Кое според вас причинява най-много ПТП-та с леки автомобили

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

най-мното ПТП-та с леки автомобили

превишена скорост
46
11%
несъобразена скорост/неспазване на дистанция
93
23%
отнемане на предимство
52
13%
неправилно изпреварване
47
12%
преминаване на червен светофар/неспиране на знак стоп
13
3%
под въздействието на алкохол/наркотици
42
10%
технически неизправен автомобил
10
2%
лоши климатични условия
4
1%
разсейване зад волана (телефон, и т.н.)
50
12%
лоши пътища (липса на маркировка, дупки)
39
10%
животни на пътя
1
0%
друго
11
3%
 
Общо гласове : 408
старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4376
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: the real 5er
Мечтае да кара: 0:00h. at La Sarthe

Re: Кое според вас причинява най-много ПТП-та с леки автомоб

Мнение от Dirty M5 driveR » 02 Сеп 2017, 18:16

Пак опираме до контрола - патрулите седят там, където могат да изкарат 5лв, а не където могат да съблюдават опасно и неадекватно поведение на водачи. Това е държавата ни и няма какво да се лъжем. Създаденото чувство за безнаказаност е широко разпространено във всякакъв тип шофьори и няма да изчезне, докато не се предприемат истински мерки.
Другото е поддръжка на инфраструктурата в нормално състояние. На входа на Русе при Джъмбо редовно стават катастрофи, защото освен, че се кара с доста висока скорост по главната отсечка не се поддържат тревите в допустими граници - стърчат по 1м и е приключение да направиш маневра. Аз там патрул не съм виждал да седи. ;) Явно защото ще се вижда от всички и няма да има "далавера" от цялата работа.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Кое според вас причинява най-много ПТП-та с леки автомоб

Мнение от acho.rs » 03 Сеп 2017, 8:47

Jordana написа:10% - това е броя на ПТП на магистрала . Практически магистралата е един от най безпроблемните пътища у нас . .

:mhihi: :mhihi: :mhihi: "ти за какаото карАл ли си"

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4376
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: the real 5er
Мечтае да кара: 0:00h. at La Sarthe

Re: Кое според вас причинява най-много ПТП-та с леки автомоб

Мнение от Dirty M5 driveR » 04 Сеп 2017, 19:00

Ей го на - днес щях да помета един малоумник, щото ми отне предимството на супер натоварена улица в час пик... И ми се обяснява, че съм идвал засилен... Викам ей, не стига, че те познавам - клиент си ми - не ми говори глупости, щото ако наистина бях засилен щях да те ударя в шоф. врата и можеше да не си жив сега... Викнахме КАТ с идеята да му напишат акт, те пък не искаха... Само с протоколи, щото щетата била нищожна. :banghead: Поне да се беше оправдал някак - че бърза, или е изморен, нещо да измисли там. Нямам думи. Така си е шофирал досега и така ще продължи най-вероятно. Аз мога да стискам палци да не го засичам пак, или недай си боже да направи тежко птп с пострадали и ранени, само защото е тъп и не знае знака обърнат триъгълник какво значи...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Кое според вас причинява най-много ПТП-та с леки автомоб

Мнение от Jordana » 04 Сеп 2017, 19:10

Съдбата е странно нещо . Преди години имах следния случай в старата фирма , на едно кръстовище наша кола удря в шофьорската врата кола на друга фирма разносвачи на авточасти - ония виновни . След 1 месец на същото място същата кола на авточастите но друга от наште пак катастрофа само че от зад удара . Така че избягвам за се заричам на такива неща :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4376
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: the real 5er
Мечтае да кара: 0:00h. at La Sarthe

Re: Кое според вас причинява най-много ПТП-та с леки автомоб

Мнение от Dirty M5 driveR » 04 Сеп 2017, 19:15

Някой хора просто никога не се научават и това е. Мен изключително много ме подразни, че тръгна да говори срещу мен, че едва ли не съм виновен. Преди това му казах - 100лв за броня и си тръгваме. Не, че не...

Потребител
Аватар
Мнения: 27
Регистриран на: 10.01.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39
Мечтае да кара: Батмобил

Re: Кое според вас причинява най-много ПТП-та с леки автомоб

Мнение от alozavar » 04 Сеп 2017, 19:42

На така зададения въпрос, за мен единственият адекватен отговор е "простотията" :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4376
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: the real 5er
Мечтае да кара: 0:00h. at La Sarthe

Re: Кое според вас причинява най-много ПТП-та с леки автомоб

Мнение от Dirty M5 driveR » 04 Сеп 2017, 20:07

Той сам се поставя в риск, без да му мисли много много. Как да очаквам от тоя човек да пази другите на пътя...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Кое според вас причинява най-много ПТП-та с леки автомоб

Мнение от alekangg » 04 Сеп 2017, 20:49

Dirty M5 driveR написа:Някой хора просто никога не се научават и това е. Мен изключително много ме подразни, че тръгна да говори срещу мен, че едва ли не съм виновен. Преди това му казах - 100лв за броня и си тръгваме. Не, че не...

Другия е бил виновен и ти си предложил 100лв???????? :help:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4376
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: the real 5er
Мечтае да кара: 0:00h. at La Sarthe

Re: Кое според вас причинява най-много ПТП-та с леки автомоб

Мнение от Dirty M5 driveR » 04 Сеп 2017, 20:59

Не естествено, той на мен да плати за щетата. Щото честно казано не разчитах отначало да му пишат акт, което се потвърди. Ама той не искаше.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Кое според вас причинява най-много ПТП-та с леки автомоб

Мнение от Dextuar » 04 Сеп 2017, 21:10


младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Кое според вас причинява най-много ПТП-та с леки автомоб

Мнение от Don_Diego » 04 Сеп 2017, 21:54

Колкото и да ме дразнят, тези изцепки вече не ме впечатляват :censored:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Кое според вас причинява най-много ПТП-та с леки автомоб

Мнение от acho.rs » 09 Сеп 2017, 17:38

Покарах няколко часа напред назад из спъната част от софето и ми се наложи няколко десетки пъти да се включа в движение от път без предимство - Кретенска история, дава се максимално газ с едни чакат мисъл да те блокират (даже последния който щеше да ме блъсна ми се изхили през дама) После няколко пъти по булеварди, някакви хубавци спират в дясната лента и трябва да се се престроя - пускам мигачи от рано, изнасям се към съседната лента и започвам плахо и внимателно да се включвам - разбира се бай Ганьо, вместо да намали или да се свие в съседна празна лента, както правят хората в бели страни - още повече дава газ балонобразния си автомобил с ясната цел да се блъсна в мене ако не спра.
Тотално комплексирано дебили. Понеже доста си повъртях доста, ще кажа че малкото които се съобразяваха бяха с коли за по над 100бона.
И те така, все повече се заражда желание в мен да си купя един стар Рейн Роувър, да му бухна ролбарите и да започна да ги местя от пътя тия дето карата с глава завряна в гъза.

ПС: по повод, това че нашата марка се асоциира с кретени, трите коли които бяха на косъм да предизвикат ПТП бяха : Сеат Ибица 1998ма, Астра около 2002, Туран около 2005та
Последна промяна acho.rs на 09 Сеп 2017, 17:48, променена общо 1 път

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4376
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: the real 5er
Мечтае да кара: 0:00h. at La Sarthe

Re: Кое според вас причинява най-много ПТП-та с леки автомоб

Мнение от Dirty M5 driveR » 09 Сеп 2017, 17:46

:yes: То дето вика един приятел - за това ти трябва една евтина кола за обикаляне по работа и е такива, дето не знаят къде се намират като те свият примерно или ти отнемат предимство просто да им оставиш да те ударят... после да си платят акта, да им расте гражданската и толкова... Ама що да се принизяваме толкова?! :banghead:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Кое според вас причинява най-много ПТП-та с леки автомоб

Мнение от acho.rs » 09 Сеп 2017, 17:49

Dirty M5 driveR написа::yes: То дето вика един приятел - за това ти трябва една евтина кола за обикаляне по работа и е такива, дето не знаят къде се намират като те свият примерно или ти отнемат предимство просто да им оставиш да те ударят... после да си платят акта, да им расте гражданската и толкова... Ама що да се принизяваме толкова?! :banghead:

Точно такива с такова мислене - евтина ми е колата, дай се блъскам във всички, са причина са стотиците малки ПТПта дневно...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4376
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: the real 5er
Мечтае да кара: 0:00h. at La Sarthe

Re: Кое според вас причинява най-много ПТП-та с леки автомоб

Мнение от Dirty M5 driveR » 09 Сеп 2017, 17:59

Не ме разбра - идеята е като твоята с рейндж-а - хора, дето са свикнали да не се съобразяват, щото отсрещния ще спре и ще ги пусне... да се натрисат в теб щом искат, после да си плащат актовете, гражданските и квото там искат. Ама е тъпотия като цяло - никой не е излязъл на улицата да се трепе.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook