.н. Не съм си и помислял да им направя забележка. Да ми каже нещо и да не го направя, това дори и не ми минава през главата. Тук има полицаи, които никога не са униформени. Виждал съм ги да висят по паркингите с часове и дори дни. Едни даже ги бъзиках, да им нося вода и кафе. Виждал съм и облечени като бездомници, навряни в една толкова изгнила кола, че ми беше чудно как върви.
НО, бг-то е страната на чудесата и там всичко е възможно...
По темата. Да не платиш глоба за паркиране, шансът ти е 1:1000. В бизнеса съм и знам какво говоря :OT:

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Фиш за неправилно паркиране.

Мнение от Top Gun Maverick » 21 Фев 2019, 19:44

Ами ти даваш хиляда примера за куп неща, които въобще не са имали шщанс да се случат в тая случка. Първо нещата ако тръгн ада ти ги обяснявам ще стане толкова дълъг пост, че и Илков ще ме обяви, че съм си бил рекорда. :mhihi: Отгоре, отгоре мога да ти кажа, че полицията в лицето на началника и изпълнява поръчките на кметицата, която пек си има свои подбуди, прекалено е дълго наистина. Второ да ти кажа, че таксито в България според член 69 има право да взема хора от спирката, стига да не пречи на автобуса и е много трудно, да не ти кажа невъзможно доказването на това колко време е чакал, а в самия закон няма описано време, тоест аз или някой друг няма как да предвиди колко време ще качва багаж или някоя баба ще слиза, а друга ще влиза. И бъркаш за 5-те минути, толкова бързо са се отзовали, че колегата е направил един курс до близкото село и се е върнал за следващия от звънкането на кметицата до шефа на полицията да му обясни защо го държи на работа(защото и слогува общо взето)той пък да слезе да се развика като луд на дежурния, той пък да звънне на тоя, който е обяснил, че е с колата еди къде си(какво прави в работно време там?)онзи обаче да ес донакара и да каже, че по най-бързия начин трябва да иде там и да вземе отношение. Самият полицай после всичко си каза, плюс нашите разследвания по темата защо пак полицията обслужва частни интереси и онзи просто каза, че винаги така е било и така ще бъде. Ако моя колега искаше наистина да му прави мръстно щяха да го уволнят, понеже да не си на работа, а да си с частната си кола на майната си е голямо нарушение и си е тъкмо за това. Нямаше да има началник, който да си сложи главата в торбата и да го е пратил на майната си. а тези, които са го накарали да иде да пише ще си подвият опашката както е ставало много пъти и гърми най-малкия бушон, тоест самия той. За шапката наказанието е само мъмрене ако е първи път. Отделно щеше да настоява да му напишат 50-те лева, а не 20.
Сега ти се запитай защо при положение, че има 3-4 дежурни коли се звъни на г-н бай х** да отиде сам някъде си, вместо да се подаде сигнал на 112. Миналият ден пак същата работа са се опитали да направят с друг полицай, но онзи е катаджия от куп години и просто им казал, че без сигнал на 112 няма да иде да пише акт на някой си защото някой си от общината пратил смс на началника. Същият този някой полицай пък точно вчера видял въпросния си колега на сред центъра пак без шапка и пушещ цигара докато ходи с папките. Показал му е знак, че ако го снима сега и работата отива на зле, онзи веднага метнал цигарата.
А най-големият смях е, че като отиват катаджиите на мястото самите те питат по станцията дежурния дали в крайна сметка да пишат на провинилия се защото така трябва да напишат и на своя колега и дежурния след кратко мълчание казва да пишат. Тоест толкова са заслепени от това, че трябва да обслужат интереса на някой от общината, че дават нареждане да напишат каквкто трябва и на техния колега. Айде познай сега тоя техен колега повече ще иде ли някъде да пише нещо ей така защото някой си му е казал. Днес трябваше да е на работа и да обикаля пеш спирките, цял ден не го видяхме както и очаквахме.
Явно нямаш и идея как функционира полицията в по-малките населени места. Не, че и в София е много по-различно в тези отношения, но да речем там управляващия елит е зает с други неща и не си губи времето с бакшиш, който ще изкара някой лев.
Що се отнася до това, че в САЩ полицаите често гърмят някой защото не са на кеф едва ли не...засега ми е все тая за тях. Щом закона им го позволява, нека си го правят. Тука обаче закона позволява да не оставяш някакъв комплексар със значка да се прави на велик само защото е дал едно прасе да влезе в полицията. Но ако познаваш закона и знаеш какво могат да ти правят и какво не. Толкова истории имам за полицията, че едва ли би могъл да си представиш за какво става дума.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: Фиш за неправилно паркиране.

Мнение от hell's angel » 21 Фев 2019, 22:02

alx написа:...

Един вид - гипс баце, ако пръднеш и си на гевгир :mrgreen:
Ubi dubium, ibi libertas

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 143
Регистриран на: 26.02.2019
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Няма BMW ;-)
Мечтае да кара: Нова

Re: Фиш за неправилно паркиране.

Мнение от Venelin1111 » 19 Юни 2019, 4:30

Варненец написа фиш за неправилно паркиране на патрулка


https://m.dir.bg/dnes/obshtestvo/varnen ... lka-snimki




Sent from my iPhone X using Tapatalk
Няма вече BMW

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 466
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 318is, E46 320i
Мечтае да кара: RS Cosworth
Детайли за колата: M42B18
M54B22

Re: Фиш за неправилно паркиране.

Мнение от streetz » 01 Юли 2019, 14:51

Имам въпрос за фиш, но за превишена скорост - как мога да разбера кога и къде са ме снимали? Познат в полицията ме провери и ми даде справка, но там няма много подробности - само дата на съставяне и по кой член от закона е фиша, както и статусът - "регистриран в системата". По принцип като търся по номера на СУМПС и ЕГН не излиза нищо, затова и не съм знаел за задължението. По пощата нищо не е идвало. Счита ли се за връчен в този случай? Щото има значение коя опция да избера при плащането през Ипей (35 или 50 лв).
The free market is perfect. If anything unexpected happens, bananas are suddenly $47 and you have to sell your blood for firewood.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 182
Регистриран на: 20.10.2015
Пол: Мъж
Кара: мъсквич

Re: Фиш за неправилно паркиране.

Мнение от 3186 » 01 Юли 2019, 15:40

Май се счита за връчен, ако си се подписал. Точно вчера ме спряха за рутинна проверка и след като ми взеха книжката за неплатен акт 200 лв(акт за просрочен срок за регистриране в КАТ :ok: ) ми направиха услугата да ми покажат(но не и да връчат официално) 1 снимка за превишена скорост, която не излиза при онлайн проверката. Преди време кварталния инспектор ми беше звънял по телефона да ме уведоми за друга "снимка" с превишена скорост, но също не се броеше за връчен и когато го платих месеци по-късно се възползвах от отстъпката.

Дънната линия :lol: е, че май ще трябва да отидеш за да ти го връчат и после да го платиш със съответното намаление :kuku:

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Фиш за неправилно паркиране.

Мнение от Top Gun Maverick » 01 Юли 2019, 18:38

streetz написа:Имам въпрос за фиш, но за превишена скорост - как мога да разбера кога и къде са ме снимали? Познат в полицията ме провери и ми даде справка, но там няма много подробности - само дата на съставяне и по кой член от закона е фиша, както и статусът - "регистриран в системата". По принцип като търся по номера на СУМПС и ЕГН не излиза нищо, затова и не съм знаел за задължението. По пощата нищо не е идвало. Счита ли се за връчен в този случай? Щото има значение коя опция да избера при плащането през Ипей (35 или 50 лв).

Не се счита. Единствено ако са ти го връчили по члена, че са те търсили на адреса, но той е сменен, а новия е неизвестен. Ако ти го връчат по тоя ред, но ти си на стария си адрес или пък си посочил кой е новия ти, то фиша отпада при обжалване. Но най-вероятно нищо не ти е връчвано и ще го направят когато те спрат някъде и те проверят, тогава светва на таблета и ти го връчват. Вече при следващо спиране ако не си го платил ти вземат книжката.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 143
Регистриран на: 26.02.2019
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Няма BMW ;-)
Мечтае да кара: Нова

Re: Фиш за неправилно паркиране.

Мнение от Venelin1111 » 26 Окт 2019, 1:49

c04 написа:И на мен ми пернаха един фиш за неправилно паркиране преди 3-4 седмици.Още не съм го платил и не са ме търсили :mhihi:


Добре , че не ти е дошло до главата това:


https://youtu.be/EiObra6Dhf0


Sent from my iPhone using Tapatalk
Няма вече BMW

Предишна

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot]

Последни теми
Facebook