Най-добрия БГ хостинг?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 51
Регистриран на: 10.04.2014

Най-добрия БГ хостинг?

Мнение от Bokrael » 26 Сеп 2017, 13:17

Здравейте, искам да правя онлайн магазин с Opencart и мисля, че БГ хостинг би бил най-добрия избор или се лъжа?
Трябва ми да е надежден и да излиза евтино. Гледах, jump.bg предлагат за 4лв на месец, но с 8ГБ и не знам дали това ще е достатъчно. Ще съм благодарен ако някой с познания по темата удари едно рамо. :bchug:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 755
Регистриран на: 16.06.2011
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: F31 28i xDrive Estoril Blue, R259
Мечтае да кара: 911 Turbo S
Детайли за колата: ex. X3 E83 LCI 3.0d

Re: Най-добрия БГ хостинг?

Мнение от astrapower » 26 Сеп 2017, 15:28

Погледни плановете на Суперхостинг.БГ. Не само цената е важна, а също и надеждността, степента на защита, вариантите за backup/restore :)
Последна промяна astrapower на 26 Сеп 2017, 15:39, променена общо 1 път

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: Най-добрия БГ хостинг?

Мнение от DigitalExile » 26 Сеп 2017, 15:36

За какво ще е магазина и защо се спря на Opencart? Иначе и аз препоръчвам суперхостинг

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 51
Регистриран на: 10.04.2014

Re: Най-добрия БГ хостинг?

Мнение от Bokrael » 26 Сеп 2017, 16:09

DigitalExile написа:За какво ще е магазина и защо се спря на Opencart? Иначе и аз препоръчвам суперхостинг

Техника.

Много хора ми препоръчаха тази платформа, аз лично нямам опит с изброените и не мога да взема решението сам?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 239
Регистриран на: 13.10.2009
Местоположение: Чирпан / Синеморец
Пол: Мъж
Кара: квоту има
Мечтае да кара: По пътища и с евтина нафта

Re: Най-добрия БГ хостинг?

Мнение от c7aH4eB » 26 Сеп 2017, 16:57

Те почти всички е-магазини ползват ОпенКарт или ОсКомерс. Ползвал съм разни хостове ама те повечето се обединиха към СуперХостинг (+1 за тях) или към Хост.Бг .
Ползвал съм и Icn.bg и в момента държа един сайт към С-бокс, за които бих казал, че също са добри, но сайта повече стои като формален понеже с тоя фейсбук, страницата там се следи повече.
Забелязвам доста увеличение в цените при хост компаниите, е да минават предимно на ссд хардове, увеличени са и разни ресурси, но все пак :dunno:

П.С.: Джъмп-а те са млади в тая сфера, не знам дали нямат гръб от тея големите Хостове, но имат отделен хостинг за магазин, който е на други цени различни от посочената от теб, но там има и безплатен домейн. Можеш да наемеш месечно за начало. :)
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 51
Регистриран на: 10.04.2014

Re: Най-добрия БГ хостинг?

Мнение от Bokrael » 26 Сеп 2017, 18:32

Относно плановете на суперхостинг, действително ли ми трябва най-скъпия, който си пише, че е за онлайн магазини дори и в началото, когато почти няма да е посещаван? В какво точно се изразява разликата и мога ли да почна от по-нискотарифните?

Също така ако някой колега прави сайтове с Опенкарт да ми пише на ЛС.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 284
Регистриран на: 17.09.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW Х1 2.3d, MB SL350 2010
Мечтае да кара: iX50

Re: Най-добрия БГ хостинг?

Мнение от top » 26 Сеп 2017, 23:55

В хост.бг поддържам няколко хостинга от години, няма проблеми с поддръжката, винаги са бързи и отзивчиви, обаче нещо цените им стават все по-високи всяка година и само заради това бих се махнал от тях. Специално тия които си гледал на суперхостинг, видях че сега имат някаква промоция и цената на средния и най-високия план за магазин са еднакви, стартовия ти си прецени дали ти върши работа, пише че можеш да имаш до 50 продукта, 10gb трафик и тн.. ако това те устройва пробвай с него.

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3902
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Най-добрия БГ хостинг?

Мнение от Kroki » 27 Сеп 2017, 7:46

:OT:
Bokrael написа: когато почти няма да е посещаван?

Ти си го правиш колко да бъде посещаван. НЕ забравяй да си сложиш пиксел и да използваш реклама във фб и гоогле.
https://www.oba.bg/ot-0-do-30k/ - една интересна статия
https://www.lifehack.bg/ - отдели малко време тук, има доста интересни неща.
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

FiRe WaLK WiTh Me !
Аватар
Мнения: 4203
Регистриран на: 23.03.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: винаги с усмивка :)
Детайли за колата: 316is touring - Виолетка

Re: Най-добрия БГ хостинг?

Мнение от SpUd3r » 27 Сеп 2017, 9:31

от българските използвам само ns1 и superhosting
Tux0 Ca !
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 239
Регистриран на: 13.10.2009
Местоположение: Чирпан / Синеморец
Пол: Мъж
Кара: квоту има
Мечтае да кара: По пътища и с евтина нафта

Re: Най-добрия БГ хостинг?

Мнение от c7aH4eB » 27 Сеп 2017, 11:15

Когато сам си инсталираш платформата или използваш от техните готови системи, можеш да си добавяш колкото искаш продукта, ограничението е когато си плащаш конкретно за онлайн магазин и един вид ,че те ти го поддържат и т.н., което от една страна е хубаво понеже готовите системи си имат разни дупчици, които при положение, че те ти го нагласят трябва да са сведени до минимум или изобщо да е бетон. Винаги можеш да почнеш с по-нисък план или както ти споменах и в предишния ми пост да си плащаш хоста месец за месец, идва по-скъпо ако се задържиш около година така. Следиш си посещаемост, импресии, трафика на хоста от контрол панела и дай боже като се развие работата преминаваш на висока тарифа :wave:

Имаше някаква връзка (уловка) при е-магазините с CPU минути, които предлагат хостове и затова все се напъват да ти пробутат по-скъпия съответно с повече процесорно време, но не мога да го обесня това точно какво значеше :dunno:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 51
Регистриран на: 10.04.2014

Re: Най-добрия БГ хостинг?

Мнение от Bokrael » 27 Сеп 2017, 12:43

Намерих човек, който предлага добра цена за да ми направи магазина, така както искам и ми предлага хостинг, при него в ICN, където вече държи няколко сайта, на предпоследната тарифа. Излиза ми 2 пъти по-евтино така. Има ли някаква опасност или риск за мен по този начин? :dunno:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 239
Регистриран на: 13.10.2009
Местоположение: Чирпан / Синеморец
Пол: Мъж
Кара: квоту има
Мечтае да кара: По пътища и с евтина нафта

Re: Най-добрия БГ хостинг?

Мнение от c7aH4eB » 27 Сеп 2017, 13:22

Bokrael написа:Намерих човек, който предлага добра цена за да ми направи магазина, така както искам и ми предлага хостинг, при него в ICN, където вече държи няколко сайта, на предпоследната тарифа. Излиза ми 2 пъти по-евтино така. Има ли някаква опасност или риск за мен по този начин? :dunno:

Ами то риск винаги има, единия че си зависим от него, плащаш му за да ти работи сайта, а той ако не плати или забави/забрави спираш за известно време (обикновено имаше гратисни периоди), но предполагам си плаща годишно. Друго още, по някакви причини се докопат до неговия сайт от главната директория могат да се разходят и до другите сайтове т.е. и до твоя. Трябва да си правиш чести бекъпи на базата данни, та по каквито и да е причини да можеш да запазиш регистрациите на клиенти, добавените артикули и така.
Изображение

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12760
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Най-добрия БГ хостинг?

Мнение от vld » 27 Сеп 2017, 14:23

host.bg
superhosting.bg
И двата са на много добро ниво ;)
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 466
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 318is, E46 320i
Мечтае да кара: RS Cosworth
Детайли за колата: M42B18
M54B22

Re: Най-добрия БГ хостинг?

Мнение от streetz » 28 Сеп 2017, 10:05

host.bg бяха добре докато не ги купиха superhosting ... оттогава нещо падна нивото, поне на Support-a със сигурност.
The free market is perfect. If anything unexpected happens, bananas are suddenly $47 and you have to sell your blood for firewood.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 153
Регистриран на: 27.04.2016
Пол: Мъж
Кара: e91 320d

Re: Най-добрия БГ хостинг?

Мнение от stas.dakov » 28 Сеп 2017, 11:12

аз използвам услогите на host.bg и time4vps.eu, не мисля да ги сменям, успех в начинанието :yes:

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook