Купона започна в Пампорово ама приключи в Чепеларе ...

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 301
Регистриран на: 13.12.2007
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: Е30 палатка и Е38 735и баткомобила
Мечтае да кара: М20-ката дълги години
Детайли за колата: Необикновена

Купона започна в Пампорово ама приключи в Чепеларе ...

Мнение от Pe3a4 » 24 Сеп 2017, 17:43

Здравейте колеги , исках да си споделя мъката в следната тема и да предпазя други колеги да получат подобно наказание , като мен от КАТ. Историята е следната:
С жена ми чакахме цяло лято да дойде есента и да отидем почивните дни до Пампорово , за да може да обиколим района из Родопите понеже има доста забележителности и да разпуснем от ежедневието. Запазихме си хотел както си му е реда всичко беше 6. Наши приятели тръгнаха с нас и отидохме до хотела , където се настанихме всичко точно. Решихме да отидем до Чепеларе да си напазаруваме някои неща след което да се върнем обратно в хотела и да продължи вечерта. На излизане от Чепеларе посока Пампорово ме спира патрул на КАТ. Всичко до този момент е перфектно давам си всички възможни документи , които ми бяха поискани и за мое голямо съжаление се установява ,че шофьорската ми книжка е изтекла преди 3 седмици и трябва да се поднови. Катаджията си отиде до патрулната кола и някъде след около 15-20 минути чакане ме извикаха. Очакванията ми бяха ,че ще получа някаква глоба и ще продължи да ми кара колата някой от останалите 3-ма души които бяха с мен понеже всички имаха книжки. Да ама не ... катаджиите като цяло бяха разбрани хора и си следваха правилата по закон, след което видях как единия от тях се насочи с една бургия да маха нита на задния ми номер ... при което шок и ужас. Установи се ,че ми спират колата от движение и ми взимат регистрационните табели , при което почивката на 4 души отива на кино заради тази шибана ситуация. Естествено молих се и т.н. , но беше абсолютно излишно. Обясниха ми ,че имам право на 12 часа от издаването на акта да си транспортирам колата до мястото на местоживеене без табели (акта ми бил пропуск едва ли не за пред другите им колеги , което вероятно е така (добре ,че не разбрахме)). В крайна сметка почивката ни се провали и бяхме принудени да се приберем обратно у дома (в Бургас). Жена ми караше по пътя на обратно , нямахме никакви проблеми въпреки ,че се движехме без регистрационни номера.

Идеята ми за всичко написано до тук е да ви подсетя да си проверявате редовно документите без значение какви са , виждате от една моя немърливост какво се получи и колко ядове и нерви изхабихме. Новите закони очевидно са доста строги особено ако ви хванат в друг град и на никой не му пука, кой си къде отиваш и от къде идваш. Надявам се поне на някого да е било от полза всичко което написах и да има по-малко такива ситуации.
Fuck replica's, Nur original ist legal.
Изображение Изображение Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 821
Регистриран на: 16.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e92 M3 LCI / g30 530d xdrive
Мечтае да кара: всички модели на BMW M GmbH

Re: Купона започна в Пампорово ама приключи в Чепеларе ...

Мнение от Vanqu1sh » 24 Сеп 2017, 18:08

Съгласен съм, когато хванат пиян шофьор или такъв с отнета книжка, но защо е нужно за изтекла да се налагат подобни санкции? Който е формулирал така закона е малоумен олигофрен.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 190
Регистриран на: 7.12.2016
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: E39 ALPINA B10

Re: Купона започна в Пампорово ама приключи в Чепеларе ...

Мнение от Grozdanoff » 24 Сеп 2017, 18:19

Нямам думи просто, уникална държава сме...Какво общо има това че човек няма книжка с регистрацията на колата му?!? че аз можа да си наема личен шофьор ако не съм женен или жена ми/дъщеря ми/вуйна ми да кара колата, та аз и плащам данъци на тая кола, не мога да повярвам!!! Това да спират от движение кола без преглед има логика, но това е просто безумие... Знам че има сума ти и измекяри от малцинствата и разни селяни, които карат без книжки без да им пука, но не е това начина!
ekalchev написа:Омразата ми към русия започна в 4 клас, когато зададох въпроса на учителката защо трябва да уча руски задължително. Тогава започнах да си задавам въпроси и да достигна сам до извода, кого да мразя и кой ми е враг. Тогава нямаше САЩ или ЕС - тогава само русия имаше. Иначе не мразя сънародните си, които не мразят русия, аз ги съжалявам и ги подминавам с насмешка.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Купона започна в Пампорово ама приключи в Чепеларе ...

Мнение от Dextuar » 24 Сеп 2017, 19:15

Веднага се сетих за този :mhihi:


младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 301
Регистриран на: 13.12.2007
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: Е30 палатка и Е38 735и баткомобила
Мечтае да кара: М20-ката дълги години
Детайли за колата: Необикновена

Re: Купона започна в Пампорово ама приключи в Чепеларе ...

Мнение от Pe3a4 » 24 Сеп 2017, 20:05

Колата е 735i .... с газ ;)

Изпратено от моят LG-H815 с помощта на Tapatalk
Fuck replica's, Nur original ist legal.
Изображение Изображение Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1022
Регистриран на: 25.12.2014
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: Е90 330d
Мечтае да кара: Tesla Roadster
Детайли за колата: снегорин

Re: Купона започна в Пампорово ама приключи в Чепеларе ...

Мнение от NGneer4eto » 24 Сеп 2017, 20:26

А някой наясно ли е за какви други леки провинения се налага тази мярка със свалянето на номерата? Доколкото разбрах минава доста време, докато ги върнат. Доста случаи има вече даже на служебни коли - разбира се никаква логика. Не съм следил новините за нововъведенията, а и там доста преиначават нещата.
Също така прилага ли се подобна мярка при леко повредена, но валидна книжка. Питам, защото заради супер качествените материали личната ми карта се беше пукнала докато е била в портфейла и после естествено при смяната трябваше да платя глоба, защото държавата продава боклучести документи за самоличност. Та притеснявам се, да не би някъде като съм далече ми се цепне леко книжката и някой катаджия-"герой" да реши че е негодна.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2643
Регистриран на: 22.11.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Купона започна в Пампорово ама приключи в Чепеларе ...

Мнение от Kris » 24 Сеп 2017, 20:46

Идеята на тези мерки, както винаги е добра, но никой от тези които пишат/предлагат/ гласуват и т.н. подобни закони не мисли малко с главата си и да го направи както трябва.

Идеята, принципно, е да хващат тези които карат МПС без никога да са имали книжка.
А свалят номера защото иначе нищо не можеш да им направиш (за сега), на-много 300лв глоба (ако въобще я платят) и пак си карат, защото няма какво да им вземат. А така поне никой няма да им дава кола или ако си е тяхна ще ги виждат от 100км, че са без номера и ще ги "кълват" яко.

Но, както винаги се случва, никой не е мислил/формулирал/редактирал много дългото изречение, както трябва.

И съответно сега пред закона, тези с изтекъл документ и тези, които никога не са имали - са равни.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 301
Регистриран на: 13.12.2007
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: Е30 палатка и Е38 735и баткомобила
Мечтае да кара: М20-ката дълги години
Детайли за колата: Необикновена

Re: Купона започна в Пампорово ама приключи в Чепеларе ...

Мнение от Pe3a4 » 24 Сеп 2017, 20:57

Да за съжаление така се получава. Проблемът при мен е като сравнително интелигентен и нормален участник в движението по родните пътища е , че ме карат да се чувствам като престъпник. Нямам никакви нарушения в системата на КАТ и много се надявам да го вземат под внимание.

Изпратено от моят LG-H815 с помощта на Tapatalk
Fuck replica's, Nur original ist legal.
Изображение Изображение Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Купона започна в Пампорово ама приключи в Чепеларе ...

Мнение от steeN » 24 Сеп 2017, 22:29

За мен тази мярка със свалянето на номерата е много драстична. Поредния закон, които гарантира спазването на друг закон.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

Потребител
Аватар
Мнения: 40
Регистриран на: 25.10.2016
Пол: Мъж
Кара: BMW 320ci E46 Convertible

Re: Купона започна в Пампорово ама приключи в Чепеларе ...

Мнение от preki » 25 Сеп 2017, 8:20

Очаквай 6 месеца да не можеш да си регистрираш колата. Мой познат го спряха с изтекла книжка от 2 седмици. Свалиха му номерата и сега 6 месеца не може да я регистрира. А също и не може да я продаде.....

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3908
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Купона започна в Пампорово ама приключи в Чепеларе ...

Мнение от Kroki » 25 Сеп 2017, 8:24

Аз честно казано, не знам как бих реагирал. :dunno:
Със сигурност обаче, бих се обърнал към Господари на Ефира, Часът на Милен Цветков и т.н. други шоу програми, които раздухват такива случай. Както каза колегата, не е нормално хората без книжка = хората с изтекла такава.
Ще бъде интересно да споделиш след колко време ще пристигнат номерата в Бургас. Мен това ме е спасявало от акт за невключени фарове нощем(оставях един приятел и си говорихме в колата седейки на габарит, уличката беше силно осветена, фаровете ми тогава не светеха кой знае колко силно и не бях забелязъл, че не са пуснати) и полицая директно си ми каза, че ще си чакам талона в Плевен след поне месец и да сме измислили нещо. :)

Един познат му свалиха номерата, защото не беше сменил цвета в талона на колата и чака да минат 6-те месеца.
Лошото е/Доброто е, че сега след като те проверят в системата няма връщане назад и трябва да действат по остановения ред.
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 372
Регистриран на: 14.10.2010
Местоположение: София и околностите
Кара: e36 M50B20
Мечтае да кара: e36 M3

Re: Купона започна в Пампорово ама приключи в Чепеларе ...

Мнение от shlosera » 25 Сеп 2017, 9:03

По тази логика може книжкат да ти е изтекла преди 5 години.... Такъв е закона свалят номерата и край, затова се следят тези неща... По-скоро трябва да има някакъв толеранс да речем 1 месец да имаш право да управляваш с изтекла книжка и да е само глоба. Реално погледнато този документ е изтекъл, значи е невалиден, което автоматично означава, че го нямаш, като го нямаш си неправоспособен.

Изпратено от моят E2105 с помощта на Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2104
Регистриран на: 17.01.2009
Местоположение: София-Коньовица
Пол: Мъж
Кара: F10

Re: Купона започна в Пампорово ама приключи в Чепеларе ...

Мнение от (bubsa) » 25 Сеп 2017, 9:13

shlosera написа:По тази логика може книжкат да ти е изтекла преди 5 години.... Такъв е закона свалят номерата и край, затова се следят тези неща... По-скоро трябва да има някакъв толеранс да речем 1 месец да имаш право да управляваш с изтекла книжка и да е само глоба. Реално погледнато този документ е изтекъл, значи е невалиден, което автоматично означава, че го нямаш, като го нямаш си неправоспособен.

Изпратено от моят E2105 с помощта на Tapatalk

Не виждам защо да има толеранс!5 или 10 години не са малко време за валидност и това,че някой не си следи валидността на документите си е негов проблем.
Не разбирам защо винаги когато се опитат да се въведът правила и ред започваме да ревеме,а като няма пак ревеме :dunno:
Аз също изпуснах срока за подновяване на книжката преди време и си понесох последствията като не карах нито кола,нито ходих на работа :confused: Другия път дали ще ми се случи пак :mhihi:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение


...и всички разбират от всичко...

Да пишеш на БЪЛГАРСКИ език с ЛАТИНСКИ букви е като да пишеш с лайна по стената. Чете се, но не е приятно!
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 372
Регистриран на: 14.10.2010
Местоположение: София и околностите
Кара: e36 M50B20
Мечтае да кара: e36 M3

Re: Купона започна в Пампорово ама приключи в Чепеларе ...

Мнение от shlosera » 25 Сеп 2017, 9:16

Толеранс евентуално, ако са празници почивни дни и тн.

Изпратено от моят E2105 с помощта на Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2104
Регистриран на: 17.01.2009
Местоположение: София-Коньовица
Пол: Мъж
Кара: F10

Re: Купона започна в Пампорово ама приключи в Чепеларе ...

Мнение от (bubsa) » 25 Сеп 2017, 10:04

Vra4anin написа:
(bubsa) написа:си е негов проблем.
Не разбирам защо винаги когато се опитат да се въведът правила и ред започваме да ревеме,а като няма пак ревеме :dunno:
Аз също изпуснах срока за подновяване на книжката преди време и си понесох последствията като не карах нито кола,нито ходих на работа :confused: Другия път дали ще ми се случи пак :mhihi:



Защото нещата са различни от земята до небето, но наказанието е еднакво, затова. Едно е просто един срок да си изпуснал, друго е да караш пиян или дрогиран на гъз, ама и за двете санкцията е една. Това с книжката е просто един фиктивен срок. Аз имам книжка за категория С (камион не съм карал от 10+ години, ама я имам тази книжка), ако нямах категория С, а само В, книжката щеше да ми е валидна 10 години. Игра на думи, нищо повече. Като отиде човек да подновява книжка какво се случва - за категория В само отиваш при личния, дава ти един хвърчащ лист с който фиктивно ти попълват докторите, че нямаш здравословни проблеми и айде, отивай в КАТ да се редиш на гешетата. Няма никаква превенция и няма никакво подобряване и отсяване на шофьорите с подновяване на книжка ! Познавам хора, които не са завършили и 8- клас и карат без да знаят кой е с предимство със светофар, без светофар (само на знаци), на кръгово и т.н. - тотален ужас и анархия. Ама са си подновили книжките и закона не ги хваща, а момчето от Бургас (не го знам и познавам, но съдейки по начина му на писане, не ми звучи да е гамен) му резват зелката, преебава го лайнарската система, съсипват му 3 дневния уинекд, прецаквам му и еб*нето така де, почивката :mhihi: и те така. Защо - защото е изпуснал някакъв си тъпанарски фиктивен срок.

Да, не е правилно, всеки има глава и очи да си ги следи тези неща, не трябва да има прошка и всеки трябва да си понесе отговорността. Но чак пък сваляне на номера... дееба, тъпо е :|

Аз не казвам,че не е свестен и,че е гамен!Просто правилата са за всички и колкото и да е свестен човек те трябва да се спазват!
Аз какво да кажа като освен книжката имам и още куп документи на които като им изпусна срока актовете са от 1500лв нагоре :confused: И аз съм свестен,но няма да ми простят :mhihi:
Това с подновяването хич не е тъпо.Проблема е в нас,защото всеки иска да мине метър.Всеки си плаща за медицинско,книжка изпити и където е възможно да се заобиколят правилата.Ако това се пресече нещата ще се променят с времето,но както казва Боко "лош матерял" :wave:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение


...и всички разбират от всичко...

Да пишеш на БЪЛГАРСКИ език с ЛАТИНСКИ букви е като да пишеш с лайна по стената. Чете се, но не е приятно!
Изображение

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Jordana

Последни теми
Facebook