Защо карате на фарове за мъгла?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Защо карате на фарове за мъгла, когато няма мъгла

Защото изглежда гъзарско.
12
10%
Смятам, че така виждам по-добре.
10
9%
Моите фарове за мъгла не дразнят.
3
3%
Защото е разрешено.
0
Няма гласували
Защото има много коли с нерегулирани/нередовни фарове.
1
1%
Защото това е най-малкия проблем по нашите пътища.
6
5%
Карам на фарове за мъгла само когато има такава.
83
72%
 
Общо гласове : 115
Старши скрапер
Аватар
Мнения: 2700
Регистриран на: 16.04.2008
Местоположение: Бургас и малко в София
Пол: Мъж
Кара: ше е21/316, сега 318ci и е93/335dct
Мечтае да кара: е21 без ръжди със S54
Детайли за колата: Powered by M43b19

Re: Защо карате на фарове за мъгла?

Мнение от Lenco » 12 Мар 2018, 12:01

Има автомобили, които заводски са с ксенон на рефлекторен фар.
Изображение


Аватар
Мнения: 385
Регистриран на: 5.11.2012
Пол: Мъж
Кара: 4х4
Мечтае да кара: 6х6

Re: Защо карате на фарове за мъгла?

Мнение от efren » 12 Мар 2018, 12:17

Да, горе долу 3 модела за цяла история на автомобилостроенето и идеята бързо беше захвърлена на боклука. Иначе пак успя да блеснеш, признавам.
Какво означава М54 - означава, че двигателя може да изгори 54 литра масло от смяна до смяна при спазване препоръките на производителя, тоест longlife-04 и смяна на около 20к км.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 292
Регистриран на: 30.12.2006

Re: Защо карате на фарове за мъгла?

Мнение от Club BMW » 12 Мар 2018, 12:23

Не само има, но и съвсем не са за боклука ...

Старши скрапер
Аватар
Мнения: 2700
Регистриран на: 16.04.2008
Местоположение: Бургас и малко в София
Пол: Мъж
Кара: ше е21/316, сега 318ci и е93/335dct
Мечтае да кара: е21 без ръжди със S54
Детайли за колата: Powered by M43b19

Re: Защо карате на фарове за мъгла?

Мнение от Lenco » 12 Мар 2018, 12:23

efren написа:Да, горе долу 3 модела за цяла история на автомобилостроенето и идеята бързо беше захвърлена на боклука. Иначе пак успя да блеснеш, признавам.

Освен комплексар съм и любознателен, и технически грамотен, все неща които са ти непознати.
И аз тЪ УбичЪм.
Изображение


Аватар
Мнения: 385
Регистриран на: 5.11.2012
Пол: Мъж
Кара: 4х4
Мечтае да кара: 6х6

Re: Защо карате на фарове за мъгла?

Мнение от efren » 12 Мар 2018, 13:02

Club BMW написа:Не само има, но и съвсем не са за боклука ...


Не даде мн примери...

Lenco написа:
efren написа:Да, горе долу 3 модела за цяла история на автомобилостроенето и идеята бързо беше захвърлена на боклука. Иначе пак успя да блеснеш, признавам.

Освен комплексар съм и любознателен, и технически грамотен, все неща които са ти непознати.
И аз тЪ УбичЪм.


Тия неща само ти си ги знаеш, не знам защо си мислиш, че като ги поваряш и те ще се случат...
Какво означава М54 - означава, че двигателя може да изгори 54 литра масло от смяна до смяна при спазване препоръките на производителя, тоест longlife-04 и смяна на около 20к км.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 25.06.2011
Местоположение: rustland
Пол: Мъж
Детайли за колата: Focus,Opel Monza/Senator,MX5 nb

Re: Защо карате на фарове за мъгла?

Мнение от немо » 12 Мар 2018, 14:10

Lenco написа:Не го приемай като дразнене или нещо подобно, и дано сега оня човек с опелите не се появи да обяснява кви сме олигофрени с БМВ-тата

Кой е тоя идиот :ranting: :banghead:
Шофирането е превантивен анализ на това,което може да се случи на пътя....

Старши скрапер
Аватар
Мнения: 2700
Регистриран на: 16.04.2008
Местоположение: Бургас и малко в София
Пол: Мъж
Кара: ше е21/316, сега 318ci и е93/335dct
Мечтае да кара: е21 без ръжди със S54
Детайли за колата: Powered by M43b19

Re: Защо карате на фарове за мъгла?

Мнение от Lenco » 12 Мар 2018, 14:38

efren написа:Тия неща само ти си ги знаеш, не знам защо си мислиш, че като ги поваряш и те ще се случат...

Аз и още няколко човека от форума, които явно загубиха търпение, но аз винаги съм вярвал в доброто и никога не бих оставил хора да се лутат.
Ако още 14 страници не ти стигнат, ще пробвам да ти го обясня по-разбираемо, но се надявам да не стигнем до там.
немо написа:
Lenco написа:Не го приемай като дразнене или нещо подобно, и дано сега оня човек с опелите не се появи да обяснява кви сме олигофрени с БМВ-тата

Кой е тоя идиот :ranting: :banghead:

:dunno: :bchug:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 292
Регистриран на: 30.12.2006

Re: Защо карате на фарове за мъгла?

Мнение от Club BMW » 12 Мар 2018, 17:39

efren написа:
Club BMW написа:Не само има, но и съвсем не са за боклука ...


Не даде мн примери...



Mitsubishi Outlander 2007 г.


Аватар
Мнения: 385
Регистриран на: 5.11.2012
Пол: Мъж
Кара: 4х4
Мечтае да кара: 6х6

Re: Защо карате на фарове за мъгла?

Мнение от efren » 12 Мар 2018, 18:17

Lenco написа:
efren написа:Тия неща само ти си ги знаеш, не знам защо си мислиш, че като ги поваряш и те ще се случат...

Аз и още няколко човека от форума, които явно загубиха търпение, но аз винаги съм вярвал в доброто и никога не бих оставил хора да се лутат.
Ако още 14 страници не ти стигнат, ще пробвам да ти го обясня по-разбираемо, но се надявам да не стигнем до там.
немо написа:
Lenco написа:Не го приемай като дразнене или нещо подобно, и дано сега оня човек с опелите не се появи да обяснява кви сме олигофрени с БМВ-тата

Кой е тоя идиот :ranting: :banghead:

:dunno: :bchug:


Ленко, взе да ти излиза пяна на устата заради онзи човечец с духналата глава дето не можахте да го изпържите... повтаряш си, че си технически грамотен, но от повтаряне няма да станеш.

Club BMW написа:
efren написа:
Club BMW написа:Не само има, но и съвсем не са за боклука ...


Не даде мн примери...



Mitsubishi Outlander 2007 г.


3-ката е вече с лупи, така че мисля дори и в митсубиши са решили да пратят идеята на боклука. Същото важи и за С5-цата и някакво рено (не го помня кое беше). Пак ги докарвам до 3 примера... Не е много при условие че можеш да изброиш стотици (да не казвам хиляди) модели с лупи.
Какво означава М54 - означава, че двигателя може да изгори 54 литра масло от смяна до смяна при спазване препоръките на производителя, тоест longlife-04 и смяна на около 20к км.

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 25.09.2017

Re: Защо карате на фарове за мъгла?

Мнение от Hst » 12 Мар 2018, 19:43

Лупите не са задължителни. Измиването и динамичното (в движение) ниво-регулиране - да.
Други примери за фабричен ксенон на рефлекторен фар - Субару Форестър, Тойота Ленд Круизър 200 до 2017г.

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Защо карате на фарове за мъгла?

Мнение от Top Gun Maverick » 12 Мар 2018, 20:30

Някой модератор не чете ли тая тема да спре малко панаира? Защото всичко тук го четем и губим време, понеже се чудим пише ли и нещо друго или не.
Като малки деца сте. Разбрахме вече за тая глава, стига толкова. :banghead:

Elesar74 написа:Top Gun Maverick, ксенон на рефлекторен фар, не виждам как може изобщо да се регулира. В смисъл, рефлектора на фара не е предназначен за такъв интензитет на светлината, каквато дава ксеноновата лампа, за сметка на халогенната и по този начин светлината не може да се концентрира, (фокусира) и се разпръска навсякъде. Изхода евентуално е да се свали фара много ниско, но така пък се намалява видимостта напред и никой не го прави така. И по тази причина, всички с ксенон на рефлекторен фар отнасят "благословии" защото не могат да подчинят физиката както си мислят и да не пречат на другите. Аз пък недоумявам, как такива коли минават ГТП, защото за да има ксенон система един автомобил, задължително трябва да са налице няколко условия: наличие на лупи във фаровете(монтирани от лицензиран производител), автоматична регулация на фаровете и система за измиване на същите. Което на много автомобили, вкл. и BMW-та по-стари, просто липсва. Но то ако ГТП се минаваше и с наполовина от изискванията за ГТП (Наредба32), колко ли коли щяха да се движат по пътищата изобщо.
По темата за халогените, аз съм активен шофьор от 12-13 г., халогените ги пускам само при мъгла, за всякакви други ситуации, късите + дългите ми вършат перфектна работа. Не разбирам аргументите ЗА халогените, в малки улички, за да се виждат дупки и т.н., защото аз карам най-често по улици със доволно "хубави" дупки и не ползвам халогени в такива ситуации. Отделно, както вече писах, въпроса е уреден законодателно и не виждам какво изобщо може да се говори повече по темата. Субективните аргументи нямат тежест пред законодателството, когато същото е регулирало даден въпрос. Иначе се явяваме закононарушители, с "лични аргументи".

Ами не си прав. Аз като си купих Октавия за такси преди...8 години когато ми резнаха БМВ-то, реших да и сложа ксенон. Та регулирах си го съвсем спокойно ОТВЪТРЕ с копчето като се приближа до някоя стена, дори по време на движение след време докато му свикна. Тогава още не се караше масово с ксенони и на хората им правеше впечатление и малко да им светне, веднага ти мигаха. Та откакто си ги регулирах, просто запомних къде е правилната настройка и след това рядко съм ги мърдал. Никой не ми светеше никъде, оставял съм я да свети даже и съм се отдалечавал да гледам как е, в друга кола съм се качвал срещу моята и така. Та когато има желание, нещата стават.


Аз друго искам да питам дали ви прави впечатление напоследък. Защо е ПЪЛНО с идиоти каращи на дълги(не говоря такива направени да светят на някакъв процент за дневни светлини и за БАШ дълги, дълги)през деня, та дори и в облачно време? :shock: Не разбират ли, че заслепяват понякога дори в силно слънце? Днес една лелка буквално ме облъчи около 8 сутринта, беше си светло и със сигурност не ги бе забравила, а просто си бяха пуснати и си светят. Мигам, никаква реакция. После все едно съм заварял с оксижен за няколко секунди. :ranting:
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 723
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Защо карате на фарове за мъгла?

Мнение от Don_Diego » 12 Мар 2018, 20:35

Защото не знаят половината копчета и ръчки в колата за какво са, както и различните индикатори на таблото :banghead:
Изображение

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Защо карате на фарове за мъгла?

Мнение от Top Gun Maverick » 12 Мар 2018, 20:38

Не бе човек, аз съм убеден, че те карат НАРОЧНО на дълги през деня, не е от забравяне. Питам просто дали ви прави впечатление и защо го правят, само за да ги виждат по-добре ли? Ами нали като заслепиш някой става по-зле? :banghead: Или не знаят, че заслепяват, или пък не им пука...
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

ентусиаст
Аватар
Мнения: 841
Регистриран на: 12.12.2014
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: F10 530d 2015
Мечтае да кара: E36 M3 3.2, M5 E60 LCI, M760Li, M5 F90 LCI
Детайли за колата: 258HP|RWD|Automatic

Re: Защо карате на фарове за мъгла?

Мнение от BorislavB » 12 Мар 2018, 20:50

А аз съм убеден,че не знаят за какво са половината копчета и индикатори както казва колегата. Сутрин като се качат бутат всяко едно копче все едно гледам пилот преди полет как преглежда уредите в самолета. А това,че им светкаш те някой изобщо не те забелязват сигурно камо ли да се досетят,че карат на дълги и евентуално да ги изключат.
От малко дете си имам мечта, не Ferrari, брат, M-Power е Тя. -|- Цяла Земя под едно небе,с една марка автомобили - BMW...!

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: Защо карате на фарове за мъгла?

Мнение от K_Ilkov » 12 Мар 2018, 21:04

Темата от стандартно тъпа върви към уникално тъпа :dummy:
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook