Покупка на кола от Гърция

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 207
Регистриран на: 2.07.2009
Местоположение: Кърджали
Пол: Мъж
Кара: E38
Мечтае да кара: Алпина

Покупка на кола от Гърция

Мнение от denises26 » 14 Авг 2017, 12:34

Здравейте, колеги. Трябва ми малко информация относно покупка и регистрация на кола от Гърция. Какво трябва да гледам, като налични документи? Как стои въпроса с регистрация, предполагам се плаща еко такса и всичко както при внос от Германия. Ако не е с оригиналния мотор какво се случва, искат ли документи за мотора? Всякакви съвети и насоки ще са ми от полза. Благодаря Ви предварително!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1135
Регистриран на: 24.08.2011
Пол: Мъж

Re: Покупка на кола от Гърция

Мнение от kolp » 14 Авг 2017, 12:43

denises26 написа:Здравейте, колеги. Трябва ми малко информация относно покупка и регистрация на кола от Гърция. Какво трябва да гледам, като налични документи? Как стои въпроса с регистрация, предполагам се плаща еко такса и всичко както при внос от Германия. Ако не е с оригиналния мотор какво се случва, искат ли документи за мотора? Всякакви съвети и насоки ще са ми от полза. Благодаря Ви предварително!


ако не е с оригиналния мотор ти трябва документ за придобиване на новия мотор, със съответната фактура и описан номера. ако е чисто нов от офиц. доставчик най добре, иначе трябва да се правят техно тестове за доказване че точно номера на инсталирания мотор е този който си закупил и тн ред бакии.

по мои наблюдения цените на колите в гърция са необосновано завишени, и в интерес на истината много гърци купуват коли от бг. включително и една моя предишна седмица, идваха чак от о-в Крит двама да я купят.

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: Покупка на кола от Гърция

Мнение от K_Ilkov » 14 Авг 2017, 12:50

kolp написа:по мои наблюдения цените на колите в гърция са необосновано завишени, и в интерес на истината много гърци купуват коли от бг. включително и една моя предишна седмица, идваха чак от о-в Крит двама да я купят.

Тук вероятно става въпрос за някакво старо бмв, което е по-важно да е прекарало живота си в топла Гърция
и вероятно има малко останали събратя из БГ-то, които не са пред атомичен разпад ... ама само предполагам де :mhihi:
Последна промяна K_Ilkov на 14 Авг 2017, 16:50, променена общо 1 път
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 207
Регистриран на: 2.07.2009
Местоположение: Кърджали
Пол: Мъж
Кара: E38
Мечтае да кара: Алпина

Re: Покупка на кола от Гърция

Мнение от denises26 » 14 Авг 2017, 15:33

Досто добро предположение колега K_Ilkov :D . Колата аз ще я огледам, цената ме устройва. А самия документ, който той трябва да ми даде какъв е? При нотариус ходи ли се с гръка? Той ще бъде тук и се надявам нашите нотариуси да са запознати с процедурите. Само ме притеснява да не стане така че да я прехвърлим и после да се окаже, че не мога да я регистрирам защото има запор или се издирва. Колата е със свалени номера и прекратена регистрация в Гърция.

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: Покупка на кола от Гърция

Мнение от K_Ilkov » 14 Авг 2017, 16:56

Кола нов внос от чужбина минава в КАТ с договор без нотариална заверка. Не вярвам от Гърция да има разлика.
Нотариално заверен договор се иска само за покупко-продажби у нас.

Тва с прекратената регистрация вече е интересно кво става от чужбина, някой минал по тоя път най-добре ако има ...
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3900
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Покупка на кола от Гърция

Мнение от Kroki » 14 Авг 2017, 20:00

Имам един познат, който баш с Е30 свалено от регистрация от Гърция мина по същия път. Ще питам и кажа.
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 207
Регистриран на: 2.07.2009
Местоположение: Кърджали
Пол: Мъж
Кара: E38
Мечтае да кара: Алпина

Re: Покупка на кола от Гърция

Мнение от denises26 » 14 Авг 2017, 20:02

Благодаря ви! Кроки чакам да споделиш.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 548
Регистриран на: 18.07.2007
Кара: Е34 Alpinweis Е39 Silver
Мечтае да кара: BMW с несвалени наелони на седалките!
Детайли за колата: С Vanos без Vanos - все М50В20

Re: Покупка на кола от Гърция

Мнение от intention » 15 Авг 2017, 16:13

Следя темата с интерес :)
Jordana написа:Аурата на класиките от 80те години леко е претопена в морето от безлични возила .

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot]

Последни теми
Facebook