Кое според вас причинява най-много ПТП-та с леки автомобили

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

най-мното ПТП-та с леки автомобили

превишена скорост
46
11%
несъобразена скорост/неспазване на дистанция
93
23%
отнемане на предимство
52
13%
неправилно изпреварване
47
12%
преминаване на червен светофар/неспиране на знак стоп
13
3%
под въздействието на алкохол/наркотици
42
10%
технически неизправен автомобил
10
2%
лоши климатични условия
4
1%
разсейване зад волана (телефон, и т.н.)
50
12%
лоши пътища (липса на маркировка, дупки)
39
10%
животни на пътя
1
0%
друго
11
3%
 
Общо гласове : 408
старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Кое според вас причинява най-много ПТП-та с леки автомоб

Мнение от Jordana » 13 Авг 2017, 9:46

То като е без книжка не знам какво значение има дали е с номера или не ? :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 722
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Кое според вас причинява най-много ПТП-та с леки автомоб

Мнение от Don_Diego » 13 Авг 2017, 16:56

Изключително прости (глупави) шофьори има на пътя :banghead: .
София - Поморие - София: най-тежкото ми пътуване напоследък, супер натоварена магистрала и невероятни глупаци. С какъв акъл ще се изнасяш в лява лента с натисната спирачка и то пред голямо и тежко возило идващо зад теб (пътнически бус 8+1 с 6 човека и страшно много багаж) с доста голяма разлика в твойта и неговата скорост :kuku: . С какъв акъл ще спреш в аварийна да пикаеш? Малко ли отбивки има, та в аварийна и без никаква сигнализация да спреш да се облекчиш?
Малко мислене зад волана и поне 30% от катастрофите няма да ги има
Изображение

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Кое според вас причинява най-много ПТП-та с леки автомоб

Мнение от Top Gun Maverick » 13 Авг 2017, 18:30

Мини веднъж по подбалкансия лятото и ще забравиш тая магистрала. :mhihi:
И не, не е много по-бавно с целия трафик по магистралата, а спокойствието е къде, къде. Има буквално празни участъци на места и ти прави кеф. Ако много ти се бърза, пак може да бързаш.
Днес се оказва някаква черна неделя, 8 загинали в 3 тежки катастрофи, сега ще го отдадат някои на числото 13 сигурно:
https://clubz.bg/57212-cherna_nedelq_os ... vi_na_pytq
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2379
Регистриран на: 24.07.2006
Местоположение: 02..., +3592...
Пол: Мъж
Кара: myCar 5.3. and iCar 3.9.
Мечтае да кара: още по-бавно
Детайли за колата: ...
01" 525d m57
04" X5 m57
06" Liberty 2,8 CRD

Re: Кое според вас причинява най-много ПТП-та с леки автомоб

Мнение от Владо » 13 Авг 2017, 22:19

Не виждам гуми, освен ако не влизат в общо неизправен автомобил. Бяха и споменати от колеги преди мен.
Лично аз смятам, че минимум 50% от колата са гумите. Много е вероятно и днешния ден с преваляванията гумите да имат отношение в статистиката. Жалко за загиналите...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Кое според вас причинява най-много ПТП-та с леки автомоб

Мнение от steeN » 13 Авг 2017, 22:42

Jordana написа:Какво сега , застрахователите имат ниски приходи и проблеми с плащане на щетите ? Тоест виновни са водачите не само че причиняват ПТП , но и режат приходите на застрахователите :mhihi:


гадни капиталисти :mhihi:
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3908
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Кое според вас причинява най-много ПТП-та с леки автомоб

Мнение от Kroki » 14 Авг 2017, 12:19

Top Gun Maverick написа:Мини веднъж по подбалкансия лятото и ще забравиш тая магистрала. :mhihi:
И не, не е много по-бавно с целия трафик по магистралата, а спокойствието е къде, къде. Има буквално празни участъци на места и ти прави кеф. Ако много ти се бърза, пак може да бързаш.


Подкрепям, когато си пътувам към Плевен много обичам подбалканския, после Шипка... Слагам темпомата на 90 и забравям кога съм го включил.
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 146
Регистриран на: 2.06.2008
Местоположение: София, Възраждане
Пол: Мъж
Кара: Х3 § Lupo

Re: Кое според вас причинява най-много ПТП-та с леки автомоб

Мнение от Georgi_G » 14 Авг 2017, 13:33

Към причините, да добавя и неграмотни и ниско интелигентни индивиди, без капка мисъл или опит за оценка на ситуацията.
А особено "любими" са ми рейсърите в дълбоката провинция по села и паланки, с нерегулиран китайски ксенон, задължително включени фарове за мъгла и не без опушени и едва мъждукащи стопове на Гоуфу или на димящата Астра - чудо, чудо!

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Кое според вас причинява най-много ПТП-та с леки автомоб

Мнение от Top Gun Maverick » 14 Авг 2017, 21:25

Владо написа:Не виждам гуми, освен ако не влизат в общо неизправен автомобил. Бяха и споменати от колеги преди мен.
Лично аз смятам, че минимум 50% от колата са гумите. Много е вероятно и днешния ден с преваляванията гумите да имат отношение в статистиката. Жалко за загиналите...

Има отговор "технически неизправен автомобил", горе-долу е същото или поне може да се впише.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Кое според вас причинява най-много ПТП-та с леки автомоб

Мнение от acho.rs » 16 Авг 2017, 18:19

Аз като покарах малко в летния трафик и леко си пормених мнението - изтръпляците, които карат с 80-90 по магистрала и 70 по първокаласен път са косвените виновници за много от ПТПтата. Те блокират пътя и принуждават хората да правят рискови изпреварвания.
По Струма, уж единствената нормална за движение магистрала, в различни дни, различни часове правих мнгократни опити да карам със нормална скорост в дясна лента - ами не става. Колкото и да намалявам , 130-120-110 пак настигам някакви малоумници. И не - повечето от тях не са жени, а някакви изтръпнали мъжаги които преследват 2та лева икономия. Парадоксално е че дори при 100км/ч в дясна лента постоянно настигам коли и не мога да си карам на темпомат. След това по обикновените пътища, пак като се загледаш почти винаги дългите колони се образуват от някой решила да кара с скоростта с която карам колело ... А някак като излезеш от България, нещата доста се променят. Лявата колона държи 140-150, дясната 110-120 ....

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 146
Регистриран на: 12.04.2010
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: Два умрели форда и 28ца
Мечтае да кара: Танк
Детайли за колата: Е36 328 97'
2.93 LSD
М20 маховик на 5.8кг
M50 Intake
S52 USDM Cams 10.2 lift 252in244ex
Плетени изпускатели
Romraider self tuned
14.0 1/4 mile

Re: Кое според вас причинява най-много ПТП-та с леки автомоб

Мнение от FuRoRR » 16 Авг 2017, 22:40

Нека разиграя няколко сценария , като искам отговор от всички отговорили с "несъобразена скорост".

1. Магистрала "Тракия" ограничение -140 км/ч ,движение със 120 , скъсана ограда и влязло диво прасенце(далечен братовчед на знаков политик) . Прасенцето решава да изкочи от канафката и да ти се хвърли под гумата. Късаш шарнир и таваниш в нивата.
Това е несъобразена скорост според органите , а според Вас ?

2.Нова шофьорка с Г-класа на прохода Шипка, движение с 30 в завой , в насрещното идваш ти също с 30 , виждаш кашона надкрачил осевата линия , коригираш ,но настъпваш петно с чакъл , неизчистен от зимата. Колата недозавива , и поради липсата на мантинела отсичаш 5 дървета по пътя надолу.
Това е несъобразена скорост според органите , а според Вас ?

3. Караш на полусъединител с 2км/ч на паркинг, излиза 3 годишно дете измежду колите. Не го виждаш и го тъпчеш с колата.
Това е несъобразена скорост според органите , а според Вас ?
Всеки шофер който допуска "несъобразена скорост" като основна причина за която и да е катастрофа не трябва да е на пътя.

Съгласен съм , много по-приятно е да си измием ръцете с "несъобразена скорост" .Що да търсим кой е отговорен за поддръжката на оградата?Що да търсим г-класата ? Що да виним родителите на чавето? Пестят се пари , невинните са виновни , обратното също е валидно.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 374
Регистриран на: 24.07.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Кое според вас причинява най-много ПТП-та с леки автомоб

Мнение от pampo » 17 Авг 2017, 0:01

Ако на полусъединител/паркинг съуемееш да сгазиш дете значи повече не трябва никога да се доближаваш до автомобил...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 146
Регистриран на: 12.04.2010
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: Два умрели форда и 28ца
Мечтае да кара: Танк
Детайли за колата: Е36 328 97'
2.93 LSD
М20 маховик на 5.8кг
M50 Intake
S52 USDM Cams 10.2 lift 252in244ex
Плетени изпускатели
Romraider self tuned
14.0 1/4 mile

Re: Кое според вас причинява най-много ПТП-та с леки автомоб

Мнение от FuRoRR » 17 Авг 2017, 1:56

pampo написа:Ако на полусъединител/паркинг съуемееш да сгазиш дете значи повече не трябва никога да се доближаваш до автомобил...

Минималното възпитание ме е учило да не пожелавам определени работи на определени хора, така че те моля сам да преосмислиш коментара си. Мога да почна директно със хомофобските отговори ама хората няма да ми харесат изказванията . Какво можеш да направиш ако някое хлапе ,изтървано от нечия родителска ръка, тръгне да бяга и ти се хвърли под гумите ?
Лично съм ставал свидетел на подобна случка и като такъв дадох този сценарий за пример. Далеч не бях съгласен с определението "несъобразена скорост" което му лепнаха полицаите на шофьора. Не съм съгласен и че момчето не ставаше за шофьор
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Кое според вас причинява най-много ПТП-та с леки автомоб

Мнение от Jordana » 17 Авг 2017, 7:31

Как ще коментирате факта че 50% от трафика в България е ТРАНЗИТЕН ? Каква идиотска вина се опитват да ни внушават като половината от трафика не е от български водачи и МПС ? За турските румънски и украински тирове които разбиват българските пътища и ни убиват в катастрофи ? Искрено се надявам с предстоящата ТОЛ такса искана за окаяните български пътища за които държавата иска да прибира 1млрд на година да възникне дебат и насраните гащи на всички отговорни за безобразията да бъдат видяни от обществото .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3908
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Кое според вас причинява най-много ПТП-та с леки автомоб

Мнение от Kroki » 17 Авг 2017, 7:38

acho.rs написа:xxxxx.

Ачка, пробвай другия път подбалканския. Без никакви проблеми можеш да си цъкнеш 110-120 на темпомат!
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Кое според вас причинява най-много ПТП-та с леки автомоб

Мнение от acho.rs » 17 Авг 2017, 14:15

Благодаря за идеята, но аз основно пътувам по Струма :confused:

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: alx, TNT

Последни теми
Facebook