Защо карате на фарове за мъгла?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Защо карате на фарове за мъгла, когато няма мъгла

Защото изглежда гъзарско.
12
10%
Смятам, че така виждам по-добре.
10
9%
Моите фарове за мъгла не дразнят.
3
3%
Защото е разрешено.
0
Няма гласували
Защото има много коли с нерегулирани/нередовни фарове.
1
1%
Защото това е най-малкия проблем по нашите пътища.
6
5%
Карам на фарове за мъгла само когато има такава.
83
72%
 
Общо гласове : 115
младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 374
Регистриран на: 26.01.2008
Местоположение: СA
Пол: Мъж

Re: Защо карате на фарове за мъгла?

Мнение от Superexstatic » 12 Мар 2018, 21:25

Не знам за рефлекторите, ама мене най-много ме заслепяват лупите на новите мерцедеси
Изображение


Аватар
Мнения: 385
Регистриран на: 5.11.2012
Пол: Мъж
Кара: 4х4
Мечтае да кара: 6х6

Re: Защо карате на фарове за мъгла?

Мнение от efren » 12 Мар 2018, 21:55

Top Gun Maverick написа:Не бе човек, аз съм убеден, че те карат НАРОЧНО на дълги през деня, не е от забравяне. Питам просто дали ви прави впечатление и защо го правят, само за да ги виждат по-добре ли? Ами нали като заслепиш някой става по-зле? :banghead: Или не знаят, че заслепяват, или пък не им пука...


Иначе как ще им потъмнеят рефлекторите на фаровете ако не светнат всичко в тях? Също като фаровете за мъгла не им пука.
Какво означава М54 - означава, че двигателя може да изгори 54 литра масло от смяна до смяна при спазване препоръките на производителя, тоест longlife-04 и смяна на около 20к км.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 302
Регистриран на: 22.07.2009
Пол: Мъж
Кара: E46 320d facelift

Re: Защо карате на фарове за мъгла?

Мнение от acidburn-525tds » 12 Мар 2018, 22:30

Здравейте, аз искам да попитам "Защо не карате с фарове за мъгла, когато има мъгла?". Преди 1 седмица ми се наложи да карам в най-гъстата и продължителна мъгла за мен. Маршрутът беше Добрич-Силистра-Русе-Силистра-Добрич точно 400 км. Всичките километри ги минах в мъгла а някъде даже мъгла и дъжд :shock: . По пътя се натъкнах на доста коли даже и без фарове при мъгла с видимост 10-20-30 метра. Забелязах също доста коли карат на дневни светлини(най-често BMW), които се включват, като се стартира автомобила, а задните светлини хич ги няма. Някакъв човек караше зад мен 15 минути без включени светлини, наближихме едно кръстовище със знак стоп и спряхме, слязох от колата и му показах да си включи фаровете. Бъдете по-внимателни и използвайте фаровете за мъгла, като карате в такава по предназначение! :bchug:

Старши скрапер
Аватар
Мнения: 2700
Регистриран на: 16.04.2008
Местоположение: Бургас и малко в София
Пол: Мъж
Кара: ше е21/316, сега 318ci и е93/335dct
Мечтае да кара: е21 без ръжди със S54
Детайли за колата: Powered by M43b19

Re: Защо карате на фарове за мъгла?

Мнение от Lenco » 12 Мар 2018, 22:46

efren написа:
Ленко, взе да ти излиза пяна на устата заради онзи човечец с духналата глава дето не можахте да го изпържите... повтаряш си, че си технически грамотен, но от повтаряне няма да станеш.....

За пореден път те питам, кой съм искал да изпържа?????
Ако не ми отговориш, ще държа някой да ти затвори устата за малоумни и подвеждащи постове.
Доста хора ме познават в тоя форум, в който ти случайно си попаднал, включително брат ми и дъщеря ми.
После ще те питам как ти пречат халогените, дано си в състояние да ми отговориш.
Изображение


Аватар
Мнения: 385
Регистриран на: 5.11.2012
Пол: Мъж
Кара: 4х4
Мечтае да кара: 6х6

Re: Защо карате на фарове за мъгла?

Мнение от efren » 12 Мар 2018, 23:06

Lenco написа:
efren написа:
Ленко, взе да ти излиза пяна на устата заради онзи човечец с духналата глава дето не можахте да го изпържите... повтаряш си, че си технически грамотен, но от повтаряне няма да станеш.....

За пореден път те питам, кой съм искал да изпържа?????
Ако не ми отговориш, ще държа някой да ти затвори устата за малоумни и подвеждащи постове.
Доста хора ме познават в тоя форум, в който ти случайно си попаднал, включително брат ми и дъщеря ми.
После ще те питам как ти пречат халогените, дано си в състояние да ми отговориш.


Казвам ти, излезе пяна, и взе да капе :mhihi: . И декстъра го мразиш, защото ви направи забележка, че форума е мн комерсиален. Заяждаш се с мене откакто писахме в темата в е46 форума. Заяждаш се във всяка тема където ти падне. Аз не ти правя забележки какви дивотии пишеш. Когато мен не ме интересува дадена тема, просто не пиша. Ти сереш наред. Успех със срането и другия път, когато се опиташ да убедиш, някой да направи ремонта еди си къде си, бъди малко по-търпелив към мнението на околните, че след това тежко се запенваш. Ако избиваш комплекси - може и на лс, не е необходимо да осираш темите.
... Господин технически грамотен. И скромен. Откъде се навъдихте...
Какво означава М54 - означава, че двигателя може да изгори 54 литра масло от смяна до смяна при спазване препоръките на производителя, тоест longlife-04 и смяна на около 20к км.

Старши скрапер
Аватар
Мнения: 2700
Регистриран на: 16.04.2008
Местоположение: Бургас и малко в София
Пол: Мъж
Кара: ше е21/316, сега 318ci и е93/335dct
Мечтае да кара: е21 без ръжди със S54
Детайли за колата: Powered by M43b19

Re: Защо карате на фарове за мъгла?

Мнение от Lenco » 12 Мар 2018, 23:44

efren написа:Ленко, взе да ти излиза пяна на устата заради онзи човечец с духналата глава дето не можахте да го изпържите... повтаряш си, че си технически грамотен, но от повтаряне няма да станеш.....

efren написа:Казвам ти, излезе пяна, и взе да капе :mhihi: . И декстъра го мразиш, защото ви направи забележка, че форума е мн комерсиален. Заяждаш се с мене откакто писахме в темата в е46 форума. Заяждаш се във всяка тема където ти падне. Аз не ти правя забележки какви дивотии пишеш. Когато мен не ме интересува дадена тема, просто не пиша. Ти сереш наред. Успех със срането и другия път, когато се опиташ да убедиш, някой да направи ремонта еди си къде си, бъди малко по-търпелив към мнението на околните, че след това тежко се запенваш. Ако избиваш комплекси - може и на лс, не е необходимо да осираш темите.
... Господин технически грамотен. И скромен. Откъде се навъдихте...


Общи правила написа:12. Ругатни, груб тон, циничен и вулгарен език са абсолютно недопустими!! Не издавайте ниската си култура! Без лични обиди и нападки, били те косвени или преки. Никакви лични кавги няма да бъдат допускани в темите. Всякакви провокации и опити за подклаждане на спорове или омраза към други лица няма да бъдат толерирани!
Ако сметнете, че даден потребител нарушава правилата на форума или по някакъв начин злепоставя Вашата личност, обърнете се към административния екип. Това е единствения начин да бъде разрешен спорът!!!

Бих желал да се възползвам от точка 12 на Правилата и да се обърна към административния екип за да бъде разрешен спора, нещо, което не съм си позволявал за всичките години във форума.
Нямам намерение да се обяснявам като ученичка, че не съм лъгал никой и не се занимавам с комерсиални истории във форума, както и кой съм, и какво съм постигнал на 48 години. Моля човека да почине за известно време или аз за постоянно.
Благодаря предварително.
Изображение


Аватар
Мнения: 385
Регистриран на: 5.11.2012
Пол: Мъж
Кара: 4х4
Мечтае да кара: 6х6

Re: Защо карате на фарове за мъгла?

Мнение от efren » 12 Мар 2018, 23:55

Покапа се окончателно. Първо се заяжда 10 поста с някой, после се разчувства, направо се просълзих. Май техническата ти грамотност направи остър завой и премина в неудържима комплексарщина? Сега обясни Г-н ПишавчервеноМноготехническиграмотенСкроменИЧувствителен знаеш ли как се наричат хората, които първо се заяждат с някой, а после се оплакват? :winky:
Какво означава М54 - означава, че двигателя може да изгори 54 литра масло от смяна до смяна при спазване препоръките на производителя, тоест longlife-04 и смяна на около 20к км.

Старши скрапер
Аватар
Мнения: 2700
Регистриран на: 16.04.2008
Местоположение: Бургас и малко в София
Пол: Мъж
Кара: ше е21/316, сега 318ci и е93/335dct
Мечтае да кара: е21 без ръжди със S54
Детайли за колата: Powered by M43b19

Re: Защо карате на фарове за мъгла?

Мнение от Lenco » 13 Мар 2018, 0:07

Пич, аз съм карал една от най-бързите е21-ци в България и сигурно най-бързата ежедневка.
Ти кво беше карал?????? и кой беше??????
Айде сега някой Мод да си свърши работата.
Изображение


Аватар
Мнения: 385
Регистриран на: 5.11.2012
Пол: Мъж
Кара: 4х4
Мечтае да кара: 6х6

Re: Защо карате на фарове за мъгла?

Мнение от efren » 13 Мар 2018, 0:26

Lenco написа:Пич, аз съм карал една от най-бързите е21-ци в България и сигурно най-бързата ежедневка.
Ти кво беше карал?????? и кой беше??????
Айде сега някой Мод да си свърши работата.


Направо им звънни по телефона, че вече трети път ги викаш.
Аз бях карал на тати жигулата и прекланям глава пред човека карал нещо си...
Хубаво е докато призоваваш модераторите да си свършат работата да решиш в коя роля си - на жертвата или на героя, защото е тъпо да опитваш и двете едновременно.
И като се заяждаш с хората е добре да запомниш, че и те могат да се заяждат, но са търпеливи и възпитани до момента в който се самозабравиш.
Какво означава М54 - означава, че двигателя може да изгори 54 литра масло от смяна до смяна при спазване препоръките на производителя, тоест longlife-04 и смяна на около 20к км.

Старши скрапер
Аватар
Мнения: 2700
Регистриран на: 16.04.2008
Местоположение: Бургас и малко в София
Пол: Мъж
Кара: ше е21/316, сега 318ci и е93/335dct
Мечтае да кара: е21 без ръжди със S54
Детайли за колата: Powered by M43b19

Re: Защо карате на фарове за мъгла?

Мнение от Lenco » 13 Мар 2018, 0:45

Не ми е в стила да ти отговарям за пореден път, но ще пробвам.
Преди доста години, незнайно ти къде си бил и на колко, едни хора се радваха на е28, е30, е34, е36 и др, подобни модели на БМВ, и си ги караха и снимаха с халогени щото др, марки още не бяха ги открили. Както може да се види в ютуб, доста фенове на марката карат на халогени в средата на август. Пак там е видно, че халогените не пречат на насрещните.
2018 г. също има доста хора, които ги радват БМВ-та на халогени, както и много други с други коли на халогени.
Това исках да обясня, както и др. хора, както и наплюхме олигофрените с ксенони.
Ти обаче, като виден българин реши да спориш в тази тема, както и да обясняваш колко е тъп човек ако дойде да пазарува посред нощ с дебитна карта в една друга тема, тъпо, а?
Постарал съм се да не те обиждам и да не ти обяснявам, че докато ми се радваш на тъпата усмивка като искам да пазарувам с карта, мога да ти купя или затворя обекта.
А между другото карам и едно от най-бързите 318ци в България, ей тъй, от комплексарщина.
А на модовете няма да звъня, нека спът и утре отредят справедливо.

ПП: Не намесвай декстъра, че и там възникна няква забава с комерсиала.
Приятни вечер.
Изображение


Аватар
Мнения: 385
Регистриран на: 5.11.2012
Пол: Мъж
Кара: 4х4
Мечтае да кара: 6х6

Re: Защо карате на фарове за мъгла?

Мнение от efren » 13 Мар 2018, 1:12

Lenco написа:Не ми е в стила да ти отговарям за пореден път, но ще пробвам.
Преди доста години, незнайно ти къде си бил и на колко, едни хора се радваха на е28, е30, е34, е36 и др, подобни модели на БМВ, и си ги караха и снимаха с халогени щото др, марки още не бяха ги открили. Както може да се види в ютуб, доста фенове на марката карат на халогени в средата на август. Пак там е видно, че халогените не пречат на насрещните.
2018 г. също има доста хора, които ги радват БМВ-та на халогени, както и много други с други коли на халогени.
Това исках да обясня, както и др. хора, както и наплюхме олигофрените с ксенони.
Ти обаче, като виден българин реши да спориш в тази тема, както и да обясняваш колко е тъп човек ако дойде да пазарува посред нощ с дебитна карта в една друга тема, тъпо, а?
Постарал съм се да не те обиждам и да не ти обяснявам, че докато ми се радваш на тъпата усмивка като искам да пазарувам с карта, мога да ти купя или затворя обекта.
А между другото карам и едно от най-бързите 318ци в България, ей тъй, от комплексарщина.
А на модовете няма да звъня, нека спът и утре отредят справедливо.

ПП: Не намесвай декстъра, че и там възникна няква забава с комерсиала.
Приятни вечер.


Прави впечатление, че нещата които аз пиша са тъпи, а твоите - умни. Това, че не уважаваш мнението на околните е твой проблем. Това, че не уважаваш законите на страната в която живееш, също е твой проблем. Това, че в тема от 15 страници, поне в 5-6 се заяждаш с останалите участници е много добър процент заядливост. Това колко бързи коли караш (понеже го споменаваш вече няколко поста) не би трябвало да е проблем, макар да не виждам въобще връзката му с темата. Предполагам са по-бързи от тези, които аз карам (или поне вярвам да е така).
Понеже си на повече години от мен, ще ти предложа да помислиш върху това - дори и да имаш 2000 поста в които си помогнал на хората и си написал нещо полезно и смислено, когато имаш 20 безсмислено заядливи, е възможно в очите на околните да останеш заядливец. А когато изглеждаш заядливец и другите започват да се заяждат с теб. А когато държиш да си разрешаваш споровете в някоя тема вместо на лични, тогава не изглеждаш заядливец, а си такъв.
Лека.
Какво означава М54 - означава, че двигателя може да изгори 54 литра масло от смяна до смяна при спазване препоръките на производителя, тоест longlife-04 и смяна на около 20к км.


Аватар
Мнения: 385
Регистриран на: 5.11.2012
Пол: Мъж
Кара: 4х4
Мечтае да кара: 6х6

Re: Защо карате на фарове за мъгла?

Мнение от efren » 13 Мар 2018, 8:53

dextuar написа:
Lenco написа:ПП: Не намесвай декстъра, че и там възникна няква забава с комерсиала.
Приятни вечер.
:nono: Някакви хора се направиха на интересни и се изживяха като 3-то разрядни детективи, без каквито и да е реални факти и доказателства. Жалко, че ти си им се вързал, очаквах да умееш да отсяваш плявата.


Sent from my iPhone using Tapatalk


Не му отговаряй на заяжданията, че после ще започне да вика модераторите. Той и още няколко се чувстват призвани да се заяждат, а след това да реват и да търсят модераторска помощ.
Какво означава М54 - означава, че двигателя може да изгори 54 литра масло от смяна до смяна при спазване препоръките на производителя, тоест longlife-04 и смяна на около 20к км.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 180
Регистриран на: 3.11.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: вана
Мечтае да кара: DACIA

Re: Защо карате на фарове за мъгла?

Мнение от Knoxville_ » 13 Мар 2018, 10:40

Изображение



Сега ще съм малко офтопик :lol:
acidburn-525tds написа:Здравейте, аз искам да попитам "Защо не карате с фарове за мъгла, когато има мъгла?". Преди 1 седмица ми се наложи да карам в най-гъстата и продължителна мъгла за мен. Маршрутът беше Добрич-Силистра-Русе-Силистра-Добрич точно 400 км. Всичките километри ги минах в мъгла а някъде даже мъгла и дъжд :shock: . По пътя се натъкнах на доста коли даже и без фарове при мъгла с видимост 10-20-30 метра. Забелязах също доста коли карат на дневни светлини(най-често BMW), които се включват, като се стартира автомобила, а задните светлини хич ги няма. Някакъв човек караше зад мен 15 минути без включени светлини, наближихме едно кръстовище със знак стоп и спряхме, слязох от колата и му показах да си включи фаровете. Бъдете по-внимателни и използвайте фаровете за мъгла, като карате в такава по предназначение! :bchug:


Аз не карам с фарове за мъгла, защото нямам :ok:


Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Защо карате на фарове за мъгла?

Мнение от steeN » 13 Мар 2018, 12:19

Фаровете за мъгла са да виждаш маркировката за края на пътя и непосредствено пред колата. Не да те виждат другите :lol:
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

Предишна

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot]

Последни теми
Facebook