Море 2024г.?!...

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1965
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: Море 2017-та?!...

Мнение от barty » 22 Авг 2017, 8:06

BMW_POWER написа:https://www.youtube.com/watch?v=0M46V5Y6B30


Ужас! Тотална простотия
:yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 193
Регистриран на: 1.01.2009
Местоположение: там, дето лисиците серът необезпокоявани
Пол: Мъж
Кара: се на дъщеря си

Re: Море 2017-та?!...

Мнение от Мордехай » 22 Авг 2017, 13:04

От любопитство след мнението на колегата пообиколих полуострова. Страшно много ми хареса Сарти, от другата страна на полуостров Ситония. Някак си ми напомни едновремешното ни черноморие с нискоетажните къщи и даващите стаи бабички. Няма огромни гигантски хотели, плажът е много фин пясък, има много място, а има и плажни барове. Мисля че ми хареса повече от Тасос. Хареса ми и Вурвуру, малко по-нагоре, там е още по диво и незастроено, малко като едновремешното Ираклий. Няма улица покрай плажа, а всяка вила си е директно на самия плаж, малко са ощетени тези от втора линия, защото понякога трябва да търсят излаз към морето по тесни пътечки или през имота на някого.
Вчера времето не беше хубаво и решихме да отидем до полуостров Атон с манастирите. Разбира се можахме да стигнем само до Уранополи, за по-натам се разсмърдяха, че трябвала виза, жени не можело и обичайните глупости, описани в интернет. Градчето е съвсем леко курортно, плажът е малък, тесен и на места каменист, но за сметка на това има множество магазини за икони и църковни принадлежности, от най-скъпи, до най-евтини преоценени икони на разпродажба в кошове на улицата. Понеже не съм вярващ, си направих експеримент и попитах един продавач, дали не се страхува от Господ и наказание, заради долнопробните икони, представляващи изпринтирани светци, залепени криво-ляво върху дъсчици и натрупани безогледно в пластмасови кошове и той нагло ми отговори, че били за най-бедните туристи. Викам си на акъла, къде го Исус, да ви изгони от храма, ама нейсе, те арабите може скоро пак да им разтурят идилията. За малко да си купя едни яки попски дрехи, ма жената не разреши. Имаше много магазини с разни изделия от маслиново дърво, като посуда най-вече, но на някакви космически цени. Пълно с туристи, автобуси се катерят по бордюрите по тесни улички, българи зяят и купуват икони-магнитчета за по едно евро, сръбкини с огромни гърди купуват мирò. Дори имаше едни баба и дядо от Монтанско с чисто нов кемпер Лайка за 150000 евро, които маневрираха из теснотията. Общо взето не си заслужава пътя, ако ви се доходи от любопитство. По-добре на някой плаж или гмуркане по скалите.
Просвещение е изходът на човека от непълнолетието, което той сам си е причинил. Непълнолетие е невъзможността да се ползваш от разсъдъка си без ръководството на някой друг. Самопричинено е това непълнолетие, когато причината му не лежи в недостиг на разсъдък, а в липсата на решителност и смелост да се ползваш от него без ръководството на другиго. Sapare aude! Имай смелост да си служиш със собствения си разсъдък!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 374
Регистриран на: 26.01.2008
Местоположение: СA
Пол: Мъж

Re: Море 2017-та?!...

Мнение от Superexstatic » 18 Сеп 2017, 23:16

Искам да ви питам тия, които бяхте по Тасос, как се разбирахте с осите? Ходих от 1-ви и бях подготвен да има, ама такова нещо не бях виждал :shock: По плажовете, в таверните, в ресторанта на хотела... няма отърване, бре - ядеш и биеш токати във въздуха. Чак към третия ден почна да ми става все тая и все пак една успя да ме жилне. Иначе острова не е лош. Бяхме на Голдън, Парадайс, Ла Скала, Макриамос и Марбъл. За Марбъл лелята от Мапса ни наби точно по пътя през кариерите. Най-скапаният път, през който съм преминавал някога. Ебати спускането, ебати чукарите, чуек, Пада се откъм Пагания. Навръщане минахме през другия път откъм Тасос и там пак е черен, но е доста по-добре. Иначе плажчето е хубаво, но е малко. Добре е да се ходи най-късно към 10-11, че после става ебати мелето. Най-много ми хареса Макриамос. Сравнително голям и супер уреден - палми, зеленинка, фазанчета си цъкат, за тия, дет се кефят има готин бар с басейн и най-важното - стигаш до плажа по асфалт, което по гръцките острови започнах да оценявам високо :ok: Обаче и нашата практика е започнала да плъзва там. Май само Голдън бийч беше на свободна консумация. На другите за чадъри и шезлонги си кихахме към 30 евро за 4 човека.Като таверни бих препоръчал Корали в Скала Потамияс. Също и една пак там, но в началото на уличката със заведения, цялата е оградена с лозови асми, ама й забравих името. Не съм фен на морски дарове, но там проядох калмари. Брутално добри. Като заключение бих казал, че в сравнение с Лефкада, плажовете на Тасос са като некви локви :ok:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 466
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 318is, E46 320i
Мечтае да кара: RS Cosworth
Детайли за колата: M42B18
M54B22

Re: Море 2017-та?!...

Мнение от streetz » 19 Сеп 2017, 6:47

Вярно много оси имаше, уж не им обръщам внимание, но накрая почнах много да се дразня. Май само на едно-две места нямаше. И да, Лефкада е на светлинни години от Тасос като плажове. Ама е и далече за съжаление.
The free market is perfect. If anything unexpected happens, bananas are suddenly $47 and you have to sell your blood for firewood.

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3908
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Море 2017-та?!...

Мнение от Kroki » 19 Сеп 2017, 8:18

Да разкажа и аз.
Бяхме ето тук - https://www.airbnb.com/rooms/5790372?lo ... s=xjeTvpLQ
Адски доволни от обслужването. Къщата беше ненормална. Снимките явно са стари, защото сега има повечтко дървета около нея.(по-добре)
Всеки ден бяхме на различен плаж.
Първия ден като пристигнахме останахме във вилата, че вече беше късно - около 16:00 часа.
Втори ден - Сърфисткия плаж - огромни вълни, синьо бяла вода и бели камъчета. УНИКАЛЕН - Kathisma Beach
Трети ден се излъгахме и бяхме на един кораб от Нидри. Беше ок, защото обиколихме бая острови, но самото корабче беше гадно, не седяхме много, а имахме време и нямаше и купон. Тука препоръчвам другото корабче - Macedonian нещо си.
Четвърти ден - Portko Katsiki - уникална вода, почти никакви вълни, бели камъчета плаж.
Пети ден - Milos beach. Бая ходене е, но плажа е с едър пясък. Водата е уникална и много бистра. Места за гмуркане бол, на 10-на метра дълбочина ясно виждах дъното.
Шести ден - Gialos beach. доволни.

На отиване минахме през Метеора. Заслужава си, но да сте там около 08:00 сутринта, защото след това идват автобуси и си ебава майката.
На връщане директно.
В посока таксите са около 12 €, на връщане бяха 4€, не знам защо. :)
Ваденето от канафка е 200еуро, нямаш глоба от полицията, само документ за застрахователите. :mhihi: :mhihi:
Всички спират и те питат дали имаш нужда от нещо. :) :)

По разните таверни се спуквахме от ядене и пиене на пломари. Повече от 20-25€ на човек трудно. Имаше лидл наблизо и пазарувахме от там за къщата. Колата и фантата са с много по-добър вкус.

ХАРЕСА МИ! Ще кача 2-3 снимки довечера.
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Море 2017-та?!...

Мнение от acho.rs » 21 Сеп 2017, 7:00

streetz написа:Вярно много оси имаше, уж не им обръщам внимание, но накрая почнах много да се дразня. Май само на едно-две места нямаше. И да, Лефкада е на светлинни години от Тасос като плажове. Ама е и далече за съжаление.

Само в един бар в град Тасос съм засичал оси, извадиха някаква пушилка и насекомите изчезнаха. Първият път като ходих бяхме леко в планината - стаята с панорамна стъклена стена, невероятна гледка. Обаче плъзгащата врата не беше добре оплътнена и денонощно някаква шибана птичка чуруликаше - даже май бяха банда, защото на моменти не се издържа ше. Носеха си камъни и от време мятах на сляпо да се посплашат, но ефекта беше краткотраен :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 85
Регистриран на: 8.09.2016
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '17 G31 530dx, '08 R56 Mini Cooper
Мечтае да кара: V8

Re: Море 2017-та?!...

Мнение от damian2112 » 21 Сеп 2017, 9:17

Гонят ги със запалено кафе, доста ефективно, за съжаление понамирисва :)

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Море 2017-та?!...

Мнение от Е.Димитров » 25 Сеп 2017, 10:29

Аз закрих сезона на морето.
Миналата седмица бях малко по гръцко. "Букнах" си някакъв хотел (la Chalet) на 6-7 километра от Ксанти и на около 30 км. от Фанари.
Хотела бе много приличен, някаква база май на футболен отбор "Ксанти", стаите големи, включена закуска на блок маса и вечеря, незнам как да я определя, абе обясняват ти че са сготвили 4-5 неща и си избираш, + прекрасна салата, в нашият случай "Гръцка" салата.
Всичкото това за 62 евро на вечер за двама човека.
Всеки ден пътувахме с колата до плажа на Фанари, за около 20-30 минути, пътя беше много лек и не натоварен.
Водата от вторник 19.09 до четвъртък 21.09 беше страхотна, чиста, топла и спокойна, плажа също беше много добър, слънчево...абе откраднати дни.

20170919_151133.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 418
Регистриран на: 6.01.2011
Пол: Мъж
Кара: e39 528i 1996г.

Re: Море 2017-та?!...

Мнение от georgi_1986 » 01 Май 2018, 20:01

Колеги, виждам, че коментирате доста Тасос и имам един въпрос. За човек който не знае въобще английски и гръцки мога ли да се оправя там по хотелите и заведвнията или е трудна работа?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 182
Регистриран на: 20.10.2015
Пол: Мъж
Кара: мъсквич

Re: Море 2017-та?!...

Мнение от 3186 » 01 Май 2018, 20:18

Ако си Оправен няма да имаш проблеми на Тасос. Има хора, които и 5 езика да знаят, пак ще създадат хаос докато се разберат с някой местен.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 374
Регистриран на: 26.01.2008
Местоположение: СA
Пол: Мъж

Re: Море 2017-та?!...

Мнение от Superexstatic » 01 Май 2018, 20:23

Едва ли ще имаш някакви проблеми. В доста от заведенията има българи от персонала (лошото е, че не бих ги препоръчал). Но ако искаш мога да ти препоръчам хотел с много готина българска рецепционистка
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 418
Регистриран на: 6.01.2011
Пол: Мъж
Кара: e39 528i 1996г.

Re: Море 2017-та?!...

Мнение от georgi_1986 » 01 Май 2018, 20:58

Superexstatic написа:Едва ли ще имаш някакви проблеми. В доста от заведенията има българи от персонала (лошото е, че не бих ги препоръчал). Но ако искаш мога да ти препоръчам хотел с много готина българска рецепционистка

Супер, кой е хотела?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 374
Регистриран на: 26.01.2008
Местоположение: СA
Пол: Мъж

Re: Море 2017-та?!...

Мнение от Superexstatic » 01 Май 2018, 21:10

Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Море 2017-та?!...

Мнение от Е.Димитров » 02 Май 2018, 10:17

georgi_1986 написа:Колеги, виждам, че коментирате доста Тасос и имам един въпрос. За човек който не знае въобще английски и гръцки мога ли да се оправя там по хотелите и заведвнията или е трудна работа?

Букваш си хотел, който те устройва и има добри отзиви, отиваш, настаняваш се без проблеми, а по заведенията, всички менюта са с картинки, специално на Тасос има и доста менюта и на български. Бучиш пръст в менюто и всичко е точно.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 193
Регистриран на: 1.01.2009
Местоположение: там, дето лисиците серът необезпокоявани
Пол: Мъж
Кара: се на дъщеря си

Re: Море 2018-та?!...

Мнение от Мордехай » 03 Юли 2018, 19:08

Ай да вдигнем миналогодишната тема малко. Сефтосах Тасос преди две седмици и се глася да отида пак за няколко дни. Хотел Илиорама на брега на Скала Потамияс за двама души и дете на осем - 100 евро за нощувка. За пръв път отебах тривагото и отидох на сляпо, това беше първият хотел по брега, който ми хареса, за съжаление се притеснявах дали ще намеря и веднага се съгласих, без да забележа, че до нас има строеж. Строежът работеше от рано сутрин, до късна вечер и постоянно режеха плочки и вдигаха як шум. Оказа се, че строежът е на Бароко, някакъв строителен предприемач, известен по Студентски град и всички са българи. В интерес на истината не чух една псувня и никакви крясъци. Много мирни работници. Чувал съм че е доста трудно да се сдобиеш с имот в Гърция, а и данъците били непосилни, но забелязах че има български собственици на къщи и явно си живеят там. Много ще ми е интересно някой запознат да остави коментар.
Просвещение е изходът на човека от непълнолетието, което той сам си е причинил. Непълнолетие е невъзможността да се ползваш от разсъдъка си без ръководството на някой друг. Самопричинено е това непълнолетие, когато причината му не лежи в недостиг на разсъдък, а в липсата на решителност и смелост да се ползваш от него без ръководството на другиго. Sapare aude! Имай смелост да си служиш със собствения си разсъдък!

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook