Самолетска тема

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Photographer
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 18.02.2010
Местоположение: Крайните квартали на столицата
Пол: Мъж
Кара: му се нещо старо

Самолетска тема

Мнение от randity » 26 Юни 2017, 12:51

Здравейте!

Интересува ме, дали има някой, резервирал билет през сайта на Ryanair. Имам въпроси относно закупуването на билет. Регистрирах се, избрах си дестинция, платих я, но след това изобщо не знам какво става.

След като съм избрал дестинацият и съм платил, нещо друго трябва ли да се случи. Интересното е, че от компанията още не са си дръпнали парите от сметката ми, а операция има извършена. Трябва ли някъде да се регистрирам и каквото и да било. Нямам и потвърдителен е-майл, че всичко е ОК. Та моля някой, който има опит, да бутне един акъл
Последна промяна randity на 16 Юли 2018, 22:06, променена общо 1 път
.. и отново се замислих „Божее, какви автомобили са правени през миналия век. Сега всичко е пластмаса n-то качество."..

Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 645
Регистриран на: 22.08.2006
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: го спокойно

Re: Ryanair - въпрос

Мнение от ///eMo » 26 Юни 2017, 13:16

Сигурен ли си, че всичко, което си направил е окей? И при мен имаше някакъв проблем първия път като правих резервация от там и се наложи да повторя, но не си спомням какъв точно беше проблемът. Вторият път ми изпратиха имейл и изтеглиха пари веднага. 30 дни преди полета се отваря "Check-in" форма в сайта им, с което потвърждаваш, че ще пътуваш общо взето. След това е препоръчително да си принтираш билетите, защото има глоба ако не го направиш. Check-in може да се направи и на летището, но е много удобно и бързо през сайта. Какво имаш предвид под това, че операцията е извършена, но парите не са изтеглени? Според мен не е довършена докрай ако все още нямаш имейл или извършена транзакция.

Така изглежда потвърдителния мейл, като има и данните на хората, които си въвел при резервацията.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Потребител
Аватар
Мнения: 35
Регистриран на: 8.06.2012
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 318ci

Re: Ryanair - въпрос

Мнение от Mladenoff » 26 Юни 2017, 14:55

Aз досега никога не съм си принтирал бординг картата и не ми се е и налагало. Електронната си върши работа, всичките полети си ги минавам само с телефон и лична карта
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 457
Регистриран на: 26.07.2003
Местоположение: София
Кара: ...

Re: Ryanair - въпрос

Мнение от 520i » 26 Юни 2017, 15:28

и аз никога не съм принтирал. Само с телефон и бордна карта си минавам.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 8
Регистриран на: 29.09.2013
Местоположение: София
Кара: e46 318i

Re: Ryanair - въпрос

Мнение от eminema » 26 Юни 2017, 16:22

Ако си платил с кредитна карта парите няколко дни стоят като блокирани и след това се отразяват в извлечението. С дебитната трябва да е същото.
За да си сигурен, че всичко е наред като лигнеш в сайта им и отидеш на управление трябва да виждаш предстоящото пътуване. Можеш да се чекираш 5 дни преди полета безплатно. Както колегата по- горе каза по летищата може с телефона да минаваш проверките и да не разпечатваш бордната карта, но за твое спокойствие може да си я принтираш.

Photographer
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 18.02.2010
Местоположение: Крайните квартали на столицата
Пол: Мъж
Кара: му се нещо старо

Re: Ryanair - въпрос

Мнение от randity » 26 Юни 2017, 17:03

///eMo написа:.


Поствам последователни снимки на всичко, което ми излиза като информация, веднага щом си вляза в профила.

1.Когато си вляза в профила, веднага ми излиза ето това (Предстоящи пътувания (1))
Изображение

2.След това цъкам горе на бутона "Управлявам" и ми излиза това:
Изображение

3.Когато цъкна на това, което ми излиза, а именно от къде до къде е полета, ми излиза това:
Изображение

4.Накрая цъкам на "Преглед на маршрут" и ми излиза това:
Изображение

Имам номер на резервация, но нямам нищо повече като информация. От къде излита, кое място и т.н. Звънях днес в банката и от там ми казаха, че има плащане и парите са блокирани, но от RyanAir още не са ги изтеглили, а и нямам е-майл все още. Направих резервацията вчера по това време.
На третата снимка под номера на резервацията има бутон "Регистрирайте се сега". Там трябва ли да пиша нещо?
.. и отново се замислих „Божее, какви автомобили са правени през миналия век. Сега всичко е пластмаса n-то качество."..

Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 113
Регистриран на: 7.11.2013
Пол: Мъж
Мечтае да кара: M4 Competition

Re: Ryanair - въпрос

Мнение от pivanov » 26 Юни 2017, 18:04

Според мен всичко е точно, парите ще ти ги вземат. През сайта резервирах билет на 20ти този месец, в онлайн банкирането видях, че са взети чак на 22ри. Имейл няма да имаш, вече явно не пращат, защото преди получавах. От бутона "Регистрирайте се сега" може да се регистрираш и ще си изкараш бордна карта, на която пише мястото ти, може да си избереш такова но се плаща, ако не си избереш ти дават на случаен принцип. На бордната карта ще видиш и номер на полета и терминала от който излита и каца самолета. Регистрирай се да ти е мирна главата, ще си знаеш място, полет и всичко. Приятна почивка!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 179
Регистриран на: 28.06.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E90
Мечтае да кара: Beechcraft King Air
Детайли за колата: 2005 320d auto

Re: Ryanair - въпрос

Мнение от vixx » 26 Юни 2017, 18:21

Имат един лайв чат на сайта им, и ако си с уиндоус даже работи. Ще почакаш малко за свободен оператор и след това са много полезни.
Аз си принтих пасовете май защото се бях регистрирал с фейсбук, или нещо такова, та нямаше кк да ползвам приложението за телефон, обаче парите ги дръпнаха веднага и мейл също получих веднага (Януари месец беше).

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 645
Регистриран на: 22.08.2006
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: го спокойно

Re: Ryanair - въпрос

Мнение от ///eMo » 26 Юни 2017, 18:23

Да, може да се пътува и без да принтираш билетите, пропуснал съм да отбележа горе.

Информацията по-горе е от преди 3 месеца, явно има някакви промени. Доколкото виждам от снимките всичко е окей с резервацията, скоро ще изтеглят парите от картата. Колегата над мен е отговорил за запазването на място, около 10лв на човек излиза това. След това най-вероятно ще те попита от сайта дали искаш да си с "priority boarding", което също струва около 10лв, но единственият плюс е, че влизаш първи в shuttle-а без да чакаш.. преценете си дали си заслужава. Основното е да не забравиш да си чекираш билетите за отиване и връщане. Успех и приятно изкарване!

Photographer
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 18.02.2010
Местоположение: Крайните квартали на столицата
Пол: Мъж
Кара: му се нещо старо

Re: Ryanair - въпрос

Мнение от randity » 26 Юни 2017, 18:53

Най-вече ме притеснява това, че не са изтеглили парите.

А за това, където каза колегата @pivanov, не трябва ли да се регистрирам след 3-ти август, гледам, че така пише отдолу на няк'во балонче?

Ни места ми трябват, ни да влизам пръв (то няма аз да влизам, за т'ва е цялата простотия :banghead: )

Просто като направих регистрацията и от горе ми излезе едно жълто поле, в което пишеше, че на моя мейл е изпратен е-майл за потвърждение, па аз такъв нямам :dunno:

П.П. Ебати драмата :mhihi:
П.П.2 Емо, тези билети къде се чекират? На самото летище става ли?
.. и отново се замислих „Божее, какви автомобили са правени през миналия век. Сега всичко е пластмаса n-то качество."..

Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 645
Регистриран на: 22.08.2006
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: го спокойно

Re: Ryanair - въпрос

Мнение от ///eMo » 26 Юни 2017, 20:29

Странно е, че се бави транзакцията и нямаш мейл, при мен нямаше проблеми. Изчакай до четвъртък/петък и пиши в live chat-a на ryanair, ще могат да помогнат. Чекирането става през сайта им. Най-горе в лентата, точно до My bookings, трябва да имаш Check-in (регистриране), отворено е 1 месец преди датата на полета, до няколко часа преди полета (не съм сигурен колко). Според сайта на ryanair, чекиране на летището не е възможно. "No, all passengers are required to check-in online via Manage My Booking. If you fail to present your boarding pass at the airport, you will be charged a boarding pass re-issuing fee of $95 (70 euros)."

Photographer
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 18.02.2010
Местоположение: Крайните квартали на столицата
Пол: Мъж
Кара: му се нещо старо

Re: Ryanair - въпрос

Мнение от randity » 26 Юни 2017, 20:35

Писах на лайв чата и помолих отново да ми пратят е-майл за потвърждение. Казаха, че го изпращат, но такъв все още няма. Ще изчакам до утре да видим какво ще стане...
.. и отново се замислих „Божее, какви автомобили са правени през миналия век. Сега всичко е пластмаса n-то качество."..

Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 499
Регистриран на: 14.05.2013
Местоположение: Denmark
Пол: Мъж
Кара: E39 Touring

Re: Ryanair - въпрос

Мнение от Denmark » 26 Юни 2017, 21:07

виж си в спам папката да не е имейла :D на мен ми се е случвало с wizzair

иначе аз имах проблеми с ryanair с билети от милано - цъкам да платя и дава няква грешка, та трябваше да почна отново и тогава гледам цената - с 10 евро повече :ok:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 949
Регистриран на: 2.10.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e61 535d LCI
Мечтае да кара: F90

Re: Ryanair - въпрос

Мнение от datchko » 26 Юни 2017, 21:14

Аз пътувам редовно с Райънеър и никога не съм имал проблем. Но ползвам приложението и плащам чрез ПейПал. Бордната карта си ти седи в приложението и само я показваш където трябва и имаш QR код, който например в Англия само го цъкваш и се отварят вратичките. В сайта им и аз трудно се ориентирам, затова ти препоръчвам мобилното приложение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 870
Регистриран на: 14.01.2004

Re: Ryanair - въпрос

Мнение от vlad0 » 27 Юни 2017, 8:52

Всичко е наред! :) След 3ти Август влезни да си вкараш данните за боардна карта за първия полет. Аппа им е доста добър, но пътника трябва да го има наличен на летището, за да го качат в самолета.

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook