Deep Web

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8323
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Deep Web

Мнение от vicho » 05 Сеп 2017, 21:43

някой, нещо?

аз чух преди около 2 години за "тайната" част на интернет, но така и не се поинтересувах

https://en.wikipedia.org/wiki/Deep_web

https://www.deepweb-sites.com/

Изображение

:dunno:
You said: "Time will change!" What if it changes you?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 100
Регистриран на: 10.07.2017
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: криво ляво!
Мечтае да кара: и малко по-напред!
Детайли за колата: 328i Touring, m52B28TU, ГИ Romano

Re: Deep Web

Мнение от G0-SH0W » 05 Сеп 2017, 21:56

Трябва ти Tor browser за .onion линкове. Лесно се намира и се инсталира, но честно да ти кажа, не се хвърляй да поръчваш някакви "неща" от непроверени източници, че може много да си изпатиш.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8323
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Deep Web

Мнение от vicho » 05 Сеп 2017, 22:40

G0-SH0W написа:Трябва ти Tor browser за .onion линкове. Лесно се намира и се инсталира, но честно да ти кажа, не се хвърляй да поръчваш някакви "неща" от непроверени източници, че може много да си изпатиш.


глупости... дори не ми е минало през ум... я разкажи подробно, какво може да се поръчва освен наркотици и оръжия?

дори не мисля да инсталирам browser-а на компютъра... по-скоро ще взема една изостанала машинка, която имам и не ползвам и публичен интернет да видя за какво иде реч
You said: "Time will change!" What if it changes you?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 112
Регистриран на: 11.11.2016
Кара: e61 530d LCI
Мечтае да кара: X6 M50d

Re: Deep Web

Мнение от banan4i » 05 Сеп 2017, 22:43

Не се занимавайте с неща, които не разбирате. Този "нет" неслучайно е наречен така.


Sent from my iPhone using Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 100
Регистриран на: 10.07.2017
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: криво ляво!
Мечтае да кара: и малко по-напред!
Детайли за колата: 328i Touring, m52B28TU, ГИ Romano

Re: Deep Web

Мнение от G0-SH0W » 05 Сеп 2017, 22:51

Въх, каквото се сетиш може да си намериш, забранени растения, екзотични животни, извратени услуги и т.н. Самия браузър не ти пречи с нищо, той си е браузър, аз лично го имам на всичките си лаптопи и главно го ползвам за private, не пази история (ама наистина) тия на Мозила и Хром опциите са ала бала. Проблема е да намериш интересни сайтове в които да се ровиш и които все още работят. Не мога да ти дам подробна информация защото не съм ровил достатъчно, но бях намерил няколко които сработват. И пак казвам, ако се ровиш в Deep/Dark web, много много внимавай. Ако сериозно се захващаш, проксита, vpn-и задължително. Иначе не пречи да разгледаш, търси top deep или dark web sites и почвай да тестваш кой ще проработи. Успех!

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 50
Регистриран на: 12.02.2013
Пол: Мъж

Re: Deep Web

Мнение от MartinP » 05 Сеп 2017, 23:23

Ако ползваш лаптоп сложи тиксо на камерата и микрофона :mhihi: наскоро затвориха от фбр най популярните маркети за трафик на оръжия ,наркотици и прочие... :bang: можеше да си купиш всичко от А до Я

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8323
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Deep Web

Мнение от vicho » 05 Сеп 2017, 23:25

MartinP написа:Ако ползваш лаптоп сложи тиксо на камерата и микрофона :mhihi: наскоро затвориха от фбр най популярните маркети за трафик на оръжия ,наркотици и прочие... :bang: можеше да си купиш всичко от А до Я


става все по-интересно... :angel:

пращат пратки по пощата ли? :dunno:
You said: "Time will change!" What if it changes you?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 478
Регистриран на: 14.03.2014
Пол: Мъж
Кара: e70 3.0d
Детайли за колата: remapped

ex: E46 320d 2005
ex: E36 316i 1998

Re: Deep Web

Мнение от cmdkick » 05 Сеп 2017, 23:34

http://gatakka.eu/?p=1736 Ето тука един човек дето уж знае какво говори е "пообяснил".
Tires are evil - destroy them all ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 23.02.2012
Пол: Мъж
Кара: E36 316i compact

Re: Deep Web

Мнение от Infinite » 06 Сеп 2017, 9:47

Малко бъркате Deep Web с Dark Web.

Deep Web са сайтове, които не са индексирани и не могат да бъдат намерени, чрез стандартните методи като search engines. Не е задължително да имат нелегално съдържание или нелегални услуги.

Dark Web е друга бира. Причислява се към Deep Web, защото също не е индексирана и не е откриваема по нормален начин, сайтовете обикновенно са с ограничен достъп посредством много начини - пароли, специфичен начин на достигане до самия сайт, определени изисквания към браузъра - ТОР или специфични настройки на VPN. В тези сайтове може да намерите предимно нелегални стоки и услуги, като плащанията се извършват чрез криптовалути.
Без Провокация Няма Прогрес !

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Deep Web

Мнение от madafaka_donkele » 06 Сеп 2017, 10:02

Интересно е, но не е за нормални хора. Всичко, което го има, може да се търси и намери и се предлага в разните му market place-ове, а и по принцип е незаконно. За да разгледаш за какво иде реч не ти трябва отделен компютър или VPN. Даже и да решиш да взимаш/правиш нещо през даркнета пак не ти трябва VPN. Направено е, като за идиоти и торчето върши идеална работа. Е, ако супер много те е шубе може и да го ползваш, но както е известно искат ли да те намерят няма VPN, няма изнесен в зимбабве физически сървър. Намират те. Нормалния потребител обаче няма за какво да се притеснява, понеже ФБР и компания винаги търсят операторите/собствениците на сайтовете/мрежите и т.н.
Иначе е бъкано с всякаква информация, всякакви услуги и какво ли още не. Чел съм разни разсекретени доклади на пентагона, има всякаква лична информация за министри, дупетати и т.н., лични кореспонденции, извлечения от кредитни карти. Като казах карти та се сетих, в даркнета това е едно от основните неща, което се предлага - card dumps. Плащаш си 500$ и получаваш списък с 1000 кредитни и цялата нужна инфомация за тях - номера, имена и т.н. Има сайтове, които пускат прИмоция - всеки месец 100 карти безплатно, като демо. За пробата бях поръчал нов Nikon D5100 с два обектива по британския амазон и през гъбко. Ми дойде си тук в България, но естествено ме достраша да си го прибера от гъбкото, щото знам ли какви барети ме чакат там :mhihi:
Даркнета си има няколко търсачки + няколко подобни на уикипедия страници, на които всъщност има линкове към всички проверени и доверени market places, форуми, търговци и какво ли още не. Намерих един много известен в даркнета поръчков килър, който работеше само на територията на ЕС и цените му изобщо не бяха високи, а в списъка с опции имаше даже политици :mhihi:
Терорягите много го използват щото имаш много private chatrooms. И като е private, верно си е private. Влиза се с покана, URL-тата се генерират on the fly, постоянно се сменят и реално никаква търсачка не може да ги хване.
Естествено има и немалка част black hat хакери, които си предлагат услугите срещу заплащане, като в зависимост от групата можеш да си намеш 1 хакерче да вгорчи живота на съседа ти или цял отряд хакери, които да ударят бившата ти фирма например.
Дрогата, оръжията и подобните вече сте ги споменали. Това, което не е споменато обаче е, че за абсолютно всички изброено се плаща с какво? С биткойНтииииииииии :mhihi: Само биткойни и нищо друго. А плащане с биткойн е близко до непроследимо.
И все пак - всичко ли е 100% непроследимо и анонимно? Не разбира се. Silk road-a ги закопчаха през 2011-а, ако не се лъжа. 2-3г. след това направиха операция anonymous ли onymous ли нещо такова беше и закопчаха доста народ със сайтове и услуги в даркнета. Само, че даркнета се развива, не е като да седят и да чакат. Няма вече физически сървъри в някоя забутана в гъза на географията държавичка. Много интелигентни хора минаха в тъмната страна. Прилагат се техники и способи от "нормалния" свят, минава се на облачни услуги и какво ли още не. Ето например бруталните ransomware зарази от последните години. Те са базирани абсолютно и изцяло на принципа на PKI - Public Key Infrastructure - правят CA(certification authority) сървър при тях, криптират заразените компютри с ключове издадени именно от тяхното СА и ако си платиш(с биткойни) (евентуално) ти пращат ключа за декриптиране. Тва си е доста интелигентен approach и е адски трудно проследимо и ако не става дума за някакви огромни суми за единична жертва никой няма да тръгне да се занимава с проследяване. Затова и масово се искат 400-800$ в биткойни.


Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Deep Web

Мнение от steeN » 06 Сеп 2017, 14:24

madafaka_donkele написа:Плащаш си 500$ и получаваш списък с 1000 кредитни и цялата нужна инфомация за тях - номера, имена и т.н. Има сайтове, които пускат прИмоция - всеки месец 100 карти безплатно, като демо. За пробата бях поръчал нов Nikon D5100 с два обектива по британския амазон и през гъбко.


"party like it's 1999" :mhihi:
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Deep Web

Мнение от madafaka_donkele » 06 Сеп 2017, 18:58

Vra4anin написа:....изостанал съм явно...


То е голям келепир щото :mhihi: За обикновен човек няма нищо интересно там. Да, да влезеш да поразгледаш става, ама да висиш постоянно :dunno:

Vra4anin написа:има ли по-интересна информация с доказателства (неизвестни до този момент на широката публика) за неща, които винаги са били интересна тема на обществото?


За имането има. Ама доколко е достоверна един Господ знае. На мен винаги ми е била интересна теорията за 9/11, че баш америкаците са зад всичко и те са платили и плащат на арабелите. Особено след, като гледах Zeitgeist-а. Та бях търсил информация по въпроса. Намерих някакви документи, цели видеа на нападения и операции в Ирак и региона, ама колко бяха истински, колко скалъпени :dunno:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 179
Регистриран на: 28.06.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E90
Мечтае да кара: Beechcraft King Air
Детайли за колата: 2005 320d auto

Re: Deep Web

Мнение от vixx » 06 Сеп 2017, 20:58

Не само, че няма нищо интересно, а и 99% от нещата изобщо не съществуват, ама още работят щото има балъци дето чакат да си получат айфона на 1/3 от цената :lol: Целия deep web е пълен ташак, добре че вече форумите с блудства върху деца не са толкова лесно достъпни и голяма част бяха спряни.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 478
Регистриран на: 14.03.2014
Пол: Мъж
Кара: e70 3.0d
Детайли за колата: remapped

ex: E46 320d 2005
ex: E36 316i 1998

Re: Deep Web

Мнение от cmdkick » 06 Сеп 2017, 21:14

Е то и в обикновенния web 99% от нещата са пълен ташак, въпроса е как използваш останалите 1%... :bchug: :bchug:
Tires are evil - destroy them all ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 50
Регистриран на: 12.02.2013
Пол: Мъж

Re: Deep Web

Мнение от MartinP » 06 Сеп 2017, 22:17

cmdkick написа:Е то и в обикновенния web 99% от нещата са пълен ташак, въпроса е как използваш останалите 1%... :bchug: :bchug:


С други думи money making :mhihi: :mhihi:

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: slavi7575, Top Gun Maverick

Последни теми
Facebook