Помощ за настойки на картинг

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 479
Регистриран на: 13.10.2011
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: е36 328/е46 330i/e46325i/е91 330xd+

Помощ за настойки на картинг

Мнение от m.dimitrov1992 » 13 Авг 2017, 12:44

Купих си шифтър карт, който се оказа далеч по сложна машина отколкото предполагах :mhihi:
-Има реглаж на кембър и сходимост за предния мост
-задната ос се регулира по височина
-задните главини се регулират
-как се смятат предната и задната зъбчатка с колко зъба да са

Как се правят тези настойки, какви инструменти ми трябват? Едва ли се настройва на око :mhihi: :mhihi: :mhihi: Надявам се че тук има хора занимаващи се с този спорт, че в картинг форума не е писано от 2 години :mhihi:
Последна промяна m.dimitrov1992 на 13 Авг 2017, 20:42, променена общо 1 път

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 478
Регистриран на: 14.03.2014
Пол: Мъж
Кара: e70 3.0d
Детайли за колата: remapped

ex: E46 320d 2005
ex: E36 316i 1998

Re: Помощ за настойки на картинг

Мнение от cmdkick » 13 Авг 2017, 14:36

Карал съм в националния шампионат преди ~15-на години, демек съм бил на ~10, ама още помня това онова. Най-важния въпрос за теб е къде (на писта , на месното летище), как (със състезателно темпо тоест на абсолютен макс, или просто така for the past the time :D) и със каква цел (на състезания мислиш ли да ходиш или само за кеф (така или иначе картинга който си взел силно ме съмнява да има хомолгация)). Когато си отговориш на тея въпроси ще може най-точно да ти се отговори на твоите иначе:

Не си написал колко кубика е, с колко скорости, как се пали?

-Има реглаж на кембър и сходимост за предния мост - като състезателна кола, зависи къде и как ще караш, ако е за кеф дръж ги прави за да не ги яде
-задната вилка се регулира по височина - даже незнам на кое викаш задна вилка...
-задните главини се регулират - навътре и навънка предполагам, предните също трябва да могат, пак зависи най-вече от пистата
-как се смятат предната и задната зъбчатка с колко зъба да са - пак зависи най-вече от пистата

Повечето от цифрите за които питаш ги има в регламента на шампионата, ама аз предполагам, че няма да те интересува.

Поздрави! Аз мисля да пробвам турнира който Ред Бул организира Септември месец.
Tires are evil - destroy them all ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 479
Регистриран на: 13.10.2011
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: е36 328/е46 330i/e46325i/е91 330xd+

Re: Помощ за настойки на картинг

Мнение от m.dimitrov1992 » 13 Авг 2017, 16:07

Задната ос имах впредвид че се регулира по височина
Купих го за кеф, няма да карам в състезания! Кустендил или Красна Поляна са ми най удобни като дестинации и предлагат като опция да караш със собствен карт
Кембъра ако го държа прав си мисля че няма да завива, пък може и да не съм прав :mhihi: :mhihi: Но как да го измеря?
Ако искам да настроя задните главини, как да знам че са абсолютно еднакво изнесени или прибрани? С линийка ли меря ?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 478
Регистриран на: 14.03.2014
Пол: Мъж
Кара: e70 3.0d
Детайли за колата: remapped

ex: E46 320d 2005
ex: E36 316i 1998

Re: Помощ за настойки на картинг

Мнение от cmdkick » 13 Авг 2017, 18:13

С линийка незнам, по скоро със шублер :) . Ами браво за ентусиазма, каране му е майката, тръгни със някакви "базови" настройки, или както е сега - навърти 100-200 обиколки да му свикнеш и почвай да експериментираш, засичай времена и така, на пистите ще обмениш доста повече опит със сигурност, все пак кола и състезател се създават на пистите не във форумите :bchug: .

Ако искаш сподели колко кубика е каква е рамата, какъв е мотора, с колко скорости е, как го палиш, това може да се превърне във тема за Картинги, такава няма във форума и без това.
Tires are evil - destroy them all ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 479
Регистриран на: 13.10.2011
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: е36 328/е46 330i/e46325i/е91 330xd+

Re: Помощ за настойки на картинг

Мнение от m.dimitrov1992 » 13 Авг 2017, 20:34

Рамата е TOP KART 2006г има предни и задни дискови спирачки със спирачна течност, лост за скоростите и лост за съединител зад волана
Двигателя е от ямаха тзр 125сс 26кс 6 скорости още не е монтиран, купих цяла пистарка за донор :mhihi: че двигател няма никъде :shock:

ето снимки на машинката
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook