Защо карате на фарове за мъгла?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Защо карате на фарове за мъгла, когато няма мъгла

Защото изглежда гъзарско.
12
10%
Смятам, че така виждам по-добре.
10
9%
Моите фарове за мъгла не дразнят.
3
3%
Защото е разрешено.
0
Няма гласували
Защото има много коли с нерегулирани/нередовни фарове.
1
1%
Защото това е най-малкия проблем по нашите пътища.
6
5%
Карам на фарове за мъгла само когато има такава.
83
72%
 
Общо гласове : 115
Потребител
Аватар
Мнения: 11
Регистриран на: 12.11.2017
Пол: Мъж
Кара: E30
Мечтае да кара: E30

Re: Защо карате на фарове за мъгла?

Мнение от ЛудияМаксЕ30 » 18 Ное 2017, 21:13

efren написа:До всички които карат на фарове за мъгла - винаги включвам срещу вас дълги докато не се разминем ( освен ако няма друга кола зад вас).
До всички, които смятат, че фаровете за мъгла, дългите на процент (по тъмно) не дразнят, когато са добре регулирани - и моите дълги са добре регулирани и съм убеден, че не ви дразнят :yes:


И мойте са добре регулирани,и не вярвам да те заслепят нещо,но щом ще пускаш дълги и аз ще ти пусна дълги и така.Както написа някой в предишните коментари големи госпожици сте станали, без да се обиждате де.Ама чак пък толкова всичко да ви пречи... незнам не е хубаво.
Забелязвам,че вече го няма това уважение и тази колегялност между БМВ ентусиастите както е било преди.В днешно време повече с някой голфаджия/ хондаджия или ауди фен можеш да се разбереш от колкото с друг фен на любимата марка.Все някой се опитва да си го премери с другия и все да излъже че му е по голям.Чета обиди тука в темата псувни и тн.Не трябва да е така грозно е стегнете се и бъдете по толерантни .Темата е тъпа и предпоставя чудесни условия за безсмислен конфликт.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Защо карате на фарове за мъгла?

Мнение от Dextuar » 19 Ное 2017, 10:19

ЛудияМаксЕ30 написа:
efren написа:До всички които карат на фарове за мъгла - винаги включвам срещу вас дълги докато не се разминем ( освен ако няма друга кола зад вас).
До всички, които смятат, че фаровете за мъгла, дългите на процент (по тъмно) не дразнят, когато са добре регулирани - и моите дълги са добре регулирани и съм убеден, че не ви дразнят :yes:


И мойте са добре регулирани,и не вярвам да те заслепят нещо,но щом ще пускаш дълги и аз ще ти пусна дълги и така.Както написа някой в предишните коментари големи госпожици сте станали, без да се обиждате де.Ама чак пък толкова всичко да ви пречи... незнам не е хубаво.
Забелязвам,че вече го няма това уважение и тази колегялност между БМВ ентусиастите както е било преди.В днешно време повече с някой голфаджия/ хондаджия или ауди фен можеш да се разбереш от колкото с друг фен на любимата марка.Все някой се опитва да си го премери с другия и все да излъже че му е по голям.Чета обиди тука в темата псувни и тн.Не трябва да е така грозно е стегнете се и бъдете по толерантни .Темата е тъпа и предпоставя чудесни условия за безсмислен конфликт.

А ти защо не си по-толерантен и не ползваш фаровете за мъгла само когато има необходимост? Увеличава ти се в сантиметри ли, като ги пускаш безпричинно, не разбирам :dunno: Нормално е да срещаш колегиалност при голфаджии/хондаджии - те ползват същите селски приумици като фарове за мъгла в ясно време, ксенонови крушки на рефлекторен фар или каране само на габарити в 1 през нощта...


Аватар
Мнения: 385
Регистриран на: 5.11.2012
Пол: Мъж
Кара: 4х4
Мечтае да кара: 6х6

Re: Защо карате на фарове за мъгла?

Мнение от efren » 19 Ное 2017, 12:53

ЛудияМаксЕ30 написа:
efren написа:До всички които карат на фарове за мъгла - винаги включвам срещу вас дълги докато не се разминем ( освен ако няма друга кола зад вас).
До всички, които смятат, че фаровете за мъгла, дългите на процент (по тъмно) не дразнят, когато са добре регулирани - и моите дълги са добре регулирани и съм убеден, че не ви дразнят :yes:


И мойте са добре регулирани,и не вярвам да те заслепят нещо,но щом ще пускаш дълги и аз ще ти пусна дълги и така.Както написа някой в предишните коментари големи госпожици сте станали, без да се обиждате де.Ама чак пък толкова всичко да ви пречи... незнам не е хубаво.
Забелязвам,че вече го няма това уважение и тази колегялност между БМВ ентусиастите както е било преди.В днешно време повече с някой голфаджия/ хондаджия или ауди фен можеш да се разбереш от колкото с друг фен на любимата марка.Все някой се опитва да си го премери с другия и все да излъже че му е по голям.Чета обиди тука в темата псувни и тн.Не трябва да е така грозно е стегнете се и бъдете по толерантни .Темата е тъпа и предпоставя чудесни условия за безсмислен конфликт.


В смисъл срещу мене да карат на фарове за мъгла, пък аз колегиално да ги уважавам?
Какво означава М54 - означава, че двигателя може да изгори 54 литра масло от смяна до смяна при спазване препоръките на производителя, тоест longlife-04 и смяна на около 20к км.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 329
Регистриран на: 24.08.2008
Местоположение: Мездра
Пол: Мъж

Re: Защо карате на фарове за мъгла?

Мнение от KUM4o » 19 Ное 2017, 13:08

Пичове мойте фарове за мъгла са с лупи и като ги пусна само тях светлината бива отрязана на долното ниво на регистрационния номер не знам какво ви заслепява ама вече почвате да мрънкате. Фаровете за мъгла по идея са направени да светят в земята не са като дългите и не знам какво ви заслепява. До сега не съм се разминал с някой чиито фарове за мъгла да ме заслепят. Казах ви го и по-горе. Ако ви дразнят светлините нощем и искате да карате изцяло на тъмно, то тогава не карайте нощем. Мен повече ме дразнят самонадеяните индивиди изпреварващи опасно...
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Защо карате на фарове за мъгла?

Мнение от Dextuar » 19 Ное 2017, 13:58

KUM4o написа:Фаровете за мъгла по идея са направени да светят в земята...
И по идея са направени да се ползват при мъгла/ силен дъжд/сняг, а не когато ви скимне, та аз не разбирам какво ви пречи да ги използвате САМО тогава ;)


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 12.12.2010
Пол: Мъж
Кара: E270 CDI W211
Мечтае да кара: Самолет
Детайли за колата: Mercedes-Benz E270 CDI 177 hp

Re: Защо карате на фарове за мъгла?

Мнение от SlackLine` » 19 Ное 2017, 14:21

Аз карам на халогени само при силен дъжд или при мъгла, говорих с полицай и ми каза, че е позволено и в дъждовно време.


Аватар
Мнения: 385
Регистриран на: 5.11.2012
Пол: Мъж
Кара: 4х4
Мечтае да кара: 6х6

Re: Защо карате на фарове за мъгла?

Мнение от efren » 19 Ное 2017, 16:25

SlackLine` написа:Аз карам на халогени само при силен дъжд или при мъгла, говорих с полицай и ми каза, че е позволено и в дъждовно време.

Тоя полицай дето си говорил с него му кажи да научи правилника за движение - разрешено е при дъжд само ако видимостта е намалена.
Какво означава М54 - означава, че двигателя може да изгори 54 литра масло от смяна до смяна при спазване препоръките на производителя, тоест longlife-04 и смяна на около 20к км.


Аватар
Мнения: 385
Регистриран на: 5.11.2012
Пол: Мъж
Кара: 4х4
Мечтае да кара: 6х6

Re: Защо карате на фарове за мъгла?

Мнение от efren » 19 Ное 2017, 16:27

KUM4o написа:Пичове мойте фарове за мъгла са с лупи и като ги пусна само тях светлината бива отрязана на долното ниво на регистрационния номер не знам какво ви заслепява ама вече почвате да мрънкате. Фаровете за мъгла по идея са направени да светят в земята не са като дългите и не знам какво ви заслепява. До сега не съм се разминал с някой чиито фарове за мъгла да ме заслепят. Казах ви го и по-горе. Ако ви дразнят светлините нощем и искате да карате изцяло на тъмно, то тогава не карайте нощем. Мен повече ме дразнят самонадеяните индивиди изпреварващи опасно...

Кой е този модел?
Какво означава М54 - означава, че двигателя може да изгори 54 литра масло от смяна до смяна при спазване препоръките на производителя, тоест longlife-04 и смяна на около 20к км.


Аватар
Мнения: 385
Регистриран на: 5.11.2012
Пол: Мъж
Кара: 4х4
Мечтае да кара: 6х6

Re: Защо карате на фарове за мъгла?

Мнение от efren » 19 Ное 2017, 16:40

KUM4o написа:Пичове мойте фарове за мъгла са с лупи и като ги пусна само тях светлината бива отрязана на долното ниво на регистрационния номер не знам какво ви заслепява ама вече почвате да мрънкате. Фаровете за мъгла по идея са направени да светят в земята не са като дългите и не знам какво ви заслепява. До сега не съм се разминал с някой чиито фарове за мъгла да ме заслепят. Казах ви го и по-горе. Ако ви дразнят светлините нощем и искате да карате изцяло на тъмно, то тогава не карайте нощем. Мен повече ме дразнят самонадеяните индивиди изпреварващи опасно...


Вече видях. Оказа се че не са отрязани по твоя регистрационен, а по задния на друга кола (което е супер разтегливо понятие), където всъщност са ти и късите, и ако пробваш там някъде са ти и дългите :winky: .
Какво означава М54 - означава, че двигателя може да изгори 54 литра масло от смяна до смяна при спазване препоръките на производителя, тоест longlife-04 и смяна на около 20к км.

Старши скрапер
Аватар
Мнения: 2700
Регистриран на: 16.04.2008
Местоположение: Бургас и малко в София
Пол: Мъж
Кара: ше е21/316, сега 318ci и е93/335dct
Мечтае да кара: е21 без ръжди със S54
Детайли за колата: Powered by M43b19

Re: Защо карате на фарове за мъгла?

Мнение от Lenco » 19 Ное 2017, 17:05

efren написа:...

Оставам с впечатлението, че никога не си виждал как и къде светят оригиналните фарови за мъгла.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 774
Регистриран на: 6.01.2013
Пол: Мъж
Кара: E91 325d
Мечтае да кара: отново E36 318is

Re: Защо карате на фарове за мъгла?

Мнение от k.milanov » 19 Ное 2017, 17:09

Защо карам на фарове за мъгла? Защото съдейки по 250те страници в темата за селандурския тероризъм, май трябва и един lightbar да си сложа, за всеки случай :banghead:


Аватар
Мнения: 385
Регистриран на: 5.11.2012
Пол: Мъж
Кара: 4х4
Мечтае да кара: 6х6

Re: Защо карате на фарове за мъгла?

Мнение от efren » 19 Ное 2017, 17:12

KUM4o написа:Като изключа късите линията, която правят лупите на халогените бие точно в долния край на задния номер на нормален лек автомобил, което е доста ниско и няма как да заслепява, късите също не светят по-високо. Сядайки в другата ми кола и заставайки пред пунтото нито един от фаровете не ми блести, че дори не дразни окото. Не виждам проблем в това да ползвам, колкото се може повече светлина, за да ми е по комфортно на зрението. То може и ЛЕД бар да се сложи, но тогава ще пържим очите на хората. То и матричните фарове, които произвеждаме за сеат и ауди в ботевград въпреки многото акъл, който имат заслепяват доста. Имах честа да се размина с едно ауди с матрични фарове и първата 1 секунда буквално ми изпържи очите след това файда... Дълга е темата.


Lenco, оставам с впечатлението, че не си прочел написаното от колегата, но имаш желание да дадеш мнение.
Какво означава М54 - означава, че двигателя може да изгори 54 литра масло от смяна до смяна при спазване препоръките на производителя, тоест longlife-04 и смяна на около 20к км.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1020
Регистриран на: 25.12.2014
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: Е90 330d
Мечтае да кара: Tesla Roadster
Детайли за колата: снегорин

Re: Защо карате на фарове за мъгла?

Мнение от NGneer4eto » 19 Ное 2017, 17:27

Едно въпросче към тези гении, които си мислят, че фаровете за мъгла светят слабичко и на никого не пречат: Как така става, че като карате в мъгла виждате МПС-тата каращи на такива фарове на два пъти по-голямо разстояние от тези, които карат само на къси? Помня последния път като карах в мъгла тези, които караха на къси изглеждаше, че са на габарити, а тези с включени халогени за мъгла се виждаха много ясно и отдалече. Това важи и за задния габарит за мъгла. А се развиват теории, че през деня и нощта не пречели. Пречат малко по-малко от дългите. За съжаление няма кой да глобява вече за това.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 840
Регистриран на: 12.12.2014
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: F10 530d 2015
Мечтае да кара: E36 M3 3.2, M5 E60 LCI, M760Li, M5 F90 LCI
Детайли за колата: 258HP|RWD|Automatic

Re: Защо карате на фарове за мъгла?

Мнение от BorislavB » 19 Ное 2017, 17:34

Значи гледайте сега колкото и да са Ви регулирани фаровете,халогените,ксеноните и плафоните на колите това са източници на светлина и колкото са повече толкова повече дразнят окото вечер.
Аз също като видя такива им набивам едни дълги преди да се разминем пък нека ме псуват... :wave:


п.с. efren можеш да добавиш още 1 точка в анкетата: '' карам на халогени само,когато има нужда".
От малко дете си имам мечта, не Ferrari, брат, M-Power е Тя. -|- Цяла Земя под едно небе,с една марка автомобили - BMW...!

Старши скрапер
Аватар
Мнения: 2700
Регистриран на: 16.04.2008
Местоположение: Бургас и малко в София
Пол: Мъж
Кара: ше е21/316, сега 318ci и е93/335dct
Мечтае да кара: е21 без ръжди със S54
Детайли за колата: Powered by M43b19

Re: Защо карате на фарове за мъгла?

Мнение от Lenco » 19 Ное 2017, 17:38

efren написа:Lenco, оставам с впечатлението, че не си прочел написаното от колегата, но имаш желание да дадеш мнение.

Нямам желание за нищо, ти си този, който има желание да се оплаква и да обясняваш как те заслепяват халогените, а не колегата, а и не колегата пусна тая драма.
По-скоро ще те заслепя със светкавицата на телефона от купето, от колкото нормални-регулирани халогени с истинските си крушки.

ПП: Не съм от тези дето ползват халогени, даже и при мъгла.
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook