Защо карате на фарове за мъгла?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Защо карате на фарове за мъгла, когато няма мъгла

Защото изглежда гъзарско.
12
10%
Смятам, че така виждам по-добре.
10
9%
Моите фарове за мъгла не дразнят.
3
3%
Защото е разрешено.
0
Няма гласували
Защото има много коли с нерегулирани/нередовни фарове.
1
1%
Защото това е най-малкия проблем по нашите пътища.
6
5%
Карам на фарове за мъгла само когато има такава.
83
72%
 
Общо гласове : 115
старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Защо карате на фарове за мъгла?

Мнение от Dextuar » 20 Авг 2017, 18:54

Проблема не е в казармата - малки са ви глобите или по-точно няма кой да ви глобавя. Като почнете да кихате трийсетачки през ден, да видим дали ще ги пускате халогените безпричинно.

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 272
Регистриран на: 23.06.2012
Местоположение: Каварна
Пол: Мъж
Кара: E46 330dА '02
Мечтае да кара: 330d G20

Re: Защо карате на фарове за мъгла?

Мнение от Stanimir330 » 20 Авг 2017, 20:27

@Vra4anin не се изразих правилно. Имах предвид афтърмаркет ангели, те ОЕМ-ските и без това не светят кой знае колко силно, че да стават за дневни като при новите бумери. Аз ако имах на 46-цата автоматични фарове, щях да си направя дългите на 30% и нямаше да се занимавам с пускане и гасене на фарове, камо ли на халогените. Предишната ми кола беше А6 96-та и халогените ми бяха с лупа във фара, та нея редовно си я карах през деня на халогени, явно от там ми е дошъл навика да си карам 46-цата на халогени през деня.

Потребител
Аватар
Мнения: 11
Регистриран на: 12.11.2017
Пол: Мъж
Кара: E30
Мечтае да кара: E30

Re: Защо карате на фарове за мъгла?

Мнение от ЛудияМаксЕ30 » 15 Ное 2017, 20:00

efren написа:Към колегите, които карат с фарове за мъгла при ясно време (без мъгла) - защо го правите? Освен олигофренските обяснения, че така колата изглежда по-яко, по-спортно и т.н., имате ли някакво разумно обяснение?


Да!Защото искаме и защото можем да си го позволим.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 180
Регистриран на: 3.11.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: вана
Мечтае да кара: DACIA

Re: Защо карате на фарове за мъгла?

Мнение от Knoxville_ » 16 Ное 2017, 10:03

А позволяваш ли си да ги оставиш включени, като видиш ченгета? :ok:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Защо карате на фарове за мъгла?

Мнение от Dextuar » 16 Ное 2017, 10:19

ЛудияМаксЕ30 написа:
efren написа:Към колегите, които карат с фарове за мъгла при ясно време (без мъгла) - защо го правите? Освен олигофренските обяснения, че така колата изглежда по-яко, по-спортно и т.н., имате ли някакво разумно обяснение?


Да!Защото искаме и защото можем да си го позволим.


Този отговор ме кара да сложа по-силни ЛЕД-ове на дългите :mhihi: :mhihi: :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 329
Регистриран на: 24.08.2008
Местоположение: Мездра
Пол: Мъж

Re: Защо карате на фарове за мъгла?

Мнение от KUM4o » 16 Ное 2017, 11:25

А най-голямата идиотщина практикувана масово е дълги намалени с някакъв процент, които дразнят милион пъти повече от фаровете за мъгла, които НЕ заслепяват. Големи госпожици сте станали...
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: Защо карате на фарове за мъгла?

Мнение от drago_pavlov » 16 Ное 2017, 12:02

ЛудияМаксЕ30 написа:
efren написа:Към колегите, които карат с фарове за мъгла при ясно време (без мъгла) - защо го правите? Освен олигофренските обяснения, че така колата изглежда по-яко, по-спортно и т.н., имате ли някакво разумно обяснение?

Да!Защото искаме и защото можем да си го позволим.

Правилният отговор е "Да! Защото сме малоумни и/или комплексирани селяни." :mhihi:
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Защо карате на фарове за мъгла?

Мнение от Dextuar » 16 Ное 2017, 12:21

KUM4o написа:А най-голямата идиотщина практикувана масово е дълги намалени с някакъв процент, които дразнят милион пъти повече от фаровете за мъгла, които НЕ заслепяват. Големи госпожици сте станали...
Сърди се на БМВ, това са ОФИЦИАЛНИТЕ дневни светлини на всички модели до 2006-та. На 30% не заслепяват ама грам, многократно съм го тествал.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: Защо карате на фарове за мъгла?

Мнение от K_Ilkov » 16 Ное 2017, 12:30

Ше припадна ако БМВ имат стандартна опция за дневни светлини, която заслепява ... ненормални ли сте?

А и нещо може аз да съм бавен, ама за кво заслепяване от дневни говорим, като те се изключват като минеш на къси :dunno:
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 635
Регистриран на: 17.03.2012
Местоположение: Обеля на три полета
Пол: Мъж
Кара: E34 tds, W140 400SE
Мечтае да кара: ГАЗ-24 Волга V8 ЗМЗ-511
Детайли за колата: Капаци, калници, врати, брони, таван и торба с бурми и чукачки след смяна на накладки

Re: Защо карате на фарове за мъгла?

Мнение от DLVasilev » 16 Ное 2017, 14:50

red_bull92 написа:Най- гадни са на старите Мерцедеси w201 (190), w124 и w202, на които халогените са им във фаровете за мъгла.... Заслепяват брутално, а и вече се карат само от разни дядко, които май са некадърни да си пуснат късите и карат само на халогени, а те бият като дълги....

Ми няма логика щото при тях късите са завъртане на ключа на 2 позиции, а халогените са завърташ 2(или 1) позиции и след това дърпаш копчето към теб- веднъж за предни и още веднъж ако искаш и задни фарове за мъгла. Та халоген да пуснеш там е по-трудно ама нали едно време мутрите ги караха на габарити и халогени та така било баровско :mhihi:
Само да вметна, че ако халогена бие като дълги не искаш да знаеш дългия накъде бие :mhihi: става ден за 3 дни напред :mhihi:
Изображение
ATR-42/72

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 136
Регистриран на: 23.04.2009
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: дизели
Мечтае да кара: по хубави пътища
Детайли за колата: прави фокуси

Re: Защо карате на фарове за мъгла?

Мнение от ylaine » 16 Ное 2017, 18:33

KUM4o написа:А най-голямата идиотщина практикувана масово е дълги намалени с някакъв процент, които дразнят милион пъти повече от фаровете за мъгла, които НЕ заслепяват. Големи госпожици сте станали...


все едно аз да ти кажа - дългите на процент не заслепяват грам, голяма госпожица си станал :dunno:

в интерес на истината много рядко се среща, който и да е от двата варианта - халогени или дълги на процент да заслепяват..

проблемът е в нерегулираните къси, щото нали колата е нов Фнос на 100к км и "никога" не е блъскана и затова почти винаги единия фар свети, както трябва, ама другия е хванал къра :censored: също и другите ембриони, които карат на дълги като им е изгоряла някоя крушка, тия наистина много ги.. поздравявам :censored:


Аватар
Мнения: 385
Регистриран на: 5.11.2012
Пол: Мъж
Кара: 4х4
Мечтае да кара: 6х6

Re: Защо карате на фарове за мъгла?

Мнение от efren » 16 Ное 2017, 18:42

До всички които карат на фарове за мъгла - винаги включвам срещу вас дълги докато не се разминем ( освен ако няма друга кола зад вас).
До всички, които смятат, че фаровете за мъгла, дългите на процент (по тъмно) не дразнят, когато са добре регулирани - и моите дълги са добре регулирани и съм убеден, че не ви дразнят :yes:
Какво означава М54 - означава, че двигателя може да изгори 54 литра масло от смяна до смяна при спазване препоръките на производителя, тоест longlife-04 и смяна на около 20к км.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 309
Регистриран на: 26.07.2006
Местоположение: Plovdiv
Кара: M4 (F83)

Re: Защо карате на фарове за мъгла?

Мнение от terorero » 17 Ное 2017, 10:20

Аз съм с дълги на процент за дневни, а когато е тъмно си има къси (ксенон с лупа). Никога не са ми "присвяткали" или пускали "дълги". Не мога и да се сетя, кога за последно се е случило да бъда заслепен от фаровете и халогените на БМВ, за разлика от много други кочини - Голфове, Опели и т.н., а не е като да не карам нощем...
Изображение


Аватар
Мнения: 385
Регистриран на: 5.11.2012
Пол: Мъж
Кара: 4х4
Мечтае да кара: 6х6

Re: Защо карате на фарове за мъгла?

Мнение от efren » 17 Ное 2017, 11:22

Всяко е46 с ксенонче в рефлекторния фар дразни окото. Разбира се има и по дразнещи автомобили.
Какво означава М54 - означава, че двигателя може да изгори 54 литра масло от смяна до смяна при спазване препоръките на производителя, тоест longlife-04 и смяна на около 20к км.

Потребител
Аватар
Мнения: 11
Регистриран на: 12.11.2017
Пол: Мъж
Кара: E30
Мечтае да кара: E30

Re: Защо карате на фарове за мъгла?

Мнение от ЛудияМаксЕ30 » 18 Ное 2017, 20:57

drago_pavlov написа:
ЛудияМаксЕ30 написа:
efren написа:Към колегите, които карат с фарове за мъгла при ясно време (без мъгла) - защо го правите? Освен олигофренските обяснения, че така колата изглежда по-яко, по-спортно и т.н., имате ли някакво разумно обяснение?

Да!Защото искаме и защото можем да си го позволим.

Правилният отговор е "Да! Защото сме малоумни и/или комплексирани селяни." :mhihi:


Стига глупости, ако няма ксенон в фаровете за мъгла (не го одобрявам и аз) не пречат чак толкова колкото го изкарват даже хич фабричните фарове за мъгла, а какво да кажем за китайските не регулирани ксенони които си слагат на късите по малко ли заслепяват.
Само една Е36 с пуснати фарове за мъгла ми е направила впечатление с отблясъци и то защото беше валяло но не е кой знае какъв проблем.Разумното обяснение на случея е ,че фаровете за мъгла подобряват видимостта.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook