Пастиране София

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1074
Регистриран на: 2.05.2008
Кара: 520i face

Re: Пастиране София

Мнение от bioz » 17 Сеп 2017, 21:35

FaceOff написа:
FaceOff написа:
ивчо написа:Живковата 34 на сборя всички я видяхте, нале - едно момче в Перник така кротичко се занимава с това !?
Аз там си полирах челното стъкло !
Има си и сайт - който иска на ЛС да му давам !


Здравей колега, какъв беше резултата от полирането на предния прозорец? Би ли ми пратил координати/сайт?
Много ти благодаря колега, че НЕ ми изпрати координатите на момчето, аз сам си го намерих! Полирах си челното стъкло вчера, скоро ще излъскаме и ламарините, евала на пича!

Изпратено от моят SM-G903F с помощта на Tapatalk


И пак нищо не казахте, какъв е резултата? С какво се полира?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1792
Регистриран на: 4.09.2006
Местоположение: Столичная
Пол: Мъж
Кара: Е34 с ... ръжда

Re: Пастиране София

Мнение от ивчо » 18 Сеп 2017, 8:46

Ми фейса ми е забранен на раЛта, а само там има инфо ..
Иначе за стъклата ползва цериев оксид ..
На ЛС ти пращам инфо малко
Механджията написа:е, пример, аз снощи клатих здраво мойта, сутринта с кеф станах, кафенце, после вместо обичайните 15мин до бачкането пътувах близо 25... лежерно така, кефаджийско.... а тия дет бързат, дали са ебали? :mhihi:


The night is dark and full of lo6o :mhihi: :paranoid:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Re: Пастиране София

Мнение от FaceOff » 18 Сеп 2017, 22:37

bioz написа:
FaceOff написа:
FaceOff написа:
ивчо написа:Живковата 34 на сборя всички я видяхте, нале - едно момче в Перник така кротичко се занимава с това !?
Аз там си полирах челното стъкло !
Има си и сайт - който иска на ЛС да му давам !


Здравей колега, какъв беше резултата от полирането на предния прозорец? Би ли ми пратил координати/сайт?
Много ти благодаря колега, че НЕ ми изпрати координатите на момчето, аз сам си го намерих! Полирах си челното стъкло вчера, скоро ще излъскаме и ламарините, евала на пича!

Изпратено от моят SM-G903F с помощта на Tapatalk


И пак нищо не казахте, какъв е резултата? С какво се полира?


Ми.. аз реших да съм полезен колкото колегата :mhihi:
Отдавна съм се интересувал за полиране на челно стъкло, и както е казал колегата, момчето използва цериев оксид, с друго не става.
Резултата е следния - след 3 часа полиране на челното стъкло по-плитките драскотини са напълно премахнати, тая паяжина от драскотини, която ми беше на джама вече я няма, няколко по-дълбоки драскотини и дупчиците от камъчета са си налице, те не могат да се заличат.. но като цяло резултата е повече от задоволителен, да не кажа отличен! Ако нямате много дълбоки драскотини и дупчици, стъклото би трябвало да стане като ново!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1135
Регистриран на: 24.08.2011
Пол: Мъж

Re: Пастиране София

Мнение от kolp » 22 Сеп 2017, 16:56

Сега последно за София къде е най-добре, че днес едни олигофрени на една мивка си оставиха ръцете. Ако може по каско, още по добре. :banghead: :censored:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2118
Регистриран на: 8.05.2009
Кара: 530д

Re: Пастиране София

Мнение от nikolae » 23 Окт 2017, 12:22

Някой ползвал ли е подобно нещо ?


Тук видях реклама за него.
Това ли е въпросната керамика ?

Малко навързах темите, но каква е разликата между керамичен и нано лак ?

Мародератор
Аватар
Мнения: 12338
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Пастиране София

Мнение от Mollov » 23 Окт 2017, 15:35

"Керамика" казват на препарати/покрития, които имат поне 10% SiO2 в състава си.... само че то е малко като "краве сирене" с неясен млечен произход - 10% SiO2 далеч не е същото, както примерно 70% SiO2 (от каквато стъпка започват истинските "керамични покрития"). Затова е добре да не се заглеждаме по неизвестни и недоказали се препарати (дори и със супер яките рекламни клипчета).

Това от линка от GearBest вероятно е именно "имитиращ продукт" с неясени защитни възможности.


Керамичните покрития се мажат върху лака на автомобила и образуват 2-3 микрона твърд защитен прозречен слой... нещо като "лак върху лака". При автомобили с по-мек лак са почти казано "панацея", защото са много по-твърди от лака на автомобила. Не, че не може да се надраскат (ония тъп рекламен трик с пластмасовата запалка, с която се "драска" покритието изобщо не го гледайте), но е по-трудно, а и в последствие подлежат на възстановяване от надрасканото.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Пастиране София

Мнение от acho.rs » 23 Окт 2017, 16:38

FaceOff написа:
FaceOff написа:
ивчо написа:Живковата 34 на сборя всички я видяхте, нале - едно момче в Перник така кротичко се занимава с това !?
Аз там си полирах челното стъкло !
Има си и сайт - който иска на ЛС да му давам !


Здравей колега, какъв беше резултата от полирането на предния прозорец? Би ли ми пратил координати/сайт?
Много ти благодаря колега, че НЕ ми изпрати координатите на момчето, аз сам си го намерих! Полирах си челното стъкло вчера, скоро ще излъскаме и ламарините, евала на пича!

Изпратено от моят SM-G903F с помощта на Tapatalk

Някъде в София занимават ли се с тази услуга, и колко струва ориентировъчно, че ново стъкло все пак е 500лв, не ми се дават 200лв за тъкане на стария джам

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3647
Регистриран на: 25.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Кенеф за великани
Мечтае да кара: Alpina B10 biturbo

Re: Пастиране София

Мнение от Zubcho » 23 Окт 2017, 22:42

ивчо написа:Ми фейса ми е забранен на раЛта, а само там има инфо ..
Иначе за стъклата ползва цериев оксид ..
На ЛС ти пращам инфо малко


Не знам защо криете тези телефони толкова на хората, които работят добре. Щом си върши работата пускайте му координатите и толкова. Крием се като някакви партизани.

Пуснете му на момчето телефона и всички да го видят, или линк към негов сайт, дори и във Facebook. Аз искам да се свържа с него и сега ще трябва да пиша лични, и да ставам детектив.
Пийте си редовно хапчетата от сушени жаби и карайте внимателно по острите завои, че да не ви се подострят колите.

Аз карам според ЗЗдП, и спазвам ограничението на скоростта, а ти?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2118
Регистриран на: 8.05.2009
Кара: 530д

Re: Пастиране София

Мнение от nikolae » 24 Окт 2017, 8:38

@Mollov
Благодаря.
А каква е разликата (керамика/нанолак) ?

acho.rs написа:Някъде в София занимават ли се с тази услуга, и колко струва ориентировъчно, че ново стъкло все пак е 500лв, не ми се дават 200лв за тъкане на стария джам


Да, доста хора. PPT Design също предлага такава услуга (керамика или нанолак не съм сигурен)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 658
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: Пастиране София

Мнение от Exclusive89 » 24 Окт 2017, 9:44

kolp написа:Сега последно за София къде е най-добре, че днес едни олигофрени на една мивка си оставиха ръцете. Ако може по каско, още по добре. :banghead: :censored:

Ей тук беше едно аверче и е МНОГО доволен.
https://www.facebook.com/alwaysdrybulgaria/?fref=ts :)
Изображение

Мародератор
Аватар
Мнения: 12338
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Пастиране София

Мнение от Mollov » 24 Окт 2017, 11:53

nikolae написа:@Mollov
Благодаря.
А каква е разликата (керамика/нанолак) ?

......

Да, доста хора. PPT Design също предлага такава услуга (керамика или нанолак не съм сигурен)


"Нанолак" е името на продукта на SONAX... не съм напълно запознат с химическите му съставки, но не е кой знае какво.... или поне не беше преди 2-3 години, може да са го подобрили... кой знае...

PPT Design предлагат покритията на CarPro - както CQuartz UK, така и професионалната версия - CQuartz Professional, която се предлага с (ограничена) 2-годишна гаранция.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 601
Регистриран на: 9.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW ///E36

Re: Пастиране София

Мнение от don_gori » 07 Ное 2017, 8:38

Колеги да попитам в тази тема .. с какво се чисти най-ефикасно и лесно предния прозорец отвътре. Аз се сещам за препарат за стъкла + вестници, но 1во че е много неудобно точно над таблото и 2ро все остава някъде някое петно което се вижда под точно определен ъгъл и светлина. Приемам всякакви идеи :yes:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1792
Регистриран на: 4.09.2006
Местоположение: Столичная
Пол: Мъж
Кара: Е34 с ... ръжда

Re: Пастиране София

Мнение от ивчо » 07 Ное 2017, 22:07

Ми ползвам една пяна за стъкла + микрофибър за стъкла ...
След месец с този въздух и тази запрашеност в Сф пак е същото !
Механджията написа:е, пример, аз снощи клатих здраво мойта, сутринта с кеф станах, кафенце, после вместо обичайните 15мин до бачкането пътувах близо 25... лежерно така, кефаджийско.... а тия дет бързат, дали са ебали? :mhihi:


The night is dark and full of lo6o :mhihi: :paranoid:

Потребител
Аватар
Мнения: 37
Регистриран на: 9.01.2014
Пол: Мъж
Кара: E46 318 CI

Re: Пастиране София

Мнение от bar0na » 15 Мар 2018, 22:24

Колеги, преди 3 години Кики ми полира колата в Света Троица с 3 пасти на 3М. Като цяло бях доволен, но имаше няколко холограми по колата и беше ожулил ръбовете на гумените уплътнения на вратите. Като изключим това беше заличил всички драскотини и колата доби блясък. Сега отново има нужда от полиране и като гледам и при други колеги има забележки при Кики, затова търся друго място в София. Къде в София (за предпочитане по-близо до Илиянци) полират коли качествено? Ще се радвам да споделите своя опит. Приоритет е качественото полиране с дълготраен ефект и пасти на 3М или по-хубави.

Мародератор
Аватар
Мнения: 12338
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Пастиране София

Мнение от Mollov » 16 Мар 2018, 12:56

Ако си мислиш, че с пастите на 3М се постига най-доброто - сгрешил си сериозно... освен това не пастата, ами тоя дето държи машината и какво прави с нея, има най-голямо значение ;)

Освен това... дълготрайният ефект се постига с качествена поддръжка в последствие... няма общо със самото полиране на автомобила, като цяло :)

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: alekangg

Последни теми
Facebook