Самолетска тема

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Photographer
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 18.02.2010
Местоположение: Крайните квартали на столицата
Пол: Мъж
Кара: му се нещо старо

Re: Ryanair - въпрос

Мнение от randity » 28 Юни 2017, 10:20

Онзи ден писах на лайв чата. Казах им, ако може, да ми изпратят повторен е-майл за потвърждение. От там ми поискаха е-майла, дадох го и ми казаха, че са изпратили втори. Вчера цял ден не получих такъв мейл и вечерта им писах пак. Отново ми поискаха мейла, но нямаше нищо от тях. Казаха ми да променя мейла в техния сайт, защото най-вероятно проблема е я моя мейл. Направих го още снощи, но и до момента, нито мейл, нито изтеглени пари. Вече почва да ме хваща яд, че за 50лв разлика с Уизеър се занимавам трети ден с тия глупости. Ще ги изчакам до довечера и ще пиша отново на техния чат.
.. и отново се замислих „Божее, какви автомобили са правени през миналия век. Сега всичко е пластмаса n-то качество."..

Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 949
Регистриран на: 2.10.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e61 535d LCI
Мечтае да кара: F90

Re: Ryanair - въпрос

Мнение от datchko » 28 Юни 2017, 13:25

Бордната карта си ти е в апп-а и само се показва, когато се качваш в самолета. Няма нужда да се принтира.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 134
Регистриран на: 4.05.2007
Местоположение: Софията
Пол: Мъж
Кара: м я някак си.

Re: Ryanair - въпрос

Мнение от nik4o » 28 Юни 2017, 15:24

Мейлът си го търси в някоя друга папка в пощата,а не във входящи(спам,важни,реклами).Ако имаш номера на резервираният полет нещо от сорта на YKP44N(това разбирасе е само пример)3-4дена преди полета отиваш в управление на ризервация и чекираш билета(в едната посока)тогава ти излизат имената,датата и местата на бордна карта в PDF формат.След това сваляш на компа и принтиш.Ако си купиш място тази процедура се прави същата 1 месец по-рано ако не си си купил,за да е беплатно чакаш 3-4дена преди полета.Ако човекът който пътува си свали приложението може да минава след като чекираш билета с него.Вътре в него има бордни карти и минава с тях летищата.Ако още те интересува нещо питай.А и забравих да ти кажа,че излитат от терминал 2 вече за разлика от преди няколко месеца.
Изображение

Photographer
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 18.02.2010
Местоположение: Крайните квартали на столицата
Пол: Мъж
Кара: му се нещо старо

Re: Ryanair - въпрос

Мнение от randity » 28 Юни 2017, 17:32

@Nik4o, мерси за изчерпателния отговор. Мейл нямам в нито една папка, преравям ги всичките по нам колко пъти на ден, но не и не.

Да разбирам, че като нямам претенции за място, трябва да чекирам билета 3-4 дни преди полета? Какво ще рече (в едната посока)? Когато дойде момента за връщане, трябва отново аз ли да чекирам? Човека, който ще лети няма смартфон и няма как да прави нищо с приложения. Всичко движа аз през компютър и телефон, за това и питам и разпитвам толкова, че ми е за сефте подобна процедура.

П.П. Имаме развитие, от RyanAir са си изтеглили парите, но мейл за потвърждение още няма :mhihi:
.. и отново се замислих „Божее, какви автомобили са правени през миналия век. Сега всичко е пластмаса n-то качество."..

Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 134
Регистриран на: 4.05.2007
Местоположение: Софията
Пол: Мъж
Кара: м я някак си.

Re: Ryanair - въпрос

Мнение от nik4o » 28 Юни 2017, 18:20

Да правилно си разбрал,за билета за връщане пак няколко дена преди полета се чекира,за да е безплатно.В твоят случай значи чакаш,чекираш и принтиш.Лошото е,че хората на които им организираш пътуването трябва по някакъв начин да се сдобият с билета си за връщането чекиран и изпринтен и даден на ръка,а ти явно няма да си с тях,за да свършиш това.Така,че може да им платиш места за връщането и да чекираш и двата полета наведнъж няколко дена преди тръгването и да им принтиш и дадеш и за отиване и за връщане бордните карти.А иначе като дойде време да се чекират безплатно от Ryanair ПОПРИНЦИП ти пишат,че е време един E-Mail.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 720
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Ryanair - въпрос

Мнение от Don_Diego » 06 Юли 2017, 22:21

Къде трябва да искам обезщетение за забравен полет? Става въпрос за България еър
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2055
Регистриран на: 3.04.2003
Местоположение: London N15 / Пловдив Тракия City
Пол: Мъж
Кара: Каквото ми попадне .
Мечтае да кара: Поне 790 iL xaxaxa
Детайли за колата: Лачена 39_ка .

Re: Ryanair - въпрос

Мнение от AGT » 06 Юли 2017, 22:55

Съвет от КАТ !
"Не можеш ли да караш не си купувай книжка "

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 720
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Ryanair - въпрос

Мнение от Don_Diego » 06 Юли 2017, 23:04

Имах предвид за някоя проверена компания занимаваща се с това защото съм сигурен, че като частно лице ще ме отрежат
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Ryanair - въпрос

Мнение от alekangg » 07 Юли 2017, 0:03

Don_Diego написа:Имах предвид за някоя проверена компания занимаваща се с това защото съм сигурен, че като частно лице ще ме отрежат



Да не те отчайвам, ама бгеър или ТИМ не дават пари, дори да ги осъдиш!!
Иначе това е фирмата за Бг.
https://aeroisk.bg/

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2055
Регистриран на: 3.04.2003
Местоположение: London N15 / Пловдив Тракия City
Пол: Мъж
Кара: Каквото ми попадне .
Мечтае да кара: Поне 790 iL xaxaxa
Детайли за колата: Лачена 39_ка .

Re: Ryanair - въпрос

Мнение от AGT » 07 Юли 2017, 19:16

Държавата проверява „България ер” заради десетки закъснения на полети. Вече четвърти ден компанията не успява да превози стотици пътници в срок.
Превозвачът твърди, че причината е лошото време в Москва. „Ситуацията беше тежка, не се случва за първи път. Аз лично съм повече от 20 години в авиацията, има такива ситуации, които налагат нерегулярност и закъснения”, заяви пред Нова телевизия Христо Тодоров, изпълнителен директор на „България ер”.
Пътници обаче се оплакват, че не са били своевременно информирани за закъсненията на полетите.
„Ние сме излъчили информация към летището и оператора по наземно обслужване за това закъснение, дали сме инструкции съответно за храна и напитки към кетъринговата компания”, заяви Христо Тодоров.
Точно това сега ще проверява държавата.
„Ние трябва да видим оттук нататък дали авиокомпанията се е погрижила за самите пътници. Съответно зависи от тежестта, авиокомпанията може да бъде санкционирана”, заяви Станимир Лешев, главен директор ГВА.
Очаква се проверката да приключи до две седмици. От утре графикът на полетите на „България ер” ще бъде изцяло възстановен. Превозвачът обещава да компенсира всички по правилата.

http://www.manager.bg/obshchestvo/razsl ... eli-poleti

http://btvnovinite.bg/article/bulgaria/ ... ja-er.html

https://dariknews.bg/novini/bylgariia/d ... ti-2034845
Съвет от КАТ !
"Не можеш ли да караш не си купувай книжка "

Photographer
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 18.02.2010
Местоположение: Крайните квартали на столицата
Пол: Мъж
Кара: му се нещо старо

Re: Ryanair - въпрос

Мнение от randity » 09 Юли 2017, 12:43

Колеги, оказа се, че трябва да регистрирам и багаж, освен ръчния. През телефона ми даде цени от 15 евро, а като влезнах в сайта - от 25 евро? Също така, мога ли от сега да заявя багаж и за връщането?

Ако може пак малко по-подробна информация.

Мерси предварително :bchug:
.. и отново се замислих „Божее, какви автомобили са правени през миналия век. Сега всичко е пластмаса n-то качество."..

Изображение

Photographer
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 18.02.2010
Местоположение: Крайните квартали на столицата
Пол: Мъж
Кара: му се нещо старо

Re: Ryanair - въпрос

Мнение от randity » 03 Авг 2017, 8:13

Колеги, бърз въпрос. Тръгнах да чекирам днес. Има дата на валидност на личната карта. На човека, който ще пътува е вече безсрочна, но нямам такава опция? Някаква идея какво да напиша? Ако напиша 31.12 и нй-далечната година? На летището това ще има ли значение?
.. и отново се замислих „Божее, какви автомобили са правени през миналия век. Сега всичко е пластмаса n-то качество."..

Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 27
Регистриран на: 10.01.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39
Мечтае да кара: Батмобил

Re: Ryanair - въпрос

Мнение от alozavar » 07 Авг 2017, 16:39

Чак сега виждам темата... такива тегоби никога не съм имал с тях, а пътувам доста често. Ако си си купил най-евтиния билет, той включва само ръчен багаж (2 чанти, аз съм пътувал с раница и лаптоп и не е имало проблем, може малък куфар и раница, която се събира под седалката отпред), за чекиран багаж се доплаща отделно. Може да си купиш за всички полети, за които вече имаш билет. Относно безсрочна ЛК няма да има значение каква дата ще сложиш, на летище гледат дали е валидна, не дали съвпада с boarding pass.

Сега видях, че днес е полета, малко по никое време се включвам. Иначе на мен винаги ми пращат имейл, но не е от особено значение дали го има, приложението върши чудесна работа и чрез него си купувам билети, чекирам и пътувам.

Photographer
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 18.02.2010
Местоположение: Крайните квартали на столицата
Пол: Мъж
Кара: му се нещо старо

Re: Ryanair - въпрос

Мнение от randity » 07 Авг 2017, 18:09

Литна, литна :mhihi: След толкова драми, най-накрая излетя. До последно си мислех, как на гишето ще ми кажат, че нещо не е как трябва. Към резервацията добавих и една чанта от 15кг. на отиване и същата за връщане. На отиване, приятелката ми я мерила 15,300, щото някой и казал, че има толеранс, но ако е вече 1кг. отгоре - доплащане. На летището - 15,900 :mhihi: Чакаме я са да кацне и да каже дали е имало ядове :D
.. и отново се замислих „Божее, какви автомобили са правени през миналия век. Сега всичко е пластмаса n-то качество."..

Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 27
Регистриран на: 10.01.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39
Мечтае да кара: Батмобил

Re: Ryanair - въпрос

Мнение от alozavar » 07 Авг 2017, 18:22

Няма да се заядат за такава разлика :yes:
Много е лесно да се пътува с тях, преди пътувах с Wizz, но Ryanair ме печелят с двете чанти ръчен багаж, полезно е. Ако имаш смартфон не виждам как може да ти се обърка пътуването, но ако не летиш често е нормално да има леко притеснение. Последния път една жена се качи от задна врата на самолета, чуди се къде да седне, виждам я, че има нужда от помощ и я питам кое е мястото й. Тя отговаря- "О, не знам, вие ми кажете" и ми връчва бордната си карта с място 7Е написано по доста очевиден начин. И си се пусна по пътеката до 7Е, аз седях на предпоследния ред... :help: :kuku: :shock:

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook