Нано покритие

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1499
Регистриран на: 28.09.2005
Кара: любимата ни марка да е първа ;)
Мечтае да кара: римска колесница с М-пакет ;)

Re: Нано покритие

Мнение от spower » 06 Ное 2018, 13:31

TNT написа:Ясно. Значи чакам един mr fix от Китай и ще се правя на детайлър


Sent from my iPhone using Tapatalk

To и аз ще взема да си поръчам, но преди това мисля да я полирам от 2000 водно да заравня вълничките от боята после 74, 75, 76 на 3М и накрая да финиширам с керамичното покритие. До тогава тъкмо ще е излязла от бояджийното, че за миналата година цялостно, но не ми хареса как го направиха и сега наново :) довършителните от мен.
Чуквам първа, чуквам втора, а на трета палиме мотора: :lalala: https://bit.ly/3fQigcM

Мародератор
Аватар
Мнения: 12338
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Нано покритие

Мнение от Mollov » 06 Ное 2018, 13:33

TNT написа:Ясно. Значи чакам един mr fix от Китай.....


Това, кажи-речи, е най-лошото "керамично" покритие, което можеш да намериш :D Не съм сигурен, дали около името му може да се споменава думата "керамично" без да е лъжа :)


spower написа:To и аз ще взема да си поръчам, но преди това мисля да я полирам от 2000 водно да заравня вълничките от боята после 74, 75, 76 на 3М


Имай предвид, че пастите на 3М имат много филъри (и кво ли още не), така че най-малкото при финалното полиране трябва да използваш почистващ препарат, подобен на IPA, за да си сигурен, че не се лъжеш от филърите и другите добавки за постигнатият резултат. Щото после ще ти стане доста неприятно...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 720
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Нано покритие

Мнение от Don_Diego » 06 Ное 2018, 13:38

Подготовката е по-важна според мен, ако целиш колата да бъде "джам". Покритието впоследствие е просто да предпази възможно най-много тази визия. По-малко се цапа, по-лесно се чисти, по-трудно се драска (ако е от по-хубавите разбира се :lol: ). Миналата седмица взехме един Кайен от разкрасителни процедури (вътре и вън), 3 или 4 дни се занимаваха с подготовката, а самата кола беше в доста добро състояние и супер твърд лак, който беше спомогнал да се опази колата.
Финишираха я с покритие от Mollov, колата е "джам" и собственика не може да и се нарадва. Даже закара още една такава за същата процедура :yes:
Изображение

Мародератор
Аватар
Мнения: 12338
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Нано покритие

Мнение от Mollov » 06 Ное 2018, 14:04

Да, подготовката е най-важна, но главното при разните керамики и прочие е лаковото покритие да е чисто от замърсявания... въпросът не е задължително да се полира лака до савършенство (100% корекция) и да няма и една драскотинка дори, ами да е чист лак... без налепи от смола, без асфалт, без метални частици, без оксидация...

Защото масовите керамики са направени да залепват върху чист лак, а при покрития като Gloss Coat/Opti-Coat Pro, които химически се свързват с най-горният слой на лака, чистият лак е още по-важен :) На мойта Х6-ца сложихме Opti-Coat Pro+ и макар лака да не е на 100% полиран (има драскотинки тук-там, които трудно можеш да видиш, но предпочитам да имам повече лак, отколкото... по-малко), е на 100% почистен и керамиката се свързва с лака идеално :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Нано покритие

Мнение от TNT » 06 Ное 2018, 14:29

Mollov написа:
TNT написа:Ясно. Значи чакам един mr fix от Китай.....


Това, кажи-речи, е най-лошото "керамично" покритие, което можеш да намериш :D Не съм сигурен, дали около името му може да се споменава думата "керамично" без да е лъжа :)

На моята кола лака е заминал (лющи се на места, а и има супер много удари от камъчета). Естествено че за 10лв не чакам резултат като за 1000лв :mhihi: То май по-скоро е Liquid Glass, а не керамично. По-скоро ме интересуваше какви са рисковете, ако го сложа върху непрофесионално почистен лак. Нещо друго, освен че ще хване по-слабо и ще е по-краткотрайно ? За тези пари, ако издържи 6 месеца и съм капитан :ok:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Нано покритие

Мнение от host » 06 Ное 2018, 14:48

е поне едно clay-ване й направи да има някакъв шанс това което ще слагаш ;)

Мародератор
Аватар
Мнения: 12338
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Нано покритие

Мнение от Mollov » 06 Ное 2018, 18:15

TNT написа: По-скоро ме интересуваше какви са рисковете, ако го сложа върху непрофесионално почистен лак. Нещо друго, освен че ще хване по-слабо и ще е по-краткотрайно ? За тези пари, ако издържи 6 месеца и съм капитан :ok:


Може да падне и след 1 месец :) Както каза host, с clay ще го почистиш доста добре, че бил той и неполиран в последствие, пак ще позволи добро захващане на покритието... за да минимизираш вероятността да нанесеш щети върху лака при клейване, ако досега не си го правил, по-добре си вземи Clay Block или Clay MF Towel, защото стандартният клей си има специфика на използване. И много, много лубрикант :D

Иначе... добре ще е цялата кола да се изпръска с IRON Remover тип препарат, който маха метални частици (главно прах от накладки), както и TAR Remover - смоли, асфалтови налепи и прочие... предният капак и по-ниската част на автомобила (от средата на вратите надолу) най-вероятно ще са доста "замърсени"... :)

Най-лесно можеш да провериш, като измиеш колата, подсушиш я добре, взимаш едно "полицейско пликче", пъхаш ръка вътре и прокарваш пръсти по боята... ако усещаш грапавини (все едно пипаш по-едра шкурка) и всякви такива, значи нужда от клей има... ако усещаш гладкост (едва ли :D ), значи няма нужда.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 361
Регистриран на: 13.09.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е36 328i Touring '96

Re: Нано покритие

Мнение от georgivar » 06 Ное 2018, 20:51

внимавайте с тия китайските, че преди няколко дни имаше в руските форуми един дето така си намазал джипа на две на три.

Изображение
Изображение

после три дена шкурки, полиране, вакси докато го изкарат и замаскират.

https://www.drive2.ru/b/514865562233340524/

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Нано покритие

Мнение от TNT » 06 Ное 2018, 21:07

Ей за нещо такова питах дали има риск :mhihi: В край на сметка не ми стана ясно този какво точно е объркал. Не е почистил преди това ? Изчакал е прекалено много ? 15 минути май са бая ?
Изображение

Мародератор
Аватар
Мнения: 12338
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Нано покритие

Мнение от Mollov » 07 Ное 2018, 15:07

Нанасянето на SiO2 покритие изисква да се спазва няква процедура.... в зависимост от влажността и температурата, може да иска да го чакаш от 1 до 15 минути. Това на снимката ми прилича на прекалено дълго време чакане и малко бърсане.. и много остатъчен препарат е останал върху лака на колата.

Една от ползите при по-читавите керамики е, че не само повечето информация по въпроса, но и по-ясните условия за нанасяне. При евтините боклуци пише едни и същи "стандартни" неща, които в общият случай отговарят само за специфична температура и ниво на влажност..

Принципно една SiO2 керамика ако я изчакаш прекалено малко, значи ще я забършеш от лака и нищо няма да остане... а ако я изчакаш повече от нужното, може да е доста трудно да я забършеш в последствие. При читавите керамики второто не е голям проблем, защото (в повечето случаи) чрез повторно нанасяне (в рамките на до 1 час след първоначалната апликация) "реактивираш" вече нанесеното и ако забършеш веднага - всичко е наред. Само се хаби повече препарат.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Нано покритие

Мнение от TNT » 07 Ное 2018, 15:09

А изобщо възможно ли е да се нанесе какъвто и препарат да е читаво на открито ? Или си трябва закрито помещение ?
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Нано покритие

Мнение от host » 07 Ное 2018, 16:52

слизаш в подземния на МОЛ-а до вас , ако още си там ... и си го нанасяш докато гаджето обиколи магазините ;) поне там не духа и ако спреш в делничен ден в края на паркинга няма да ти вдигат много прах ... просто жокерче ти давам ... у Пловдив с най-високата запрашеност и мръсотия из Европата как мислиш ще стане пред блока/на улицата

Мародератор
Аватар
Мнения: 12338
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Нано покритие

Мнение от Mollov » 07 Ное 2018, 17:20

TNT написа:А изобщо възможно ли е да се нанесе какъвто и препарат да е читаво на открито ? Или си трябва закрито помещение ?


В зависимост от керамиката, някои просто нямат шанс да се случат нещата на открито... масовите SiO2 керамики искат ПОНЕ 12 часа в гараж, преди изобщо да си помислиш да изкараш колата на открито.... да не говорим изобщо за мокрене от какъвто и да е тип... След тези 12 часа се нанася подходящ сийлънт, след което първите 1-2 дни не е добра идея да се мокри, а ако се намокри е добре да се подсуши. Първите 7 дни не е добре да се мие.

При Gloss Coat можеш да намажеш колата, час след апликацията да сложиш Opti-Seal, след което автомобилът може да се изкара на открито... отново, първите 7 дни не е добра идея да се мие колата.

За всякакви подобни покрития важи с пълна сила следното - първите няколко дни е нежелателно колата да се кара магистрално или с висока скорост, защото цялата предница ще се омаже с мухи и прочие л@йна, което по време на началното съхнене на керамиката е най-лошото, което може да се случи.


host написа:слизаш в подземния на МОЛ-а до вас , ако още си там ... и си го нанасяш докато гаджето обиколи магазините ;)


Идеята не е лоша, ама ще му трябва някакъв тип читава насочена светлина, да следи какво нанася и какво забърсва... в МОЛ-а осветлението в паркинга е далеч от нужното :)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 906
Регистриран на: 14.05.2010
Местоположение: Пловдив, България
Пол: Мъж
Кара: BMW E82, E83, E92, F02
Мечтае да кара: Saab Viggen 2.3T
Детайли за колата: BMW X3 E83 LCI MY'08; 2.0d 177bhp, steptronic.
BMW 120d E82 MY'08; 2.0d 220bhp, steptronic.
BMW 320d E92 LCI MY'12; 2.0d 184bhp, steptronic.
BMW 320i E90 MY'05; 2.0i 150bhp.
BMW 750Ld F02 LCI MY'13; 3.0d 386bhp, steptronic.
BMW 320i E36 MY'96; 2.0i 150bhp.
BMW 118d F21 MY'13; 2.0d 143bhp.

Re: Нано покритие

Мнение от stocky » 07 Ное 2018, 17:24

ТНТ, ако си чак такъв мераклия, ела да ти дам един клей бар, малко IRON remover и един Мр. Фикс. Имам няколко Мр. фикс, подарени от приятели, подведени по рекламата. Аз това нещо няма да си го сложа на колата. Даже ако дойдеш с измита кола ще го намацаме в моя гараж. Само на един панел ще сложим по същия аматьорски начин OPT Gloss Coat и ще наблюдаваш разликата.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Нано покритие

Мнение от host » 07 Ное 2018, 17:34

Това дето съм му предложил е най-сиромашкия вариант за хора които не могат или не искат да се набутат

Според мен най-набутан ще е като се чуди с кво да го маха това ако не му хареса какво е станало - без лоши чувства, но от китаеца, от нанасянето, от температура при апликацията сумати неща може да се скапят

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot]

Последни теми
Facebook