... от къде сме тръгнали и къде сме сега? (1-вия ви пост)

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

... от къде сме тръгнали и къде сме сега? (1-вия ви пост)

Мнение от alx » 26 Сеп 2017, 15:55

я всеки да си пост-не първия пост във форума... да се видиме кой с колко замах (или без) е почнал ;)

моя 1ви и единствен на латиница пост :) (баси как съм прозрял бъдещето... )

viewtopic.php?f=1&t=3844&p=34550#p34550

ia sega da widime koe kak...

bmw se zarichat che niaa da polzwat pompi (turbo i kompresori) i che shte ostanat verni na atmosfernia dwigatel. spored tiahnoto opredelenie za "M" vozilo to triabwa da ima gywkaw dwigatel sys wisoka cherwena linia i rychni skorosti. da, ama igrata zapochna da izgrubiawa- amg natiskat 500-550 konia i 600-650 nm wyrtiasht moment granicata sys tehnite kompresori... i imat oshte mnogo rezerw- ako bmw reshat da naprawiat 600 konia dwigatel amg prosto shte slojat po-malko kolelo na kompresora i .. 600 konia se materializirat. kogato si postroil dwigatel sys kompresor toi e tolkowa obezopasen i ukrepen, che niama problem sys mnogo malko usilia da go naprawish dosta po moshten (seshtam se za 3-te litra toyota supra bi-turbo koito tuningowani sys edno po-goliamo turbo prawiat 700-800 konia na zadnite gumi- a dwigatelia ne e pipan obshto wzeto). ta nachi kompresori i turbo rulz.. prosti kamiondjiiski dwigateli bez djadji (koito samo se chupiat) sys mnogo wyrtiasht moment dolu nisko i hubaw goren krai za magistralnite fenowe...

ot druga strana ko staa sys bmw i tehnite atmosferni dwigateli? 500 konia e granicata za srednite tuningowani saloni (E klasa i 5ta seria). nowoto e60 m5 shtialo da byde 500+ konia. da ama na 9000 oborota. sys 500 nm wyrtiasht moment. nachi kwo? do 4000 oborota niaa nikoi i posle- wnimawai kyde si se premeril dokato se blysnesh w cherwenoto na oborotite.. ne mersi.. da, ama ot 5-6 litra 500 konia po "normalnia" nachin mojesh da izkarash samo kato wdignesh cherwenata linia.. towa dobre- ama na magistralata- a kato wdignesh konete i cherwenata linia, wyrtiashtia moment (ili towa deto te otlepia ot svetofara kato karash normalno) strada. atmosfernite dwigateli sa zadynena ulica taka kakto wyrwiat neshtata...

bmw weche se ogywa wyw woinata za konete- "nie zalagame na cialostnia balans na awtomobila- ne samo na uskorenieto po prawa linia". mda. zwuchi mi kato oprawdanie.. shtoto amg kato naduiat oshte kompresorite i pochnat da se praat po 700 konia bmw ko sha prai? 14000 oborota chervena linia li sha sloji che da gi izkara tia koncheta? a wyrtiashtia moment ko sha stane s nego? m3 bez wyrtiasht moment moje (tia i sega sys tia 333 konia niaa mnogo).. a m5? 7ma seria? te ko sha praat s tia dwigateli sys motocikletni harakteristiki?

koi nakyde e trygnal spored was i ko sha stane?

alex
trabant 601s
алекс
трабант 601с
разни други возила

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 478
Регистриран на: 14.03.2014
Пол: Мъж
Кара: e70 3.0d
Детайли за колата: remapped

ex: E46 320d 2005
ex: E36 316i 1998

Re: ... от къде сме тръгнали и къде сме сега? (1-вия ви пост

Мнение от cmdkick » 26 Сеп 2017, 16:06

Джанти от М5 на е36
Мнение от cmdkick » 25 Мар 2014, 13:20

Здравейте, джантите от М5 стайл 166 които се водят стават ли за е36, джантите са 17 и предполагам с 225 на 45 гуми ще могат да се таркалят.


Йеее, тука ще падне яка излагация :oops: :oops: :oops: :oops:
Tires are evil - destroy them all ...

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3880
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: ... от къде сме тръгнали и къде сме сега? (1-вия ви пост

Мнение от Kroki » 26 Сеп 2017, 16:09

Kroki написа:Мислех докъто не си купя БМВ да не пиша мнения,а само да чета. Но съм страстен почитател на ретро моделите и особено на E21 и просто неустоях,това е красота отвсякъде,цялата работа,караш ме да се чувствам горд че има такива хора като тебе.Едно голямо ЕВАЛА! :clap: :clap: :clap:


viewtopic.php?f=36&t=113235&p=1458812#p1458812

:mhihi:
яка тема!
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1964
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: ... от къде сме тръгнали и къде сме сега? (1-вия ви пост

Мнение от barty » 26 Сеп 2017, 17:49

Ето го и моето първо мнение:
21 Мар 2007, 18:33
жизет ми ремонтират на втора кола рейка и сьм доволен но мойте са без хидравлика цената е 90лв ако си дадеш твойта
.
:yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 349
Регистриран на: 9.04.2008
Местоположение: Софията
Кара: E34 M5 20 JAHRE
Мечтае да кара: E34 520 на метан

Re: ... от къде сме тръгнали и къде сме сега? (1-вия ви пост

Мнение от sixstraight » 26 Сеп 2017, 18:08

от sixstraight » 19 Юни 2008, 18:55
Здравейте и от мен от скоро си имам акулка е28 много добра колица, обаче онзи ден един форд я разкраси малко има ли някой от вас такова бмв на части в София трябва ми по точно предна дясна врата и калник.
Всички пътища водят към НАДИН :twisted:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 193
Регистриран на: 19.11.2009
Местоположение: Царево
Пол: Мъж

Re: ... от къде сме тръгнали и къде сме сега? (1-вия ви пост

Мнение от barabqga » 26 Сеп 2017, 18:10

Re: Бъдещето на мотоциклетите BMW - BMW Concept 6
Мнение от barabqga » 19 Ное 2009, 19:38

еи с тва Крис Пфаипфър тряя да върти






...
ужас :mhihi: :mhihi:

Вече кара БМВ
Вече кара БМВ
Аватар
Мнения: 1187
Регистриран на: 18.10.2002
Местоположение: Козлодуй
Кара: Двуглава ламя.

Re: ... от къде сме тръгнали и къде сме сега? (1-вия ви пост

Мнение от Един » 26 Сеп 2017, 19:11

Мда, и аз съм бил млад и глупав. Ама пък съм успял и анкета да пусна в първия си пост.


viewtopic.php?p=6112#p6112

Един написа:Страшен фен съм на Х5 и въобще на джиповете, според мен за тези разбити пътища са най подходящи. С един хубав джип можеш и на опера да идеш и за риба.

"Нафтова печка" и "Газов котлон" не искам да карам!!
Преди да монтирате нещо "спортно" на автомобила си, поинтересувайте се поне за какъв спорт е.


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: ... от къде сме тръгнали и къде сме сега? (1-вия ви пост

Мнение от Bogat-Beden » 26 Сеп 2017, 20:09

"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

ентусиаст
Аватар
Мнения: 975
Регистриран на: 25.03.2010
Пол: Мъж
Кара: E34 М50B25
Мечтае да кара: E34 V12
Детайли за колата: 1995г.Е34 М50В25TU

Re: ... от къде сме тръгнали и къде сме сега? (1-вия ви пост

Мнение от BABHOMED » 26 Сеп 2017, 21:03

Здравейте колеги!
От известно време стартера ми прави някакви номерца (не винаги ихвърля бендикса) та реших се да го сменя със друг втора употреба.
Във форума се продават доста стартери от какви ли не БМВ-та но нз кои са съвместими със моя мотор М50Б25 (автоматик ако е от значение)..Ще бъда благодарен ако някой ми предостави подобна информация.

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lalala: :lalala: :lalala: :lalala: :lalala: :lalala: :lalala: :lalala:
Гарван граче над безмълвното поле,души се лутат загубили надежда.Щитове и саби с предсмъртни вопли в тишината кънтят.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2499
Регистриран на: 23.06.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: сребърна звезда

Re: ... от къде сме тръгнали и къде сме сега? (1-вия ви пост

Мнение от kiko » 26 Сеп 2017, 21:12

Първото ми ненине е от тази тема"предупреждавате ли за полицейски постове на пътя?" от далечнта 2005г :mrgreen:

винаги предупеждавам поне първите 5 коли които идват насреща и се кефя когато и мен ме предупредят само ми става малко тъпо когато мигна на някои толуп и не ми благодари :evil: ама пък кефа от тъпия и беэпомощен поглед на куката като мина мазно с 40км пред него е несравним :mhihi:
И чувството е все още същото :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 239
Регистриран на: 13.10.2009
Местоположение: Чирпан / Синеморец
Пол: Мъж
Кара: квоту има
Мечтае да кара: По пътища и с евтина нафта

Re: ... от къде сме тръгнали и къде сме сега? (1-вия ви пост

Мнение от c7aH4eB » 27 Сеп 2017, 9:58

от c7aH4eB » 13 Окт 2009, 23:03
Несам много в крак с BMW-тата тепърва ги разучвам, но можеби някоя e30-ка :)


От тая тема: viewtopic.php?f=4&t=169727&p=1871802#p1871802 :mhihi:

Мале мале 8 годиники си минаха ... :mhihi: :bchug:
Изображение

FiRe WaLK WiTh Me !
Аватар
Мнения: 4203
Регистриран на: 23.03.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: винаги с усмивка :)
Детайли за колата: 316is touring - Виолетка

Re: ... от къде сме тръгнали и къде сме сега? (1-вия ви пост

Мнение от SpUd3r » 27 Сеп 2017, 10:18

Преди 12 години явно съм се интересувал от наградите Дарвин :oops: :mhihi:


ето ви още кандидати,бтв преди няколко години имахме 4естта и българин да участва в тази класация,тази чест дължим на Дино Янков :
..........

viewtopic.php?f=2&t=16500&p=158012#p158012
Tux0 Ca !
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 548
Регистриран на: 18.07.2007
Кара: Е34 Alpinweis Е39 Silver
Мечтае да кара: BMW с несвалени наелони на седалките!
Детайли за колата: С Vanos без Vanos - все М50В20

Re: ... от къде сме тръгнали и къде сме сега? (1-вия ви пост

Мнение от intention » 27 Сеп 2017, 11:29

"Здравеите маниаци! :D
Планирам да се сдобия с БМВ BMW 740i V8 модел 93г. 218к.с

Може ли някой да ми каже ориентировъчно дали поддръжката на такъв автомобил годишно ще струва сериозна или поносима или немислима сума ?! :confused:

Мерси предварително пичове!"

А-ааа 2007г. ... Спомням си я тая е32ка, много я мислих и накрая ми я взеха под носа.

в крайна сметка е34, е39 и сега на път за някоя е60 или е38 не е решено още...
Поздравления за темата интересна е :)
Jordana написа:Аурата на класиките от 80те години леко е претопена в морето от безлични возила .

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: ... от къде сме тръгнали и къде сме сега? (1-вия ви пост

Мнение от steeN » 27 Сеп 2017, 20:54

Ангелски очи...
Мнение от steeN » Пет, 16/Апр/2004, 15:08

Предполагам, че всички знаят за какво става въпрос, но не ми се дават $400 за нови фарове както и на вас ;)

http://students.washington.edu/ashis/Cr ... 20Eyes.htm

Стори ми се доста интересно, въпреки че си е доста играчка...
Изникват и няколко проблема, например това, че фаровете са залепени за рефлекторите. Ако някой се е занимавал сам и е стигнал до някакво решение, ще бъде много интерсно да го чуем.

Също така ако знаете от къде мога да си купя такъв кит на нормална цена пишете...

Ако смятате, че е тъпо да си развалям фаровете на колата може да се опитате да ме убедите да не го правя :) но е малко вероятно да ви послушам ;) :mha:


13 години по-късно още не съм си сложил ангелски очи на BMW-то :mhihi: Най-накрая просто ще си купя едно с такива, но просто и двете не са ми приоритет вече.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 233
Регистриран на: 27.04.2002
Местоположение: Dubai, UAE
Пол: Мъж
Кара: Е63 650iLCI&E93 325i&Z3 1.9
Мечтае да кара: 612

Re: ... от къде сме тръгнали и къде сме сега? (1-вия ви пост

Мнение от KoolyO » 28 Сеп 2017, 7:24

Преди 7-8г. имаше същата тема. И май пак беше започната от alx. Поне по спомен. Мързи ме да търся сега.

отг::Za malkata begachka...
Мнение от KoolyO » 06 Май 2002, 2:51

Mdaaam...
Dosta se e izgovorilo po taq tema...
Za purvi put shte pisha vuv tozi forum i tova e zashtoto i az sam se vozil na takava Honda.
Ne me razbiraite pogreshno - BOLEN SAM NA TEMA BMW!
No tazi "Hondichka" naistina e "Luda"
Vozil sam se v neq s okolo 225km/h (Tova e poslednoto delenie na kilometraja)
Naistina shteshe da litne pri nqkoi poriv na vqtara, no do 200 se darji naistina mnogo stabilno
Napulno sum sklonen da povqrvam za opisanite po-gore "izduhani" koli!!!
Prosto ne ste se kachvali na takova "zverche"
---
Laugh... And the world laughs with you. Cry... And the world laughs louder!!!

Срам, срааам :lol:
Laugh...
And the world laughs with you.
Cry...
And the world laughs louder!!!

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook