Море 2024г.?!...

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 742
Регистриран на: 7.01.2007
Пол: Мъж
Кара: X3 G01 LCI 30e

Re: Море 2017-та?!...

Мнение от Rainbow » 16 Авг 2017, 9:16

Благодаря за инфото Vasko :yes:

За ПОС и аз съм твърдо за - знам, че има такси за търговеца, ама шанс... - удобство за клиента е все пак (не веднъж съм имал случаи, където излизам с 50-60 лева, стане ми готино и метна още 200-300 платени с картата :mhihi: ). Отделно моята кредитна карта (както и много други) има кешбек и ми е оферта всичко да минава през нея, вместо кеш :)

П.С.: В другите държави, по курортите съм плащал с карта на някви сергии на пътя, тук говорим че не може в големите заведения :lol: Отделно ако си чужденец АТМ-а дори с дебитна ще ти навърти такси или change-a, а картата е най-лесното и близко до реалния курс.
Изображение
Бившето возило: E92 335i, 2007, ръчни, 396 whp, 639 nm, 100 октана
Mfactory helical LSD, ST XA Coilovers, H&R sway bars, M3 control arms, D2 BBK 356mm floating + RLS29/Yellowstuff + Goodridge, 313 Performance 19" / 2Forge ZF1 18", OEM turbos
JB4 + Rev3, MHD JB4 BEF, BMS Clutch stop, Custom catless dоwnpipes, VRSF 7" FMIC, VRSF CP + Tial BOV, VRSF OEM Silicone inlets + OCC, Yokohama AD08R, BMS CDV

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Море 2017-та?!...

Мнение от TheDriver » 16 Авг 2017, 9:25

Vasko написа:
top написа:
Vra4anin написа:И кое му е толкова важното да има пос терминал? Ако нямате кеш, на 30 метра от вас има банкомат (на гърба на какао бийч заведението, реторант дел мар - има банкомат). Това ли ви е проблема? :dunno:


По принцип си прав, че в БГ е задължително човек да държи пари в брой, защото даже и да има пос терминал е твърде възможно да кажат, че не работи. От друга страна наистина е неудобно, ако няма, аз ако трябва да тегля пари от банкомат имам такса на картата (кредитна VISA) от 6 лв. + 3% от стойността на транзакцията, което си е тъпо а и по принцип съм свикнал (имам стимул от банката) да плащам с карта и избягвам места където няма пос терминал.



.......................а нали се сещате, че тази сума няма да е от техния джоб, а ще я прибивят автоматически от системата към вашата сметка. Т.Е. казано с по-прости думи ако сметката ви е 1000 лв и вие си платите НА ПОС терминал, ще платите 1001 или 1002 лв в зависимост от банката към която е вързан ПОС терминала,а вие всъщност ще си мислите, че плащате само стойността на стоката а, всъщност си плащате и за самата транзакция ! Та, така скъпи ми колеги !


Това категорично не е вярно!

Запознат съм и с договорите за ПОС терминал, и поне 70% от плащанията ми минават с плащане с карта и ги следя стриктно в онлайн банкирането. Нищо не се е връщало към моята сметка нито пък сумата на транзакцията е била завишена. Таксите са за търговеца и ясно се виждат в движението по сметка на ПОС терминал.

Това че той си ги калкулира в цените е друга бира.

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Море 2017-та?!...

Мнение от TNT » 16 Авг 2017, 10:41

За съжаление си тегля пари от банкомат основно за заведенията - наистина масово нямат. Навсякъде другаде си харча с картата - по-удобно е. Особено, ако е до 25лв - безконтактно.
Изображение


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Море 2017-та?!...

Мнение от Bogat-Beden » 16 Авг 2017, 11:45

Не се опитвай да ни излъжеш и нас да идем в Слънчака,ния на таз люлка сме се люляли :ok:
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: Море 2017-та?!...

Мнение от K_Ilkov » 16 Авг 2017, 11:48

Той сега като мине още няколко пъти оня с децибелите и ще се променят нещата :mhihi:
Ще стане тих семеен курорт и всичко ще е както си трябва, бонове, посове :ok:
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

кандидат ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Море 2017-та?!...

Мнение от alekangg » 16 Авг 2017, 11:55

Vra4anin написа:Хора, честно, не мога да ви разбера. Вие за какво сте отишли на море и плаж - да си правите слънчеви бани, да мързелувате, плувате, печете и да си правите кефа или да пиете по баровете и да правите сметка на търговците колко процента надценка правят и как нямат пос терминали и укриват данъци (уж укриват, защото дори да ида да си купя сладолед между какао бийч и ла кубанита ми дават винаги касова бележка) ? :dunno: Отпуснете се и си правете кефа и не гледайте в чуждата паница - тия хора са там за да правят пари, тия 3 месеца им е жътвата и след това край. Не им завиждайте, защото чанча на тоя персонал е ужасен. Не обръщайте внимание на глупости, иначе почивката и живота ви минава само в хейтърство и тънки сметки. Де да знам... бъдете по-позитивни.


И аз се чудя на такива като теб, но явно ги има, иначе нещата щяха да са се променили..
Има хора, които ги лъжат най-нагло, дават им боклуци и им свлаят по 3 кожи от гърба, но те нали са на почивка, затварят и двете очи.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Море 2017-та?!...

Мнение от acho.rs » 16 Авг 2017, 16:47

Bogat-Beden написа:Не се опитвай да ни излъжеш и нас да идем в Слънчака,ния на таз люлка сме се люляли :ok:

20 леаа за 80грама Джим Бийм, дето едно килое е 18 лева в търговията на едро.... 20 лева биг тейсти.... 25лв да се качиш на въртележка за 2 минути... Ех спомени, как хвърчаха по 300лв на вечер и аз си мислех че си изкарвам яко


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Море 2017-та?!...

Мнение от Bogat-Beden » 16 Авг 2017, 17:58

acho.rs написа:Ех спомени, как хвърчаха по 300лв на вечер и аз си мислех че си изкарвам яко
Moят смешен рекорд по разточителство за една вечер също е оттам, 130 кинта (2005та) (само пиене,без стимуланти-не ползвам просто),толкоз в София и в Скандинавия не съм изпивал. А В Дания ме боли още сърцето за няма и 30на грамовия Джим Бийм (подсети ме като каза) с количка 200гр. -20 лв :paranoid: Голямата биричка 500 мл е 15 лъва,ама пък отрязва да си ебе майката..
Извинявам се за оффа-по темата само ще кажа,че винаги съм предпочитал Севера пред Юга за Черноморието,не зная защо. :dunno:
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 193
Регистриран на: 1.01.2009
Местоположение: там, дето лисиците серът необезпокоявани
Пол: Мъж
Кара: се на дъщеря си

Re: Море 2017-та?!...

Мнение от Мордехай » 20 Авг 2017, 11:31

Отидох за пет дена на Халкидики, средния ръкав Ситония, село Торони, хотел Карета Резорт. Морето е супер, водата е сълза, може да се видят навсякъде рибки подобни на малки ципури, няма таралежи, плажът е едър пясък без камъни. Чадъри и шезлонги са безплатни почти навсякъде. Ресторантите като че ли не са добри като на Тасос, но май са по-евтини. Има доста чужденци от всякакви държави, но е доста спокойно.
Запознах се с хазаина ни Никос и си поговорихме няколко вечери, той е на 50 години, на двайсет и седем е отишъл в Германия и е започнал да мие чинии, после е минал през кухнята като готвач, после си е отворил собствена кантинка, после собствено малко ресторантче, работил е общо 18 години в Германия, продал е всичко и се е върнал в Гърция, преди това се е оженил за една германска кобила и сега са нацвъкали три деца, най-голямото на 4, най-малкото на една. Теглил е малък кредит и с изкараните пари е построил този резорт. Не знам какво е резорт, но това тук са няколко вили с апартаменти. Има доста спестени и недомислени неща, но това е типично за нас балканците. Децата му цял ден се въргалят по земята върху рогозки, играят и спят с две улични кучета, които в изблик на любов ги ближат по лицата дори. Около резорта има блата с комари и смрадлива вода.
Хотелът на плажа, който ми направи добро впечатление е Акти Торони, а най-добрата таверна е Афродити.
Тази година си позволих да отеба работата и да наваксам пропуснатото море за доста години назад и макар, че жена ми с отвратителния си характер се опита да провали всяко ходене, си изкарахме добре. За мен на първо място от местата, където бях е остров Тасос, после Торони, после Каламата, накрая Едипсу. Надявам се да съм ви бил полезен и ви моля да давате повече мнения и да има по-малко дрязги.
Аз съм с очила и тази година си купих водни очила с диоптър като за мен, за пръв път през живота си виждам всичко ясно във водата и се чувствам като на живо в нешънъл джиографик. Да не говорим, че понеже съм цицоман, си гледам спокойно от морето разни цомби. В днешно време има решение за много неща, които преди бяха почти недостижими.
Просвещение е изходът на човека от непълнолетието, което той сам си е причинил. Непълнолетие е невъзможността да се ползваш от разсъдъка си без ръководството на някой друг. Самопричинено е това непълнолетие, когато причината му не лежи в недостиг на разсъдък, а в липсата на решителност и смелост да се ползваш от него без ръководството на другиго. Sapare aude! Имай смелост да си служиш със собствения си разсъдък!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 356
Регистриран на: 11.09.2010
Местоположение: Кричим
Пол: Мъж

Re: Море 2017-та?!...

Мнение от mfandakov » 20 Авг 2017, 12:05

Е ако бе мръднал още малко по на долу от Торони,щеше да намериш ситният пясък,нямаше да има комари и села с 5 къщи където има 6 таверни.
В града човек експлоатира човека,а в селото е точно обратното!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 193
Регистриран на: 1.01.2009
Местоположение: там, дето лисиците серът необезпокоявани
Пол: Мъж
Кара: се на дъщеря си

Re: Море 2017-та?!...

Мнение от Мордехай » 20 Авг 2017, 12:41

Куфос ли имаш предвид?
Просвещение е изходът на човека от непълнолетието, което той сам си е причинил. Непълнолетие е невъзможността да се ползваш от разсъдъка си без ръководството на някой друг. Самопричинено е това непълнолетие, когато причината му не лежи в недостиг на разсъдък, а в липсата на решителност и смелост да се ползваш от него без ръководството на другиго. Sapare aude! Имай смелост да си служиш със собствения си разсъдък!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 356
Регистриран на: 11.09.2010
Местоположение: Кричим
Пол: Мъж

Re: Море 2017-та?!...

Мнение от mfandakov » 20 Авг 2017, 12:59

Ами от Торони на долу има още плажове,почти всяка отбивка от пътя води до плаж.
Да Куфос е едно такова место макар че там също има комари.Тези самотните плажове които не са до комплекси почти няма комари и са доста добри.Обаче нямат и места за обикаляне,на Куфос ми хареса но не за плаж в селото,селото с таверните и ОК.За плаж и гмуркане другата част по на изток около скалите е супер.Особено ако имаш лодка и си рибар направо е рай.Аз тази година с тези скали около Куфос преоткрих :D отново рибарството.
В града човек експлоатира човека,а в селото е точно обратното!

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3908
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Море 2017-та?!...

Мнение от Kroki » 21 Авг 2017, 8:05

Карта в телефона? maps, waze, here?
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

старши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Море 2017-та?!...

Мнение от Е.Димитров » 21 Авг 2017, 9:13

Аз бях почти седмица малко насам натам и ще споделя впечатления.
Отидох до едно вилно селище , до границата с Гърция (Маказа) в понеделник.
Много е готино, едни хубави къщички построени на брега на ...езеро, според местните било "язовир"
Стаите не са лоши, комари почти няма, въпреки, че е на брега на езеро-язовира. Определено нито един комар не ме е ухапал.
Готиното е, че всяка къщичка има барбекю, хубава веранда и в нашият случай, може да заметаш от верандата с въдицата.
Сега, за рибата, която обитава езеро-язовира...гледам, че комшиите вадеха толостолоп по 1-2 кила, на плувка кълве не особено често червеноперка и една друга дребна рибка, която не става за нищо. Аз не съм рибар де, но имам 1 брой въдица и метнах.
20170815_075312.jpg

20170815_075304.jpg


Разбира се, вечерта се въртяха барбекюта
20170816_202519.jpg

Изображение

Изображение

Според изчисленията, Керамоти беше само на около 130 километра от местоположението ми, та решихме (жената, брат и и майката на жената :) ) да скочим до плажа на Керамоти, пък ние с брат и да ходим до пристанището да метнем въдиците за кеф.
Във Сряда поехме за Керамоти, намерихме подходящ плаж за жената и майка и и с брат и отидохме до пристанището на Керамоти.
На пристанището излезе не голям загран и малки ципури, ама си направихме кефа за 2-3 часа, после се преместихме на плажа и изкарахме чудесен ден. Вечерта във вилното селище отново барбекю и тн.
Последният ден, в Четвъртък решихме, че може да освободим къщичката и да отидем по-близо, според картата, село Фанари беше на около 65 километра от нас.
Сутринта събрахме багажа, с чакане около 40 минути на границата, "кацнахме" във Фанари около 12 часа на обяд. Пак по схемата, намерихме подходящ плаж за жените и отидохме на пристанището за риба.
На пристанището на дъно излизаха дребни ципури, ама за кефа бе голям.
След около 3 часа се преместихме на плажа, където пясъка не бе лош, водата кристална, само в началото на влизане във водата има камъни, но все пак бе страхотна вода. А фрапето, което поръчахме (2,50 евро и го носят с малка минерална вода) беше много добро
Изображение
Изображение

На самият плаж има душове и кабинки за преобличане. Метнахме си по един душ, преобличане и точно в 17.00 поехме за в къщи.
Според GPS са, до в къщи на адреса са точно 208 километра или 3 часа с кола, което се оказа точно така, в Пловдив пред нас паркирах точно в 20.03 часа.

п/п
Минавайки по пътя, след Кърджали се натъкнах на странен обект, който снимах.
Впечатление ми направи надписа, който удостоверява принадлежността на тази сграда
Изображение
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1753
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Море 2017-та?!...

Мнение от BMW_POWER » 22 Авг 2017, 5:00


ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook