Автомобил за пътуване до работа и обратно над 200км дневно

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 135
Регистриран на: 15.03.2007
Местоположение: Джумаята
Пол: Мъж
Кара: E36 318TDS, e84 X1 28i
Мечтае да кара: Луноход
Детайли за колата: '97 318TDS Touring
12 х1 28i
ex '06 X3 3.0d
ex ‘06 e90 320i

Автомобил за пътуване до работа и обратно над 200км дневно

Мнение от aboykov » 07 Сеп 2017, 9:08

Здравейте, колеги,

Предполагам че има колеги, които използват автомобила си за пътуване до работа и обратно, като живеят в едно населено място, а работата им се намира извън него и трябва да изминат поне 50-на км в едната посока. В западната терминология се използва термина commute, като това включва и използването на влак/рейс/метро и т.н. В тази връзка имам намерението скоро време да премина на подобно ежедневно пътуване, но към момента обмислям опциите за кола, която да върши прекрасно тази работа. Мислех си за различни марки, но винаги се връщам на БМВ :) Любовта към марката си казва думата. Ще се радвам да споделите вашия опит и/или впечатления по темата. :driving:
There is nothing more beautiful than BMW and Gisele Bündchen ridin' it :)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 824
Регистриран на: 18.07.2012
Пол: Мъж
Кара: w202 C180 Vw golf 4 SDI
Мечтае да кара: W212 E400 biturbo E63 w213 biturbo stage 3
Детайли за колата: Турбинирана

Re: Автомобил за пътуване до работа и обратно над 200км днев

Мнение от turbonetic » 07 Сеп 2017, 9:43

Пасат 4 1.9тди 90 или 110 коня неуморими мотори + нисък разход на гориво,задоволителен вървеж

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1135
Регистриран на: 24.08.2011
Пол: Мъж

Re: Автомобил за пътуване до работа и обратно над 200км днев

Мнение от kolp » 07 Сеп 2017, 10:01

ако живееш на запад "комютването" не е проблем дори с влак, в Германия поне никой не те гледа като изпаднал че ходиш с влака ;)

иначе всяка една по-голяма кола е ок, но ако съм на твое място бих си пресметнал доста добре разхода защото това са едни грубо 5000км на месец. най продаваното бмв петица е 520д и е перфектно за тази цел - commuting, там мисля че ще ти е най изгодно. тройка също е опция разбира се, пак малък дизел най добре.

миналия месец ми дадоха един рентакар голф комби като ходих, 1.6д, слабичък колкото си искаш, ама бях изхарчил сигурно 5 евро гориво като го връщах ;) ако не държиш на бмв де

Потребител
Аватар
Мнения: 30
Регистриран на: 20.05.2016
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Yamaha R1
Мечтае да кара: E38 740IL

Re: Автомобил за пътуване до работа и обратно над 200км днев

Мнение от Oblivion » 07 Сеп 2017, 10:09

За такива километри колата според мен, трябва да е на газ или метан задължително.

Ако ще е BMW и 90 % е извънградско пътуване една стара 5-ца като е39 например с темпомат мисля, че ще пасне добре.

- Разход 10-11 на 100 с климатик при 130/140
- Комфортна и широка
- Голям багажник
- Двигателя има ресурс и е непретенциозен + държи на газ и метан
- Части бол

Има и други опции, но не бих карал 200 км всеки ден в нещо по-малко и тясно от еквивалента на 5-ца.

Колегата над мен е дал добра алтернатива предполага се, че пасата като цена/качество ще е по-изгоден но нали автора не желае да сменя марката.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6210
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: Автомобил за пътуване до работа и обратно над 200км днев

Мнение от zvetiko » 07 Сеп 2017, 10:28

Не виждам защо при подобни теми обикновено се набляга на разход и поддръжка и се пропускат други два основни фактора- удоволствие от карането и сигурност. ;) Сега, ако удоволствието от спестените пари е по-голямо от тези две удоволствия е тема на друг разговор, но тогава какво правим във форума на BMW. ;) Или с едно изречение- колега, поне според мен си вземи сериозна кола въпреки предназначението и, за което пишеш, за да бъдеш както един приятел казваше: "Винаги сядам и излизам от колата си с усмивка". ;)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 268
Регистриран на: 8.10.2006
Местоположение: на шофьорското място!
Кара: когато има гориво.
Мечтае да кара: Джесика Алба
Детайли за колата: Е30 316i; E36 318i; E39 528i; Е53 3.0i; Munich, Germany

Re: Автомобил за пътуване до работа и обратно над 200км днев

Мнение от AlCapone » 07 Сеп 2017, 10:29

Търси нещо от "новата мода" хибрид, електрическо, водородно ала бала но не знам какъв ти е бюджета все пак..
Пушил съм в движение и с DJ STANCHO на мотора.....

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2276
Регистриран на: 14.01.2005
Местоположение: София Сити
Пол: Мъж
Кара: е30 м50б25
Мечтае да кара: и да си свирка...

Re: Автомобил за пътуване до работа и обратно над 200км днев

Мнение от KPETEH » 07 Сеп 2017, 10:37

Дачия на газ :smoke:
"Крайно мнение, породено от висше чувство на справедливост с цел заличаване на простите, тарикате и селяните, които погазват моралните ценности на народа..." "Винаги има време да станеш дебел..."

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 76
Регистриран на: 3.05.2012
Кара: 730 печка

Re: Автомобил за пътуване до работа и обратно над 200км днев

Мнение от KostovG » 07 Сеп 2017, 10:41

Какви са ти приоритетите? Да ти е евтино, удобно, сигурно ?
Темпомата ми се струва задължителна екстра в този случай

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Автомобил за пътуване до работа и обратно над 200км днев

Мнение от madafaka_donkele » 07 Сеп 2017, 10:52

aboykov написа:Здравейте, колеги,

Предполагам че има колеги, които използват автомобила си за пътуване до работа и обратно, като живеят в едно населено място, а работата им се намира извън него и трябва да изминат поне 50-на км в едната посока. В западната терминология се използва термина commute, като това включва и използването на влак/рейс/метро и т.н. В тази връзка имам намерението скоро време да премина на подобно ежедневно пътуване, но към момента обмислям опциите за кола, която да върши прекрасно тази работа. Мислех си за различни марки, но винаги се връщам на БМВ :) Любовта към марката си казва думата. Ще се радвам да споделите вашия опит и/или впечатления по темата. :driving:


Не си уточнил най-важното - до какви пари и маршута. Ако ще караш по/през разни села, второкласни пътища и подобни ще ти трябва нещо със здраво окачване или високопроходимо. До 10к има едни коли, до 50к други, до 100к съвсем други.

П.С. Сегашната ти Х3-ка не ти ли върши работа?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 135
Регистриран на: 15.03.2007
Местоположение: Джумаята
Пол: Мъж
Кара: E36 318TDS, e84 X1 28i
Мечтае да кара: Луноход
Детайли за колата: '97 318TDS Touring
12 х1 28i
ex '06 X3 3.0d
ex ‘06 e90 320i

Re: Автомобил за пътуване до работа и обратно над 200км днев

Мнение от aboykov » 07 Сеп 2017, 11:27

turbonetic написа:Пасат 4 1.9тди 90 или 110 коня неуморими мотори + нисък разход на гориво,задоволителен вървеж


След като пуснах темата и случайно попаднах на една обява за Шкода октавия 1.9 тди 4х4, което може би се припокрива с твоето предложение. Ако не се лъжа моторите им са същите заради единия собственик - ВАГ. Порових се в нет-а и видях доста добри отзиви за модела, но не знам как е в сравнение с комфорта от шофирането на едно БМВ, особено след 8 часа работа, просто искаш да се отпуснеш в колата и да не усетиш пътя :)

kolp написа:ако живееш на запад "комютването" не е проблем дори с влак, в Германия поне никой не те гледа като изпаднал че ходиш с влака ;)

иначе всяка една по-голяма кола е ок, но ако съм на твое място бих си пресметнал доста добре разхода защото това са едни грубо 5000км на месец. най продаваното бмв петица е 520д и е перфектно за тази цел - commuting, там мисля че ще ти е най изгодно. тройка също е опция разбира се, пак малък дизел най добре.

миналия месец ми дадоха един рентакар голф комби като ходих, 1.6д, слабичък колкото си искаш, ама бях изхарчил сигурно 5 евро гориво като го връщах ;) ако не държиш на бмв де


Миналата година ми се наложи да комютвам със самолета, което е доста неудбно (ранен полет +задължително прехвърляне в понеделник, а на връщане късен час за прибиране+прехвърляне), така че ми е позната западната система, но там е измислено не просто да имат транспортна система, а за да се използва. Гледах 520д, но към момента трябва да дам една торба пари за кола, която вече е на 200-250к км, което според мен използването му за комютване рано или късно ще доведе до основно обслужване на колата. Отделно ф10 не ме грабна, а бях с по-големи очаквания.

zvetiko написа:Не виждам защо при подобни теми обикновено се набляга на разход и поддръжка и се пропускат други два основни фактора- удоволствие от карането и сигурност. ;) Сега, ако удоволствието от спестените пари е по-голямо от тези две удоволствия е тема на друг разговор, но тогава какво правим във форума на BMW. ;) Или с едно изречение- колега, поне според мен си вземи сериозна кола въпреки предназначението и, за което пишеш, за да бъдеш както един приятел казваше: "Винаги сядам и излизам от колата си с усмивка". ;)

Добре го написа, защото аз търся точно тези три фактора - разход, поддръжка и нещо много важно - комфорт от шофирането. Особено след 8 часа работа искам да не усетя шофирането. Имам сериозна кола или така си мисля :), няколко пъти пробвах с х3 3.0д автоматик, но тук се качва разхода и поддръжката от големия пробег.

AlCapone написа:Търси нещо от "новата мода" хибрид, електрическо, водородно ала бала но не знам какъв ти е бюджета все пак..

Ако ще давам много пари за кола, това ще е за електромобил, обмислям и опцията за i3, при който последната версия е с подобрена батерия и съответно пробег.
There is nothing more beautiful than BMW and Gisele Bündchen ridin' it :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 239
Регистриран на: 13.10.2009
Местоположение: Чирпан / Синеморец
Пол: Мъж
Кара: квоту има
Мечтае да кара: По пътища и с евтина нафта

Re: Автомобил за пътуване до работа и обратно над 200км днев

Мнение от c7aH4eB » 07 Сеп 2017, 11:29

Ако голямата част от пътя ти е магистрала или не толкова натоварен междуселищен добър път за каране ми се върти нещо като BMW 120d, 320d (e90), 525d (e39).

Пътя в голямата част е кофти или много натоварен няма смисъл от такава кола, по-добре нещо като голф 4, тойота, мазда.

П.С.: Дачия на газ мисля, че всеки пускащ тема за препоръка на автомобил си я има на ум :mhihi:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 135
Регистриран на: 15.03.2007
Местоположение: Джумаята
Пол: Мъж
Кара: E36 318TDS, e84 X1 28i
Мечтае да кара: Луноход
Детайли за колата: '97 318TDS Touring
12 х1 28i
ex '06 X3 3.0d
ex ‘06 e90 320i

Re: Автомобил за пътуване до работа и обратно над 200км днев

Мнение от aboykov » 07 Сеп 2017, 11:44

madafaka_donkele написа:
aboykov написа:Здравейте, колеги,

Предполагам че има колеги, които използват автомобила си за пътуване до работа и обратно, като живеят в едно населено място, а работата им се намира извън него и трябва да изминат поне 50-на км в едната посока. В западната терминология се използва термина commute, като това включва и използването на влак/рейс/метро и т.н. В тази връзка имам намерението скоро време да премина на подобно ежедневно пътуване, но към момента обмислям опциите за кола, която да върши прекрасно тази работа. Мислех си за различни марки, но винаги се връщам на БМВ :) Любовта към марката си казва думата. Ще се радвам да споделите вашия опит и/или впечатления по темата. :driving:


Не си уточнил най-важното - до какви пари и маршута. Ако ще караш по/през разни села, второкласни пътища и подобни ще ти трябва нещо със здраво окачване или високопроходимо. До 10к има едни коли, до 50к други, до 100к съвсем други.

П.С. Сегашната ти Х3-ка не ти ли върши работа?


Имам впечатление и от двете ми коли (х3 и е36 318тдс) и двете вършат работа (направих в рамките на месец няколко теста), но всяка една си има плюсове и минуси. Х3-ката поддържа разход и има по-скъпа поддръжка в сравнение с 3ка, която пък макар и стара поддържа добра скорост, нормален разход на гориво и има евтина поддръжка, но пък е вече стара кола. Отделно в Х3-ката не усещаш дългия път. Маршрутът е 2 км градско - 100км магистрала - 2-3 км градско.

Интересът ми е към опита и впечатленията на хората, които пътуват всеки ден до работа от един град в друг и какво са заложили при избора на автомобил, какви компромиси са направили/наблегнали на определени изисквания и как това се е отразили впоследствие.
There is nothing more beautiful than BMW and Gisele Bündchen ridin' it :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 133
Регистриран на: 18.07.2007
Местоположение: на 5 -то авеню,ама не точно....
Кара: ....ЖЪЛТО ТАКСИ....

Re: Автомобил за пътуване до работа и обратно над 200км днев

Мнение от bate koko » 07 Сеп 2017, 12:17

МБ124.. бензин ..на газ...с клима...удобно..евтино..солидно... :yes:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Автомобил за пътуване до работа и обратно над 200км днев

Мнение от Dextuar » 07 Сеп 2017, 12:27

Аз не разбрах - това за България ли питаш или за Европа? Като че ли в България единственото подобно нещо ми се струва да се случва с хората, работещи в София, но живеещи в Перник/Ботевград, което пък е значително по-малко като разстояние от това, което ти търсиш. Отделно не вярвам да има и много хора, пътуващи ежедневно Пловдив - София - Пловдив, което е г/д това, което ти търсиш. Аз не бих ти препоръчал Е90, щом търсиш комфорт, но откъм разход - 320д с ръчни скорости /не че ще има много голяма разлика с автомата/ е просто супер.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 196
Регистриран на: 6.01.2017
Местоположение: Англия
Пол: Мъж
Кара: Бмв Ф10
Мечтае да кара: вече го карам :)
Детайли за колата: 525д 204 коня 2011
предишна Бмв Х5 4.4 320коня 2004

Re: Автомобил за пътуване до работа и обратно над 200км днев

Мнение от Alex1990 » 07 Сеп 2017, 12:42

Лично за мен всяко разстояние над 40-50 км означава х-5-цата ми иначе за по- малки имам стар мерцедес и с него :)

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook