1000 лв. и 3 месеца за аварийната - одобрявате ли?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Одобрявате ли за каране в аварийната лента на АМ 1000 лв. глоба и 3 месеца без книжка?

Да
113
83%
Не
23
17%
 
Общо гласове : 136
старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: 1000 лв. и 3 месеца за аварийната - одобрявате ли?

Мнение от steeN » 27 Юли 2017, 19:44

За 3месеца одобрявам. Дори може 6 да го направят. За паричната санкция не знам, може и малко да са прекалили.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3908
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: 1000 лв. и 3 месеца за аварийната - одобрявате ли?

Мнение от Kroki » 27 Юли 2017, 20:10

Поне 10к лв глоба и 10 години без книжка.

Ситуацията и глобите стават още по-абсурдни.
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 282
Регистриран на: 1.07.2015
Местоположение: PB
Пол: Мъж
Кара: Carless
Мечтае да кара: Всичкото ///M

Re: 1000 лв. и 3 месеца за аварийната - одобрявате ли?

Мнение от PolandBall » 27 Юли 2017, 20:48

Те хубаво ще им взимат книжките, ма както знаем, това няма да спре голям част от тия глупаци да карат и без книжка...
Khrevsu tvahyu gradu tore! Khrevsu kvatro midvhu piedhvro! Khrevsu Kristo midhvu? vhradro! Medvro vhtrienn utrah vreghgrho.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Re: 1000 лв. и 3 месеца за аварийната - одобрявате ли?

Мнение от cod-cdbp » 27 Юли 2017, 22:07

Колкото повече чета/слушам новини, толкова повече искам да емигрирам....
Изображение

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: 1000 лв. и 3 месеца за аварийната - одобрявате ли?

Мнение от c04 » 27 Юли 2017, 22:44

Ппц подкрепям, ако някой лети с 200 и реши че там е пистата. :mhihi: Обаче като 2-ма дето не могат да се изпреварят се запънат един до друг и има видимост, че аварийната е свободна, трябва да има аванс да можеш да ги вземеш от там... :mhihi: За 10клас подкрепям, дано малко намалеят полуразпаднатите опели на газ с мургави водачи. :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 145
Регистриран на: 10.08.2009
Пол: Мъж
Кара: тази
Мечтае да кара: онази

Re: 1000 лв. и 3 месеца за аварийната - одобрявате ли?

Мнение от Stoqnov_1979 » 28 Юли 2017, 0:26

Така и така километър магистрала струва милиони,защо не наковат в аварийната лента ограничители на скоростта на случаен принцип :dunno:
След това ако искат да я правят и скоростна отсечка

Старши спамър
Online
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: 1000 лв. и 3 месеца за аварийната - одобрявате ли?

Мнение от Top Gun Maverick » 28 Юли 2017, 6:37

ylaine написа:досега позволено ли беше?

Не, но глобата бе(все още е)20 лв. И да те види катаджията, знае колко ще се стреснеш от тая глоба.
За искащите да се плащат на място глоби от 50-100 лв. нали знаете кой ще ги взема тия пари и колко от тях ще са за държавата? :winky: Всъщност те пак ще са за държавата де защото тя пък иначе не им плаща особено много, сега чак пари за униформи им даде. :mhihi:

Stoqnov_1979 написа:Така и така километър магистрала струва милиони,защо не наковат в аварийната лента ограничители на скоростта на случаен принцип :dunno:
След това ако искат да я правят и скоростна отсечка

А ако трябва по-бързо да мине линейка и има голям трафик, който не я вижда/чува и не се мести навреме? Тая лента я има в цял свят, никъде не е с легнали полицаи, има защо да е така.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 601
Регистриран на: 9.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW ///E36

Re: 1000 лв. и 3 месеца за аварийната - одобрявате ли?

Мнение от don_gori » 28 Юли 2017, 6:43

Абе ние скоро ще оглавим класацията за най-солени глоби в цяла Европа :mhihi: Идеята е добра, но докато не започне да работи ефективно, т.е. да бъдат намирани всички нарушители и да си понесат последствията за мен си е чисто хвърляне на прах в очите на хората. Дано не съм лош пророк, но глобите отново ще се раздават на случаен принцип и "нашите" хора ще продължат да си карат безнаказано .. т.е. ще пълним пак хазната от обикновения човек. Така не вървят работите и вместо нещата да се подобряват става още по-голям батак ..

Освен това предстои да бъде въведен образователен ценз за шофьорските книжки. Така свидетелство за правоуправление вече няма да може да си извади никой, който няма завършен поне 10 клас или първи гимназиален курс.

Какво се случва като завършиш 10 клас .. за един пОзнат питам :mhihi: :kuku:

Старши спамър
Online
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: 1000 лв. и 3 месеца за аварийната - одобрявате ли?

Мнение от Top Gun Maverick » 28 Юли 2017, 7:43

Това за налагането на наказания и събираемостта е вярно и го подкрепям, но не съм съгласен, че чисто размера на глобата не значи нищо и няма ефект.
Понеже возя различни хора всеки ден, откакто въведоха 50 лв. глоба за колан на пътниците в колата, досега не съм чул/видял някой глобен за това(със сигурност има, но са малко)обаче вече всеки втори като се качи до мен и слага колана! :shock: На въпроса "защо" може би 5%-та ми казват защото е редно, други 5 защото така били свикнали в чужбина, че били високи глобите, тия вторите 5 ги причислявам към основните 90%-та, които ми казват "няма излишни 50 лв."!!! И това го чувам всеки път почти когато питам, някои сядат, слагат и изричат тази фраза без дори да съм питал! :shock: Други казват как мъжете им така им казвали в техните коли като питат да слагат ли колана. Другия пък ако не го слагали и мъжа им ги питал "имаш ли излишни 50 лв.", други пък сядат в колата и питат да слагат ли колан, аз казвам както решат и ако е за тяхна безопасност да, ако е за КАТ не, понеже няма къде да ни спрат в слъчая, а някой друг в колата казва "ако имаш излишни 50 лв. недей". :shock: Други сядат, слагат и казват "чакай да го сложа, че знае ли човек къде се крият". И въобще мога до утре да пиша такива примери, които показват кой и защо спазва. От тия хора разбирате ли, че почти никой не е слагал колан до въвеждането на тая глоба?
Нека спрат Ганьо защото са го видели с бинокъла преди 1 км. да е карал в аварийната и да му кажат 1000 лв. и три месеца колоездач, пък да видим втори път кога ще посмее или поне дали няма да се замисли. Това, че ще лежи на кълката как ще се крие като мишок няколко години докато му падне глобата не мисля, че толкова тежи. Вече и по кафетата може да питат дали имаш неплатена глоба, та зарежете тая работа. Да се крие като иска. :mhihi: После ще има рев на поне половината криещи как са ги набарали в неподходящ момент, горе-долу както когато бай мангал теглил кредит и решил, че няма да плаща, но от банката получават заповед за запор на социалните помощи и ела да видиш манго как веднага се сеща какво е направил. :mhihi: Отива в банката и почва да се кара как го оставят гладен, но все тая. Та нека се крият бе, убеден съм, че при повечето няма да е успешно. Все ще им изтече книжката(несериозно е да се казва как можело без книжки да карат)ще им потрябва документ от НАП или ще ги спрат случайно по пътя. Вчера един манго ме пита за адвокат, че пак го "хванали пийнал"(забележете, че пак не са му взели предлагания рушвет "да ги еба" каза манго)препоръчах му най-добрия тук, той обаче ходил и онзи му казал "ще влезеш в затвора" и го отпратил. Манго ми казва, че първия път имал условна и искал да мине с втора такава. Казвам му, че това не е възможно според мен и щом онзи му е казал, значи ще лежи. Изпитателният срок на първата дори не е минал! Сега ще се надявал на домашен арест. Та ето ви пример как един казан и осъден пак се напива и кара, няма да му е севте, но пак го хващат и не вземат пак подкупа. Та нека има глоби, винаги имат някакъв ефект и системата не е идеална, но все от някъде трябва да се започне.

Един друг манго на 19 години тъкмо взе книжка и с едно Е34 525тдс летя, въртя гуми по пясъците, блъсна се и удари 3 коли(щото БМВ-то било със задно)но пак си взе същото БМВ пак цвят бордо и какво мислите направи? Решава, че ще кара със същите номера, като отзад пломбата даже оставил и преместил номера като го срязал с цялата ламарина на багажника и гааааааз, пак същата работа. Няма даже рама на предното стъкло. За негово нещастие обаче го вижда същия катаджия, който му бил на първото ПТП. Спира го( по принцип ги спират ромите защото са съмнителни, а те го виждат като дискриминация)и го пита това ли е БМВ-то от катастрофата(катаджията разбира от БМВ-та, фен им е)онзи казва да. "Ами лесно ли го оправи от предното ПТП(онзи кара с акта вместо талон и не познава катаджията като мисли, че го пита за катастрофата заради акта)много ли беше ударено" и манго казва, "лесно, лесно, то само беше ужулено ей тука малко". :mhihi: Накарал го да вдигне капака и айде в полицията колата. Сега за каране без номера може и да лежи и той, зависи как ще реши съдията. Та мисълта ми е как тоя също можеше и с тая кола да удари някой, ни пари от застраховка щеше да види някой, пък нека съди мангал за пари и да му ги вземе. Само където ще се набута с пари за адвокат. До утре мога да ви пиша за случки с катаджии и санкциониране.
Миналият ден ги гледам как си карат бавно зад едно скутерче и се оказа, че просто го проверяват на таблета какъв е и що е. Нито го спряха, нито нищо. Та мисълта ми е как нещата бавно, но все някак вървят към по-добро и ако някой иска да ме оборва, нека се сети как беше ситуацията преди 10 години или преди 20 години когато дори колите бяха много по-малко. Тези глоби са някакво начало и все от някъде трябва да се започне, ефект има и невинаги катаджията гледа само пари да прибира.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1028
Регистриран на: 21.01.2003
Кара: 535d LCI

Re: 1000 лв. и 3 месеца за аварийната - одобрявате ли?

Мнение от andy » 28 Юли 2017, 7:53

Top Gun Maverick написа: Тая лента я има в цял свят, никъде не е с легнали полицаи, има защо да е така.


Не е с легнали но е по зле. Опитайте да карате в Италия в аварийната. Първо е невъзможно, защото от бялата непрекъсната линия по дължина на лената с ширина около 40см асфалта е на вълни (все едно е минал верижен трактор) и колата ти се разглобява ако караш и второ е много тясна (ще ти отнесе някой ТИР огледалото. Надясно не можеш да минеш повече че е мантинелата, наляво настъпваш непрекъснатата линия. За спиране си имат "джобове" за разлика от нас. https://www.google.bg/maps/@41.1723475,16.5933782,3a,28.7y,294.82h,80.97t/data=!3m6!1e1!3m4!1sarVoMkTxFHtQH9JvV5kxWw!2e0!7i13312!8i6656
И другото че има камери и доста бързо те виждат че караш там или си спрял. Другите участници също звънят на 112.

Тази лента по целия свят се води аварийна и е забранено движението и спирането освенн ако автомобила не е аварирал и чака репатрак.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: 1000 лв. и 3 месеца за аварийната - одобрявате ли?

Мнение от steeN » 28 Юли 2017, 9:19

Според мен нещата бяха почнали да се подобряват и после изкочиха с великия тъпизъм за предупредителните табели (в крайна сметка се оказа чиновническа некадърност като гледам - куцо написан закон) и всичко тръгна назад. То се вижда и по статистиките.

https://www.infograf.bg/article/1453900803000
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 292
Регистриран на: 30.12.2006

Re: 1000 лв. и 3 месеца за аварийната - одобрявате ли?

Мнение от Club BMW » 28 Юли 2017, 14:25

Против, бих одобрил ако се отнася конкретно за тези, които създават непосредствена опасност за движението - изпреварване през аварийната лента, движение на заден ход или срещу движението ...

Старши спамър
Online
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: 1000 лв. и 3 месеца за аварийната - одобрявате ли?

Мнение от Top Gun Maverick » 28 Юли 2017, 14:43

Vra4anin написа:
cod-cdbp написа:Колкото повече чета/слушам новини, толкова повече искам да емигрирам....

Аз досега патрулка в която някой ушев да си е сложил предпазен кола НЕ съм видял, мамка му ! Да не говорим, че масово карат без да са си пуснали фарове дори.

Тука има един колега преди няколко, който много се беше заял с полицаите и редовно пускаше жалби срещу тях, пишеха им актове за всякакви неща. На някои им паднаха в съда, но на други оставаха, а в резултат се бяха уплашили от него и не го закачаха, че "пишел жалби само". Та по едно време караха всички с колани в патрулните коли защото беше писал жалби до началника на дирекцията и онзи взе отношение защото знаеше, че иначе ще пише до министъра после. :mhihi:
Ето един клип даже, където се бе заял с един полицай и го изнерви бая :mhihi:
https://m.vbox7.com/play:799ee6cc4b
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 635
Регистриран на: 17.03.2012
Местоположение: Обеля на три полета
Пол: Мъж
Кара: E34 tds, W140 400SE
Мечтае да кара: ГАЗ-24 Волга V8 ЗМЗ-511
Детайли за колата: Капаци, калници, врати, брони, таван и торба с бурми и чукачки след смяна на накладки

Re: 1000 лв. и 3 месеца за аварийната - одобрявате ли?

Мнение от DLVasilev » 29 Юли 2017, 17:16

Ти ги мани ушевите с колани или без. Една сутрин на метростанция обеля спира Е34 с тъмни стъкла навсякъде и отвътре мазно се изсипва свиня в униформа. Минавайки покрай мене го питах дали може и аз да си сложа тъмни стъкла отпред и дали има и за мене място на Уя Господен, а оня ме изгледа все едно е глътнал цял лимон с кората :mhihi: Свиня мръсна с пагони :censored:
Изображение
ATR-42/72

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: 1000 лв. и 3 месеца за аварийната - одобрявате ли?

Мнение от TNT » 29 Юли 2017, 18:20

Пълна простотия е тая глоба. Често се виждат хора с 30-50км/ч в аварийната поради технически проблем. То сега ще излезе по-евтино пътна помощ от София до Бургас.
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook