Мнение/съвет относно скутер Derbi GP1 Racing

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 7.08.2016

Мнение/съвет относно скутер Derbi GP1 Racing

Мнение от CLG Invictus » 26 Юли 2017, 13:21

Здравейте ,
Моля някой , който има някакви наблюдения върху скутерчето да сподели . Става въпрос за 50 кубиковия модел . Потърсих по форумите информация за него но като цяло няма почти никаква . Частите за него са редки . Знам само че двигателя е двутактов на Пиаджо . Примерна снимка на скутерчето - Изображение

Е30 Fanatic
Аватар
Мнения: 3946
Регистриран на: 8.12.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Ford Ranger 2019
Мечтае да кара: corvette c7 zr1

Re: Мнение/съвет относно скутер Derbi GP1 Racing

Мнение от N.Mihaylovski » 29 Юли 2017, 17:24

Ти дам един 125cc екстра е :)
Пол Роше: „Мощността най-вероятно бе около 1400 к.с., но ние не знаехме точното число, защото динамометърът не можеше да измери повече от 1280 кс”. - BMW 87г. //М3

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1151
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: E46 320Cd. `04 Kawasaki z1000 `11

Re: Мнение/съвет относно скутер Derbi GP1 Racing

Мнение от Maxmadness » 30 Юли 2017, 2:10

Има такъв вариант 50 кубика инжекцион - СТОЙ ДАЛЕЧЕ ОТ НЕГО ! А иначе скутера е уникален,карах такъв 250 кубиков с много тунинг и чесно да ти кажа беше невероятна машина !
"The Lion does not need the whole world to fear him, only those nearest where he roams"
A.J DARKHOLME

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Мнение/съвет относно скутер Derbi GP1 Racing

Мнение от bum_bum » 30 Юли 2017, 8:21

50 няма инжекцион. Само 250 е така, 50 и 125 са карбураторни.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 222
Регистриран на: 29.10.2011
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: Е90 330d Mpack
Мечтае да кара: ///M
Детайли за колата: E90 330dA 12.2007 Titan Silber / M SPORT package / Style 193 / Navigation / Recaro / Shadow Line / Xenon / Light package
VD86338

E91 330dA 12.2006 Black sapphire metallic / Navigation / Recaro / PDC / Light package
SOLD

328iА sedan Technoviolett 12.1996 Mpack,LSD 3.15
AU60415
SOLD

318is coupe 10.1998 SOLD

E39 530d 1999 Mpack SOLD

Re: Мнение/съвет относно скутер Derbi GP1 Racing

Мнение от Powerslide » 30 Юли 2017, 11:55

Имах преди около 5 години такова , тогава може би беше единственото в БГ , е имаше и други ама всички бяха с веригата

p1070203b.jpg


Моето беше модела без веригата , малко по - грозен е отколкото модела с веригата понеже двигателя на моя(двутактов пиаджо) е задно разположен като на другите скутери.
А на "рейсинг" модела с веригата двигателя е под гъза ти , по - готино изглежда :mhihi:
Не знам какво друго те интересува , имах преди тема в скутер форума даже :mhihi: сигурно още я има
А колегата Maxmadness ми се струва ,че беше едно момче което имаше един аерокс цвят розов домат , исках да го купувам даже го врънках за цена ... баси това става преди поне 5 години , и после бащата каза аерокса много детски бил :mhihi: , и като видях това дерби и взех него.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Мнение/съвет относно скутер Derbi GP1 Racing

Мнение от bum_bum » 30 Юли 2017, 15:28

Дербито на външен вид няма конкуренция за годините на които е. Вече от по-новите има също хубаво изглеждащи.

Отделно спирачките са AJP радиални, маркучетата армирани, вилката Марзоки обърната 35мм, тежестта при 50-тката с верига, 125 и 250 е много добре балансирана и много ниско, двойна параметрична алуминиева рама подобно на гол мотор (имаш нещо да стискаш с крака).

50-тката не знам с какъв двигател е, но 125-цата е с Пиаджио Лидер, който за това време е може би най-добрият с тази кубатура и се слага на много други скутери. 250-тката е с Квазар. Също много добър.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 7.08.2016

Re: Мнение/съвет относно скутер Derbi GP1 Racing

Мнение от CLG Invictus » 01 Авг 2017, 11:34

Благодаря на всички за отговорите ! Пускам и линк към конкретния скутер : http://www.cars.bg/offer/m191058

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Мнение/съвет относно скутер Derbi GP1 Racing

Мнение от bum_bum » 01 Авг 2017, 12:03

То тва мисля, че е на човек от форума, но не мога да включа как му беше ника.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 193
Регистриран на: 1.01.2009
Местоположение: там, дето лисиците серът необезпокоявани
Пол: Мъж
Кара: се на дъщеря си

Re: Мнение/съвет относно скутер Derbi GP1 Racing

Мнение от Мордехай » 01 Авг 2017, 21:34

Колега, извинявай че ти се меся, ама тия скутери с 8 конски сили са толкова флегматични, че просто като се кача на такъв и ми идва да слезна и да го бутам. Единият ми монтьор има Пиаджо 50 кубика, то не бяха ауспуси, карбуратори, глави, направи го 70 кубика и става само за от тях до магазина. Ако нямаш категория, изкарай я, сложи още някой лев и си вземи една Ямаха Т-макс и приключи всичко. Всичко останало под 40-50 коня и 400-500 кубика е само да го караш и да се дразниш колко си бавен.
Просвещение е изходът на човека от непълнолетието, което той сам си е причинил. Непълнолетие е невъзможността да се ползваш от разсъдъка си без ръководството на някой друг. Самопричинено е това непълнолетие, когато причината му не лежи в недостиг на разсъдък, а в липсата на решителност и смелост да се ползваш от него без ръководството на другиго. Sapare aude! Имай смелост да си служиш със собствения си разсъдък!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 221
Регистриран на: 2.03.2010
Пол: Мъж
Кара: квото дойде

Re: Мнение/съвет относно скутер Derbi GP1 Racing

Мнение от mambata_943 » 13 Авг 2017, 19:08

Аз си взех 50 кубиково Кимко, но аз ходя само до работа с него (2км) и джиткам из града за по кафенце, но чат пат ходя и до село (7км) и си е тегаво да се движиш със 60-70. Зависи човек за какво ще го ползва, ако е от малък град и е сигурен, че не му се кара извънградско и 50 кубика вършат работа.

Ето я и машинката
Kymco DINK-50.jpg
много съм доволен от него, гори ми около 2.5-7л. прилича на поне 125куб. но си е въшка :lol: много ми харесва, че е много стабилен, карането без ръце е като детска игра, понякога дори и лягам на него :D можеш дори, както си стоиш, да пуснеш волана и да почнеш да скачаш и това нещо пак не мърда :D Най-хубавото е, че частите са му много евтини, цените също са ниски, аз моят го взех 700 лв, 2010-та година и са много здрави :ok:
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1011
Регистриран на: 18.01.2009
Местоположение: София, ама съм от село
Пол: Мъж
Кара: 03'Е53 М62TUB44
Мечтае да кара: Е34 540/6 touring
Детайли за колата: Петица с много седмици

Re: Мнение/съвет относно скутер Derbi GP1 Racing

Мнение от dan-dam » 18 Мар 2018, 18:31

Здравейте. Виждам, че има доста компетентни по темата със скутерите та да задам няколко въпроса.
От вчера съм собственик на Piaggio X9 250 с Honda мотор.
Има си забележките моторетката, но малко по малко ще се оправят.
На първо време:
Нямам акумулатор. Какъв да взема, като параметри.
Искам да сменя маслото. Какво да сложа и ако някой знае колко масло е необходумо?
При купуването мотора не пушеше грам. Като го закарах вкъщи пушеше много и капеше по малко масло от кривката на ауспуха. При транспорта мотора беше доста наклонен напред. Възможно ли е да се е стекло масло някъде и за това да пуши? Казаха ми нещо за картерна вентилация и т.н., но доколко е така :dunno:
Таблото не работи. Стария собственик твърди, че има някакви батерии в таблото и за това не работи. Има ли нещо такова или ме е метнал по върбите :D
За сега е това.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 193
Регистриран на: 1.01.2009
Местоположение: там, дето лисиците серът необезпокоявани
Пол: Мъж
Кара: се на дъщеря си

Re: Мнение/съвет относно скутер Derbi GP1 Racing

Мнение от Мордехай » 18 Мар 2018, 19:05

Къвто и акумулатор да вземеш, ще изкара една година. Имах Хонда Джаз 250 кубика, но не помня колко масло събираше, смени си вариаторния ремък задължително, щото иначе е мъртвец тоя скутер.
Просвещение е изходът на човека от непълнолетието, което той сам си е причинил. Непълнолетие е невъзможността да се ползваш от разсъдъка си без ръководството на някой друг. Самопричинено е това непълнолетие, когато причината му не лежи в недостиг на разсъдък, а в липсата на решителност и смелост да се ползваш от него без ръководството на другиго. Sapare aude! Имай смелост да си служиш със собствения си разсъдък!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 190
Регистриран на: 7.12.2016
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: E39 ALPINA B10

Re: Мнение/съвет относно скутер Derbi GP1 Racing

Мнение от Grozdanoff » 19 Мар 2018, 21:05

Масло: motul/castrol, акумулатор какъвто вземеш. За другите неща трябва да го погледне някой, който разбира...
ekalchev написа:Омразата ми към русия започна в 4 клас, когато зададох въпроса на учителката защо трябва да уча руски задължително. Тогава започнах да си задавам въпроси и да достигна сам до извода, кого да мразя и кой ми е враг. Тогава нямаше САЩ или ЕС - тогава само русия имаше. Иначе не мразя сънародните си, които не мразят русия, аз ги съжалявам и ги подминавам с насмешка.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1011
Регистриран на: 18.01.2009
Местоположение: София, ама съм от село
Пол: Мъж
Кара: 03'Е53 М62TUB44
Мечтае да кара: Е34 540/6 touring
Детайли за колата: Петица с много седмици

Re: Мнение/съвет относно скутер Derbi GP1 Racing

Мнение от dan-dam » 19 Мар 2018, 21:25

За маслото се чудя дали да е 5w40 или 10w40. Иначе акумулатор съм харесал една варта 11ah със 150 А стартов ток за около 60 лв.
Другите проблеми и тях ще ги боря, но моторетката е на село и събота и неделя ще действам по нея. Ще сваля ауспуха да го почистя, ще сменя насло, ще огледам таблото. Само да ми остане време. Сега няма как, а ме сърбят ръцете :mrgreen:

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook