Защо карате на фарове за мъгла?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Защо карате на фарове за мъгла, когато няма мъгла

Защото изглежда гъзарско.
12
10%
Смятам, че така виждам по-добре.
10
9%
Моите фарове за мъгла не дразнят.
3
3%
Защото е разрешено.
0
Няма гласували
Защото има много коли с нерегулирани/нередовни фарове.
1
1%
Защото това е най-малкия проблем по нашите пътища.
6
5%
Карам на фарове за мъгла само когато има такава.
83
72%
 
Общо гласове : 115
младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: Защо карате на фарове за мъгла?

Мнение от hell's angel » 17 Авг 2017, 22:51

Що трЕ'а да е мойта :dunno: Добре си е колицата, оня че се вкиснал к'во значение има :mrgreen:
Ubi dubium, ibi libertas

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 499
Регистриран на: 14.05.2013
Местоположение: Denmark
Пол: Мъж
Кара: E39 Touring

Re: Защо карате на фарове за мъгла?

Мнение от Denmark » 17 Авг 2017, 23:11

През деня не е проблем, даже съм сравнявал дневните на полото с халогените на бмв-то и лично аз не виждам някаква разлика. Вечерно време обаче е дразнещо за насрещните, дори и да не заслепяват чак толкова, просто колкото повече светлина е толкова по-дразнещо. А пък и при извънградско няма голяма полза от халогените защото осветяват само няколко метра пред колата.

Задните светлини за мъгла обаче ги използвам само в някакви много гъсти мъгли или при много силен дъжд/буря и много мразя някой като ги е пуснал без да е необходимо.

Също така ме дразнят хората дето са натоварили багажниците до дупка и не са си смъкнали фаровете... :bang:
Изображение

User
Аватар
Мнения: 4609
Регистриран на: 17.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330XD
Детайли за колата: the silent power

Защо карате на фарове за мъгла?

Мнение от b00st » 18 Авг 2017, 0:21

Халогените никога не са ме дразнили мен лично, въпреки че единствено стават за да виждам дълбочината на дупките вечер в някви скапани улици, където не е ясно дали няма да опра отдолу. Поне аз само за това ги ползвам.

Това, което ме дразни и трябва задължително да се заложи контрол при ГТП са:
1. Китайски ксенон в рефлекторен фар - класически афтърмаркет мунинг по пернишки. Ако бях законодател, с удоволствие бих спрял от движение всички, които са го направили, докато не го махнат.
2. Нерегулирани фарове.
3. Докарана англичанка, която се кара с английските фарове, без дори да са пипани.
4. Червени ангели/синьо неонови габарити, DRL LED ленти от Бриколаж и всякякви подобни свинщини по кошера.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 565
Регистриран на: 4.10.2011
Пол: Мъж
Кара: F31 328i

Re: Защо карате на фарове за мъгла?

Мнение от exc » 18 Авг 2017, 7:42

b00st написа:Халогените никога не са ме дразнили мен лично, въпреки че единствено стават за да виждам дълбочината на дупките вечер в някви скапани улици, където не е ясно дали няма да опра отдолу. Поне аз само за това ги ползвам.

Това, което ме дразни и трябва задължително да се заложи контрол при ГТП са:
1. Китайски ксенон в рефлекторен фар - класически афтърмаркет мунинг по пернишки. Ако бях законодател, с удоволствие бих спрял от движение всички, които са го направили, докато не го махнат.
2. Нерегулирани фарове.
3. Докарана англичанка, която се кара с английските фарове, без дори да са пипани.
4. Червени ангели/синьо неонови габарити, DRL LED ленти от Бриколаж и всякякви подобни свинщини по кошера.

+1 за всичко гореизброено.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Защо карате на фарове за мъгла?

Мнение от Dextuar » 18 Авг 2017, 7:55

hell's angel написа:Що трЕ'а да е мойта :dunno: Добре си е колицата, оня че се вкиснал к'во значение има :mrgreen:

Че си кУпИм те тия те фарове и че те питам после дали нЕма се вкиснеш га ма срещнеш по пътЮ :ok:

Изображение

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3908
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Защо карате на фарове за мъгла?

Мнение от Kroki » 18 Авг 2017, 8:07

dextuar написа:
hell's angel написа:Що трЕ'а да е мойта :dunno: Добре си е колицата, оня че се вкиснал к'во значение има :mrgreen:

Че си кУпИм те тия те фарове и че те питам после дали нЕма се вкиснеш га ма срещнеш по пътЮ :ok:

Изображение


Заслепявали са ме с такова нещо НАРОЧНО в щатите като на белия джиБ. После 3 минути гледах като заварчик. :)


Binev_OuT написа:Абе ти след годинка и Е90ки ще почнеш да виждаш.
Още едно Нещо стана ясно обаче - хората от БМВ форума - не само че карат винаги с нови гуми(според сезона) , не тероризират другите участници в движението , примерни шофьори са - И ... Не пускат халогени как им дойде ... Цтцтцт , що не земете да напрайте един университет за шофьори , ама в някой манастир че ви отива :mhihi

Колко % от всички имащи BMW-та пишем по тия теми? Има няма сме 20-30 човека в Извън Темата и 100 максимум по другите раздели, които са редовни.
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Защо карате на фарове за мъгла?

Мнение от Dextuar » 18 Авг 2017, 8:09

Kroki написа:
dextuar написа:
hell's angel написа:Що трЕ'а да е мойта :dunno: Добре си е колицата, оня че се вкиснал к'во значение има :mrgreen:

Че си кУпИм те тия те фарове и че те питам после дали нЕма се вкиснеш га ма срещнеш по пътЮ :ok:


Заслепявали са ме с такова нещо НАРОЧНО в щатите като на белия джиБ. После 3 минути гледах като заварчик. :)


Тогава и hell's angel ще се вкисне, ама к'во значение ще има :mrgreen:

БТВ: Аз сериозно го обмислям за еб*вка да си купя едно такова :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 309
Регистриран на: 26.07.2006
Местоположение: Plovdiv
Кара: M4 (F83)

Re: Защо карате на фарове за мъгла?

Мнение от terorero » 18 Авг 2017, 9:18

Фаровете за мъгла ги пускам рядко, когато се налага, но като се замисля нямам спомен БМВ да ме е заслепило карайки на халогени. Дразнят нерегулираните фарове и шано ксенони, включително и на рефлекторни Е90тки.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: Защо карате на фарове за мъгла?

Мнение от hell's angel » 18 Авг 2017, 9:40

dextuar написа:
hell's angel написа:Що трЕ'а да е мойта :dunno: Добре си е колицата, оня че се вкиснал к'во значение има :mrgreen:

Че си кУпИм те тия те фарове и че те питам после дали нЕма се вкиснеш га ма срещнеш по пътЮ :ok:

Изображение

Бе не сучи, кат' Стинката с'а. Екстра си е Бимъра - не се пра'Й. Иначе, купи си - чудно светят из гората, п'А и тираджиите се отказват да се заиграват :mrgreen: :angel:
Ubi dubium, ibi libertas

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Защо карате на фарове за мъгла?

Мнение от TheDriver » 18 Авг 2017, 10:34

Тоя пич си е монтирал две такива "осветителни тела" в решетката на фокуса. :mhihi:

https://www.carthrottle.com/post/98x266g/

Изображение

119000 lumens :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2499
Регистриран на: 23.06.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: сребърна звезда

Re: Защо карате на фарове за мъгла?

Мнение от kiko » 18 Авг 2017, 11:21

Пичове тва се нарича LED BAR :idea: и освен за гората за друго не става понеже светлината не е фокусирана напред,а е направено да огрява в по голям радиус ;) и ако някой ми светне с такова нещо отзад, в джипа имам един полицейски фенер не знам колко си хиляди лумена и като му светна през стъклото в очите направо ще го препарирам :mhihi:
пс.аз използвам халогените за през деня/виновен/ :mhihi: :mhihi: :ok:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 146
Регистриран на: 2.06.2008
Местоположение: София, Възраждане
Пол: Мъж
Кара: Х3 § Lupo

Re: Защо карате на фарове за мъгла?

Мнение от Georgi_G » 18 Авг 2017, 11:46

efren написа:..........- защо го правите?....

От селяния и простотия!




пс. Преди два дни писах за фаровете за мъгла и ноу яки ксенони в една друга тема за причини за ПТП.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 239
Регистриран на: 13.10.2009
Местоположение: Чирпан / Синеморец
Пол: Мъж
Кара: квоту има
Мечтае да кара: По пътища и с евтина нафта

Re: Защо карате на фарове за мъгла?

Мнение от c7aH4eB » 18 Авг 2017, 13:22

Мен лично не ме дразни толкова карането на халогени през деня отколкото нагласени дълги на голям процент ушкем за дневни светлини и туй е голямо извращение. :mhihi:
Дразнят ме имитацията на ксенонови крушки в рефлекторен халоген или кат наслагат лИед крушки вечерно време ужс, модерно било а не се мисли както бе споменато в по задните постове, че баш когато ти се наложат в мъглата ефекта ще е нулев :dummy:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Защо карате на фарове за мъгла?

Мнение от Dextuar » 18 Авг 2017, 19:45

Ето за няма и минута време. Игнорираме пича с Е36-цата и гъзара с Кайена, но защо учебната кола кара на халогени? Как се очаква някой да спазва правилата, докато самите му учители не ги спазват и го учат грешно? Нали утре ще каже моя инструктор така ме е учил?

ИзображениеИзображениеИзображение


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Защо карате на фарове за мъгла?

Мнение от Dextuar » 18 Авг 2017, 20:05

Vra4anin написа::OT: Декс, брачед, имам чувството, че ти не караш кола за да си свършиш работа с нея и да стигнеш от точка А до точка Б, а я ползваш тая кола като конзола за игра. Все едно ти се доиграва GTA и вместо да пуцаш на рс-то/плейстейшъна, се качваш в бмв-то и гледаш да попадаш (набутваш се) в ситуации и конфликти с идиоти и овековечаваш моментите с видеорегистрстора :mhihi: Как не те мързи да гледаш и записваш кой суек си пуснал халогените, вместо да дириш някое пиче да натаковаш... :ok:

Да не се обидиш де :yes:


:OT:
Хахаха, не се обиждам :P Ама вие наистина си мислите, че е много сложно. Обеснявам - камерата записва 24/7. Качвам се в колата, пускам wifi и bluetooth, карам, карам, карам, търся ситуации/карам хората със силата на мисълта да си пускат халогените при липсва на всякаква нужда :mhihi: и като видя нещо на пътя имам едно бутонче, натискам го и то прави маркер на видеото. Гася колата, правя квот правя и като ми стане тъпо и вече няма кво да правя, вадя телефончето и вместо да гледам путк* у фейса или да цъкам у тиндъра, бам у апликацията на камерата и ей го клипа/снимката готов. Наистина не е много сложно, не се вживявайте, че му отделям много време :yes:

П.С: Игри вярно не цъкам, може там да е проблема :mhihi:

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook