Най-добрия БГ хостинг?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

User
Аватар
Мнения: 4609
Регистриран на: 17.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330XD
Детайли за колата: the silent power

Re: Най-добрия БГ хостинг?

Мнение от b00st » 28 Сеп 2017, 12:45

host.bg от над 5г ги ползвам. Нямам оплакване, съпорта се намесва доста бързо при нужда.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 601
Регистриран на: 9.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW ///E36

Re: Най-добрия БГ хостинг?

Мнение от don_gori » 05 Дек 2017, 10:33

Колеги трябва ми добър и надежден хостинг, като сайта основно ще прави трафик от UK. Българските хостинги дали ще вършат добра работа :roll: Също и някакви мнения за atspace.com ?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 179
Регистриран на: 28.06.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E90
Мечтае да кара: Beechcraft King Air
Детайли за колата: 2005 320d auto

Re: Най-добрия БГ хостинг?

Мнение от vixx » 06 Дек 2017, 2:32

don_gori написа:Колеги трябва ми добър и надежден хостинг, като сайта основно ще прави трафик от UK. Българските хостинги дали ще вършат добра работа :roll: Също и някакви мнения за atspace.com ?

Това са 40-50 милисекунди. Гледай нещо в Амстердам или направо в UK. Siteground мисля, че имат сървъри в UK.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: Най-добрия БГ хостинг?

Мнение от drago_pavlov » 27 Ное 2018, 18:46

Да ползвам темата и аз за един въпрос.
В момента сайтовете и пощите ни са при Суперхостинг (бяхме при хост преди да ги купят).
Лятото ни хакнаха един от акаунтите и в последствие изгоряхме с шест цифрена сума... Тъпаците им трябваха 3 месеца да забележат филтрите и пренасочванията на хакерите...
Та, има ли по-надеждни хостинг услуги в България?
А международните компании като гугъл, амазон и т.н. предлагат ли хостинг услуги и струва ли си от гледна точка на поддръжка, надеждност, сигурност?
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 343
Регистриран на: 2.04.2008
Местоположение: Европейски съюз
Пол: Мъж
Кара: Комбайн
Мечтае да кара: Фадрома

Re: Най-добрия БГ хостинг?

Мнение от ukelichko » 27 Ное 2018, 21:45

Гоудеди нали са едни от най-големите, та и при тях ми бяха хакнали един сайт. С месеци един един скрипт изпращаше в несвяст имейли със спам и никой не беше забелязал. Имал съм и други пробиви с други хостинги. Накрая минах на незнаен американски хостинг и нещата се оправиха. Но при мен бяха някакви келешчета, които не искаха да изкарат пари. Най-вероятно са налучкали паролата, защото като гледам скриптовете, които бяха прикачили, и мястото на което ги бяха сложили, не са много напред с материала.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: Най-добрия БГ хостинг?

Мнение от drago_pavlov » 27 Ное 2018, 22:17

В нашия случай няма как да са налучкали паролата. Всички пароли са мин. 12 символа, малки и големи букви, цифри и специални символи. Няма два акаунта с еднакви пароли. Не знам какъв късмет трябва да имаш, че да налучкаш такава парола. Калкулаторите за brute force казват, че подобна парола се разбива за минимум 165 века.
По-скоро има вътрешен човек, но въпросът е къде... Ако е в суперхостинг ще е супер...
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

Scrapyard user
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 8.09.2006
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E70 / Yamaha MT-07
Детайли за колата: прасе + прасе

Re: Най-добрия БГ хостинг?

Мнение от Spit-Fire » 28 Ное 2018, 1:55

Колега, ако имаш нужда от помощ с казуса, бих опитал да помогна (не съм свързан с тях, но работя в сферата) Пиши на ЛС ако искаш какво точно са ти разбили, до какво са стигнали и каква информация имаш налична до сега. Предварително не обещавам, че ще мога да помогна на 100%.

Но е погрешно да се мисли, че един хост може да бъде основен виновник за хакването на акаунт/поща/сайт, освен ако системните администратори и девопс не са :smoke: .
Хипотетичните ситуации са много и слаба/разбита парола е почти винаги най-малко вероятното събитие. Ситуацията е малко като да ходиш по кур*и, ако не се пазиш сам, никой няма да те опази.
The person who risks nothing, does nothing, has nothing, is nothing, and becomes nothing. He may avoid suffering and sorrow, but he simply cannot learn, feel, change, grow or love. Chained by his certitude, he is a slave; he has forfeited his freedom. Only the person who risks is truly free.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 179
Регистриран на: 28.06.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E90
Мечтае да кара: Beechcraft King Air
Детайли за колата: 2005 320d auto

Re: Най-добрия БГ хостинг?

Мнение от vixx » 28 Ное 2018, 18:34

В случай, че наистина сте изгоряли със 6 цифрена сума, аз бих препоръчал много по-сериозно да се отнесете към хостинга и мейлите, и да си ги вкарате инхаус, заедно с нужните техника и служители, формирани в различен отдел, които да отговарят за тях. Няма да е лошо и да въвдете някакви независими одити на цялото нещо 1-2 пъти годишно. Масово, не само в БГ, много бизнеси не виждат ползите от подоби инвестиции, но според мен са почти задължителни.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: Най-добрия БГ хостинг?

Мнение от drago_pavlov » 04 Дек 2018, 13:36

Spit-Fire написа:Колега, ако имаш нужда от помощ с казуса, бих опитал да помогна (не съм свързан с тях, но работя в сферата)

Засега не мога да разгласявам подробности, понеже прокуратурата и гдбоп все още разследват. Та колкото и да е обречена каузата ще ги изчакам да приключат.

vixx написа:В случай, че наистина сте изгоряли със 6 цифрена сума, аз бих препоръчал много по-сериозно да се отнесете към хостинга и мейлите, и да си ги вкарате инхаус, заедно с нужните техника и служители, формирани в различен отдел, които да отговарят за тях. Няма да е лошо и да въвдете някакви независими одити на цялото нещо 1-2 пъти годишно. Масово, не само в БГ, много бизнеси не виждат ползите от подоби инвестиции, но според мен са почти задължителни.

То все още е под въпрос кой е изгорял, дали ние или клиентът ни... Вероятно тепърва ще се договаряме колко с колко ще изгори.
Случката е съвсем тривиална - хакват ни акаунтите, пращат на клиента инструкции да плаща по друга банкова сметка и тук е моментът където всичко губи логика. Клиентът започва да плаща по новата банкова сметка без дори едно телефонно обаждане за потвърждение :banghead:
А за отделен отдел не сме дорасли - ние сме фирма от 4-5 човека с оборот около милион. Такъв отдел, с качествени служители (от добрите хакери) би ни струвал поне 50-60к годишно... Не вярвам някоя компания да отделя 5-6% от годишния си оборот за IT отдел :dunno:
Освен ако не е в IT сферата :lol:
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1331
Регистриран на: 2.11.2016
Пол: Мъж
Кара: e46 330xd

Re: Най-добрия БГ хостинг?

Мнение от Kurtov » 28 Ное 2021, 21:40

Здравейте.
Имам няколко въпроса.
Правя си аз онлайн магазина с Angular, Express и База данни и всичко работи при мен, но идва момента да го "кача" в интернет.
Намирам свободен домейн и тук започват моите обърквания.
1. Какво разширение е най-добре да избера ? (.com/.bg.io) Каква е разликата ?
2. Какъв хостинг да избера ? Споделен хостинг, eShop хостинг и т.н.
3. Паметта, която ми дават е за базата данни ли ?
4. Собствен IP адрес, има го като опция, не трябва ли да е по дефолт ?
Извинявам се, но не съм наясно изобщо.
Чета и гледам видеа, но ще съм благодарен някой на прост език да ми обясни.

Scrapyard user
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 8.09.2006
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E70 / Yamaha MT-07
Детайли за колата: прасе + прасе

Re: Най-добрия БГ хостинг?

Мнение от Spit-Fire » 29 Ное 2021, 7:37

Kurtov написа:Здравейте.
Имам няколко въпроса.
Правя си аз онлайн магазина с Angular, Express и База данни и всичко работи при мен, но идва момента да го "кача" в интернет.
Намирам свободен домейн и тук започват моите обърквания.
1. Какво разширение е най-добре да избера ? (.com/.bg.io) Каква е разликата ?
2. Какъв хостинг да избера ? Споделен хостинг, eShop хостинг и т.н.
3. Паметта, която ми дават е за базата данни ли ?
4. Собствен IP адрес, има го като опция, не трябва ли да е по дефолт ?
Извинявам се, но не съм наясно изобщо.
Чета и гледам видеа, но ще съм благодарен някой на прост език да ми обясни.


1 - никаква, въпрос на личен вкус и естетика (давам за пример как разни домейни ги избират тип iztrii.me). Важно е да се уточни, че някои екстеншъни имат специфични изисквания за регистрация (като BG например или други кънтри спесифик) та и това го имай предвид.
2 - Разликата е само и единствено маркетинг и евентуално виртуализация (shared vs cloud). Гледай да има място, рам и достатъчно на брой cpu exec/secs day/month. И евентуално гледай какви са лимитите за големина на таблица/цяла БД, какво става ако минеш някой лимит и т.н. за да няма изненади.
3 - Зависи коя памет, но да приемем че storage space - повечето хостове ти дават пр. 40 GB и оправяй се - в тях си влизат файловете, БД и прочие.
4 - Мне заради виртуализацията - може да има 50 акаунта (при shared hosting) ползващи едно и също IP. Ти конкретен проблем няма да видиш ама го водят "лошо" зa Google ranking и SEO. Dedicated IP-то си е само твое и се заплаща (почти) винаги като допълнителна услуга.

Ако има още нещо питай, ще помагаме.
The person who risks nothing, does nothing, has nothing, is nothing, and becomes nothing. He may avoid suffering and sorrow, but he simply cannot learn, feel, change, grow or love. Chained by his certitude, he is a slave; he has forfeited his freedom. Only the person who risks is truly free.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1331
Регистриран на: 2.11.2016
Пол: Мъж
Кара: e46 330xd

Re: Най-добрия БГ хостинг?

Мнение от Kurtov » 30 Ное 2021, 2:48

Благодаря :bowdown: !
Не е ли по-добре да използвам Cloud(MS Azure, AWS, Heroku) ?
Има видеа за deployment на проекти в Heroku примерно, но пак изникват въпроси.
Backend-a ще го кача там, Frontend-a като отделен проект ли го качвам и как ги свързвам, ами базата ?
За базата видях намерих Mllab, но то е само за MongoDB бази, а моята е с MariaDB.
Защо домейните им са mywebsitename.herokuapp.com ?
Нещо като wordpress се получава.
Извинявам се, ако пак задавам глупави въпроси.

Предишна

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook