Не ходете в автомивка Смарт + (Smart +)!!!!

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 354
Регистриран на: 11.03.2011
Пол: Мъж
Кара: 530da 04'
Мечтае да кара: А7 3.0TFSI
Детайли за колата: China Maina Town Tuning

Не ходете в автомивка Смарт + (Smart +)!!!!

Мнение от sawion » 18 Авг 2017, 18:04

Както се вижда от заглавието наскоро имах неприятна случка с автомивка Смарт + (Smart +) която се намира на бул. Асен Йорданов в кв. Дружба. Темата я пускам по-скоро някой колега от форума да не се опари като мен, отколкото каквото и да било друго.
Накратко... Закарах фамилния ми Пассат 2010г. и Е60-ката си 2004г. за полиране в 7:30 сутринта, като се разбрах с тях, че отнемало цял ден за 2-те коли или след 17:00ч. щели да са готови. По случайност минах към 11ч. и нещо покрай автомивката и видях и 2-те паркирани отпред измити. Учудих се и попитах какво става - казаха ми, че са готови. Поогледах колите и какво да видя - Пасата с наранено предпазно фолио на фаровете а боята цялата на холограми. БМВ-то също - цялото на холограми като се погледне на слънце. Леките драскотини по боята на колите, които се очакваше да изчезнат си стоят. Настоях да говоря с отговорника им, тъй като според "полирача" боята е станала "като от магазина". Изчаках го и след 5 минутен спор с него чух "е батка ние тука праи'ме нови коли по 100 бона а твойте нЕма как да станат нови". Стана ми смешно, взех си колите и се обадих на 1 колега който се е занимавал с полиране преди време. Посъветва ме да купя 1 специална паста и гъба и ми даде неговата машина за полиране. За късмет за един следобяд БМВ-то се раздели с холограмите по боята. Утре следва и другата кола.

Всеки да си направи изводите сам, но основното "живеем в България - това е" важи и в този случай. Отдавна не ми се беше случвало нещо от което да съм адски недоволен (опарен).

Поздрави и със здраве! :yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 119
Регистриран на: 5.12.2016
Местоположение: Deutschland
Кара: e61 535d

Re: Не ходете в автомивка Смарт + (Smart +)!!!!

Мнение от Stuttgy » 18 Авг 2017, 20:32

Такива случаи на некоректни и некадърни майстори има не само в България.Аз предпочитам да отида при някой или някъде където хората са доволни и има добри отзиви,а не да се набухам в първия срещнат сервиз /автомивка/.Поне в България имаш доста алтернативи,докато в чужбина не е точно така,искам да кажа ,че неразбиращите майстори са мноооого повече,но за сметка на това взимат скъпо.Все пак инфото е полезно и благодаря за което.Ама поне си се научил и да полираш вече....;) има и положителна страна.

Изпратено от моят SM-J320F с помощта на Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 278
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: back to diesel(Ld)

Re: Не ходете в автомивка Смарт + (Smart +)!!!!

Мнение от motor » 18 Авг 2017, 21:24

кой каквото е търсил.
никога не бих си оставил колата за полиране на автомивка.
то сега в дружба е трудно да намериш и автомивка, която да ти измие колата както тряба де.
БЯЛ ЛЯП И КОЛАТА ПО ИНЕРЦИЯ(НА ГАС)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 870
Регистриран на: 14.01.2004

Re: Не ходете в автомивка Смарт + (Smart +)!!!!

Мнение от vlad0 » 19 Авг 2017, 12:51

sawion написа:Всеки да си направи изводите сам, но основното "живеем в България - това е" важи и в този случай.



Хубаво е, че споделяш мнение, но хайде стига с глупостите от сорта на "живеем в България" - и в чужбина има мърлячи и безотговорни хора и по-интересното е, че са повече от колкото в България!

Самите ние сме България - не планините, не морето, а хората! Ужасно грозно е да се говори по този начин във всяка негативна ситуация!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 239
Регистриран на: 13.10.2009
Местоположение: Чирпан / Синеморец
Пол: Мъж
Кара: квоту има
Мечтае да кара: По пътища и с евтина нафта

Re: Не ходете в автомивка Смарт + (Smart +)!!!!

Мнение от c7aH4eB » 19 Авг 2017, 13:23

vlad0 написа:
sawion написа:Всеки да си направи изводите сам, но основното "живеем в България - това е" важи и в този случай.



Хубаво е, че споделяш мнение, но хайде стига с глупостите от сорта на "живеем в България" - и в чужбина има мърлячи и безотговорни хора и по-интересното е, че са повече от колкото в България!

Самите ние сме България - не планините, не морето, а хората! Ужасно грозно е да се говори по този начин във всяка негативна ситуация!


То ние сме си виновни за голяма част от положението на държавата, па после си се оплакваме България тва, държавата ни еди ква си, ама такова и май тъй ще е за напред. :dummy:

По темата: не съм от София, но хубаво е да се споделя от къде да се бяга. Много са ми досадни, долни и още какво ли не изразите: "е чоек ние тука кви коли прайм таз твойта нова няма да стане" и разни подобни неусмислени сравнения при положение, че си плащаш не чакаш безплатно да ти свършат работата. Видят някой с лъскачката и го жилят щот едва ли не като кара такава кола и има, а по народния човек, който си цени парите и няма как да го източат по така дай ще му я пипнем през пръсти дее.... :bang:
Изображение

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Не ходете в автомивка Смарт + (Smart +)!!!!

Мнение от Top Gun Maverick » 20 Авг 2017, 21:40

По темата мога да кажа само едно и то е, че кола не се полира по автомивки. Ако беше така, то бояджиите нямаше да вземат пари за тази РАБОТА. Това си е сериозна работа и един човек на мивка никога, ама никога не може да ти направи това, което ти прави бояджията. Или ако има такъв, то е един на всичките мивки сигурно в София и то е бил бояджия. :mhihi:
Не, че е толкова сложно да се направи 5 за 6 и да има някакъв ефект, то затова го и предлагат по мивките. Но реално си иска или хубава машина и внимание, или много търкане от някой, който е търкал няколко пъти преди това. Какво очакваш от мивка в която работят някакви хора, които просто искат да мине работния ден, а шефа взема парите и в много от случаите дори не е там?
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 724
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Не ходете в автомивка Смарт + (Smart +)!!!!

Мнение от Don_Diego » 20 Авг 2017, 21:52

Има мивки и МИВКИ, по-скъпите вече се ориентираха в детайлинга и предлагат услуги от тази сфера. Полирането не е някаква извънземна наука и технология. Да, има си тънкости, трябва набито око, трябва много желание за да правиш нещата както трябва, но има места където се предлага много качествено полиране. Но с частта, че бояджия може да го направи най-добре съм съгласен - бояджията "чете" лака и знае кое-как да "лекува". Братовчед ми е бояджия (вече, преди 10ина години започна с търкане на брони и полиране) в официално представителство. Пролетта закарахме доста рядка кола да я подготвят за лятото: масла, гуми, профилактика на климатик и цялостен преглед и имаше да се сложи една нова лайстна за парктроника. Помолих го да "пипне" колата защото е на много близък приятел....като я изкарахме можеше да се бръснеш на нея :conf: . Няма холограми, кръгове, триъгълници, портокали, параскови, пъпеши, само идеално гладка повърхност и заслепяващ блясък. После разбира се ни изпрати в детайлинг студио да я третират за да запазим този ефект за максимално дълго време.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 213
Регистриран на: 25.12.2009
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Мечтае да кара: BMW

Re: Не ходете в автомивка Смарт + (Smart +)!!!!

Мнение от Ganchev__ » 21 Авг 2017, 0:14

Истината е, че ако искате полиране и пастиране се ходи в детайлинг център.До колкото съм се интересувал добрите детайлъри в страната са много малко на брой, но все пак ги има.Бояджиите и мивкаджиите НЕ са детайлъри.В повечето случаи търкат една кола за 3-4 часа с най - евтините консумативи (пасти,гъба, машина..) и правят много бели.Освен грешното "търкане" е масова практика след това колите да се изкарват без нанесени защитни покрития, било то вакса или нещо по-дълготрайно.На всичкото отгоре взимат пари, за които се очаква да получите качествена услуга.После има "баце цял ден съм я търкал, сеш се, огледало е, останах без ръце..." :bang:

Който се е интересувал е наясно, че изобщо не е проста работа "търкането".Истински екстериорен детайлинг отнема 2 до 4 дни за един автомобил.От там нататък правете си сметката сами.

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Не ходете в автомивка Смарт + (Smart +)!!!!

Мнение от Top Gun Maverick » 22 Авг 2017, 20:16

Така е, затова има огромен брой нови коли, които излизат дори от завода с ужасен "портокал" по лака. :banghead: Просто и на тях не им се занимава защото отнема време и пари.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

Мародератор
Аватар
Мнения: 12338
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Не ходете в автомивка Смарт + (Smart +)!!!!

Мнение от Mollov » 23 Авг 2017, 16:18

"Портокала" е нещо съвсем друго... при заводското боядисване е следствие е на новите поколения бои и лакове... и начина на пръскането им в завода...

Иначе от години насам масовото знание и мнение в България е, че "3М пастата е най-велика" и "един автомобил става за един ден". Реално 3М са били силни преди 10-15 години, а един автомобил само началната подготовка (включително и миене, "clay"-ване" и прочие) може да отнеме само по себе си един ден... но тук това са неща, които просто не виреят при масовият "автомобилист". Но и подобно мнение е насадено от пишман "полировчици" (щото не може да им се каже, че са детайлъри), както и от ниската култура на българина, що се отнася до авто детайлинга (наред с много други неща).

... а и на много хора просто не им дреме.... :D

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 25.06.2011
Местоположение: rustland
Пол: Мъж
Детайли за колата: Focus,Opel Monza/Senator,MX5 nb

Re: Не ходете в автомивка Смарт + (Smart +)!!!!

Мнение от немо » 23 Авг 2017, 16:38

Mollov написа:"Портокала" е нещо съвсем друго... при заводското боядисване е следствие е на новите поколения бои и лакове... и начина на пръскането им в завода...

С уговорката,че различни хора имат различно разбиране за т.нар. "портокалов ефект" пояснявам,че същият в различна степен е неизбежен,поради това,че технологията за нанасяне на покрития чрез шприцване не се е променила от как е възникнала.
Иначе съм съгласен,че да ти "лъснат" относително качествено колата не е работа за един ден. :smoke:
Шофирането е превантивен анализ на това,което може да се случи на пътя....

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 77
Регистриран на: 15.08.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Гаражна е36-ца..!
Мечтае да кара: Е36 без забележка..
Детайли за колата: Италиянска мадама родена през '93

Re: Не ходете в автомивка Смарт + (Smart +)!!!!

Мнение от ricky » 27 Авг 2017, 15:43

sawion написа:Стана ми смешно, взех си колите и се обадих на 1 колега който се е занимавал с полиране преди време. Посъветва ме да купя 1 специална паста и гъба и ми даде неговата машина за полиране. :


Извинявай, братле, ама що' се занимаваш с простотии, а не си се обадил на приятеля си още 1-вия път?? Те и ''майсторите'' по сервизите са същите като тия дето са ти ''осрали'' колите...
Големите умове обсъждат идеи, средните умове обсъждат случки, а малките умове обсъждат хора..!
.Те колегите го казаха,класните автомобили са със задно или двойно,предното предаване изобщо не фигурира,то е създадено за автомобили без никакъв спортен дух,да те вози от т.А до т.Б. цитат....

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook