Transferwise

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1331
Регистриран на: 2.11.2016
Пол: Мъж
Кара: e46 330xd

Transferwise

Мнение от Kurtov » 19 Юли 2017, 22:16

Здравейте.
В момента съмв UK и искам да изпратя малко парички към България.
До колкото разбрах Transferwise дават по-добри курсове от moneygram например.
Понеже до сега не съм изпращал пари ще се радвам някой, който е ползвал transferwise да обясни някои неша.
1. Мога ли да изпращам британски лири(паунди) в българска сметка(ДСК) без да ги конвертирам в лева ? Предполагам не, защото в ДСк картата има само лв в момента, но все пак да попитам.
2. За колко време пристигат парите ?
3. От тук - http://prikachi.com/images.php?images/624/9150624d.png разбирам, че таксата до България е само 2 паунда на 100 изпратени, което е супер, но от българската банка, например ДСК взимат ли някаква такса ?
Общо взето се интересувам от всичко свързано с превода на пари с transferwise :).
Поздрави.

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3908
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Transferwise

Мнение от Kroki » 20 Юли 2017, 7:38

Така е, избрал си най-доброто
1. Не. Можеш да изпращаш само от една валута в друга. Единственият ти вариант, в бг да получиш паунд е сметката да е паундова. Но ще се конвертират 2 пъти..
2. 2-3 дена.
3. Няма такса от бг банката.

То това е.. Няма кой знае какво друго. Ако не си изпращал до сега, да ти дам домер да се регистрираш и да си поделим бонуса. :)
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Transferwise

Мнение от alekangg » 20 Юли 2017, 8:01

За 3-та точка не е така ми се струва.
До 100 евро е безплатно в почти всички банки, но над 100 евро ДСК взимат 0.1% мин. EUR 7.00.
В случая при превод на 100 паунда ми се струва, че ще те порежат с 15лв..

Еднократно ли ще превеждаш?

До скоро transferwise беше най-доброто, но сега има доста по-добри варианти, особено, ако се превежда от еврова или паундова сметка.

Изкарах си една карта Revolut, която се зарежда мигновено от други карти.
Между всички собственици на такава карта се превеждат пари мигновено и без нито стотинка комисиона.
Спират се и се пускат мигновено различни неща, като дали да е активна картата, безконтактното плащане, сканирането на лентата, смяна пин, лимити и т.н.

И най-голямата екстра е, че се тегли от целия свят без комисиона до 650 евро на месец. Отделно курсовете са по-добри от Виза и Мастер, да не говорим за курсовете на нашите ялови банки..

Наскоро се нервирах ужасно много с тях, понеже се установи, че при курса на купува и продава на някои валути, те имат разлика от 15+% и при една безплатна анулация на резервация ми изчезнаха въпросните 15%.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Transferwise

Мнение от madafaka_donkele » 20 Юли 2017, 8:24

alekangg написа:За 3-та точка не е така ми се струва.


Точно така си е, не заблуждавай хората без да си осведомен. Нямаш никакви такси по простата причина, че това не е валутен превод. Превеждаш паунди към паундова сметка на трансферуайз, те ти превеждат лева в твоята левова от тяхна левова т.е. реално имаш просто входящ превод. Тва е.

alekangg написа:До скоро transferwise беше най-доброто


Все още е най-доброто. Проверени и доверени са. Курсовете им няма кой да ги бие. И да, казвам го от личен опит от януари-февруари тази година. Направих запитване към всички възможни фирми, предлагащи такива услуги. Нито една не даде по-добър курс. Да, някои нямат такси, ама те цакат с нисък курс и реално като си го сметнеш уайза ти дава винаги повече. Има си и сайт, където ти сравнява в реално време всички фирми и си виждаш с коя реално ще получиш най-много. Да се търси transferwise comparison в гугъл.
Сега, който иска да рискува с нови, непознати стартъпи негов си проблем. Но уайза за момента е непоклатим.

Нищо лично към кроки, но автора може да се размине и с нулеви такси първия път. Пак в гугъл автора да потърси promo code и първия превод до 3000 паунда е безплатен.

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3908
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Transferwise

Мнение от Kroki » 20 Юли 2017, 8:41

Той първият път е безплатен до 750$(когато аз изпращах)..
Мисля, че без значение дали ще се регистрира от код или не. Все тая..
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Transferwise

Мнение от alekangg » 20 Юли 2017, 9:15

madafaka_donkele написа:
alekangg написа:За 3-та точка не е така ми се струва.


Точно така си е, не заблуждавай хората без да си осведомен. Нямаш никакви такси по простата причина, че това не е валутен превод. Превеждаш паунди към паундова сметка на трансферуайз, те ти превеждат лева в твоята левова от тяхна левова т.е. реално имаш просто входящ превод. Тва е.

alekangg написа:До скоро transferwise беше най-доброто


Все още е най-доброто. Проверени и доверени са. Курсовете им няма кой да ги бие. И да, казвам го от личен опит от януари-февруари тази година. Направих запитване към всички възможни фирми, предлагащи такива услуги. Нито една не даде по-добър курс. Да, някои нямат такси, ама те цакат с нисък курс и реално като си го сметнеш уайза ти дава винаги повече. Има си и сайт, където ти сравнява в реално време всички фирми и си виждаш с коя реално ще получиш най-много. Да се търси transferwise comparison в гугъл.
Сега, който иска да рискува с нови, непознати стартъпи негов си проблем. Но уайза за момента е непоклатим.

Нищо лично към кроки, но автора може да се размине и с нулеви такси първия път. Пак в гугъл автора да потърси promo code и първия превод до 3000 паунда е безплатен.


Прав си за transferwise, пропуснах, че не се получават паунди в тукашната банка.

Въпреки това, споменатия от мен продукт е по-добър, освен, ако не става дума за еднократен превод или много рядко преваждане на пари. Явно не си търсил добре януари-февруари.
Само за справка в момента trasferwise дават курс 100 паунда за 216,77лв, а моя дава 220лв. Пропускаме, че ги тегля след 2 секунди от всеки банкомат в света и у нас без стотинка комисиона. Единствения проблем е, че трябва да се изкара карта, за това казах, че не си струва за единични преводи. Дали е нов или стар не виждам какво общо има, то и transferwisa е нов, спрямо ДСК..

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1331
Регистриран на: 2.11.2016
Пол: Мъж
Кара: e46 330xd

Re: Transferwise

Мнение от Kurtov » 20 Юли 2017, 22:35

Колега alekangg имаш ли представа, дали мога да изкарам такава карта в UK и колко би ми струвало това.
Може би докато съм в UK ще изпратя 3 пъти по 1000-1200 паунда.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Transferwise

Мнение от alekangg » 21 Юли 2017, 8:54

Kurtov написа:Колега alekangg имаш ли представа, дали мога да изкарам такава карта в UK и колко би ми струвало това.
Може би докато съм в UK ще изпратя 3 пъти по 1000-1200 паунда.


Разбира се, свали си приложението на Revolut, регистрирай се и ще ти изпратят картата. Идва за няколко дни до седмица в България, при теб ще е доста по-бързо.
Захранването става с твоите дебитни карти, може и с трансефер, понеже от няколко дни има и ИБАН всеки ползвател.
Ако са в евро или паунди, както е твоя случай няма нито стотинка загуба, от България с лева има лека загуба, защото нашите банки си слагат комисиона за превалутиране или леко по-кофти курс и се губи около 1%, но теб това не те касае.

Тегли се от цял свят по 650 евро на месец без комисиона, над него 1%.
Нито една от екстрите по картата за които споменах, не се предлагат в стандартните банки.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1331
Регистриран на: 2.11.2016
Пол: Мъж
Кара: e46 330xd

Re: Transferwise

Мнение от Kurtov » 30 Юли 2017, 19:07

Да попитам още нещо, с Transferwise може ли да изпращам паунди в българска паундова сметка пак в паунди(без да има превалутиране) ?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 318
Регистриран на: 17.10.2004
Пол: Мъж

Re: Transferwise

Мнение от Фидел Кастро » 31 Юли 2017, 6:52

madafaka_donkele написа:Нямаш никакви такси по простата причина, че това не е валутен превод. Превеждаш паунди към паундова сметка на трансферуайз, те ти превеждат лева в твоята левова от тяхна левова т.е. реално имаш просто входящ превод. Тва е.
Приемам, че е така, но значи ще те цакат във всички случаи с валутния курс! Няма как иначе да е.
Те не са благотворителна организация и затова функционират!
Споделям опита си за превод от Белгия, но там проблем с курса няма и моята банка ЦКБ изкупува еврата на отличен курс.
1. Въобще не откривах сметка в евра.
2. Ако наредителят нареди днес сутринта парите, то на следващия дан те са по сметката ми между 14 и 17 часа. Не вярвам с паунди да е различно. Таксите са повече от приемливи и ще се постарая по-късно да напиша точно.
3. Трябва в твоя случай получателят задължително да има сметка в паунди за да не реве от курса. Без да рекламирам определена банка има такива, които откриват сметки в GBP без такса и нямат такса обслужване. Само провери таксата за получаване на сумата.

Сега проверих таксите:
1. Първия път получавам 305 лева и ми взимат 7.82 лева
2. Вторият път получавам 1269 лева и ми удържат 9.78 лева.
Малката разлика е затова, че до определен праг таксата е твърда, а след това е в промили. Не посочвам таксата на банката на Наредителя защото тя зависи от тарифата на банката, както и моята.
За период от 135 години стигнахме от Стефан Стамболов до Бойко Борисов. Ако това е еволюцията в политическия елит много скоро ще гласуваме за едноклетъчни.
След снимката си с Б.Б., Робърт де Ниро бил много доволен, че най-после се снимал с истински мафиот.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Transferwise

Мнение от madafaka_donkele » 31 Юли 2017, 13:52

Kurtov написа:Да попитам още нещо, с Transferwise може ли да изпращам паунди в българска паундова сметка пак в паунди(без да има превалутиране) ?


Да, може.

Фидел Кастро написа:
madafaka_donkele написа:Нямаш никакви такси по простата причина, че това не е валутен превод. Превеждаш паунди към паундова сметка на трансферуайз, те ти превеждат лева в твоята левова от тяхна левова т.е. реално имаш просто входящ превод. Тва е.
Приемам, че е така, но значи ще те цакат във всички случаи с валутния курс! Няма как иначе да е.
Те не са благотворителна организация и затова функционират!


Е кой казва, че са благотворителна организация :mhihi: Естествено, че не са, но ти дават най-добрия възможен FX курс към момента и според зависи от валутата имаш 24, 48 или повече часа гарантиран курс. Пробвай с някои други да видиш как ще почнат да увъртат и накрая ще ти набият еб@си курса. Това от което правят пари са таксите. Тези с ниските курсове нямат такси, transferwise е с хубав курс, но има такси. Аз като го смятах преди няколко месеца ми излизаше по-изгодно с тях.

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3908
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Transferwise

Мнение от Kroki » 31 Юли 2017, 15:54

madafaka_donkele написа:
Kurtov написа:Да попитам още нещо, с Transferwise може ли да изпращам паунди в българска паундова сметка пак в паунди(без да има превалутиране) ?


Да, може.

как? Нямаш такава опция. Винаги имаш от валута във валута.
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1331
Регистриран на: 2.11.2016
Пол: Мъж
Кара: e46 330xd

Re: Transferwise

Мнение от Kurtov » 02 Авг 2017, 14:31

Английския не ми е добър, но до колкото разбирам от това - "Countries we can send to UK only* *Including Channel Islands, the Isle of Man, and Gibraltar. (providing account IBAN begins with GB. If your Gibraltar IBAN begins with GI, please use sort code and account number instead)." , разбитам, че може да получаваш паунди само в UK.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Transferwise

Мнение от steeN » 02 Авг 2017, 20:46

Принуждават те да правиш валутен обмен, защото и от това печелят... но маржа им е супер нисък, като на чейндж бюро.
Основните им пари идват от таксата за превод.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1331
Регистриран на: 2.11.2016
Пол: Мъж
Кара: e46 330xd

Re: Transferwise

Мнение от Kurtov » 03 Авг 2017, 23:29

Някой да знае изгоден начин за превод на паунди от UK към България в открита паундова сметка в Бг ?
Работата е там, че не искам да обменям паунда на 2,16 а да изчакам малко, затова Transferwise отпада за сега.
Revolut-a звучеше добре, но също не става на този етап понеже се оказа, че смартфона ми е стар и не мога да рънна приложението им :shock: .

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook