Кое според вас причинява най-много ПТП-та с леки автомобили

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

най-мното ПТП-та с леки автомобили

превишена скорост
46
11%
несъобразена скорост/неспазване на дистанция
93
23%
отнемане на предимство
52
13%
неправилно изпреварване
47
12%
преминаване на червен светофар/неспиране на знак стоп
13
3%
под въздействието на алкохол/наркотици
42
10%
технически неизправен автомобил
10
2%
лоши климатични условия
4
1%
разсейване зад волана (телефон, и т.н.)
50
12%
лоши пътища (липса на маркировка, дупки)
39
10%
животни на пътя
1
0%
друго
11
3%
 
Общо гласове : 408
старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Кое според вас причинява най-много ПТП-та с леки автомобили

Мнение от steeN » 21 Юли 2017, 7:49

Може да гласувате за 3 неща.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1848
Регистриран на: 11.02.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i и Карбонова М-ка с педали!
Мечтае да кара: M3

Re: Кое според вас причинява най-много ПТП-та с леки автомоб

Мнение от dr.peshev » 21 Юли 2017, 8:03

Неспазването на правилата , в следствие на чувството за безнаказаност , а то се дължи на липсата на контрол и прилагане на закона.
С други думи: корупцията в КАТ и съдебната система причиняват най-много ПТП
ЕДИНСТВЕНОТО ПО-ХУБАВО НЕЩО ОТ ШВЕДСКАТА ТРОЙКА Е БАВАРСКАТА! :winky:

Оригинални BMW дискове и накладки F10/F11 Цък :yes:
Оригинални BMW якета - Промоция Цък :yes:

Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Кое според вас причинява най-много ПТП-та с леки автомоб

Мнение от madafaka_donkele » 21 Юли 2017, 8:21

лоши пътища (липса на маркировка, дупки)
4
25%

:shock: E, тва е на калпавата ракета космоса да ѝ пречи :banghead:

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3908
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Кое според вас причинява най-много ПТП-та с леки автомоб

Мнение от Kroki » 21 Юли 2017, 8:26

И аз гласувах за него. Не е като да не се е случвало от някоя случайна бабуба/дупка/ххххх колата да подскочи, занесе и стане белята.
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 466
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 318is, E46 320i
Мечтае да кара: RS Cosworth
Детайли за колата: M42B18
M54B22

Re: Кое според вас причинява най-много ПТП-та с леки автомоб

Мнение от streetz » 21 Юли 2017, 8:39

Скорост, дистанция и неправилно изпреварване.
The free market is perfect. If anything unexpected happens, bananas are suddenly $47 and you have to sell your blood for firewood.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Кое според вас причинява най-много ПТП-та с леки автомоб

Мнение от madafaka_donkele » 21 Юли 2017, 8:54

Kroki написа:Не е като да не се е случвало от някоя случайна бабуба/дупка/ххххх колата да подскочи, занесе и стане белята.


Сори, ама не съм съгласен. При каране в ограниченията няма такова нещо, като случайна бабуна/дупка и т.н., демек вижда се отрано. Става "случайно изскочи" когато караш над ограниченията. И пак опираме до главния проблем - каране с превишена/несъобразена с пътните условия скорост. Затва и казах, че да се изтъква пътната настилка, като причина за катастрофи е меко казано нелепо.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Кое според вас причинява най-много ПТП-та с леки автомоб

Мнение от alekangg » 21 Юли 2017, 8:59

Пътищата са плачевени, аз също гласувах за тази точка, не знам какво толкова странно има в това.

То да са само изненадващите дупки и бабуни, с мед да го намажеш.
На много места пътя си е къдрав, има коловози, които с лекота понякога те отместват или затрудняват сериозно спирането.

Където е равен и гладък, сцеплението е в пъти по-слабо сравнено с пътищата в Европа, няма значение зима или лято и с какви гуми се кара, просто е много зле. Ако пък пръсне дъжд си става като лед..

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 668
Регистриран на: 14.12.2015
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E60 530dA
Мечтае да кара: по хубави пътища и сред културни шофьори

Re: Кое според вас причинява най-много ПТП-та с леки автомоб

Мнение от B.Stoimenov » 21 Юли 2017, 9:05

madafaka_donkele написа:
Kroki написа:Не е като да не се е случвало от някоя случайна бабуба/дупка/ххххх колата да подскочи, занесе и стане белята.


Сори, ама не съм съгласен. При каране в ограниченията няма такова нещо, като случайна бабуна/дупка и т.н., демек вижда се отрано. Става "случайно изскочи" когато караш над ограниченията. И пак опираме до главния проблем - каране с превишена/несъобразена с пътните условия скорост. Затва и казах, че да се изтъква пътната настилка, като причина за катастрофи е меко казано нелепо.


Че пътищата ни са батал - факт. Но не са оправдание. затова е "несъобразена скорост" - несъобразена с петя, трафика, условията, автомобила и всеки друг фактор влияещ на движението. Нека сме честни пред себе си .. не страничните фактори в общия случай са виновни за инциденти ... единствено и само задкормилните устройства (не коментирам случаите на ПТП в следствие независещи от шофьора фактори). И да отричате - така е. имам бабуна - караш с 10 - няма проблем. Караш със 150 - излиташ .

А тъй като имам информация и от първа ръка, препокриваща се с мнението ми - основните причини за ПТП-та са :
-Несъобразената скорост (това е най-обощаващото понятие)
-Отнемането на предимство и като цяло неспазването на правилника за движение по пътищата (предимство, изпреварване и прочие)
-Шофирането без СУМПС и употребата на алкохол или наркотични вещества.

а всички тези неща - най-общо олизетворяват за съжаление Културата на шофиране на българина ... но се намесват доста фактори в това отношение, че в чужбина си става културка като цяло ... ма дОма .. мой си прай кот си иска и на него нищо не може да му се случи.

Може да прозвучи странно, но за мен, чисто теоретично Превишената скорост - не е причина (но е предпоставка, намесваща други фактори), Несъобразената е.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 198
Регистриран на: 18.11.2011
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 3.2i CSL '03

Re: Кое според вас причинява най-много ПТП-та с леки автомоб

Мнение от Дидо85 » 21 Юли 2017, 9:08

За мен са така подредени:
1. под въздействието на алкохол
2. лоши пътища (липса на маркировка,дупки)
3. несъобразена скорост/неспазване на дистанция

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Кое според вас причинява най-много ПТП-та с леки автомоб

Мнение от Е.Димитров » 21 Юли 2017, 9:42

Аз гласувах за превишена скорост, употреба на алкохол и неспазване на дистанция.
Само ще кажа, че и пътната маркировка и дупки по пътя създават много ПТП та и имам наблюдение защо и кой ги причинява.
Причиняват ги най-големите тъпани, който съм виждал. От няколко години живея в Пловдив (май съм от малкото с "обратна миграция", идвайки от София) и специално в този град съм забелязал, че както си кара олигоелемента по пътя, успоредно с някоя кола, и когато има препятствие пред него, било то дупка или спрял автомобил в платното, директно влиза в съседното платно без никакви оглеждания, светлинни сигнали и тн. Че даже един, който така ми влезе, започна да ми обяснява, че бил дясно стоящ и бил с предимство :kuku:
Както и забелязвам, когато няма маркировка, голяма част от шофьорите са като зомбита, нямат никаква координация и чувство за ориентация на платното.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Кое според вас причинява най-много ПТП-та с леки автомоб

Мнение от TheDriver » 21 Юли 2017, 9:44

Несъобразената скорост е еднин огромен параван, измиване на ръцете и абдикиране от работа.

Съгласен съм че всички неща обобщени с това понятие са основната причина, но точно това обобщаване от страна на КАТ е сериозен проблем.

Ако водеха качествена статистика и разледване на конкретни причини за катастрофите(а не обощени такива) и застрахователите имаха тази информация и на нейна база формираха условията и цените на ГО, нещата щяха да са коренно различни.

Уви и на КАТ и на застрахователите така им е по-лесно, едните пишат несъобразена скорост и заминават да дремят, другите хвърлят всичките в кюпа и товарят светстните с риска на "джигитите" и парите пак капят.


Елементарен пример:

Карам си с 30 годишната скрап докато вали, свършва ми таланта и се челосвам в дървото.

В настоящата ситуация идва КАТ пише "несъобразена скорост" и всичко приключва.
В страната на чудесата можеха да разследват както трябва и да водят статистика - години, реален стаж зад волана,скорост, състояние на гуми, състояние на настилката, маркировка, и т.н. След което някоя лелка в КАТ да я систематизира тая информация и да види - " 70% от катастрофите на този пътен участък са причинени от 30 годишни автомобили" или "80% от катастрофите на този участък се случват в дъждовно време и са разпределени равномерно между различните групи водачи" или "60% от катастрофите са причинени от коли със стари гуми или гуми не отговарящи на изискванията в закона"

Като я имаш тази информация за цялата страна лесно можеш да видиш какви са конкретните причини и с какво точно трябва да се бориш, а не като сега да се мъчим с абстракции от типа "несъобразена скорост"

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 96
Регистриран на: 26.12.2012
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: samolet
Мечтае да кара: F10 M5

Re: Кое според вас причинява най-много ПТП-та с леки автомоб

Мнение от stefan8898 » 21 Юли 2017, 9:51

Под животни на пътя важат ли двукраки такива, мухахах..трябва да се спазват поне знаците, това предимство, знак стоп , двойна непрекъсната за нищо ги нямат двукраките "животни".

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3908
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Кое според вас причинява най-много ПТП-та с леки автомоб

Мнение от Kroki » 21 Юли 2017, 10:23

madafaka_donkele написа:
Kroki написа:Не е като да не се е случвало от някоя случайна бабуба/дупка/ххххх колата да подскочи, занесе и стане белята.


Сори, ама не съм съгласен. При каране в ограниченията няма такова нещо, като случайна бабуна/дупка и т.н., демек вижда се отрано. Става "случайно изскочи" когато караш над ограниченията. И пак опираме до главния проблем - каране с превишена/несъобразена с пътните условия скорост. Затва и казах, че да се изтъква пътната настилка, като причина за катастрофи е меко казано нелепо.

Явно не караш много. Не можеш да си представиш какви неща излизат изневиделица. Не малко снимки се качват по групите, на дупки дето са дълбоки по една педя и се късат носачи, аморт и т.н..
Зимата след снега като се появиха дупките в лява лента по Тракия, караш си със да речем 120 и изведнъж скачаш в някакви трапове...
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3678
Регистриран на: 28.03.2007
Местоположение: Хасково
Кара: e36 318is M44
Мечтае да кара: камаро.

Re: Кое според вас причинява най-много ПТП-та с леки автомоб

Мнение от Nukem » 21 Юли 2017, 10:44

На последната конференция на Пътните инженери в Бг. имаше много интересна информация за едно изследване на повърхностния слой на настилката и по точно неината грапавост и произтичащото сцепление от това. Минали хората с една машинка в почти цяла България и извода беше че в 90% от пътищата в Бг, графиката на сцеплението беше в червеното, гладки пътища и с пъти по дълъг спирачен път. Пиша от тела и не ми се влиза в подробности. Но ако бяхме нормална държава с нормална съдебна система, за над 50% от катастрофите щяхме да можем да осъдим АПИ.
Германеца кадет бутне друг не може да бутне така!!!

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: Кое според вас причинява най-много ПТП-та с леки автомоб

Мнение от K_Ilkov » 21 Юли 2017, 10:49

Да, ама има хора дето не са съгласни. Просто трябва да се съобрази скоростта с пътните условия. Някъде около 14-16 км/ч смятам са ОК.

madafaka_donkele написа:Сори, ама не съм съгласен. При каране в ограниченията няма такова нещо, като случайна бабуна/дупка и т.н., демек вижда се отрано. Става "случайно изскочи" когато караш над ограниченията. И пак опираме до главния проблем - каране с превишена/несъобразена с пътните условия скорост. Затва и казах, че да се изтъква пътната настилка, като причина за катастрофи е меко казано нелепо.


пп. Писах и "друго". Според мен голяма част от шофьорите у нас са некомпетенти в това си качество.
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook