Фиш за неправилно паркиране.

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 374
Регистриран на: 26.01.2008
Местоположение: СA
Пол: Мъж

Re: Фиш за неправилно паркиране.

Мнение от Superexstatic » 02 Фев 2019, 13:26

Аман от такива селски тарикатчета. Първо се циганил да му пишат фиш за 20, а не 50 за некадърното му паркиране после щел и да обжалва. :mhihi:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 252
Регистриран на: 8.06.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Panamera 4S

Re: Фиш за неправилно паркиране.

Мнение от skoti79 » 02 Фев 2019, 13:41

Superexstatic написа:Аман от такива селски тарикатчета. Първо се циганил да му пишат фиш за 20, а не 50 за некадърното му паркиране после щел и да обжалва. :mhihi:


Точно си помислих същото .
Още в момента, в който е направил маневрата и е паркирал на тротоара е знаел,че прави нещо
забранено и нередно, но си е казал: дреме ми на к*ра.
И после, като са го глобили за дяволъка, реве във форума и търси начин да мине метър :banghead:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 601
Регистриран на: 9.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW ///E36

Re: Фиш за неправилно паркиране.

Мнение от don_gori » 02 Фев 2019, 15:14

Келешите наскачаха :mhihi: нито знаете мястото нито случая, така че по-добре замълчете :winky: ако някой от вас е фуражка и се чувства засегнат да приеме моите дълбоки извинения :winky:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: Фиш за неправилно паркиране.

Мнение от hell's angel » 02 Фев 2019, 16:49

dextuar написа:
kiko написа:Оня ден платих фиш за 20лв от 2010г без никой да ме търси...доброволно :mhihi:
Ей са ще ти обяснят къв си балък :mhihi:
П.с: И аз си платих фиш от 2015-та...


Sent from my iPhone using Tapatalk


Аз пък имам два платени от 2008 и ми висят като не платени :mhihi: Като питах к'во прайм - отговор :dunno: Като си сменях книжката, преди година, пак така ми отговориха :mhihi: Златния талон си го взех, пак :mrgreen:
Ubi dubium, ibi libertas

Photographer
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 18.02.2010
Местоположение: Крайните квартали на столицата
Пол: Мъж
Кара: му се нещо старо

Re: Фиш за неправилно паркиране.

Мнение от randity » 02 Фев 2019, 17:32

Аз имах случай със сгрешено ЕГН и адрес. Работата ми беше свързана с постоянно ходене в КАТ и един ден се бях наредил да регистрирам автомобил. Излизай един, сбира 10 лични карти, ако имаш няк'ви глоби, отиваш, плащаш и обратно на опашката (а тогава опашките бяха почти до 10-ти канал - КАТ София). Та взима ми тоя личната карта и аз се сещам за тоя фиш, викам си е са ще се разбере, дали седи още, оставаха ми няколко месеца да падне по давност. Излиза тоя, вика "Нямаш нищо". :lol: На другия ден отивам пак да регистрирам кола, излиза тоя път една кака, сбира личните карти, връща се, вика "Имаш фиш от 2012г., отивай да плащаш" :mhihi: Викам, вчера нямах фиш, днеска вече имам от 2012. Сгрешения фиш, всъщност наистина беше от 2012г., но точно и ясно го помня - Неправилно престрояване с БМВ 316. Отивам във "Видеоконтрол", фиша ми бил връчен като пешеходец за неправилно пресичане. Шах с пешката :mhihi: А бях разговарял с няколко полицая и всеки ми казваше - Късай и хвърляй. Аз пък го запазих :mrgreen:

Реших, че ще се боря с тях, щото си пазех фиша, ама се оказа, че е изчезнал. Та си платих някакъв фиш ей така. Ама от тогава, платежното смени 3 портфейла, не прилича на нищо, ама си го нося в мене :mhihi:
.. и отново се замислих „Божее, какви автомобили са правени през миналия век. Сега всичко е пластмаса n-то качество."..

Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 50
Регистриран на: 12.02.2013
Пол: Мъж

Re: Фиш за неправилно паркиране.

Мнение от MartinP » 02 Фев 2019, 18:13

2 фиша платих за 2014 оня ден,ама бях получил писмо от нап ,та имаше и некви лихви.От тази година нещо говореха че минималната глоба щяла да бъде 30 лв. уж някой да знае нещо по въпроса ?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2379
Регистриран на: 24.07.2006
Местоположение: 02..., +3592...
Пол: Мъж
Кара: myCar 5.3. and iCar 3.9.
Мечтае да кара: още по-бавно
Детайли за колата: ...
01" 525d m57
04" X5 m57
06" Liberty 2,8 CRD

Re: Фиш за неправилно паркиране.

Мнение от Владо » 02 Фев 2019, 18:46

Абе от така се получава... глобата по закон за неправилно паркиране е 20 лева. Това Закона за движение... тия глоби от по 50 лева на какво основание са ...
И още нещо... понеже сам точно преди година се занимавах с едни малоумници, дето ме питаха сега какво правим, фиш или акт... заявих им акт, щото ще го обжалвам... и пишат акт, няма накъде... съответно началника слага наказанието, дето няма как да е друго освен 20 лева, а аз се бях отказал от обжалвания... естествено е платено, щото веднага беше в нап...

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Фиш за неправилно паркиране.

Мнение от Top Gun Maverick » 02 Фев 2019, 18:58

Ами жулят те най-вероятно по общиснка наредба за тия 50 лв.
Сега нямам спомен в ЗДвП дали има 50 лева за паркиране, но за спирка мисля е толкова, фишче обаче пак може от 20 лева, миналия ден един колега го забърсаха. Тука имаме недостиг на катаджии, че разкараха 2-ма, един напусна и идват Старозагорските в помощ с още една патрулка и шарят здраво за всичко и всеки, без наши и ваши. :mhihi: Даже си слагат от ония гадните камери на тавана на Кията, които снимат и нощем за скорост, крадени коли и застраховки.
Та мен са ме шарили 50 лева за спирка по общинска наредба защото ми направиха к**ва номер един, който ми има зъб(той на всеки бакшиш има, а иначе какво леке е самия той...)и прати колегите си да ми затворят пътя(за да не го обвиня после в лично отношение каквото има и да не го викат на дело ако обжалвам, че точно той има бая такива случаи)докато тръгвах с клиенти. Не ми се обжалваше, платих си, иначе лесно падат като клиента дойде и каже в съда, че те е викал, метнал или имате уговорка.
Иначе по принцип ако мислите з анещо, че имате право и искате да обжалвате, никога не им давайте да ви напишат фиш, а искайте акт. Актът се обжалва, фишчето не, те си го пишат набързо и летят, а с акта се занимават повече време и ако им кажеш, че ще обжалваш(и ги убедиш, че имаш право както е много пъти)може да се откажат.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12760
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Фиш за неправилно паркиране.

Мнение от vld » 03 Фев 2019, 10:17

hell's angel написа:
dextuar написа:
kiko написа:Оня ден платих фиш за 20лв от 2010г без никой да ме търси...доброволно :mhihi:
Ей са ще ти обяснят къв си балък :mhihi:
П.с: И аз си платих фиш от 2015-та...


Sent from my iPhone using Tapatalk


Аз пък имам два платени от 2008 и ми висят като не платени :mhihi: Като питах к'во прайм - отговор :dunno: Като си сменях книжката, преди година, пак така ми отговориха :mhihi: Златния талон си го взех, пак :mrgreen:

Ако имаш документ че си платил няма драма, зануляват го, но ако нямаш просто си пусни молба за погасяване по давност.
Скоро ми се наложи да ви вадя удостоверение, че не дължа нищо и от опит ви ги пиша тия неща, хората правят грешки не отбелязват в системата им че си платил и висиш.
Наложи ми се да им показвам документи удостоверяващи плащането на задълженията и всичко се оправи без да ми вземат 1 стотинка.
Просто си е тичане и разправия, както за всяко нещо свързано с НАП НОИ или друга държавна институция.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2499
Регистриран на: 23.06.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: сребърна звезда

Re: Фиш за неправилно паркиране.

Мнение от kiko » 03 Фев 2019, 11:30

Да така е и аз като ги попитах нещо за давност си ми казаха да отида еди къде си и да подам молба.Просто на мен за 20лв не ми се занимаваше,отделно че и на мен това свиделството за задължения ми трябваше бързо.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 374
Регистриран на: 26.01.2008
Местоположение: СA
Пол: Мъж

Re: Фиш за неправилно паркиране.

Мнение от Superexstatic » 03 Фев 2019, 23:39

don_gori написа:Келешите наскачаха :mhihi: нито знаете мястото нито случая, така че по-добре замълчете :winky: ако някой от вас е фуражка и се чувства засегнат да приеме моите дълбоки извинения :winky:


Са фуражките са ти виновни, че се правиш за 20лв на мангал :mhihi:

ПС:Кажи го мястото и случая
Изображение

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12760
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Фиш за неправилно паркиране.

Мнение от vld » 04 Фев 2019, 9:00

kiko написа:Да така е и аз като ги попитах нещо за давност си ми казаха да отида еди къде си и да подам молба.Просто на мен за 20лв не ми се занимаваше,отделно че и на мен това свиделството за задължения ми трябваше бързо.

Тъпо е , че молбата се подава в централата на НАП, а удостоверението се издава от НАП по местоживеене, аз обаче първо бях в централата и реално аз докато попълвах молбата една женица го нацъка в компютъра и докато отида в НАП по метоживеене вече беше готово.
Куриоз беше това, че имах снимка на магистралата за 50лв. от 2017-та която платих в централния нап на пост терминал дадоха ми документ, че съм платил и отивайки в другото поделение на НАП излизаше, че не е платено :mhihi:
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 0
Регистриран на: 16.02.2019
Пол: Мъж

Re: Фиш за неправилно паркиране.

Мнение от DMK » 16 Фев 2019, 21:32

Вчера колата ми беше репатрирана от улица с еднопосочно движение, както и впоследствие се сдобих с фиш за неправилно паркиране от Столична община. Бях паркирал от лявата страна на улицата, както и другите коли. При положение, че колите са паркирали от лявата страна, аз как мога да паркивам от дясната? Така ще се запуши улицата. Всеки ден минават паяци и не са вдигали колите, като вчера са преценили, че трябва да ги вдигнат. Както и да е, не оспорвам, че паркирането е неправилно и ще си платя фиша, но защо са репратрирали колите при положение, че не пречат на движението. Таксата, която платих там беше 5-кратно на стойността на фиша.
Ако липсва пътен знак В27-Забранени са престоят и паркирането, както неподвижен пътен знак, предупреждаващ за принудителното преместване на паркираното ППС, а има пътен знак номер Д4 ‘Еднопосочно движение след знака’, могат ли принудително да преместят автомобилите, които са паркирали от лявата страна, въпреки че не пречат на движението?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2379
Регистриран на: 24.07.2006
Местоположение: 02..., +3592...
Пол: Мъж
Кара: myCar 5.3. and iCar 3.9.
Мечтае да кара: още по-бавно
Детайли за колата: ...
01" 525d m57
04" X5 m57
06" Liberty 2,8 CRD

Re: Фиш за неправилно паркиране.

Мнение от Владо » 17 Фев 2019, 22:40

в еднопосочна улица имаш право да паркираш и вляво по посоката на движение, стига да не пречи на другите участници в движението!

Потребител
Аватар
Мнения: 0
Регистриран на: 16.02.2019
Пол: Мъж

Re: Фиш за неправилно паркиране.

Мнение от DMK » 18 Фев 2019, 12:49

В закона за движение на пътищата явно са го променили и се допуска само престой от лявата страна на еднопосочна улица.
"чл. 94 от ЗДвП
(3) За престой и паркиране в населените места пътните превозни средства се спират възможно най-вдясно на платното за движение по посока на движението и успоредно на оста на пътя. Допуска се спиране за престой и паркиране на моторни превозни средства с допустима максимална маса до 2,5 тона върху тротоарите, успоредно на оста на пътя, ако откъм страната на сградите остава разстояние най-малко 1,5 метра за преминаване на пешеходци.
(4) На пътно платно с еднопосочно движение се допуска престой и от лявата страна по посока на движението, ако това не пречи на движението на пътните превозни средства."

По-скоро абсурдът е как без никакви предупредителни значи, че престоят и паркирането са забранени, придужаван от допълнителна табела за принудително преместват, те си правят каквото искат, като вдигат автомобилите и въпреки нагледното нарушение от тяхна страна, не ти позволяват да си вземеш автомобила без да им заплатиш.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Jordana

Последни теми
Facebook