Купона започна в Пампорово ама приключи в Чепеларе ...

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 292
Регистриран на: 30.12.2006

Re: Купона започна в Пампорово ама приключи в Чепеларе ...

Мнение от Club BMW » 26 Сеп 2017, 23:48

Това си е нож с две остриета и не се знае дали няма да стане много по-лошо. Принципно си личи като просят и човек си решава ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 79
Регистриран на: 16.09.2014
Пол: Мъж
Кара: 730D F01

Re: Купона започна в Пампорово ама приключи в Чепеларе ...

Мнение от mrlargo » 26 Сеп 2017, 23:50

alx написа: това репение на пазарджишкия съд е толкова трагикомично, че не знам дали да се смея или да плача...

Ето решение и на Бургаския съд по същия казус - http://www.admcourt-bs.org/CMS_ADM/images_content/250_2015R.htm
Прикачвам и решението на Върховния административен съд.

С изтичането на СУМПС правоспособността не се губи - ако беше така при всяко подновяване трябва пак да се явяваш на изпит. Може да бъдеш лишен от правоспособност по административен или съдебен път, тогава застрахователите няма да платят ако си причинил ПТП.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Купона започна в Пампорово ама приключи в Чепеларе ...

Мнение от bum_bum » 27 Сеп 2017, 1:04

Club BMW написа:
bum_bum написа:Точно са си го написали. 172 ал.4 е, че ти слагат стикер за спиране от движение вследствие наказанието по чл. 171, т. 2, който пък кореспондира със чл. 150а..

Попаднал си на грамотни полицаи, които знаят как да го напишат. Не мисля, че би имал шанс за обжалване поради някакви процедурни пропуски.


Объркал си ал. 4 с т.4


Мда, имал съм в предвид т.4. :yes:

mrlargo написа:
alx написа: това репение на пазарджишкия съд е толкова трагикомично, че не знам дали да се смея или да плача...

Ето решение и на Бургаския съд по същия казус - http://www.admcourt-bs.org/CMS_ADM/images_content/250_2015R.htm
Прикачвам и решението на Върховния административен съд.

С изтичането на СУМПС правоспособността не се губи - ако беше така при всяко подновяване трябва пак да се явяваш на изпит. Може да бъдеш лишен от правоспособност по административен или съдебен път, тогава застрахователите няма да платят ако си причинил ПТП.


Не е същият. По този случай са написали акта не съвсем грамотно и за това може да се обжали. Този акт е по чл 150, който визира неправоспособен водач. А водач с изтекъл документ не е неправоспособен. На колегата са му писали по 150а, което е за управление без валидно СУМПС. За това го питах дали е по 150 или 150а.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 601
Регистриран на: 9.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW ///E36

Re: Купона започна в Пампорово ама приключи в Чепеларе ...

Мнение от don_gori » 27 Сеп 2017, 5:52

Бърз въпрос, вчера спирам за точно 3 минути да отида да си взема поръчания парфюм и се връщам и какво да видя, общинската полиция (Хасково) спрели, даже и ми написали акта и в един джоб сложен на стъклото. Взех си го без много да се разправям ама долу на ВРЪЧИЛ нямам подпис, нито на моя екземпляр нито на оригинала който остана при тях, просто полицая не ме накара никъде да се подпиша. Щракаше там с някъв умрел телефон как фиша с джоба е на прозореца ми :mhihi:
Та може ли тоя акт да падне по някакъв начин ? Защото мога да го хвърля и кой ще докаже, че са ми го връчили и аз съм го видял и взел ?

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3908
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Купона започна в Пампорово ама приключи в Чепеларе ...

Мнение от Kroki » 27 Сеп 2017, 7:24

alx написа:От 21 януари тази година-

"Ако не сте си подновили книжката, също се водите неправоспособен шофьор и колата се дерегистрира", каза днес по "Нова телевизия" председателят на транспортната комисия в парламента Настимир Ананиев. Той обясни подробно кога тази мярка се прилага съгласно последните промени в Закона за движение по пътищата.


http://m.dnevnik.bg/skorost/2017/01/24/ ... e_svaliat/
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 343
Регистриран на: 2.04.2008
Местоположение: Европейски съюз
Пол: Мъж
Кара: Комбайн
Мечтае да кара: Фадрома

Re: Купона започна в Пампорово ама приключи в Чепеларе ...

Мнение от ukelichko » 27 Сеп 2017, 9:30

От 21 януари до 24 януари тази година свалените регистрационни табели на автомобили в София са 12 на брой. Има една особеност, че регистрационните табели се свалят само, когато автомобилът се управлява от собственик. Иначе установените водачи с алкохол и наркотични вещества са много повече. Последният случай е от предишната нощ и е за употреба на наркотични вещества. Но като цяло случаите са главно за алкохол. И това е така, тъй като малко по – специфично се установяват наркотичните вещества. Тестовете за установяването на наркотици са скъпи. Освен това, когато водачът има неадекватно поведение и след като е изпробван за алкохол и не показва наличие на такъв, се предприема действие по изпробването му с друго техническо средство дрегер, полеви или със специален уред.

По така формулираните изменения в Закона за движение по пътищата няма как да свалиш регистрационните номера на лек автомобил, който не се управлява от собственика.

Когато автомобилът се управлява от собственика, предната и задната регистрационни табели се отнемат незабавно.В рамките до 12 часа след издаване на документите за отнемане на табелите, правоспособните водачи могат да придвижат автомобила до охраняем паркинг или където собственика на колата е преценил, че ще я съхранява, докато му е прекратена регистрацията. Тези 12 часа започват да текат от момента на издадените съответни документи Акт за установяване на административно нарушение /АУАН/ и заповед за принудителна административна мярка спиране на автомобила от движение.

В другите случаи, когато автомобилът се управлява от не собственик, колата се спира от движение с мотивирана заповед , но тогава не се отнемат табелите, а само се спира автомобила от движение, като се отнема свидетелство за регистрация част две. Когато шофьорът не е собственик на автомобила се издава заповед до 30 дни спиране на автомобила от движение.




От тук:https://fakti.bg/mnenia/221145-koga-se-svalat-registracionnite-tabeli

От друг източник:
За лизинговите автомобили остава сегашният режим – да бъдат спирани от движение само ако са неизправни, без или с невалидна винетка, при нарушения на правилата за опасните товари и без застраховка Гражданска отговорност.

Кой викаше, че е по-добре да си вземеш колата кеш :D
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 25.06.2011
Местоположение: rustland
Пол: Мъж
Детайли за колата: Focus,Opel Monza/Senator,MX5 nb

Re: Купона започна в Пампорово ама приключи в Чепеларе ...

Мнение от немо » 27 Сеп 2017, 9:46

Интересно ми е как свалят на пътя задните номера,които са захванати с нит в ламарина?Или по-новото решение-винт с глава осигурена против развиване?
Ако е в пластмаса е сравнително лесно.
Шофирането е превантивен анализ на това,което може да се случи на пътя....

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3602
Регистриран на: 10.09.2008
Местоположение: Смолян
Кара: E39 530D

Re: Купона започна в Пампорово ама приключи в Чепеларе ...

Мнение от Ivo_Borisov » 27 Сеп 2017, 10:48

Мордехай написа:Колега, вместо да си седял 15-20 минути в колата и да чакаш к'во ше стане, да беше се разбрал с полицаите още като им даваш документите. При тая огромна корупция да си затрудниш така живота е просто леващина или просто ти е скучно. Не се обиждай, а се замисли дали е било нужно да проваляш почивката и на човека до теб по този начин.

Няма шанс в района да вземат пари, Смолян и Чепеларе няма такива случаи. Имайте го предвид като пътувате насам. :winky:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 906
Регистриран на: 14.05.2010
Местоположение: Пловдив, България
Пол: Мъж
Кара: BMW E82, E83, E92, F02
Мечтае да кара: Saab Viggen 2.3T
Детайли за колата: BMW X3 E83 LCI MY'08; 2.0d 177bhp, steptronic.
BMW 120d E82 MY'08; 2.0d 220bhp, steptronic.
BMW 320d E92 LCI MY'12; 2.0d 184bhp, steptronic.
BMW 320i E90 MY'05; 2.0i 150bhp.
BMW 750Ld F02 LCI MY'13; 3.0d 386bhp, steptronic.
BMW 320i E36 MY'96; 2.0i 150bhp.
BMW 118d F21 MY'13; 2.0d 143bhp.

Re: Купона започна в Пампорово ама приключи в Чепеларе ...

Мнение от stocky » 27 Сеп 2017, 10:52

Мордехай написа:Колега, вместо да си седял 15-20 минути в колата и да чакаш к'во ше стане, да беше се разбрал с полицаите още като им даваш документите. При тая огромна корупция да си затрудниш така живота е просто леващина или просто ти е скучно. Не се обиждай, а се замисли дали е било нужно да проваляш почивката и на човека до теб по този начин.


Изобщо не е добра идея да предлагаш на чепеларски КАТ-аджии. Имам рода в Смолян и много често пътувам до там и съответно имам богат опит с чепеларските КАТ-аджии и впечатленията са ми, че са много стриктни.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 193
Регистриран на: 1.01.2009
Местоположение: там, дето лисиците серът необезпокоявани
Пол: Мъж
Кара: се на дъщеря си

Re: Купона започна в Пампорово ама приключи в Чепеларе ...

Мнение от Мордехай » 27 Сеп 2017, 11:08

Възможно е. Ама аз досега нямам случай да не съм минал къде с пари, къде с кандарми, къде със сълзи на очи. Миналата година ме хванаха да отивам на кат да регистрирам камион с номера от друг камион и люксембургски изтекли документи и пак ми се размина. Добре, че не ходя на Чепеларе... Па такива мотивирани със заплати по 800 лева са ми чак смешни.
Просвещение е изходът на човека от непълнолетието, което той сам си е причинил. Непълнолетие е невъзможността да се ползваш от разсъдъка си без ръководството на някой друг. Самопричинено е това непълнолетие, когато причината му не лежи в недостиг на разсъдък, а в липсата на решителност и смелост да се ползваш от него без ръководството на другиго. Sapare aude! Имай смелост да си служиш със собствения си разсъдък!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 906
Регистриран на: 14.05.2010
Местоположение: Пловдив, България
Пол: Мъж
Кара: BMW E82, E83, E92, F02
Мечтае да кара: Saab Viggen 2.3T
Детайли за колата: BMW X3 E83 LCI MY'08; 2.0d 177bhp, steptronic.
BMW 120d E82 MY'08; 2.0d 220bhp, steptronic.
BMW 320d E92 LCI MY'12; 2.0d 184bhp, steptronic.
BMW 320i E90 MY'05; 2.0i 150bhp.
BMW 750Ld F02 LCI MY'13; 3.0d 386bhp, steptronic.
BMW 320i E36 MY'96; 2.0i 150bhp.
BMW 118d F21 MY'13; 2.0d 143bhp.

Re: Купона започна в Пампорово ама приключи в Чепеларе ...

Мнение от stocky » 27 Сеп 2017, 11:09

Понякога мотивацията да направиш сечено на някой е по-силна от финансовата.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: Купона започна в Пампорово ама приключи в Чепеларе ...

Мнение от hell's angel » 27 Сеп 2017, 11:12

Некви селски пъдари са попаднали на бмв от което няма да ядът шамари или няма да се нагъзят, и си показали рогата ...
Герберските боклуци са пробутали поредното тълкувателно решение, с което приравняват тези с изтекли книжки и мангалите. Само че вторите си правят каквото искат и на никой не му дреме. По принцип, в Софето тия актове падат, в провинцията - не знам как е. Не могат да свалят табели, ако колата не се кара от собственика.
Ubi dubium, ibi libertas

ентусиаст
Аватар
Мнения: 870
Регистриран на: 14.01.2004

Re: Купона започна в Пампорово ама приключи в Чепеларе ...

Мнение от vlad0 » 27 Сеп 2017, 11:18

hell's angel написа:Некви селски пъдари са попаднали на бмв от което няма да ядът шамари или няма да се нагъзят, и си показали рогата ...


i will just leave it here :ok:

EPIC FACEPALM!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 292
Регистриран на: 30.12.2006

Re: Купона започна в Пампорово ама приключи в Чепеларе ...

Мнение от Club BMW » 27 Сеп 2017, 12:46

don_gori написа:Бърз въпрос, вчера спирам за точно 3 минути да отида да си взема поръчания парфюм и се връщам и какво да видя, общинската полиция (Хасково) спрели, даже и ми написали акта и в един джоб сложен на стъклото. Взех си го без много да се разправям ама долу на ВРЪЧИЛ нямам подпис, нито на моя екземпляр нито на оригинала който остана при тях, просто полицая не ме накара никъде да се подпиша. Щракаше там с някъв умрел телефон как фиша с джоба е на прозореца ми :mhihi:
Та може ли тоя акт да падне по някакъв начин ? Защото мога да го хвърля и кой ще докаже, че са ми го връчили и аз съм го видял и взел ?


ЗДвП

(3) (Изм. - ДВ, бр. 101 от 2016 г., в сила от 21.01.2017 г.) Фиш за неправилно паркирано моторно превозно средство може да се издаде и в отсъствие на нарушителя. В този случай фишът се издава на собственика на моторното превозно средство, като първият екземпляр от фиша му се изпраща, а вторият и третият екземпляр остават за съхранение в службата за контрол. Към моторното превозно средство се закрепва уведомление, в което се посочват мястото и времето на нарушението, моторното превозно средство, с което е извършено нарушението, нарушените разпоредби, размерът на глобата, срокът, сметката или мястото за доброволното заплащане. Закрепването на уведомлението към моторното превозно средство се смята за връчване на фиша.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Купона започна в Пампорово ама приключи в Чепеларе ...

Мнение от host » 27 Сеп 2017, 12:58

Чепеларе (Печелбаре) и мен са ми писали ... за превишена скорост ...53км в час в зона 40км в час поради ремонт ... знака за ремонт стои сложен в другия край на града бил до края на табелата и кви ли не неща ми обясняваха ... и дебнат точно на табелата на града, един ТИР кара с 30км/ч ... аз съвсем нормално го изпреварвам, нито насрещен трафик нито нищо ... бам ... земи тая палка ... баш след студентския празник (тва преди сумати години) ... чакаха нещо ... ама не ги огря

после в КАТ-Пловдив като си плащах ми се смяха тия на гишето , не били виждали до ся 53км в час :clap: :clap: :clap:

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Моджо

Последни теми
Facebook