Нано покритие

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Нано покритие

Мнение от steeN » 04 Май 2018, 17:08

stocky написа:Там, където съм доволен как ми оправят колата взимат около 500-700лв на детайл.


Къде е това, ако може да споделиш?
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

Мародератор
Аватар
Мнения: 12328
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Нано покритие

Мнение от Mollov » 07 Май 2018, 15:57

MarioPetrov написа:Здравей колега,
Аз наскоро пробвах един нов препарат с 9H твърдост и съм много доволен.


Кой е този нов препарат? :) Че напоследък почти всеки един го водят от производителя 9H... :)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 906
Регистриран на: 14.05.2010
Местоположение: Пловдив, България
Пол: Мъж
Кара: BMW E82, E83, E92, F02
Мечтае да кара: Saab Viggen 2.3T
Детайли за колата: BMW X3 E83 LCI MY'08; 2.0d 177bhp, steptronic.
BMW 120d E82 MY'08; 2.0d 220bhp, steptronic.
BMW 320d E92 LCI MY'12; 2.0d 184bhp, steptronic.
BMW 320i E90 MY'05; 2.0i 150bhp.
BMW 750Ld F02 LCI MY'13; 3.0d 386bhp, steptronic.
BMW 320i E36 MY'96; 2.0i 150bhp.
BMW 118d F21 MY'13; 2.0d 143bhp.

Re: Нано покритие

Мнение от stocky » 09 Май 2018, 9:27

steeN написа:
stocky написа:Там, където съм доволен как ми оправят колата взимат около 500-700лв на детайл.


Къде е това, ако може да споделиш?


Мкар Пловдив. Единствено последния път имах забележки към тях, но не е нищо фатално.

Потребител
Аватар
Мнения: 0
Регистриран на: 22.04.2018
Пол: Мъж

Re: Нано покритие

Мнение от MarioPetrov » 13 Май 2018, 10:38

Здравейте

Сложих си Nasiol ZR53. Мисля, че отскоро са на пазара.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 159
Регистриран на: 22.04.2009
Местоположение: Варна
Кара: M57, N52, S65

Re: Нано покритие

Мнение от tintirimintiri » 24 Окт 2018, 12:11

Здравей, няколко месеца по-късно може ли да споделиш мнение за продукта ?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 271
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Нано покритие

Мнение от TNT » 24 Окт 2018, 13:10

Според теб човек, регистрирал се във форума само, за да напише двете си мнения за продукта в тази тема... какво ще ти каже ? :mhihi: "Супер доволен съм, невероятно, страхотно, даже мога да ти дам отстъпка" :mhihi:
Изображение

Мародератор
Аватар
Мнения: 12328
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Нано покритие

Мнение от Mollov » 24 Окт 2018, 13:35

:mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi: Какъв е шансът... ;)


Ако ви интересува наистина смислено защитно покритие, което се нанася доста лесно (всеки може да го направи, елементарно е), дава много добра издръжливост и не е като другите "масови керамики на пазара" - Optimum Gloss Coat... това не е поредното SiO2 на пазара, защото... просто не е SiO2, ами SiC :)

За разлика от масовите керамики, които залепват върху лака, GC се свързва с лака на химично ниво. И тук вече нещата придобиват един много по-смислен характер :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1841
Регистриран на: 25.09.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: G20

Re: Нано покритие

Мнение от Bexim » 24 Окт 2018, 16:10

Хахаха, че тоз младеж даже и лично ми писа тогава...
Моллов, наистина ли се слага лесно?
Дали мога да го окепазя - да изглежда гадно под определени ъгли или нещо подобно?..
За черна кола иде реч и понеже за толкоз години най-накрая се реших да я боядисам обмислям едно полиране и някакво такова покритие, че да й се покефя наистина на визията.
FREE SPIRIT
``He who shall be last shall be sideways and smiling...`` J. Clarkson
ex: e30 318is, e46 330d, e36 328i M, e46 316i, e90 320d, e34 ///M5, e46 330ci SMG M, e90 LCI 325i M, f30 328i, e92 ///M3 6MT

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 716
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Нано покритие

Мнение от Don_Diego » 24 Окт 2018, 17:02

Щом си се навил да вкарваш пари аз ти препоръчвам след боядисването да я дадеш на някой опитен детайлър да направи корекция и да нанесе покритие по твой избор след това :yes:
Аз съм нанасял Angelwax Enigma QED (води се керамичен бърз детайлър (спрей)) и наистина е елементарно - пръскаш на детайла и бършеш с хубава кърпа. Ефекта е супер и е доста траен (2 месеца вече от първото нанасяне и няма следи за "отмиване"). Сега ще разгледам за този Gloss Coat и може да заменя Enigma-та с него
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 25.06.2011
Местоположение: rustland
Пол: Мъж
Детайли за колата: Focus,Opel Monza/Senator,MX5 nb

Re: Нано покритие

Мнение от немо » 24 Окт 2018, 21:46

Mollov написа:За разлика от масовите керамики, които залепват върху лака, GC се свързва с лака на химично ниво. И тук вече нещата придобиват един много по-смислен характер :)

Имаш ли представа тези покрития какви проблеми биха могли да създадат при последващо боядисване?
Шофирането е превантивен анализ на това,което може да се случи на пътя....

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3665
Регистриран на: 25.12.2006
Местоположение: македонче
Пол: Мъж
Кара: Е39
Мечтае да кара: Е92

Re: Нано покритие

Мнение от bam-bam » 24 Окт 2018, 22:30

Може ли малко яснота да хвърлиш ?
Че масово се нароиха какви ли не защити и всеки казва "моето" е най-яко само и само да докопат някой лев.
Хората навкараха всякакви препарати и всеки ти рекламира , че колата ти става бронирана .. плашещо е като се замислиш
Замислял съм се да го направя, но тая неяснота и всичките "уж" мега яки и добри продукти те карат да се съмняваш винаги в "добрината" на българския търговец :lol:
Изображение

Мародератор
Аватар
Мнения: 12328
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Нано покритие

Мнение от Mollov » 25 Окт 2018, 13:29

немо написа:Имаш ли представа тези покрития какви проблеми биха могли да създадат при последващо боядисване?


Ще натовариш малко повече бояджията с работа, защото ще трябва с машина да полира детайла, че да махне покритието... ма не е кой знае какъв зор...

Don_Diego написа:Щом си се навил да вкарваш пари аз ти препоръчвам след боядисването да я дадеш на някой опитен детайлър да направи корекция и да нанесе покритие по твой избор след това :yes:
Аз съм нанасял Angelwax Enigma QED (води се керамичен бърз детайлър (спрей)) и наистина е елементарно - пръскаш на детайла и бършеш с хубава кърпа. Ефекта е супер и е доста траен (2 месеца вече от първото нанасяне и няма следи за "отмиване"). Сега ще разгледам за този Gloss Coat и може да заменя Enigma-та с него


Enigma-та спрямо Gloss Coat (GC) е.... различни галактики са, макар да му казват "керамичен бърз детайлър" - ти не дръж много на това :) Някои производители като сложат SiO2 в продукта си и изведнъж става "керамичен". Той и CarPro Reload има поне 5% SiO2, ама никой не го е кръстил "керамичен" ;) Няма такъв сийлънт или вакса, които да ти дадат подобна химическа резистентност, а да не говорим за физическата... Разликата е, че Gloss Coat като го намажеш и... при правилна поддръжка ще изкара минимум 2 години...


Bexim написа:Моллов, наистина ли се слага лесно?
Дали мога да го окепазя - да изглежда гадно под определени ъгли или нещо подобно?..
За черна кола иде реч и понеже за толкоз години най-накрая се реших да я боядисам обмислям едно полиране и някакво такова покритие, че да й се покефя наистина на визията.


Да, наистина е лесно, а и една току що боядисана и полирана кола определено има нужда от подобна защита, че да се задържи в този вид за по-дълго време... GC се нанася почти като вакса, само трябва да го следиш малко след нанасяне и да го забършеш след определено време. Ако се решиш да се занимаеш ще ти кажа точно как и какво. Дори има и много приятни клипове в YouTube с нагледно инфо :) По принцип, ако не забършеш остатъците в рамките на 1 час след нанасяне - ще изсъхне така и после няма махане. Единствено с машинно полиране :)


Като цяло... при всякакви "керамични покрития" е добре колата първо да се полира с машина, но не е задължително. Едно нещо е много важно - лаковото покритие да е чисто. Но не просто измит автомобил, ами почистен лак - дали с автомобилна "глина" (clay), дали с по-новото поколение полимерни блокчета или кърпи, както и разни подходящи препарата (IRON-подобни за премахване на метални налепи, TAR-подобни, за премахване на смоли, асфалтови налепи и прочие) лака трябва да е чист, за да може GC да се свърже с лака на 100% и да се получи оптимална химическа връзка.

bam-bam написа:Може ли малко яснота да хвърлиш ?
Че масово се нароиха какви ли не защити и всеки казва "моето" е най-яко само и само да докопат някой лев.
Хората навкараха всякакви препарати и всеки ти рекламира , че колата ти става бронирана .. плашещо е като се замислиш
Замислял съм се да го направя, но тая неяснота и всичките "уж" мега яки и добри продукти те карат да се съмняваш винаги в "добрината" на българския търговец :lol:


Ясно ми е какво казваш... и за съжаление си прав. Масово в BG всеки си хвали неговото - най-доброто, много хубаво и прочие, и прочие... в конкретният случай, с GC нещата са такива, каквито са... "керамиката" е много добра. Но е добра, защото е малко по-различна от масовата "керамика", базирана на SiO2. Масовите и популярни SiO2 се "залепват" за лака, докато GC се свързва с него на химично ниво - разликата е огромна. Но и аз на много хора съм казвал - когато се съмняваш, потърси информация в нета, за конкретният продукт (не толкова сравнения, че при доста от сравненията може да има нагласени работи) и разбери сам.... е, ако имаш доверие на "търговеца", тогава е по-лесно, макар че доста от "колегите" не са много наясно какво продават, а по-скоро запомнят всякакви рекламни и маркетингови "слогани" и ги използват при "зарибяването" на клиента.

Такова нещо като "колата ти става бронирана" - никъв шанс :D :D :D Такова нещо, като "покритието не се драска" - никъв шанс (макар че GC има един по-голям брат, който се казва Opti-Coat Pro PLUS, при който нещата са доста "твърди" и драскането на покритието в нормални условия т.е. не например умишлено с пирон, става много трудно, ама много). GC може и да се надраска, но се драска самото покритие т.е. тук важното е, че лаковото покритие на колата не се драска. Дори и понадраскано, при правилна поддръжка (без яко активен безконтактен препарат или някви други яки химии) GC дори след 2 години ще е НАД лака и ще го пази. А това е най-важното... защото след толкова време спокойно можеш да премахнеш остатъците от покритието и да нанесеш ново.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1841
Регистриран на: 25.09.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: G20

Re: Нано покритие

Мнение от Bexim » 25 Окт 2018, 13:52

Благодаря много! ОК, мисля го напролет като ме погне лятната треска :yes:
FREE SPIRIT
``He who shall be last shall be sideways and smiling...`` J. Clarkson
ex: e30 318is, e46 330d, e36 328i M, e46 316i, e90 320d, e34 ///M5, e46 330ci SMG M, e90 LCI 325i M, f30 328i, e92 ///M3 6MT

Мародератор
Аватар
Мнения: 12328
Регистриран на: 28.07.2006
Местоположение: София
Кара: some d20s

Re: Нано покритие

Мнение от Mollov » 25 Окт 2018, 16:29

Ако зимата караш активно, подобно покритие е по-важно, отколкото срещу летните слънчеви лъчи (които можеш да ги бориш дори с вакса с UV защита)... :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1841
Регистриран на: 25.09.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: G20

Re: Нано покритие

Мнение от Bexim » 26 Окт 2018, 8:34

Знам и съм напълно съгласен, ама тая я зазимявам... :lol:
FREE SPIRIT
``He who shall be last shall be sideways and smiling...`` J. Clarkson
ex: e30 318is, e46 330d, e36 328i M, e46 316i, e90 320d, e34 ///M5, e46 330ci SMG M, e90 LCI 325i M, f30 328i, e92 ///M3 6MT

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook