Море 2024г.?!...

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 179
Регистриран на: 28.06.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E90
Мечтае да кара: Beechcraft King Air
Детайли за колата: 2005 320d auto

Re: Море 2018-та?!...

Мнение от vixx » 03 Юли 2018, 19:58

Имаме един апартамент на първата линия на Керамоти, до колкото знам нищо много скъпо няма, и не е много трудно. На Тасос обаче цените са съвсем други. Аз преди две години се ослушвах за земя на първа линия на Тасос и има доста, обаче почти всичко беше от северната страна и никак не беше евтино. Избиването ще е прекалено дълга история. Мога да погледна конкретни цени, които са ми давали тогава, ако те интересува. Южната цена е по-скъпа обаче.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 193
Регистриран на: 1.01.2009
Местоположение: там, дето лисиците серът необезпокоявани
Пол: Мъж
Кара: се на дъщеря си

Re: Море 2018-та?!...

Мнение от Мордехай » 03 Юли 2018, 20:29

Интересува ме само Скала Потамияс. Не първа линия, но не в планината.
Просвещение е изходът на човека от непълнолетието, което той сам си е причинил. Непълнолетие е невъзможността да се ползваш от разсъдъка си без ръководството на някой друг. Самопричинено е това непълнолетие, когато причината му не лежи в недостиг на разсъдък, а в липсата на решителност и смелост да се ползваш от него без ръководството на другиго. Sapare aude! Имай смелост да си служиш със собствения си разсъдък!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4868
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Море 2018-та?!...

Мнение от acho.rs » 03 Юли 2018, 21:03

Мордехай написа:Интересува ме само Скала Потамияс. Не първа линия, но не в планината.

Аз се отказах от Скала Потамия, и бях в града Тасос (Лименас). Пак има много ресторантчета на плажа, яки барове и пак планината ти е близо. Плажа е малко мъка, но пък Макриамос ти е на 2км и е доооста добре. (затворен комплекс, влиза се само с вход и като се напълни затварят)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 193
Регистриран на: 1.01.2009
Местоположение: там, дето лисиците серът необезпокоявани
Пол: Мъж
Кара: се на дъщеря си

Re: Море 2018-та?!...

Мнение от Мордехай » 03 Юли 2018, 21:36

Мен ме интересува плажът да е пясъчен и да е наблизо, малка къща с двор не по-малко от 700 квадрата и изглед към морето, поне минимален. Интересно ми е ако струва 250 000 евро, колко биха били разходите по покупката и данъците годишно.
Просвещение е изходът на човека от непълнолетието, което той сам си е причинил. Непълнолетие е невъзможността да се ползваш от разсъдъка си без ръководството на някой друг. Самопричинено е това непълнолетие, когато причината му не лежи в недостиг на разсъдък, а в липсата на решителност и смелост да се ползваш от него без ръководството на другиго. Sapare aude! Имай смелост да си служиш със собствения си разсъдък!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Море 2018-та?!...

Мнение от bum_bum » 03 Юли 2018, 21:43

Много. Забравил съм вече, но се плащаха една камара пари за смет, ток, вода и т.н.

Отделно прехвърлянето беше някаква зверска сума, щото нотариуса таксува на страница и съответно нотариалния акт беше с размер на малък роман.

При сделката трябва задължително да имаш адвокат, който също скубе прилично.

Всичко това беше преди кризата ама не вярвам да са се променили коренно нещата.
Изображение

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: Море 2018-та?!...

Мнение от K_Ilkov » 03 Юли 2018, 22:39

Приятели купиха апартамент в Никити миналата година, по спомен нямаше някакви стресиращи данъци, но мога да разпитам да не си говоря на изуст. Да се оправиш сам обаче си е проблем. Трябва си местен дето да ти движи нещата по прехвърляне и данъци ежегодно, някаква счотка им бяха препоръчали да ги движи.
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 180
Регистриран на: 3.11.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: вана
Мечтае да кара: DACIA

Re: Море 2018-та?!...

Мнение от Knoxville_ » 04 Юли 2018, 9:55

vixx написа:Имаме един апартамент на първата линия на Керамоти, до колкото знам нищо много скъпо няма, и не е много трудно. На Тасос обаче цените са съвсем други. Аз преди две години се ослушвах за земя на първа линия на Тасос и има доста, обаче почти всичко беше от северната страна и никак не беше евтино. Избиването ще е прекалено дълга история. Мога да погледна конкретни цени, които са ми давали тогава, ако те интересува. Южната цена е по-скъпа обаче.


Отдаваш ли го този апартамент?
Ако да - колко е голям, колко кеш на вечер ?
Приемат ли се Ходни и т.н. :mhihi: :ok:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 179
Регистриран на: 28.06.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E90
Мечтае да кара: Beechcraft King Air
Детайли за колата: 2005 320d auto

Re: Море 2018-та?!...

Мнение от vixx » 04 Юли 2018, 15:31

Knoxville_ написа:
vixx написа:Имаме един апартамент на първата линия на Керамоти, до колкото знам нищо много скъпо няма, и не е много трудно. На Тасос обаче цените са съвсем други. Аз преди две години се ослушвах за земя на първа линия на Тасос и има доста, обаче почти всичко беше от северната страна и никак не беше евтино. Избиването ще е прекалено дълга история. Мога да погледна конкретни цени, които са ми давали тогава, ако те интересува. Южната цена е по-скъпа обаче.


Отдаваш ли го този апартамент?
Ако да - колко е голям, колко кеш на вечер ?
Приемат ли се Ходни и т.н. :mhihi: :ok:


Заето за цялото лято, ама ще питам братовчедката дали нещо не се е освободило и ще ти обадя на ЛС:)
Приемат се и Хонди, и Пепси, и всичко :bchug:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 180
Регистриран на: 3.11.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: вана
Мечтае да кара: DACIA

Re: Море 2018-та?!...

Мнение от Knoxville_ » 04 Юли 2018, 16:03

И без това за тази година съм си резервирал 3 морета, но за догодина съм си наумил да посетя точно Керамоти. :bchug:


Септември ще съм в Олимпиаки, 2-3 км южно от Катерини. Засега отзивите са, че е бъкано с македонци и сърби, но плажът изглежда много голям и приятен. 30 лева на човек нощувката.. народна работа :ok:

кандидат ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Море 2018-та?!...

Мнение от Моджо » 04 Юли 2018, 17:43

Аз съм до Никити. За 3-ти път. Не обичам да сменям ако там където съм ми харесва.
Здравна застраховка направена, авто асистънс - също. Хотела е резервиран още януари. Само да дойде края на юли... :driving:
Хм,хм...

нафтения
Аватар
Мнения: 6924
Регистриран на: 4.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: го на спомени
Мечтае да кара: E39 M5 или E46 M3

Re: Море 2018-та?!...

Мнение от Zagy » 05 Юли 2018, 7:20

Аз за пореден път ще съм с приятели на яхта за 1 седмица в Гърция. Докато я има тази опция - за друго няма и да помисля.
Si non confectus, non reficiat.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 379
Регистриран на: 12.08.2008
Местоположение: София, копеле!
Пол: Мъж
Кара: кошара!
Мечтае да кара: BMW M3 E46

Re: Море 2018-та?!...

Мнение от speeder88 » 05 Юли 2018, 7:50

Дай малко инфо за яхтата може и на ЛС.
Изображение
SKISA написа: ти си ебати ///M-склададжията

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 582
Регистриран на: 25.11.2007
Пол: Мъж
Кара: и БМВ кара
Мечтае да кара: по А-8

Re: Море 2018-та?!...

Мнение от toncho83 » 05 Юли 2018, 8:52

Бях в Пефкохори (хотел Пилалидис).Нямам никакви забележки.Морето кристално, водата топла.Преди да запазя (декември 2017) видях, че има реновирана част-исках там задължително и много ми хареса.Прибрахме се навреме, че циклон ги удари в Халкидики..

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1870
Регистриран на: 8.04.2012
Местоположение: Търново
Пол: Мъж
Кара: 318td compact '03
Мечтае да кара: M3
Детайли за колата: с две порти

Re: Море 2018-та?!...

Мнение от vvasilev1 » 25 Юли 2018, 22:26

Porto Vathy, Tassos.
Заслужава си. Изображение

Изпратено от моят F3111 с помощта на Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1707
Регистриран на: 28.09.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi, MHD stage 2, xHP stage 3
Мечтае да кара: без да се ядосва

Re: Море 2018-та?!...

Мнение от drago9205 » 26 Юли 2018, 9:14

Определено има някакъв чар във ваканциите на острови, самата атмосфера е по-отпускаща и лежерна (така я усетих аз). Тази година ми беше първата морска почика на остров и може би най-приятното море до сега.
о. Корфу, Гърция

Палеокастрица:
Изображение

Порто Тимони - чудесен за гмуркане и шнорхел, сравнително трудно достъпен (много приятна 20-30 минути планинска разхода, за да се стигне до плажа, няма директен път за кола/мотор/атв, но въпреки това имаше доста ентусиасти):
Изображение
Изображение

Вутуми, о. Антипаксос (една от страхотните спирки ако отделите 1 ден за круиз):
Изображение

Така наречените Сини Пещери (има ги на почти всеки остров в Гърция) - пак част от еднодневният круиз
Изображение
Изображение

Заливът на селцето Лакка - о. Пакси (Paxos) - първата дестинаци на някои от круизите
Изображение
Изображение

Имаше и доста пясъчни плажове с дълги ивици, фин пясът... ако изберете да пропуснете бийч баровете - може да се настаните на места където няма никой в радиус от 50-100 метра.
Този на снимките се казва Маратияс. Но имаше и доста девствени плажове като Исос (Issos) и Халикунас (Chalikounas), които не се намират непосредствено до курорти и на тях има макс 1-2 примитивни бийч бара, останалото дълга и свободна плажна ивица.
Изображение

Един от по-известните курорти и плажове - Agios Geiorgios Beach
Изображение



Има и други яки места, които посетихме, но тези ме впечатлиха най-много.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: alx

Последни теми
Facebook