Автомобилен дизайн

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: Автомобилен дизайн

Мнение от drago_pavlov » 31 Юли 2017, 13:31

Чак пък изключително...
Ако е без емблема не можеш да го познаеш инфинити ли е, хюндай ли е... То това май важи за всички жълтури в последно време...
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Автомобилен дизайн

Мнение от alx » 31 Юли 2017, 21:40

едно време всеки модел в гамата на немците си имаше нещо отличително. сега.... може да ми се смеете ама понякога ако ги погледна мимолетно особено отзад не мога да различа ц-класата на мерцедес от с-класата... е-класата е малко по-различна, та нея винаги я познавам. бмв ... това 5-та и 7ма серия трябва да се вгледам за да ги различа. и стигаме до аудитата за които съм убеден, че е една и съща кола отрязана различно :ok:

има и друг момент както написа един колега по-горе. борбата за икономия на гориво се води и на аеродинамичния фронт.. а там законите на флуидите са еднакви за всички производители.. от там и е логично всичките в един момент да мязат горе долу еднакво.

разбира се има го и момента с модата- ауди едно време изкараха на р8 арабския кич (светодиодните лентички под фаровете) и от там всичките производители почнаха да слагат лампички и до ден днешен си ги тресе тая визия...

за формата - всеки производител си има фаза на загладени форми и чепати форми.. и през 10-тина години си ги сменя. в момента всичките производители са на тема ръбати возила... след няколко години като им дойде музата за стиймпънк- пак ще ги загладят...

и така. нищо не може да ме изненада. аз като трябва да купувам нова кола и ми минава мерака... затова и нещо ми се е поуспокоил автопарка и не търпи големи промени тука от известно време... :bchug:
алекс
трабант 601с
разни други возила

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1752
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Автомобилен дизайн

Мнение от BMW_POWER » 09 Авг 2017, 4:17

Хаха, гледайте на каква снимка попаднах


Аватар
Мнения: 385
Регистриран на: 5.11.2012
Пол: Мъж
Кара: 4х4
Мечтае да кара: 6х6

Re: Автомобилен дизайн

Мнение от efren » 09 Авг 2017, 8:22

Без съмнение мазда са светъл лъч в трагедията на съвременния авто дизайн. Още по хубавото е, че дори и отвътре успяват да изглеждат доста добре, без някакви специални напъвания със скъпи материали.
Какво означава М54 - означава, че двигателя може да изгори 54 литра масло от смяна до смяна при спазване препоръките на производителя, тоест longlife-04 и смяна на около 20к км.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 374
Регистриран на: 24.07.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Автомобилен дизайн

Мнение от pampo » 09 Авг 2017, 11:00

alx написа:едно време всеки модел в гамата на немците си имаше нещо отличително.

Кога е това едно време, защото в моите очи Е30, Е32 и Е34 в предницата си са една и съща кола увеличена съвсем малко според класа.
Същото важи за S, E и С класите на мерцедес от същото време.
Само по времето на Е60тката се различават по-осезаемо моделите на БМВ според мен...

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Автомобилен дизайн

Мнение от alx » 09 Авг 2017, 16:22

pampo написа:
alx написа:едно време всеки модел в гамата на немците си имаше нещо отличително.

Кога е това едно време, защото в моите очи Е30, Е32 и Е34 в предницата си са една и съща кола увеличена съвсем малко според класа.
Същото важи за S, E и С класите на мерцедес от същото време.
Само по времето на Е60тката се различават по-осезаемо моделите на БМВ според мен...


не знам. едно време ги познавах от далече... сега и от близо да са трябва да се вгледам. може би едно време детайлите по колите бяха по-малко и по-лесно се забелязваха разликите. сега в тия новите загладени форми е възможно да остават незабелязани. а уж гледам да им обръщам внимание :)
алекс
трабант 601с
разни други возила

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1752
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Автомобилен дизайн

Мнение от BMW_POWER » 25 Авг 2017, 4:38

Едно време колите имаха индивидуалност. Сега е един огромен копи пейст. Единствено Мазда и КИА имат нещо различно. Е, и някои американци не могат да се сбъркат.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Автомобилен дизайн

Мнение от TNT » 25 Авг 2017, 10:58

BMW_POWER написа:Единствено Мазда и КИА имат нещо различно.

На мен пък точно тези са ми супер еднакви :mhihi: Мазда, Киа, Хюндай... всичко ми е еднакво.
Изображение

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1752
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Автомобилен дизайн

Мнение от BMW_POWER » 26 Авг 2017, 3:28

TNT написа:На мен пък точно тези са ми супер еднакви :mhihi: Мазда, Киа, Хюндай... всичко ми е еднакво.


:shock:

Изображение

Изображение

Изображение

Извинявай Колега, ама аз не бих ди нарекъл така


Аватар
Мнения: 385
Регистриран на: 5.11.2012
Пол: Мъж
Кара: 4х4
Мечтае да кара: 6х6

Re: Автомобилен дизайн

Мнение от efren » 26 Авг 2017, 7:05

TNT написа:
BMW_POWER написа:Единствено Мазда и КИА имат нещо различно.

На мен пък точно тези са ми супер еднакви :mhihi: Мазда, Киа, Хюндай... всичко ми е еднакво.


На фона на х6 и gle са направо коренно различни.
Какво означава М54 - означава, че двигателя може да изгори 54 литра масло от смяна до смяна при спазване препоръките на производителя, тоест longlife-04 и смяна на около 20к км.

Потребител
Аватар
Мнения: 26
Регистриран на: 2.11.2009

Re: Автомобилен дизайн

Мнение от Petrolhead » 26 Авг 2017, 8:13

z
Последна промяна Petrolhead на 11 Юни 2020, 9:04, променена общо 1 път

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 754
Регистриран на: 15.02.2007
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: E36 323i Touring
Мечтае да кара: някакво М

Re: Автомобилен дизайн

Мнение от Binev_OuT » 26 Авг 2017, 8:52

В моите очи БМВ остават доста назад в дизайна на сега актуалните модели - приличат си на сандъци и толкова.
Ония ден гледам две 3ки - едната със другата без Мпакет - ми то едното не прилича на кола бе - хем голям кораб , хем едно свито седи - тия фарове ....какво да кажа - все едно минал някой и ги хвърлил на капака.
Единствено 2ката купе прилича на нещо и имам желание да я притежавам - никое друго БМВ към момента.Виж Ф10ката е уникално красива и без пакети и подобни.
Мерцедес - много им се получава последните модели изглеждат така както би трябвало да изглежда едно БМВ - имам чувството че са си разменили ролите и таргет групите.
Последната цедка е в друга лига спрямо 3ката - нещо като Е36 и w202
Но като цяло колите станаха доста уродливи - вечер като шофираш по магистралата и погледнеш в далечината - тия ледчета мледчета в едни такива форми светят , все едно идат извънземните.
Снощи , едно М4 тръгна да ме изпреварва ядосан ,щото доста време кара зад мене с 80, сръчка си той бангията , е тва скъпо Нещо изрева на умрело - едни съскания , едни припуквания ....ако похарча толкова за спортен автомобил и той реве по тоя начин , ще съдя производителя.
Изображение

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1752
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Автомобилен дизайн

Мнение от BMW_POWER » 26 Авг 2017, 16:20

Онзи ден видях МБ и нещо ми излезе аналогия със следващата снимка

Изображение

Изображение


Модерните задници, които вместо светлини имат 3-литрови буркани :shock:

Изображение

Да не говорим за техническото им решение със задната врата, разделена на две. Ховият Сивик и той е рязан отзад с тъпото на брадвата

Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 214
Регистриран на: 11.06.2010
Пол: Мъж

Re: Автомобилен дизайн

Мнение от Витанов » 26 Авг 2017, 20:54

Новите дизайнери са за разстрел. :mhihi:


1990 S-class

5643218081_4a1494c6b2_b.jpg


2017 S-class

2014-mercedes-benz-s-class-s550-first-drive-review-car-and-driver-photo-521692-s-original.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
I am beton!

Вчера ме изпревари една седмица е23 и само като му видях намръщената физиономия в огледалото и послушно се дръпнах вдясно да му направя място да мине :mhihi: А то едно такова лъскаво четкано, лелеййй Акула!

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1752
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Автомобилен дизайн

Мнение от BMW_POWER » 14 Сеп 2017, 4:33

Новата тенденция (поне според мен) е заоблените форми на светлините да се завършват с остри ъгли.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Jordana

Последни теми
Facebook