Счетоводител ?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 930
Регистриран на: 22.09.2008
Местоположение: софия/uk
Пол: Мъж
Кара: e60 e30 turbo

Счетоводител ?

Мнение от ///ivanE30 » 20 Авг 2017, 2:53

Колеги живея в чужбина но миналата година си регистрирах фирма в бг исках да правя нещо в последствие плановете се промениха не закрих фирмата но и забравих да внеса даначна декларация.Фирмата няма деиност но са ми пратили писмо че имам глоба ! какво да направя мисля да я закрия и да платя глобата,Колко ще струва това и как се прави някои да знае ?
bedrock city racing

Е30 Fanatic
Аватар
Мнения: 3946
Регистриран на: 8.12.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Ford Ranger 2019
Мечтае да кара: corvette c7 zr1

Re: Счетоводител ?

Мнение от N.Mihaylovski » 20 Авг 2017, 13:48

Ако не ги разбираш нещата, си наеми счетоводител, да оправи нещата дето си забъркал, ще платиш някакви глоби и лихви, после я замразявате, закриването е по сложно и готово
Пол Роше: „Мощността най-вероятно бе около 1400 к.с., но ние не знаехме точното число, защото динамометърът не можеше да измери повече от 1280 кс”. - BMW 87г. //М3

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2499
Регистриран на: 23.06.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: сребърна звезда

Re: Счетоводител ?

Мнение от kiko » 20 Авг 2017, 14:40

Нямаше ли нещо ако 2-3г не отчиташ никакъв оборот,деклараций и тн. фирмите ги закриваха по служебен път?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1965
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: Счетоводител ?

Мнение от barty » 20 Авг 2017, 14:45

kiko написа:Нямаше ли нещо ако 2-3г не отчиташ никакъв оборот,деклараций и тн. фирмите ги закриваха по служебен път?

Съмнявам се, особенно ако си регистриран по ДДС.
Закриване на фирма е сложно, отнема към 8 месеца и струва поне 500лв.
Има колега, който откри моята фирма, той също и закрива фирми.

По останалата част се иска счетоводител.
:yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 720
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Счетоводител ?

Мнение от Don_Diego » 20 Авг 2017, 15:19

Дори за фирми със спряна дейност се изискват декларации в общината, както и финансови отчети в Агенцията по вписванията. Аз имам фирма със спряна дейност и всяка година си плащам на счетоводител да ми приготви всичко и за един ден подавам всичко (декларацията в общината я пускам по пощата, в Агенцията ходя в самото начало на периода за подаване и няма опашки). Ще трябва да платиш глобите + дължимите суми и занапред всяка година се свързвай със счетоводител да ти изготви всички необходими документи за годишно приключване :yes:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Счетоводител ?

Мнение от bum_bum » 20 Авг 2017, 20:01

Е ти пък за една празна декларация ли плащаш на счетоводител? :shock:

Наскоро някъде пишеше, че има проекто закон, който ще освободи фирмите без дейност от необходимостта да подават празни декларации.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 190
Регистриран на: 26.04.2013
Местоположение: Ямбол
Пол: Мъж

Re: Счетоводител ?

Мнение от STEVAL » 20 Авг 2017, 21:19

То фирма, фирма, ама АД ли е, ООД ли е, ЕТ ли е, защото при различните юридически лица или при ЕТ режима е различен. ЕТ се закрива относително лесно, но ООД или АД се преминава през ликвидация или несъстоятелност и времето е между 8 месеца и 2 години.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 720
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Счетоводител ?

Мнение от Don_Diego » 20 Авг 2017, 21:24

@bum_bum: Да, но плащам символична сума и тя май е основно за финансовия отчет, който трябва да се изготви за агенцията
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Счетоводител ?

Мнение от bum_bum » 20 Авг 2017, 22:17

Аз като нямах дейност си попълвах само празна декларация. За финансов отчет нямам спомен, но беше преди години и може би да е бил друг редът тогава.

Как да е, дано го приемат това и да отпадне тази глупост, защото е излишен разход за фирми без дейност.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 720
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Счетоводител ?

Мнение от Don_Diego » 20 Авг 2017, 22:43

Разход за фирмите, приход за държавата, който е добре дошъл. Съмнявам се скоро да има служебно закриване на фирми без дейност или да не подават декларации/отчети, ще си лапат по 40лв още много време
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2284
Регистриран на: 10.04.2008
Пол: Мъж
Кара: Долното
Детайли за колата: E39 525d

Re: Счетоводител ?

Мнение от Elesar74 » 21 Авг 2017, 8:48

За не подадена данъчна декларация по ЗКПО
Код: Избери целия код
 
Чл. 261. (1) Данъчно задължено лице, което не подаде декларация по този закон, не я подаде в срок, не посочи или невярно посочи данни или обстоятелства, водещи до определяне на дължимия данък в по-малък размер или до неоснователно намаляване, преотстъпване или освобождаване от данък, се наказва с имуществена санкция в размер от 500 до 3000 лв.


За не подаден ГФО в ТР
Код: Избери целия код
Чл. 74. (1) Който е задължен и не публикува финансов отчет, се наказва с глоба в размер от 200 до 3000 лв., а на предприятието се налага имуществена санкция в размер от 0,1 до 0,5 на сто от нетните приходи от продажби за отчетния период, за който се отнася непубликуваният финансов отчет, но не по-малко от 200 лв.


ЕООД/ООД, се закрива с ликвидация, процедура от 6-8 месеца, назначава се ликвидатор(може и да си ти), текат осигуровки на този ликвидатор за срока на процедурата.

Това за отпадане изискването за публикуване на фирми без дейност, е още само проектозакон и едва ли ще стане реалност със задна дата.
Човек си личи какъв е, не по това колко от високо гледа, а по това колко ниско може да се наведе.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Счетоводител ?

Мнение от bum_bum » 21 Авг 2017, 11:55

Със задна дата няма да е 100%, но дано поне го приемат.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 930
Регистриран на: 22.09.2008
Местоположение: софия/uk
Пол: Мъж
Кара: e60 e30 turbo

Re: Счетоводител ?

Мнение от ///ivanE30 » 06 Сеп 2017, 13:56

Приеха ми данъчната декларация по образец 1010 няма да ми пишат акт но сега трябвало да ходя до агенцията по вписванията и там се попълвало нещо ????някои знае ли какво ???
bedrock city racing

ентусиаст
Аватар
Мнения: 898
Регистриран на: 24.10.2007
Местоположение: София/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: Е34 /Е39 дизел, Е46-автомат,Е60-530
Мечтае да кара: Да се разхожда пеша

Re: Счетоводител ?

Мнение от Vasko » 12 Сеп 2017, 1:28

///ivanE30 написа:Колеги живея в чужбина но миналата година си регистрирах фирма в бг исках да правя нещо в последствие плановете се промениха не закрих фирмата но и забравих да внеса даначна декларация.Фирмата няма деиност но са ми пратили писмо че имам глоба ! какво да направя мисля да я закрия и да платя глобата,Колко ще струва това и как се прави някои да знае ?




Колега, отиваш в Данъчното в отдел ''жалби и молби'' и си пускаш една молба до началника ,в която обстойно обясняваш,че фирмата ти няма дейност и не си бил в България и ако е възможно да бъдат снизходителни към теб.
Само за сравнение ще ти дам ,че аз понеже съм замразил едната фирма , в смисъл няма дейност, ама две години подред бях забравил да пускам декларации и ми дойде такова писмо . Там глобата започва от 500 лв. Обаче началничката излезна пекана и каза, че ако си пусна молба ще се размина без последствия ,поради простата причина ,че от НАП са имали такава практика - фирми,който не извършват дейност и нямат реализиран оборот ако случайно забравят да си пуснат нулева годишна декларация, да им опрощават първия път глобата.
Иди, пусни молба и ти стискам палци и при теб да проработи късмета ! УСПЕХ !
Яжте, пийте и си носете новите дрехи и си карайте количките ,че животът е крaтък ..

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 124
Регистриран на: 27.10.2002
Местоположение: Lonsdale Sofia
Пол: Мъж
Кара: Ееее шейсе
Мечтае да кара: кънки

Re: Счетоводител ?

Мнение от E34 » 16 Сеп 2017, 15:18

Добре де кво ше стане, ако не го платя този акт примерно?!
" Акулата е най-добрия учител по плуване " - Тихоокеанска мъдрост

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook