1000 лв. и 3 месеца за аварийната - одобрявате ли?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Одобрявате ли за каране в аварийната лента на АМ 1000 лв. глоба и 3 месеца без книжка?

Да
113
83%
Не
23
17%
 
Общо гласове : 136
Старши спамър
Online
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

1000 лв. и 3 месеца за аварийната - одобрявате ли?

Мнение от Top Gun Maverick » 27 Юли 2017, 16:33

Най-после, макар все още само на първо четене да е прието:
Глоба от 1000 лв. и 3 месеца без книжка за каране в аварийна лента

Предложението бе прието на първо четене от комисия в Народното събрание
Глоба от 1000 лв. и отнемане на книжката за 3 месеца при шофиране в аварийната лента по магистрала - това прие на първо четене Транспортната комисия в Народното събрание, съобщи Дарик радио.



Депутати се съгласиха, че наказанието за движение в тази лента трябва да бъде същото като за шофиране в асрещното платно. Само за първите 6 месеца от годината за засечени 142 случая на шофиране в аварийната лента на магистралите. При някои от тях се стигна и до тежки инциденти със загинали хора.

"В сегашния закон няма изрично упомената подобна глоба. Ние подкрепяме така предложените текстове, защото в момента нямаме изрична санкция за нарушител, който се движи в лентата за принудително спиране или спира без да има основание. В момента има един общ текст за неправилно движение по пътното платно, за което глобата е 20 лв. или ако е с опасност за останалите превозни средства - от 20 до 100 лв", началникът на КАТ Бойко Рановски.

Транспортната комисия също така прие неправилно паркиралите автомобили, на които са поставени скоби, да бъдат принудително вдигани с „паяк” след 19.00 ч, когато изтича времето за зона. Депутатите обаче не приеха предложението в случай, че гражданите нямат 30 лв., за да платят за махането на скобата, да имат възможност да получат фиш от КАТ и да си приберат веднага колата, вместо впоследствие да си я прибират от наказателния паркинг.

Освен това предстои да бъде въведен образователен ценз за шофьорските книжки. Така свидетелство за правоуправление вече няма да може да си извади никой, който няма завършен поне 10 клас или първи гимназиален курс.

Очаква се промените да влязат в пленарна зала през септември.


Лично на мен ми е писнало от всякакви летящи през лентата и когато си чакам в задръстване да речем, някой да прелети. И такива нагли жени се нагледах, това е една от причините да избягвам магистралите когато мога, тоест почти винаги. Вижда ли сте всички ситуации когато един кара с 90, втори със 100 го изпреварва, трети лети отзад с 200 и свети все едно води извънземните със себе си, а четвърти ги литва през аварийната. Да се разглежда като все едно караш в насрещното е хубаво според мен, пък нека нашенеца да не го бърка, че била голяма глобата и оставал на трупчета. :mhihi:
Лошото е, че чак септември ще е на второ четене защото бирниците ще почиват един месец ли там колко точно не знам(преуморени са)и цяло лято ще виждаме това.

http://automedia.investor.bg/a/0-nachal ... ina-lenta/
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: 1000 лв. и 3 месеца за аварийната -

Мнение от madafaka_donkele » 27 Юли 2017, 16:37

Top Gun Maverick написа:одобрявате ли?


Ако има реално кой да го приложи на практика одобрявам.

Старши спамър
Online
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: 1000 лв. и 3 месеца за аварийната - одобрявате ли?

Мнение от Top Gun Maverick » 27 Юли 2017, 16:41

Най-малкото ще може сега да снимат хората и КАТ да взема отношение. Аз съм против това по принцип, но за аварийната ми е изключение. :mhihi: Като приеха за насрещното бая народ изгоря.
Иначе с тоя 10-ти клас или първи курс дискриминират ромите. :mhihi:
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1841
Регистриран на: 25.09.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: G20

Re: 1000 лв. и 3 месеца за аварийната - одобрявате ли?

Мнение от Bexim » 27 Юли 2017, 16:42

По принцип - Да, ако се прави с цел тарикатлък, на практика - тъпичко, даже доста...
Например като ми се прееба скоростната кутия си минах 40-тина км до Бургас на втора с 3-40 км/ч в аварийната.. Къде да карам? :dunno:
Нямаше как просто..
FREE SPIRIT
``He who shall be last shall be sideways and smiling...`` J. Clarkson
ex: e30 318is, e46 330d, e36 328i M, e46 316i, e90 320d, e34 ///M5, e46 330ci SMG M, e90 LCI 325i M, f30 328i, e92 ///M3 6MT

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 239
Регистриран на: 13.10.2009
Местоположение: Чирпан / Синеморец
Пол: Мъж
Кара: квоту има
Мечтае да кара: По пътища и с евтина нафта

Re: 1000 лв. и 3 месеца за аварийната - одобрявате ли?

Мнение от c7aH4eB » 27 Юли 2017, 16:46

И аз одобрявам, само защо чакаха да станат 142 случая само за половин година? Кой знае, кой депутат от последните задръствания и катастрофи, дет имаше тарикати опитващи се да минат през аварийната са им пречили я за някой банкет, я за кафе с по-младото гадже та се живнаха малко :mhihi:

Иначе това за книжка след 10ти клас, то простия човек и 13-ти клас да му искат се тя, ма дано бате ромите с бръзите коли да намалеят малко :mhihi:
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 40
Регистриран на: 25.10.2016
Пол: Мъж
Кара: BMW 320ci E46 Convertible

Re: 1000 лв. и 3 месеца за аварийната - одобрявате ли?

Мнение от preki » 27 Юли 2017, 17:01

Bexim написа:По принцип - Да, ако се прави с цел тарикатлък, на практика - тъпичко, даже доста...
Например като ми се прееба скоростната кутия си минах 40-тина км до Бургас на втора с 3-40 км/ч в аварийната.. Къде да карам? :dunno:
Нямаше как просто..

Нормалното е да спреш, да извикаш репатрак и да си те закарат....

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 182
Регистриран на: 20.10.2015
Пол: Мъж
Кара: мъсквич

Re: 1000 лв. и 3 месеца за аварийната - одобрявате ли?

Мнение от 3186 » 27 Юли 2017, 17:05

Bexim написа:По принцип - Да, ако се прави с цел тарикатлък, на практика - тъпичко, даже доста...
Например като ми се прееба скоростната кутия си минах 40-тина км до Бургас на втора с 3-40 км/ч в аварийната.. Къде да карам? :dunno:
Нямаше как просто..

Пътна помощ за ~40 км не би излязла толкова скъпо. Отделно и случаи като твоя са по-скоро единични, отколкото тези с тарикатите в задръстванията. Твърдо ЗА такава мярка :yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 720
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: 1000 лв. и 3 месеца за аварийната - одобрявате ли?

Мнение от Don_Diego » 27 Юли 2017, 17:27

Пак борба с вятърни мелници :kuku:
Тази мярка няма да спре предреждащите се през аварийната когато има задръстване, няма да спре и изпреварващите оттам. Няма да ги спре защото Ганьо си знае, че ще му се размине, че няма да си плати глобата и никой няма да ги търси тия пари, че няма да има кой да го спре. Решението на проблема е някой като мен или декс, дето ни плюете, че се мъчим да превъзпитаме тарикатите, да застане в аварийната и да държи тарикатите и в същото време да информира на 112 за случващото се. Така хем няма да изпреварват през аварийната, хем ще си получат глобата затова, че са тръгнали да го правят. Размера на глобата за мен е нормален, но трябва да са описани случаите когато ще се налага тази глоба (при задръствания, изпреварвания и подобни)
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 145
Регистриран на: 10.08.2009
Пол: Мъж
Кара: тази
Мечтае да кара: онази

Re: 1000 лв. и 3 месеца за аварийната - одобрявате ли?

Мнение от Stoqnov_1979 » 27 Юли 2017, 17:33

И много ми е чудно кой ще го приложи и как :dunno:
А за циганите и книжките се сетили след дъжд качулка. Тук където съм в момента,в провинцията 99% от циганите са с книжки от Гърция. Така че нашите и ако искат и висше могат да искат задължително!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1009
Регистриран на: 29.11.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: внимателно
Мечтае да кара: самолет

Re: 1000 лв. и 3 месеца за аварийната - одобрявате ли?

Мнение от u`F`o » 27 Юли 2017, 18:40

Аз съм за глоба, ако някой се движи със скорост 80-110км/ч при ограничение 140км/ч и изпреварва тир/колона с 1 км/ч разлика в скоростта. Аз си карам със 140 и пред мен като започне някой да изпреварва със 85, засече ме - т.е. тръгва без мигач и/или не се оглежда, че го застигам - след което не се прибира на първата кола, ами след х километра... Какво правим с тези?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 93
Регистриран на: 25.09.2015
Пол: Мъж

Re: 1000 лв. и 3 месеца за аварийната - одобрявате ли?

Мнение от maxoyn » 27 Юли 2017, 18:44

Тия са ок, не са джигити. :mhihi:

По темата - то сякакви глоби има и сега, но хората не ги е страх. Няколко пъти на Хемус по ремонтите има хора да затапват бомбещите. Нов Range Rover, нова X5 и G Klasse. Е на тях не посмяха да им свирят. Седят си кротко и чакат. Аз се пробвах веднъж - бутане и свирене. Не може да стоят от КАТ някъде и да вършат полезна работа.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1202
Регистриран на: 3.12.2011
Пол: Мъж
Кара: –ше Е60 530 d

Re: 1000 лв. и 3 месеца за аварийната - одобрявате ли?

Мнение от memorex » 27 Юли 2017, 19:09

Одобрих ,но както предполагам и повечето от нас ,силно се надявам и силно се съмнявам да се приложи и да не е "от ден до пладне"
Санкциите не само трябва да се гласуват и приемат /със закъснение за жалост на всички/ но и да се прилагат максимално ефективно иначе не само че няма ефект но и от една друга"материална "гледна точка няма събираемост на средства /$/ които толкова им липсват на определини хора като стимул да си вършат работата.Знам че е сложна темата със събираемоста на глобите но докато се чака и бездейства невинни хора си отиват всеки ден.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1585
Регистриран на: 28.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е36 Турбо?! любима, е39 28-ца бате
Мечтае да кара: е36 с осмак
Детайли за колата: Най-много върви 28мицата от всичко.
Wanna be 1.5 bar.

Re: 1000 лв. и 3 месеца за аварийната - одобрявате ли?

Мнение от Boyadjiev » 27 Юли 2017, 19:14

Аз не одобрявам.
Не виждам смисъл от по-голяма глоба от 50-100лв. за това :dunno: Просто проблема е да се прибират. Нека е тарикат и да си плаща бе :clap: Аз проблем нямам с това да мине през задръстването и да си плати 1-2-3 пъти по 100лв. и да чака по 5 минути докато му ги вземат кеш. Ако няма - взимат книжката :mhihi: Щото нали е тарикат. За 50лв. всеки ще намери, ама тия с по 1000лв. и 10 000лв. да е глобата, като му напишат акт как ще му ги вземат ?! Освен ако не се предаде сам в КАТ София (и то след 15:00 часа, защото преди това са заети :mhihi: ), няма как да ги вземат в момента :kuku: :banghead:

Не е проблема в ниските глоби, а в събираемостта. Дали не могат да паркират патрулките в БУС лентата на Сточна гара (например) и да взимат по 20 кинта от всеки, ама на момента - или книжката за 10 дена?! (хем ще ходи до КАТ, хем ще го проверят за други глоби, хем ще му е гадно?!).
Пак казвам, нека мине през БУС лентата, да си плати 20 кинта, да си кара пак от там. Ако може да си плаща и да кара - супер. Хем пари за полицията, хем ще знаят другите, че няма как да минат без да платят :paranoid:
Изображение Изображение Изображение
Уважавай другия, независимо каква кола кара.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 187
Регистриран на: 8.03.2015
Местоположение: София
Пол: Мъж
Детайли за колата: BMW E36 320i touring
Mercedes c230 cl203 sport coupe
Opel Corsa C 1.2

Re: 1000 лв. и 3 месеца за аварийната - одобрявате ли?

Мнение от Mpower94 » 27 Юли 2017, 19:21

3186 написа:
Bexim написа:По принцип - Да, ако се прави с цел тарикатлък, на практика - тъпичко, даже доста...
Например като ми се прееба скоростната кутия си минах 40-тина км до Бургас на втора с 3-40 км/ч в аварийната.. Къде да карам? :dunno:
Нямаше как просто..

Пътна помощ за ~40 км не би излязла толкова скъпо. Отделно и случаи като твоя са по-скоро единични, отколкото тези с тарикатите в задръстванията. Твърдо ЗА такава мярка :yes:

Веднъж бях на 50 км от Бургас посока Бургас, и от пътната помощ ми обясняват как ще трябва да минат над 120 км за да могат да обърнат и да дойдат при мен т.е. 120 + 120 са 240 км и става неоправдано скъпо.
Иначе съм за и не само за аварийните ленти ами за бус лентите и еднопосочните в града. Кара срещу тебе на аварийни и не знаеш спешно ли му е на човека, на гъзар ли се прави да го пуснеш ли да не го ли пускаш.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 136
Регистриран на: 23.04.2009
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: дизели
Мечтае да кара: по хубави пътища
Детайли за колата: прави фокуси

Re: 1000 лв. и 3 месеца за аварийната - одобрявате ли?

Мнение от ylaine » 27 Юли 2017, 19:35

досега позволено ли беше?

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Top Gun Maverick

Последни теми
Facebook